Ben buna bisey yapmazsam çatlarım

Kocam sagolsun o kadar duskunki akrabalarına altın takalım hediye alalım diye yedi omrumu. Akrabaları onu umursamıyor bile

Şimdi öfkenin nedeni belli oldu.

Eşinize söyleyin kimseye hediye almayın. Herkesin bütçesi farklı. Ben eşim ve kızkardeşim hariç kimseye 1000 liralık hediye almam. Kimsede bana almasın. Ama alırsam bana da alsın diye beklemem. Hayat her zaman bir sana bir bana şeklinde ilerlemez.

Düğünde takılan çeyrek geri gittiyse. (bazıları bunu borç gibi görüyor) diğer hediyelere hiç gerek yoktu.

Sorunu yenge ile değil eşinizle çözün. Bir daha bana bir akrabaya hediye al dersen bu parayı sana yediririm deyin 😆😆

Söyle bisey düşündüm evine iadei ziyarete gideyim 10 dakika oturup çıkayım cikarken de kayinvalideme böyle bir şey vermişsiniz teşekkür ederim ama kabul etmiyorum deyip vermeyim kendisine. Sizce saçma mı olur. Zaten kendileriyle bir daha görüşmeyecegim yaptığı hatayı anlasınlar
İnanılmaz komik Ergence ve varoş bir hareket olur yapmayın. Bir daha görüşmez veya size geldiklerinde bir kuru çay verirsiniz olur biter . Bu kadar kinlenmek ne yahu bir nevresim icin

Keşke altını hediye vermek yerine bankaya falan koysaydınız çünkü adı üstünde hediye ya karşılığı beklenmez..

Ama senden bukadar hediye istememis dayi Bey sende 1 yapsaydin 2 yapsaydin baktin karsilik gelmiyor dursaydin. Hicbir zaman su markayi goturdum de banada o gelcek diye birine hediye vermedim. Bosver senin gücün ona yetmis onunki yetmiyor bellkide.

Kendimi o kadar değersiz hissettirdi ki çok üzüldüm. Ben buna bisey yapmazsam çatlarım. Siz olsanız ne yapardınız. Bana bir akıl verin.
Çok üzücü bir durum gerçekten. Çok üzüldüm bu büyük derdinize.

Bence siz şey yapın, hani hazır ne taktınız tek tek aklınızda.
Altının gramını, nevresim takımının fiyatını, bebeğe gönderdiğiniz takımların markasını falan hatırlıyorsunuz belli ki.
Kaynananızla haber gönderip hepsinin parasını geri isteyin.
Altının şimdiki değeri kadar para göndersinler ki yeni tarih alabilesiniz.
Yani böyle de olmaz ki, o kadar uğraşıp hediye göndermişsiniz karşılığını almanız lazım,değil mi?

Tabi bunları yapmadan önce "hediye" sözcüğünün anlamına da bakmak isteyebilirsiniz.
Zahmet olmasın diye ben internetten tam anlamına baktım, buyrun beraber okuyalım:
"Hediye, herhangi bir karşılık beklenmeden birisine verilen şey."
Siz yine de verdiğini hediyeleri geri isteyin, malum karşılığı gelmeyince değersiz hissetmişsiniz ya.
İçiniz ancak öyle soğur gibi geldi bana nedense.

Yazdıklarınızı şaşkınlıkla okudum.
Kızmanızı, kırılmanızı anlıyorum ama eni konu ne yapabilirim? Diye sormanız çok ilginç.
Hele dayının evine gidip laf sokma projeniz evlere şenlik.

Yapabileceğiniz en fazla şu olur bana göre:
İletişimi keser, bundan sonra görüşmezsiniz.

Bir de değer algınızla, degerli hissetmekle ilgili biraz düşünün.
Burada bir sıkıntı var.

Bir diğer sıkıntı da eşinizle olan ilişkiniz.
Bana göre esas üzerinde durulması gereken konu bu.
Dayının tavrı, değersiz hissetmeniz, aşırı tepki vermeniz, hepsi bununla bağlantılı.

Kızının oğlunun bebekleri olduğunda bir şey verme sen de ödeşmiş olursunuz

Ya hediye karşılıklı alınmaz bence. Oğluna altın taktıysanız oğlu getirsin altını ondan neden beklemiyorsunuz ? Sonuçta eşinizin kuzeni değil mi? Düğüne gitmişsiniz siz o neden çocuk görmeye gelmiyor buna takılın. Ben eşimin dayısı amcası vırt zırtı çok iyi tanımıyorum bile ,kendi dayımla böyle saçma evcilik muhabbeti yapmam eş dayısı ne alaka? İlk sorun çok içli dışlı olmanız bence. Bşr de durumu kötüdür müsait değildir zamanlamada filan belki sonra yapar daha iyisini uygun anında . Hemen arayıp böyle bir şey demek mahçup etmek çok ayıp ve görgüsüzce

oğlu evlenmiş oğluna takmışsınız altını
bilmem nesi doğurmuş ona takım götürmüşsünüz.
dayıdan niye aynısını bekliyorsunuz?
düşün bir ebeveynlerin yakasından büyütmüş okutmuş etmiş birde onlara takılanları mı iade edecekler.
oğlu gelsin taksın bebeğinizin altınını.

