Ben Artık Kötü İnsanlarla Baş Edemiyorum

Siz bilirsiniz o zaman. Ben annemi sildim diyorsanız kimse size zorla bir şey yaptıramaz.
Konunuza dönüp baktım şimdi ne sormak istediniz diye. Araba almak için kuzeninizin yardımı madem sizin için önemli o zaman teyzenize ağzınıza geleni saymayın o zaman. "Bu aşamada ne yapmam gerektiğini kestiremiyorum. Diğer mahkeme de yaklaşıyor onuncu ayın başında." diye sormuşsunuz ben şahitlik yapıp yapmamayı kastediyorsunuz sandım. Babanızla da aranız iyi değilmiş ama babamın aleyhine şahitlik yapmış olmak istemediğiniz için arada kaldınız diye algıladım bir mesajınızda o bağlamda yazmıştım yorumumu
Eğer annenize karşı hiçbir sevgi bağınız kalmadıysa nefret ediyorsanız madem, siz zaten kararınızı vermiş ne yapmak istediğinizi de biliyorsunuz demektir. Yolunuz açık olsun.

Evet keşke koşullar da aynı olsa değil mi ? Her insanın hayata bakışı tutunacak bir şeyi olsa. Anneniz yanlış yapmış . Tutunacak tek dal evde koca olarak görmüş . Mesele affetmek ya da etmemekte değil . Şurada yapacağı en büyük savasi veriyor . Siz bunu baltaliyorsunuz. Niyetiniz de intikam almak . Kadın parasız kalmaz bir şekilde kendini idare ederdi bundan sonrası için . Bunları yuzlesebilirdiniz ailenizle. Teyzeniz haksız değil laflarinda . Açık olun en azından ki adamlar başka şahit bulsunlar

Bu maddeyi defalarca kez okudum ama gerçekten tam olarak anlayamadım. Açabilir misiniz?

Hayır aslında tam olarak böyle değil. Tanık dinletimekten vazgeçilince şayet karşı tarafın avukatı muvafakat vermezse tanığın ihrazen celbine karar verilir. Tanık olmak kamu görevi sayıldığı için kanunda sayılı nedenler dışında kamu görevinden çekilme hakkı yoktur kişinin.

Anladim, benim sahitlik durumum olan bosanma davalarinda karsi taraf zaten istemiyordu, o zaman haklarini kullanarak zorlamadilar. Tesekkur ediyorum sayin Hakimim.

Ne yasadiginizi anca buraya aktarabildiginiz kadar biliyoruz, bunlar bile acı şeyler belki daha fazlasını yaşadınız hak veriyorum size. Ama anneniz de yaşadı,onunda psikolojisi çok kötüdür eminim. Biraz merhametli mi yaklassaniz? Üstelik teyzenize de hak verdim bende olsam kardeşimi sıkıntıya sokan yeğenime biraz cemkirirdim.

Sız nasılsınız konunuzu takip Edip üzülmüştüm yorum yapmasam da,en son bı gelişme oldu mu?

Bir annenin kızını savunmaması çok korkunç gerçekten. Kendi ayaklarının üzerinde durman da çok takdir edilesi.

Sizin konularınıza denk geliyorum. Şimdi annem beni savunmadı annemi sevmiyorum falan diyorsunuz. Allah aşkına anneniz şu an boşanma aşamasında arkasında bir desteği var mı yok peki siz küçükken boşansaydı
arkasında bir destek olacak mıydı tabii ki de yok artı iki tane küçük bir çocukla ortada kalacaktı. O yüzden geçmiş için tasarlanıp da ağlayıp bağlamanın pek bir manası da yok tamam maddi anlamda bakmak istemiyor olabilirsiniz anlayabilirim ama bari evlatlık görevini yerine getirip de en azından bir maaş almasını sağlayabilirsiniz. Şahitlik yapmak istemiyorsanız bile avukatını arayıp davadan şahitliğini sildirmesini isteyebilirsiniz. Yani bir sürü yol varken siz işi yokuşa sürüyorsunuz. Tamam annenizin tarafından annenizden iğreni olabilirsiniz bağlarınızı kopartmadan çıkarlarınızı uygun hareket etmek istiyorsanız kusura bakmayın ama bir işe yaramak zorundasınız.

