Bekar ve evli arkadaşlar arasındaki uçurum

Evet benim kuzenim aynısını yaptı ..sözleniyormuş ben milletten duydum ..kendisinin söylemesini beklerdim .,ki ben saf herşeyimi anlatırdım ona ..yine başka bir arkadasım aynısını yaptı bana ..nişanını faceden gördüm ..ne bileyim ben onlara herşeyimi anlatırken onlar böyle önemli bir olayı saklamaları ., kendimi enayi gibi hissettim ..sonra curcuna bitti ..cicim ayları geçti tabi yazmaya başladılar ..amaç dert anlatmak rahatlamak ..beni sevdikleri için değil ..
Yine başka bir arkadasım var evlendi ertesi günü bana yazıyor whatsaptan ..ben bilerek evlenenleri aramam bir kaç ay ..
Yani şimdi bu iki tip kadında evli mi evli ..demek ki diğerleri beni kullanmış dinleyici yapmışlar kendilerine ...bende artık merhaba merhaba yani onlarla ...
İnsanlar ailelerine sırt dönüyor aslında arkadaşına yapmış çok mu ...
Hala yazıyolsr biz kıskanmıyoruz vs diye ..külahım nerde oraya anlatsınlar bare ...
Kıskanmak kötü birsey değil ki okadar ..en azından dürüst ol kıskanıyorum evine almam de daha saygı duyarım .,böyle güya medeni görünüp içten içe yazdıklarıma kudurup ki biliyorlar doğru olduğunu benimle polemiğe giriyorlar ..hanımlar yapmayın yarası olan gocunur derler ben kimseyi parmağımla işaret etmeden üstünüze alınıp neden alıntı yapıyorsunuz ??siz giderken ben dönüyordum yani ben bu hayatta ooo neler gördüm neler ..

E siz insanlara yarası olan gocunur derseniz, kocalarını bekar arkadaşlarından kıskanıyor derseniz millet de size 31 yaşına gelmiş hala evlenememiş kıskançlıktan millete saldırıyor der. Yapmayın böyle. Kendinize yazık.

E siz insanlara yarası olan gocunur derseniz, kocalarını bekar arkadaşlarından kıskanıyor derseniz millet de size
yaşına gelmiş hala evlenememiş kıskançlıktan millete saldırıyor der. Yapmayın böyle. Kendinize yazık.
:KK71:
Aynen ya çok kıskanıyorum kel göbekli koçişleri ...
Hayatım ben evlilikten çoktan geçtim ..bütün dünyayı gezdim aştım bunları
Beni düşündüğün için sağol ...
Kocişine sahip çık kapmayayım sonra ...hadi bakalım şimdi :KK71:

Buldumcuk ne çirkin bir tabir...
Hele kocasını kıskandığı için evli arkadaşlarının kendisiyle görüşmediğini düşünenler kendini adriana lima falan sanıyolar sanırım bu nası bi özgüven?! bi psikiyatriste gitseler fena olmaz.

O buldumcuk dediğiniz insanların kocaları artık aileleri oluyo bilmem farkında mısınız?bi insanın da herkesten önce her zaman ailesini düşünüp öncelik vermesi kadar normal bişi göremiyorum.Zaten ne kadar yakın olunsa da bi insanın arkadaşıyla olan ilişkisini arkadaşının eşiyle arasında olan ilişkisiyle kıyaslaması kadar gülünç ve abes bi durum yok.Arkadaş da arkadaşlığını bilmeli, bi yere kadar yani.

Ayrıca bu kin bu nefret nedir?sizi istemeyene kim olursa olsun siz de kapıyı göstermeyi bilin ki bu "buldumcuk" yorumlarıyla kendi evlenemediği için evlenen arkadaşlarını kıskanıp kötü lakap takan tipler gibi gözükmekten başka bi imaj edinmiş olun kendinize...

Adriana kim ben Monica belluciyim..:KK71:
Evlenmek istemek zorunda mıyım anlamadım ..
Millet kendini İngiltere prensiyle evli sanıyor ...

