ben de evlenip yuva kurmak istiyorum ama sevgili bile yapamadım...

Kravat bağlamak, ütü yapmak , çocuk bakmak , 25 yaşındasınız ve hayaliniz bunlar demek hmmmmm
Evet hayalperest bir insanım ve bazı şeylerin mekaniğini görmek yerine senaryosuyla, müziğiyle, renkleriyle görüyorum. Kravat bağlamak size kravat bağlamak gibi gelebilir , bana ise sabah iş yoğunluğundan strese girmiş eşimin yanağına öpücük kondurduktan sonra güzelce onunla sohbet ederken kravat bağladığım bir an gibi geliyor. Ütü yapmak derken 2 yaşındaki çocuğumun o küçük üstlerini ütülerken burnuma gelen pudra kokusu aklıma geliyor. Çocuklarla vakit geçirmeyi çok seviyorum. Bir tek hayalim bunlar değil tabii ki, gerçekleştirdiklerim var gerçekleştireceklerim var.

Ve ana tema yine gözlerimin önünde. Okuduğunuza kendinizi tam veremiyorsunuz bu da anlamamanıza sebebiyet veriyor. 25 yaşında değilim.

Umarım gerçek hayatınız da hayalleriniz kadar sevimli olur , ama gerçek hayat çok farklı

Eline ekmeğini almadan karşındaki doğru sandığın insanın sana yaptığı yamukla nasıl ayakta kalmayı düşünüyorsun?

Eline ekmeğini almadan karşındaki doğru sandığın insanın sana yaptığı yamukla nasıl ayakta kalmayı düşünüyorsun?
Evliliğe bu gözle bakılmasını yanlış buluyorum. Evet gözlerimizi açtığımızda bizi terk etmeyecek tek şey kariyerimiz. Bu kanı kendi başına doğru, diğer türlü sorun yaratabilecek bir konu. Her an boşanabiliriz veyahut her an bana bir yanlışı olabilir mentalitesiyle bir yuva kurulamaz ve yürütülemez ki

Merhaba kardeşim, inşallah aradığın huzurlu mutlu yuvayı kurar ve öylece devam edersin, hoşlandığımda nasıl belli ederim diye sormuşsun onun da vardır taktikleri:) ancak naçizane 36 yaşında evli bir ablan olarak hoşlanınca ya da aşık olunca ya da evlenince de tamamen huzurlu bir hayat seni beklemiyor yani sen hoşlandın tamam bir şekilde belli de ettin ama karşıdaki insanın karakteri, eşe , eve , aileye , hayata yüklediği anlam nedir? Karakteri nasıldır , hayatı nasıl akıyor kesinlikle en önce bir kaç referans edinmelisin bence yani yakışıklıydı , bakıştık, gülüştük hoşlandıkla maalesef bitmiyor . Bazen ilk görüşte hiç hoşlanmadığın insanların meziyetlerine tanıdıkça aşık olunur… yani bir adım atmadan önce emin olmanı tavsiye eder, mutluluklar dilerim

Boşanma niyetiyle yuva kurulmaz. Ama hayatını her koşulda ayakta kalabilecek şekilde kurmalı insan. Sadece Boşanmak değil. Eşin vefat edebilir sana bir dul maaşı bile kalmadan kira evde çocuklarınla kalabilirsin.
Ve bir şey söyliyim mi. Erkekler genelde yanlış yaparlar kuzum. Bdv yi okursan görürsün.
Öyle aman aman Kariyer yapmana gerek yok. Hayatını kendi başına idame ettirmeyi öğrenmen lazım.

Ya çok teşekkür ederim bu güzel yorumunuz için, tabii ki tamamen huzurlu bir hayat beklemiyor sadece o huzursuzlukları bu sefer iki kişi aşacağız . Ne kadar sıkıntı çıksa da o yatağa beraber yatıp birbirimize güç vereceğiz Çok doğrusunuz, saydığınız kriterler birisiyle evlilik düşünülüyorsa kesinlikle olmalı. İli taraf içinde. Umarım hayat bu konuda da beni yormaz diyor, güzel yorumunuz için teşekkür ediyor, huzurlu bir hayat diliyorum.

Evet, bu konuda katılıyorum her insan kendi hayatını idame ettirebilmeli. 4 senelik lisansımın yanında 2 senelik işime yarayacak bir bölüm daha okuyacağım, bu sayede 2 senelikten mezun olup paramı kazanmaya başlayacağım, bu da 23 yaşıma tekabül ediyor gibi. 2 senelik okuduğum bölüm kendi bölümümle çok alakalı bir bölüm o yüzden lisansımı destekliyorum bir nevi. Yani bu konuları ben de düşünüyorum. Kariyer dediğinizde benim aklıma tek para gelmediği için bu yönde yazdığınızı düşünememiştim.

Erkekler de kadınlar da genelde hata yapar. Hepimiz insanız. Güvenmeyeceğim kimseyle olmam, diyorum ya Allah herkesi hayırlı insanlarla karşılaştırsın

Evlilik nasip işi o yüzden şu yaşa kalirsa çok gec olur diye kendini sartlandırma .Allah hayirlısıni nasip etsin.Bu konularda acemiyim diyorsun ,gözünü boyamak isteyenler olur sen her duruma karsi uyanık ol.Bir de buyük yaş erkek cinsel sorunuyla birlikte gelmesin ,olgun olsun derken nur topu gibi sertlesme sorunu olan koca sahibi olursun Allah korusun .Memleket erkeklerinin cogu cinsel problem yasamakta malum.Gercekler hayallerden epey farkli.Iliskiler konusunda deneyim kazanmaya calis bir sekilde.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…