Ben buna bisey yapmazsam çatlarım

Niye alıyorsunuz, niye yapıyorsunuz? Yapmayın, hele karşılık bekleyerek hiç yapmayın.

Git döv istersen

Ya benim eşimin ailesi de böyle Kayserili oluyor kendileri. Beni bi sen anladın. Peki sen bu durumda olsan ne yapardin

Siz hediye verirken bir karşılık mı beklediniz ? Ya hiçbir şey vermeseydi takmasaydı ne olacaktı , verdiğiniz hediyeyi geri mi isteyecektiniz, üstelik bu durumda ne yapabilirsiniz ki öyle uygun görüp öyle yapmışlar

Hediye için mi kendileriyle bir daha görüşmeyeceksiniz?
Görüşmezseniz kimsenin hayatından bir şey eksilmez zaten ayrı şehirlerde yaşayan insanlar olarak birbirinizi ne kadar göreceksiniz ama böyle hesaplara girip küsmek tuhaf. Hele evine gidip parayı verme düşünceniz çok çirkin. Eşiniz buna musade etmez herhalde haberi olursa.

Son düzenleme:
“Mesele değer vermemesi” deyip durmuşsunuz da, eşimin dayısı bana değer verse ne olur vermese ne olur? Çok mu önemli gerçekten? Ayrıca adı üstünde “hediye” kim ne isterse ya da gücü neye yeterse onu alır ya da hiç almaz. Siz nevresim ya da altın alırken dayıya mı sordunuz? Bu tarz şeylerde karşılık beklenmesi bana komik ve basit geliyor açıkçası. Sizin için bu kadar olay yaratacak bir şeyse bundan sonra siz de almazsınız olur biter.

Ay saçmalama çocuğuna takım getirmedi diye çocuğun çıplak mı kaldı sanki

İşte böyleleri hediye almasın arkadaşım, aldıkları kadar bekliyorlar…

Karşı taraf hediyenizi geri getirsin diye mi yaptınız? Ayyy varoşluk akıyor resmen “ben buna bir şey yapmazsan çatlarım” ne demek? Ne yapacaksınız pardon? Bir de konu açmışsınız. Ekonomi zaten kötü insanlar zar zor geçiniyor belki elleri dar o kadar ayırabildiler. Ayıp ya gerçekten ayıp

Siz bir çocuğa 200 TL verirken belki o 200 çocuğa 20 TL veriyor kim bilir ?

Dünyayı böyle akıllı kadınlar yönetiyorsunuz işte :) biz saflar da izliyoruz .

Takıldığınız şeye takılmak aklımın ucundan geçmez. Hakikaten bu kadar maddiyatçı olmaya gerek var mı? Üç günlük dünya...

Anlıyorum aslında sizi, çok samimi olduğum bir arkadaşımın nişanı,düğünü farklı bir şehirde olmasına rağmen işten de ayrıldığım bir dönemde katıldım ve altın takmıştım. Gel zaman git zaman sıra benim düğünüme geldiğinde kendisi bırakın altını onu bunu gelmedi bile. Gelmemesini de geçtim arayıp mazeretini bildirip mutluluklar bile dilemedi. Ben ona beklenti içinde hediye götürmedim ama en azından gelmesini yada gelememesnin mazeretini sunup telefonla aramasını beklerdim. Ama söylediğiniz gibi yaparsanız hoş bir durum olmaz. Bence bunu bir hayat tecrübesi gibi görüp bundan sonraki adımlarınızı ona göre atın. Kim size ne kadar özen gösteriyorsa o kadar özen gösterin.

Her şeyden bağımsız birine hediye diye para vermeyi bende çirkin buluyorum. Ne olursa olsun.

Bizim bir tanıdık benim çocuğuma 1 damacana su parası takmıştı. Hatta o gittikten sonra 1 damacana su almıştım. O yüzden hatırlıyorum

Yapabileceğiniz bir şey yok o yüzden de boşu boşuna bedeninize zihninize öfke enerjisi yüklemeyin. Boşverin gitsin.

Yapacak bişey yok ayıp etmiş. Minimum muhatap olurdum. Eş dayısı sonuç olarak çok kafanıza takmayın bence.

Her şeyden bağımsız birine hediye diye para vermeyi bende çirkin buluyorum. Ne olursa olsun.
Kesinlikle benim zaten en çok takıldığım şey bu para getirmeyi seni önemsemiyorum demek olarak görüyorum sen bana bireyler yaptın benim için önemli değilsin altta kalmamak için bende sana para getiriyorum demek olarak algılıyorum ben.

Kendi kendine oluşturduğun egon kadarlık hediye al desek çok pahalı tutar canım ya

Ya para yerine bir hediye yapıp gelse hiç önemsemem sorun paranın miktarı da değil kendimi aşırı değersiz hissettirdi ben onun için kaç saat gezip hediye aradım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…