:KK71:
Aynen ya çok kıskanıyorum kel göbekli koçişleri ...
Hayatım ben evlilikten çoktan geçtim ..bütün dünyayı gezdim aştım bunları
Beni düşündüğün için sağol ...
Kocişine sahip çık kapmayayım sonra ...hadi bakalım şimdi :KK71:

E ben de dünyaya gezdim. Hala da geziyorum. Evli olanlar gezemez diye bir kanun mu var? Kel göbekli olayına hiç girmiyorum Bile. Gerek Yok böyle cocuk atışması gibi konuşmaya.

Keşke kendimize uzaktan bakabilsek. tavrınızın, üslubunuzun tuhaflığını bir görebilseniz.

Ben tam tersi yaklasayım.
Neden çocuklu kadınlarla kimse buluşmak istemiyor? Evine davet edilmişken bile kafam sisti diyip kaçanlar.
Zaten evlerine gitmiyorum. Çocuklarımdan rahatsız olmasınlar diye.
Gitsem bile çocukları eşime bırakıp gidiyorum. Yine de ya çocukla gelirse diye çağırmıyorlar zannımca.:işsiz:
Neyse ben de yeni çevre edindim kendime.
Not: 4 çocuğum var. :KK53:Öğretmenim. Son iki süpriz yapan ikizler.

Ama sizin de 1 değil 2 değil 4 çocuğunuz varmış:deli:

Yani 4 çocuk birleşince çok gürültü çıkarıyorlardır diye tahmin ediyorum:emir_bebek:

Davet edilmiyorsanız kişisel alınmayın derim naçizane :olamaz: yani yazım tarzınızdan sizi sevdim yakın otursak ben sizi davet ederdim :KK37: ammaaaa 4 çocuklu olmanız insanların motivasyonunu düşürüyor olabilir:-):-)

evli olmama ragmen seninle ayni fikirdeyim...buna nisanlanan arkilerde dahil..cocukluk arkadasim yeni nisanlandi ve tamamen kaybettim.diyebilirik.telefonlarimi bile acmiyor ha evli olan benim cocuk da var bende ama.yinede kimseyi unutmadin...bence bu evlenmekten degilde vefasizliktan kaynaklanan bisey canim..koca bulanin gerxek yuzu cikiyor...

Aynen, bu 'sorumluluk' artışı niyeyse erkeklerde olmuyor hiç, evde bekleyen çocukları, temizlikleri bulaşıkları yok, kayınço kayınbaba dertleri yok. Ben yapmazsam işler yürümez dertleri yok. Hala kendine, zevklerine, arkadaşlarına vakit ayırabiliyor. Sorun kadınların hala birey olamamasında, birinin karısı, ötekinin annesi, babasının kızı vs vs vs bitmeyen aidiyetlerde. Ama zaten Türk kadını ne zaman istediğini yapabildi ki, evlenince kocanla gezersin, kocanla yaparsın diye dite kadınlar evde hapis büyüyor, kafa yapısı da buna göre şekilleniyor, sonra da ben böyle mutluyum, belki de başka türlüsünü hiç bilmedikleri için.

Aynen
Evlendikten sonra vakit/fırsat bulamadığı için kankasıyla görüşemeyen erkek görmedim. Halı sahasına da, fasılına da yetişiyorlar maşallah
Yarım saat kahve içmeye bile vakti kalmayan taraf kadın oluyor sonra buraya önceliklerimiz değişti yazıyorlar. Öncelikleri paşayı mutlu etmek için banyo ovmak, yemek yapmak, çocuk bakmak. Erkeklerin öncelikleri değişmiyor ama yemek içmek kariyer eve gelip ayak uzatmak . Evlilik , ev sorumluluğu vs asla erkek önceliği olmuyor kadın boynunun borcu olarak!üstleniyor

Erkekler gezerse gezsin evin tüm yükü kadının üstünde dışarı çıkmaya da sosyal hayata da enerjisi kalmıyor. Durum bence budur:Erkek karşısında kendini daha az değerli görme, değerli-elden kaçmaması gereken tarafın erkek olması

Hayır yani bu gönlü yapılmaya çalışan erkekler de bir b.ka benzese içim yanmayacak yani A anitaaa az bile yazmış kel göbekli kocişleriniz diye bravo kendisine.