Benim annem de küçükken beni korumadı ama anne olarak hep sevgi gösterdi. Babam desen zaten her zaman zor biriydi. İçinizdeki nefret hala içinizi yakıyor ama artık olan olmuş belki de annenizin psikolojisi bozuktu sizin kadar güçlü olmayı becerememiş işte napalım. Bu yaşa kadar gelmişsiniz bu yaştan sonra da hayatınızı bu nefretle ziyan etmeyin. Görüyorsunuz işte hala geçmişi yaşamanın kimseye faydası yok. Ben olsam davaya gider anneme karşı bir insan olarak iyiliğimi yapardım. Akraba konusunda da hiç umursamayın mükemmel evlat da olsanız saçma sapan konuşurlar ama hem herkesten nefret edip ben bağımsızım diyip hem de araba alırken yardım beklemeniz tezat olmuş. Kendi arabanızı da kendiniz alın madem bu kadar asisiniz

Evlat gibi evlerden ıraksın bence

Sız nasılsınız konunuzu takip Edip üzülmüştüm yorum yapmasam da,en son bı gelişme oldu mu?
Teşekkür ederim.Aynıyım değişen bişey yok,abim ilgileniyor şimdilik bişey bulamadi. Bende kendime meşgale bulup oyalaniyorum.

Çok bencilsin! Depremde yardımı bulunan kadına bile kinlenmek ne demek? Ayrıca benim de kardeşlerim annem boşandığım kişiyle mahkememde şahitlik ettiler.gelmeselerdi düşünemiyorum ne kadar kahrolurdum. Sen böyle birinden anneni neden kurtarmadın?
Benim evladım senin gibi biri olsa kahrolurdum. Kadın sizin için katlanmış o adama ama değmezmiş

Son düzenleme:
Teşekkür ederim.Aynıyım değişen bişey yok,abim ilgileniyor şimdilik bişey bulamadi. Bende kendime meşgale bulup oyalaniyorum.
Zaman inşallah gönlünüze su serpecek gelişmeler gösterir

Yukarıda bahsedilen madde ile alakalı bilginiz var mı?

Depremde insanlar tanımadığı kişilere bile yardım ettiler. Ben atanmamıştım o zaman o berbat psikoloji ile gittim gönüllü çalıştım hiç tanımadığım insanlara baktım. Ha tabi ki yardım etmek zorunda değildi. Ama etti iyilik yaptı diye canının istediğini söyleme hakkı mı oluyor? O zaman hepimiz birilerine yardım ediyoruz belirli zamanlarda böyle bir hadsizlik hakkımız mı doğuyor? Söyledikleri terbiyesizce şeyler önce işe yaramaz çocuklarına bir göz ucuyla baksa keşke. Benim için katlanmadı o adama çalışmaktan çok korktuğu için katlandı. Otuz - otuz beş yaşında bile ben bu yaştan sonra nerede çalışayım diye söyleniyordu. Ne kadınlar var merdiven silip çocuk okutan. Onların canı yok mu? Şimdi ben gece gündüz çalışıyorum mesela benim canım yok mu?

Araba yardımından kasıt kalkıp beni finanse etmeyecek. Sadece dolandırılmamam için yanımda olacaklar bu kadar.
Benim psikolojim ne olacak gerçekten bu neden kimsenin umurunda değil? Mesela adam akıllı bir anne olsa bu tehdit davası bile yeni bitti bu kız bu kadar hırpalandı mahvoldu bari bu işin içine sürüklemeyeyim der mesela.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…