Ben buna bisey yapmazsam çatlarım

200 lira hatta belki daha azına bir hediye paketine bir şey alıp getirebilirdi. O konuda hak veriyorum ama herkesin görgüsü bilgisi bir değil. Öfkeyle bir şey yaparsanız siz haksız olursunuz. Bundan sonrası için en azından temkinli olun.

Sizin hediye verme niyetiniz karşılığında da iyi bir hediye almak mı yoksa niyetiniz sadece hediye vermek mi? Hediye gönül işidir. Karşlığında bana bunu mu layık gördüler demek niyetinizin verdiğimim karşılığını alırım olarak gösteriyor. Değerler açısından bakarsak sizin özendiğinizi anladım ve karşı taraf da aynı özeni göstermiyor ve değersiz hissediyorsunuz. O zaman siz de ona göre davranırsınız.
Ben ona şu kadar altın taktım o bana şu kadar takmadı bunu vermedi bu tarz iz sürmeler bana küçük insan muhabbeti gibi geliyor.
Sizhediye veren taraf olun bence karşılığnı beklemeden. Esas gönül esas niyet esas eli bolluk budur benim kanaatimce.
Bu tarz bir şey için de karşılık verip kötülük edip küçülmeyin bence. Değersiz mi hissettirdiler o zaman siz de onlara o ölçüde değer biçersiniz olur biter.

Haklısınız ben sürekli eşimin ailesine akrabalarına değer verip böyle şeylerle karşılaştıkca çok üzülüyorum o yüzden boyle tepkiler gösteriyorum galba

Ya neyin derdindesiniz herseyi geçtim 200 lirada yedi kat yabancıya gitmez ayıp yaa ayıp. Bu adam varlıkli bir adam. Ben birine 200 lira götürmeye utanirim
O utanmamış işte, böyle uygun görmüş, neyini anlamıyorsunuz? Allah rızası için artık kimseye hediye almayın. Ben de gıcık olurum bu tarz durumlarda ama sizinki artık başka bir boyut. Oturup plan yapıyorsunuz bir de nasıl laf soksam diye.

Yanlış algılıyorsunuz. Bebek için hediye götüreceğim zaman bende bocalıyorum. Belki öyle bir durum olmuştur.

Şimdi olaya en başta başlayalım, bu dayı siz evlenirken altın getirmiştir, çocuğunuza getirmiş, bundan sonrası zaten alma verme dengesi.
Siz ona altın olarak değil nevresim olarak karşılık vermişsiniz, o da size diyordur şuna bak eline bez almış gelmiş diye
Çocuklarına düğünde taktığınızı onlar ödeyecek, dayıya ne bundan?

Bizim aşırı cimri bir komşumuz bir başka komşunun oğluna çeyrek takmış, gün gelip cimri ailenin oğlunun düğünü olunca bu komşumuz para götürmüş düğüne. Cimri komşu herkesin içinde "o zarfı al cebine sok ben senin oğluna çeyrek taktım" diye uyarmıştı. Utanmazsanız aynısını yapın.

İstediğin kadar catlayabilirsin çünkü buna yapılacak bişey yok ve ayrıca insanlara karşılık bekleyerek neden bişeyler yapıyorsunuz belki karşı tarafın durumu o an için müsait olamadı madem öyle takı için bidaha doğurun belki o zaman gelir istedikleriniz ( kalbiniz gibi insanlarla karşılaşırsınız umarım )

Canım bu tarz durumlarda açık bi şekilde bizim sizde bi altınımız vardı diyebilirsiniz. Görümcemin kuzeni görümceme çocuk görmesinde altın taktı. Görümcem kuzeninin çocuğu olunca hiçbi şey takmadı. Karşı taraf görümcemden altınını istedi onlar da verdi. İstiycen valla kimse enayi değil her şey karşılıklı. Sen çekiniyorsan kocan dayısını arasın yada mesaj atın. Pintiye bak

Ben olsam müsait bir ortam da laf arasında 200 liraylada bir şey yapılmıyor artık paranın adı var sadece, çocuğun bezi şu kadar falan derdim taş gitsin diye sırf
Karşılık beklemeyin bir şey yaparken, dayının çocuklarının bebeğine hediye getirmesi gerekiyor onların değil zaten. Belki çocuklar toplanıp bi ara getirirler hediye, öfkeyle kalkmayın boşverin

Ya bir de siz nevresim alıp gitmişsiniz de muhtemelen onlar da nevresimi küçük bulmuşlardır. Size göre çok ince düşünülmüş çok zarif bir hediye olabilir ama onlara göre dümdüz bir 'çaput' olabilir.
Onlar da belki çocuğu gördük elimiz boş gitmemiş olduk diye gayet yeterli görebilirler verdikleri parayı.
Bir daha görüşmem hatalarını anlasınlar yazmışsınız, sizin adınıza utandım gerçekten. Çok çiğ.

Bence çok ayıp olur.

Konunun tamamını şimdi okudum intikam almak vs işlerine girmişsiniz ya :)
Ben hediye götüreceğim zaman kim olursa olsun iyi bir yerden iyi bir hediye alıp götürüyorum. Bana da hediye geliyor ama dediğim gibi english home ikili fincan:) yaptığımın değerinde bi hediye beklemiyorum tabiki ama ikili fincan doldu ev en fazla eşime diyorum bak bi fincan daha oldu diye o da olsun çeşit çeşit kullan işte diyor. Bunlar için laf sokmak ya da karşılığını vermek bana saçma geliyor açıkçası.

Ben sizin yerinizde olsam insanlığımdan utanır kendimden iğrenirdim

Küçük duruma düsersiniz bence öyle yaparak.anlamıs oldunuz işte,karşılık bekleyerek alınan yapılan şeyler böyle hayal kırıklığı ile dönüyor insana.

Geri alacaksanız neden insanlara birşey veriyorsunuz?
Biri bana hediye verdiyse o artık benimdir i
Sizinki hediye değil emanete mal bırakma resmen
Kuzeninin çocuğu olmasa ne olacaktı?

Of diyelim size altın taktılar beklediğiniz gibi(derdiniz ozenilmek değil tamamen maddiyat) sizin 3 çocuğunuz oldu onların 2 o zaman o fazladan bir altını verecek miydiniz onlara çok merak ettim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…