Avrupada kadın sporuna da, işine de, kız arkadaşlarıyla kokteyl içmesine de, ofis partisine de pekala gönlünce gidebiliyor. Burdan bakınca bizim kadınlar gönüllü ev köleliği yapıyor sankim.

Son düzenleme:
Valla evli bekar değilde bazı arkadaşların sevgilisi olması bile yetiyor budurumun yaşanmasına.Sevgilisi yada eşi olmayan bir insan arkadaşlarıyla daha çok zaman geçiriyor evet,ama hayatına bir erkek girince çok değişen kadın var.Mesela bir arkadaşım vardı şu an evli,eşinide önceden tanırdım bunlar sevgili olmadan önce yani.Sevgili olmadan önce haftada en az 2 gün görüşürdük, sevgili olduktan sonra tabiki bu sıklığı beklemiyordum ama en azından ayda 1 görüşürüz diyordumki 2 ay sonra ayarladığımız görüşmeyi, 1 saat kala eve gitmem lazım evde sorun varmış deyip iptal etmişti,2 gün sonra görüştüğüm başka bir arkadaş o gün sevgilisiyle bir yerde gördüğünü söylemişti.Sonra bu arkadaş kavga etmiştik ogün halletmemiz gerekiyordu,evede gidemedim sorun vardı ama gibi bir açıklama yapmıştı.Sonra düğünde görüştük zaten,kaç defa konuştuysakta bidaha görüşemedik.Başka bir arkadaşı ben sevgilimle otururken ağlayarak aradı diye şehir dışından gelen,kaç haftadır görüşemediğim sevgilimi bırakıp onla buluşmuştum,nişanlısıyla ilgili problemlerini anlatmıştı,aynı arkadaş özel bir durumda ben nişanlımla sadece haftasonu görüşebiliyorum o ararsa diye gelemem diye proğrama katılmamıştı Bende şehirdışından gelen sevgilimi onun için bıraktığımla kalmıştım. Şu an yine benzer bir durum yaşıyorum yeni nişanlanan bir arkadaşım nişanlısıyla birlikte yaşıyor, her hafta görüşürdük,nişanlısıyla tanıştığından beri 2 kez görüştük,6 ayda.hergün yazışırdık şimdi yazdığım mesaja cevap vermiyo 5 saat sonra veriyo.Yani malesef karakterle alakalı bu durumlar,hayatına bir erkek girince bütün hayatını ona adayan kadınlarımız çok.Kimseden eskisi gibi sık görüşmeyi beklemiyorum ama yediğin içtiğin ayrı gitmezken birden böyle olması garip.Şunuda anladımki bende bundan sonra öyle yapacağım, hiçbir arkadaşın ay sende benim için bunu yapmıştın demiyor,kocayı bulan çabuk unutuyor :KK48:

en iyi arkadası esi oluyor senle paylasımı azalıyor.bunu garipsememk lazım . hayatında sorunlu oldugu bir baskası var

E siz insanlara yarası olan gocunur derseniz, kocalarını bekar arkadaşlarından kıskanıyor derseniz millet de size 31 yaşına gelmiş hala evlenememiş kıskançlıktan millete saldırıyor der. Yapmayın böyle. Kendinize yazık.

Reel hayatimda kiskanan evli arkadaslarimi gormedim ama ben uzun suredir yurt disindayim. Belki etkisi vardir. Yalniz buldumcuk sendromlu kadinlari farketmek zor olmamali. BDV de sayilari bi hayli mevcut.

+ Cumleniz de hos degil. 31 yasina gelmis ama evlenmemis olacak , evlenememis degil. Evlenmek bir secimdir evlenmemek de.

Buldumcuk ne çirkin bir tabir...
Hele kocasını kıskandığı için evli arkadaşlarının kendisiyle görüşmediğini düşünenler kendini adriana lima falan sanıyolar sanırım bu nası bi özgüven?! bi psikiyatriste gitseler fena olmaz.

O buldumcuk dediğiniz insanların kocaları artık aileleri oluyo bilmem farkında mısınız?bi insanın da herkesten önce her zaman ailesini düşünüp öncelik vermesi kadar normal bişi göremiyorum.Zaten ne kadar yakın olunsa da bi insanın arkadaşıyla olan ilişkisini arkadaşının eşiyle arasında olan ilişkisiyle kıyaslaması kadar gülünç ve abes bi durum yok.Arkadaş da arkadaşlığını bilmeli, bi yere kadar yani.

