Bekar ve evli arkadaşlar arasındaki uçurum

Uwww bayağı agresfsin..iyi niyetle söylemiştim ..neyse kendin bilirsin koçişinle mutluluklar .
Saldırma amaçlı olmadığım belli ablacım

Hayatımın aşkı kocisim bal kocam en yakın arkadaşım her şeyim o arkadaşım olsa keşke bende bilirdim durumu

Ister istemez arada ucurum oluyor, yasanti degisiyor dogal tabi. Ama en deli oldugum evlenmeden once kardesim, canim diye hitao edip evlendigi andan itibaren her kelimenin sonuna bir -cığım eklenmesi, Aysecigim, kocacigim, canimcim

Bekar arkadaşım kalmadı, yaşlanma alameti galiba bu :) bikac sene önce bekar arkadaşlarımız varken de eşimle birlikte görüşüyoduk, tüm köklü arkadaşlıklarımız ortak hale geldi 14 senede, kız kıza erkek erkeğeden ziyade karma arkadaş toplaşmaları her daim daha cazipti bize

Genel olarak öncelikler degisiyo diyebilirim, dün mesela bi arkadaş görüşelim dedi oğlumun gösterisi vardı gidemedim, sen de gel gösteriye dedim oda sıkılırım diye gelmedi heralde, görüşülmedi yani, ben dün kendi programımda çok eğlendim umarım o da eğlenmiştir

ilk zamanlar ailem eşimle evlenmemi istemiyordu o Yüzden isteme süreci baya sıkıntılı geçmişti bizim için. İsteme akşamı da şu prosedürel isteme merasimi yapılamadı bir türlü. En yakın arkadaşım da sevgilisi kızar diye daha isteme olmadan bıraktı gitti bir onu çağırmıştım. O günden sonra günden güne soğudum. Şimdi belki de evlilik uzaklaştırdı düşüncesi vardır. Bende arkadaşım yok diye dertliyim

Bekar arkadaşlar evlenipte bir evin bütün sorumluluğunu üstlerine alınca anlarlar niye evlilerin öyle her zaman dışarı çıkıp oraya buraya gidemediğini..

Kocisimle gezmeledeyim icmelerdeyim bicmalardayim yapamazlar cunku samimiyetlerini ayni tutsalar.gormemisin kocasi olmus tipler.hayattaki butun statulerini butun biriktirdikleri insanlar kocisleri ugruna silebilecek insanlar.gorusme daha iyi

Onu bilemem de evlisi bekarı, üniversite bitip yaşlar büyüyünce çok tenhalaştım.
Üzülüyorum ya.

Bekar arkadaşlar evlenipte bir evin bütün sorumluluğunu üstlerine alınca anlarlar niye evlilerin öyle her zaman dışarı çıkıp oraya buraya gidemediğini..
Bekarım ve evimin tüm sorumluluğu üstümde, bekarların sorumluluğunun olmadığının düşünülmesi yanlış bir önyargı. Kiramı faturaları ödemek için çalışmak zorundayım, eve gelince aynı temizlik, yemek , çamaşır yükü beni de bekliyor, bunları benim yerime yapan yok. Gerekirse gece olmadık saatte tamirci aramak da benim sorumluluğum. Bizim de belki bakımından sorumlu olduğumuz aile üyelerimiz var. Bekarların bu kadar gamsız sanılması yanlış, buna katılmıyorum. Çoğu kişi evlenene kadar ailesiyle yaşadığı ve ancak evlenince sorumluluk aldığı için her bekarı kendisi gibi sanıyor, ama yanlış. Ama daha önce de dediğim gibi çocuk olunca vakit gerçekten azalıyor, tabi ki yine hiç bulunmaz değil.
Zaten kimse liseliler gibi olalım demiyor, arada ayda yılda bir vakit ayırılsın, aransın sorulsun istiyor. Biraz 'denge' arıyoruz yani, bu 'denge'yi sağlamanın evli kadınlar için de iyi olduğunu düşünüyorum. Erkekler nasıl kendileri için vakit ayırıyorsa kadınlar da ayırmalı.

Ay anlatma canım ya anlayan yok ...öylesine arkadaslık kuruyorlar demek ki ..adamlar valla hiç arkadaşından vazgeçmez ..bizde yedi yirmidört görüşelim demiyoruz ..ama duvarlar örülüyor hemen .,biraz kıskançlık da olduğunu düşünüyorum ben ..bazen olumsuz kötü olaylar oluyor olmuyor değil o yüzden insanlar korkuyor bekar arkadaslardan çekiniliyor ..