Karşılık bekleyerek alının hediyelerden hiç hoşlanmam. Karşı tarafın ekonomik durumunu da bilmiyoruz belki güce su an ona yetmiştir.
Fazla abartıyorsunuz ne yapacaksınız allasen verdiklerimi geri ver diyin bide tam olsun.
Bundan sonra sizde almazsınız olur biter

Söyle bisey düşündüm evine iadei ziyarete gideyim 10 dakika oturup çıkayım cikarken de kayinvalideme böyle bir şey vermişsiniz teşekkür ederim ama kabul etmiyorum deyip vermeyim kendisine. Sizce saçma mı olur. Zaten kendileriyle bir daha görüşmeyecegim yaptığı hatayı anlasınlar
Ya hayat , dayiya bugüne kadar yapılan şeylerin geri dönüşünü onemseyecek kadar uzunmu. ALLAH başka dert vermesin ama dertsizlikten napicanizi sasirmissiniz.

Vereceğiniz üç beş şey dert olacaksa vermezsiniz olur biter. Bizde de pek görüşmediğimiz kişilerin bebeği doğar, iyi bir altın takalım deriz hep. Çocuğun rızkı diye görüp seve seve takarız. Sevmediğim kişinin çocuklarına da öyle yaparım. Düğünlerde de öyle yaparım yuvaları bereketlensin diye güzel duygularla. Bunların bana iadesi pek olmamıştır ama dertlenmem. Ben sevaptır diye yapıyorum çünkü bir süredir derneklere güvenemiyorum bağış işini bıraktım bari çevreme faydam olsun diyorum. Bana altın veremeyenin de en azından bir kap yemek yapıp evimi öyle ziyaret etmesi beni memnun ediyor. Allahın işlerimi rastgetirdiğine inanıyorum.

Merhaba. Benim eşimin bir dayısı var kendisi ziraat mühendisi. Kendisinin 3 çocuğu var. Benim kızım doğduğunda altın taktı. Sonra oğlu evlendi bende götürüp oğluna altın taktim. Sonra bu dayı bey ev aldı evine şu anki değeri 1500-2000arasi olan ünlü bir markadan kutu işi nevresim takımı aldım götürdüm. Ardından ben ev aldım bana hediye filan almadı. Sonra bu dayının kızı doğum yaptı ben iki tane takım elbise aldım yolladım. En son küçük oğlu evlendi düğününe gidemedim ama evine ziyarete gidip altınıni dayının eline verdim. Bu senede ben doğum yaptım (Bu arada farklı şehirde yaşıyoruz) kayınvalidemlere geldim onlarda akşam çocuk görmeye geleceklerini söyledi. Aksam 8 buçuk 9 gibi çocuk görmeye geldiler. Neyse saat 11 e kadar oturduk benim bebeğin uykusu geldi uyutmaya gittim. Bebeğin uyuması uzun sürdü. Onlarda kalkmış. Dayının eşi olan hanımefendi kayınvalideme çocuk görme hediyesi vermiş. Bilin bakalım ne kadar vermiş. Tam tamına 200 TL. Şaka gibi. Ben bu kadınin herseyine özenerek en güzel hediyleri alıp gittim. Bu bana 200 lira gibi Bi para getirmiş. Ya insan bari Bi takım alıp gelir para getirmek de nedir. Bide beni adam yerine koymayip parayı kaynanama veriyor. Kendimi o kadar değersiz hissettirdi ki çok üzüldüm. Ben buna bisey yapmazsam çatlarım. Siz olsanız ne yapardınız. Bana bir akıl verin.
Hahahhahaha ah bacım tek sorun hiç kimseye hiç bir şey götürmeyip kmsedende bişy beklemeyecksn ben bunu burdan öğrendim yoksa çok konum var senin gibi ben en lüx en son model hediyeyi aldm kadına bana ebesinin çeyiiznden kalma takım getirmiş o yzdn kimseye bişy de götürmüyorm artk kimsede bana eski şeylerini getirmesin

Ay çok çiğ bi davranış

Hanımefendi afedersiniz de görgüsüz müsünüz? Bu ne biçim bi mesaj ya bugün de başkası adına utandık

X