Ayrıca bu kin bu nefret nedir?sizi istemeyene kim olursa olsun siz de kapıyı göstermeyi bilin ki bu "buldumcuk" yorumlarıyla kendi evlenemediği için evlenen arkadaşlarını kıskanıp kötü lakap takan tipler gibi gözükmekten başka bi imaj edinmiş olun kendinize...
Aynen öyle...
Hem evlilikte gayet de mutlu olabiliyor insan esiyle ve kimseye ihtiyac duymayabiliyor bazen.Goz ardi ediliyor bence mutlu aileler.Herkes mutsuz evlilikler var saniyor ve gorusmeyince kiskandigi icin saniyor

KK kadınları mutlu pazarlar hepinize.

Benim derdim birkaç günlük veya yeni bir şey değil, genel bir dert. Evlenen arkadaşlarımla eski samimiyeti bir türlü bulamıyorum. Hayır evlenince neler değişiyor onu da bilmiyorum. İllaki farklılaşıyor hayatlar ama bu neden samimiyetimize kadar yansıyor? Bekar ve evli ayrımı oluyor ister istemez. Hani öyle cinsel muhabbetleri de yaparız ben bekar olsam da, kendimizi kasmıyoruz yani. :110:

"Bekarlar anlamaz" olayı yok bizde diyeyim daha doğru olur.

Biz öyle o bekarkan oğlan muhabbeti de yapmazdık o kadar sık, hadi desem bundan kaynaklanıyor, kocası olduğundan vs. ama alakası yok. Ne oluyor da bekar ve evli arkadaşlar arasına uçurum giriyor? En yakın arkadaşımla normal arkadaşlık aşamasına geriledik resmen bu da canımı sıkıyor. Bu konuda tez falan yazasım var hatta, acaba neden böyle oluyor?:63:

Çocuğum olmadan önce keskin bir ayrım yoktu aramızda çünkü konuşacak çok konu vardı iş hayatı, siyaset, okul gibi. Ha gece canlı müziğe gitmeye çağırırlardı ama gidemezdim çünkü artık aile olmuştuk eşim yorgunken gidelim diyemedim tek de gidemedim. Artık bebeğim var ve ben izindeyim. Dolayısıyla iş hayatımdan ve birçok şeyden uzak kaldım. Ha yine arkadaşlarımla konuşuyorum ama onlarla gezip dolaşamıyorum. Çocuğumla rezil oluyorum :KK70: onlarla hayatımın bir olmadığını biliyorum ve onları rahatSız etmek istemiyorum.

Hayatlar değişiyor farkında olmadan

Girmediğim süreçte neler olmuş öyle şaşırdım. Ben birkaç sayfa dertleşir iz diyordum olay biraz tartışmaya girmiş. Konu bekar ve evli atışmasına dönmüş adeta.

Mune Mune konuyu kapatabilir misiniz? Durduk yere kimse ban falan almasın. Hepinize iyi geceler :)

Evlenince hayat değişiyor kısmen yada tamamen kişiye bağlı ama sorumluluk artıyo. Yemek yapmam lazım temizlik yapmam lazım misafir gelecek ne pişirsem vs. Vs. Hele birde çocuk olursa ayy acıktı doyurayım altını batırdı pişik olur koştu düşecek ince giydi hastalanacak falan filan fiş mekan  :halay: bekarken herşeyi anne hallediyodu e tak çantayı koluna yani evlenince sorumluluk artıyo ama bi kendimize gelelim yaa :KK50:

erkeklerin hayatının aynı kalıp kadınların hayatının değişmesi, tüm sorumlulukları kadının düşünmesi de toplumdaki önemli sorunlardan biri. ama bu kadınların hatası. bunu değiştirecek olan sizlersiniz, hayat müşterek. eşit bölüşün. bir gün de yemek filan yapmayın çıkın arkadaşlarınızla takılın, yemeği akşam dışarıdan söylersiniz ya da birşeyler uydurursunuz. çamaşır-bulaşık zaten artık makinelerin yaptığı şeyler. temizlik de acil birşey değil. sadece çocukla alakalı durumlar olduğu zaman hayat ertelenebilir onu da zaten canınızdan çok seviyorsunuz. bu erkekleri siz bu hale getirdiniz yani, şimdi siz düzelteceksiniz. paşanız bir gün sulu yemek yemedi ya da dünkü yemeği yedi diye ölmez hanımlar. kendinize değer verin, bakın, güzel hissedin. çıkın gezin yahu, haftada en az 1 gününüzü arkadaşlarınıza ayırın. erkeklerin vazgeçmediği ne varsa siz de vazgeçmeyin. tabi bu benim yazdıklarım evlilik yüzünden hayatım bitti diyenlere yani yoksa siz eşinize hizmet etmekten ya da onun dizinin dibinde olmaktan, eşinizden başka insan yüzü görmemekten memnunsanız bu sözlerim size değil elbette.

yapmayın diyorum bakın, şikayet edeceğinize gerçekten yapmayın. yarın da yemek yapmayın, gezmeye gidin. bişeyler atıştırırsınız ne olacak? çok fazla yüz veriliyor şu erkeklere. hanımlar kaç tanenizin kocası kıymetinizi gerçekten biliyor? bir elin parmakları kadar. kendiniz için düzeltmiyorsanız kendi kızlarınızın gelecekteki evlilikleri için düzeltin lütfen şu yanlışları. siz de insansınız.

bekarlar neyi savunuyo anlamış değilim arkadaşlar 27 yaşındayım 25 yaşına kadar bekardım. Yani evli ve bekar arasındaki farkı buradaki bütün evli arkadaşlar biliyolar ama hiç evlenmemiş kişiler sadece varsayım üstüne konuşurlar. Mesele temizlik, yemek meselesi değil, hayatınıza bi insan dahil etmiş olmanız. Ben eşimle 11 yıllık birlikteliğin ardından evlendim, evlenmedenn önce yemek temizlik bana bakardı annemin evinde de, 2 tane ayrı işte çalışıyodum, eşimi de adım gibi tanıyorum ama ona rağmen benim bile hayatım değişti, kaldı ki normal evimin 1 sokak altında oturuyorum, görünüşte her şey aynı ama hiç bi şey aynı değil. O yüzden önce deneyimleyin, sonra yorum yapın bence.

sizin mantığa göre doktorlar da önce bütün hastalıkları geçirmeli ondan sonra doktorluk yapmalı....

KK kadınları mutlu pazarlar hepinize.

Benim derdim birkaç günlük veya yeni bir şey değil, genel bir dert. Evlenen arkadaşlarımla eski samimiyeti bir türlü bulamıyorum. Hayır evlenince neler değişiyor onu da bilmiyorum. İllaki farklılaşıyor hayatlar ama bu neden samimiyetimize kadar yansıyor? Bekar ve evli ayrımı oluyor ister istemez. Hani öyle cinsel muhabbetleri de yaparız ben bekar olsam da, kendimizi kasmıyoruz yani. :110:

"Bekarlar anlamaz" olayı yok bizde diyeyim daha doğru olur.

Biz öyle o bekarkan oğlan muhabbeti de yapmazdık o kadar sık, hadi desem bundan kaynaklanıyor, kocası olduğundan vs. ama alakası yok. Ne oluyor da bekar ve evli arkadaşlar arasına uçurum giriyor? En yakın arkadaşımla normal arkadaşlık aşamasına geriledik resmen bu da canımı sıkıyor. Bu konuda tez falan yazasım var hatta, acaba neden böyle oluyor?:63:
Bak bu konuda ben de cok dusunmusumdur acaba ne oluyor da eski samimiyet kayboluyor diye. Benim bazi tespitlerim var. Simdi bazi insanlar hayatlarinda kimseden deger gormemis oluyorlar, kimseden yogun ilgi ve alaka gormemis oluyorlar. Evlenince esleri deger verince bunlar kontes oluyor yani oyle zannediyorlar :KK70: bana kocam yeter anlayisi yerlesiyor zihinlerine:) arkadaslik iliskilerine de onem vermiyorlar artik. Tekrar soyluyorum BAZILARI diyorum yanlis anlasilmasin :))

X