Bu herzaman tek taraflı olmuyor ki. Benim eşimde arkadaşlarıyla sık görüşmez, düzenli yaptıkları bir etkinlik yoktur, alıp başını gitmez kendisi. Ev işleride ortak yürüyor. Arkadaşlarla toplanılıyorsada herkes cağırılıyor evlisi bekarı kadın erkek öyle bir toplanma düzenleniyor birlikte gidiyoruz ama o da ayda yılda bir.
Kendi adıma konuşayım bekarken surekli (minimum haftada bir) birlikte oldugum, hayatımızda ne olup bittiğinden hep haberdar olduğumuz insanla, evlendikten sonra görüşmeler ayda bire, iki ayda bire düşerse tabiki araya mesafe girer ve kopukluk olur. Bekarkende ayda bi görüştüğüm bir insan olsa ozaman sıkıntı çıkmazdı. Sorumluluktan ziyade vaktimde olsa her haftayı arkadasıma ayırmak istemem zaten. Herkes ayrı telde çalıp, her boşlukta, her fırsatta herkes kendi arkadaşlarına koşacaksa evlenmenin anlamı yok bana göre.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evlendiğim zaman,bir müddet sonra karşılaştığım uzak arkadaşlar ve akrabalar,hiç değişmemişsin,havalara girmemişsin,aynı tanıdığımız Denizsin demişlerdi.Bu sözleri çok saçma bulmuştum.Sanki ingiltere tahtına çıktım,altı üstü x in oğlu xle evlendim yani.Sonra grubumuzdan ilk evlenen arkadaş geldi aklıma.İlk ramazanlarıydı ve bizi iftara çağırmıştı ısrarlarla.Hatta içimizden biri rahatsızdı,sırf çok ısrar etti,kırılmasın diye bize katılmıştı.Evine gittik,ortada ne od,ne ocak.İftar yakın.Becerememiştir demeyin,bizim çevremizde genç kızlar yemek yapmayı erken öğrenir.Mesela ben ilk yemeğimi 11 yaşımda babamın öğretmesiyle yaptım,bu benim için güzel bir anıdır.O da biliyordu yani.
Neyse eşi baktı misafir var yemek yok,telaşla pide yaptırmaya fırına gitti.Gelirken de gazete almış.Bulmaca çözmeye başladı.Arkadaşta girmiş kocişinin kolunun altına,o da çözüyor.Biz arkadaş grubuyla buluşunca,hem de oruç rehavetiyle,konuşurken onlara dikkat etmemiştik.Meğer etmemiz gerekiyormuş.Bize seslendi,OOH KIZLAR KISKANIN,benim kocam var,sizin yokAmaç mutluluğunu gözümüze sokmakmış.
Bazı insanlar öyledir,kıskanıldığını düşündükçe mutlulukları daha bir katlanır,tatlanır.Evlilik,evet güzel.Fakat arkadaşımın,kuzenimin,ailemin yerini alamaz eşim,almamalı.Onunla da kafa dengiyiz ve her konuda konuşur,hayatı paylaşırım.Fakat tüm geçmişimi,yaşanmışlıklarımı,eşime feda etmem...Ballı kocişim,herşeyim kocişim diyenlerinde bir zaman sonra yalnız kaldıklarını,bunun boşluğuyla eşlerine daha çok,bunaltacak kadar sardıklarını düşünüyorum

Arkadaslik kelimesinin anlami bende farkli demek ki, kimseyi hayatimda numaralandirmiyorum.. eger arkadasimin (evli-bekar farketmez) bana ihtiyaci varsa iki elim kanda da olsa giderim, benim ihtiyacim varsa da onlar bana gelir.. bulusmalarimizi da ortak durumumuza gore belirleriz.. bazi arkadaslarimla 9 yasindan beri beraberiz, onlar da benim ailem gibi artik.. ha konuda gecen gibi arkadaslarim olmadi mi? Oldu tabi ama onlari hayatimdan usulca cikarttim, kalan seckin kesimle de gayet mutluyuz :) siz de arkadas olarak yaninizda olmayan insanlara yol verin gitsinler, gerisi sirtta kambur cunku..

Cok enteresan yemek yoksa ne diye iftara cagirmis sizi? Kendileri oruc muydu acaba?
Ya da gelirler pideyle ugurlariz diye mi anlastilar onceden

bizde, özellikle üniversitedeki arkadaş grubumuzla hiç kopma olmadı, bekar, evli, çocuklu, bekar çocuklu, boşanmış vs vs medeni durumlar farketmeksizin hiç kopmadık.
araya art niyetler girmediği içindir belki, hala hep birlikte tatile gideriz, evde toplaşır içeriz, fasıla gider ağlarız, kimse ateşle barut muhabbeti yapmadı, aman karıma elleyecek, kocamla yatacak diye bekar arkadaşını eşinden sakınmadı, dolayısıyla birlikte büyüyüp birlikte yaşlanan 17 senelik kankalarız

Cok enteresan yemek yoksa ne diye iftara cagirmis sizi? Kendileri oruc muydu acaba?
Ya da gelirler pideyle ugurlariz diye mi anlastilar onceden
Evet oruçluydular,eşi çok düşünceli biri aslında,belki ona bile söylememişti bizi çağırdığını.Çunki bizi görünce ne ikram edeceğiz gibisinden telaşlandı adam,hemen fırına koştu.İşin garibi arkadaş,sanki gecerken uğramışız gibi, aa ben kesin geleceğinizi düşünmemiştim bile dedi.Kendileri belki iki yumurta kırıp yiyecekti,bilmiyorum.Belki bize bir çorba yaparım diye düşündü.Çünki eşinin hemen misafiri önemseyip fırına koşmasına bozuldu.

Degisik bir tecrübe yasanmissin.
Ben olsam arkadaslarimi alip lokantaya giderdim heralde:)

Arkadasim evlense ben gorusmem. Kociş kociş çekemem hiç. En guzeli bekarlık. Mumkunse sevgilisi olan arkadaslarim da uzak olsun bana ilk tercihleri sevgilileri cunku

Üff o da ne manyakmış ayıp ya ..
Böylesinide ilk defa duydum ..madem çağırdın birseyler yap hazırla .. Sanki prens William la evlendi garibim ne önemsemiş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…