Bekar ve evli arkadaşlar arasındaki uçurum

bekarlar neyi savunuyo anlamış değilim arkadaşlar 27 yaşındayım 25 yaşına kadar bekardım. Yani evli ve bekar arasındaki farkı buradaki bütün evli arkadaşlar biliyolar ama hiç evlenmemiş kişiler sadece varsayım üstüne konuşurlar. Mesele temizlik, yemek meselesi değil, hayatınıza bi insan dahil etmiş olmanız. Ben eşimle 11 yıllık birlikteliğin ardından evlendim, evlenmedenn önce yemek temizlik bana bakardı annemin evinde de, 2 tane ayrı işte çalışıyodum, eşimi de adım gibi tanıyorum ama ona rağmen benim bile hayatım değişti, kaldı ki normal evimin 1 sokak altında oturuyorum, görünüşte her şey aynı ama hiç bi şey aynı değil. O yüzden önce deneyimleyin, sonra yorum yapın bence.

buluştuğumuzda kocasından evliliğinden bahsediyordu demişsiniz evlenmeden önce nelerden bahsediyordu bu da önemli
evliliğe yüklenilen anlam burada devreye giriyor. kimisi ancak evlenince "bir şey" olur kimisi mesleki statü ile... sanki hayatlarında bu parametreler olmazsa bir varlıkları yokmuş gibi...
ben buradaki akıl yürütmelere kısmen katılıyorum ama genelleme yapmayı çok yanlış buluyorum.
her insan farklıdır, hayata bakış açısı, karakteri, konumu, prensipleri, öncelikleri...

nişanlıyken evlilik hazırlıklarıma hep ben koşturdum hem biraz boynu kalın bir insanım :) hem de pek yardım edenim yoktu. mobilya ev vs koştururken haliyle bekar arkadaşlarıma çok takılamadım bir kere baktım "şu saatte orda oluruz şunu yaparız" diye plan yapıyorlar "aa nereye gidiyoruz?" dedim. içlerinden bir tanesi "seni çağırmıyoruz canım nasıl olsa gelemezsin işin gücün bitmiyor" diye iğneledi beni. içten içe çok bozuldum ama "siz de haklısınız işim çok size iyi eğlenceler" dedim. bu arkadaş yıllar geçti sonradan sonraya evlendi. eşi bulunduğumuz şehirde olmamasına rağmen yüzünü gören cennetlik... yani burada büyük büyük konuşanlar çok emin olmasın kendilerinden :)

bana gelecek olursak... düzenimi oturttuktan sonra hayatımı daha da zenginleştirerek kaldığım yerden devam ettim. hem eşimin çevresine adapte olup yeni arkadaşlıklar kurdum, hem eşime çocuğuma vakit ayırdım hem de bekar arkadaşlarımla eskiden nasılsam öyle devam ettim.
hatta çocuğu kocaya satıp arkadaşlarımla tatile bile gittim. adamı da boğmadım "artık evlisin dizimin dibinde oturacaksın" diye...
hem arkadaşlarıyla takılır hem ailece vakit geçiririz hem de ortak arkadaşlarımızla birlikte oluruz.
bu tempoda sadece çocuğum hastaysa kendimi geri çekerim
bir de feragat edilecek bir şey varsa o benim için ev işleri olur genelde :)

bir de şu var; yıllar geçip hayata bakış açınızı sorguladığınız zaman bazı insanlardan uzaklaşıyorsunuz. bu kişilerin evli ya da bekar olması kriter değil. açıkçası eskiden "aman ayıp olur idare edeyim" dediğim birtakım insanları şimdi yavaş yavaş hayatımdan çıkarıyorum. bencil, çıkarcı, sadece talep eden ve alan, enerjimi emen kişilerle görüşmüyorum artık.
bunun dışında muhabbetinden zevk almadığım, bana bir şey katmayan, hayata aynı pencereden bakmadığım insanlarla da daha az görüşmeye çalışıyorum.

Degisik bir tecrübe yasanmissin.
Ben olsam arkadaslarimi alip lokantaya giderdim heralde:)
O anda ne düşüneceğimizi bilemedikki,eşi hemen bizi güzel karşıladı,koştu fırına gitti,utandık adeta adamdan.Ama gidiş o gidiş oldu zaten.Bütün hepimiz düğününde koşturmuştuk onca,adamda bizden utandı eşi adına

Zaten isteyen görüşür istemeyen görüşmez ..sıkıntı ne anlamadım ..kimseye zorla bizle görüş demiyoruz ki ..
Deneyim değil karekter meselesi ..bazı kadınlar için bir tek evi önemlidir bazıları için kendi hayatı herkesten önce gelir ..bu sadece arkadas olarak algılamayın ..
Birbirine yakın karekterler arkadas olur eğlenir görüşür dertleşir ..hepsi bu ..
Evlendikten sonra bu niye değişsin ki ...
Pratik ve akıllı kadın için Zaman bulmak zor değil ..

Degisik bir tecrübe yasanmissin.
Ben olsam arkadaslarimi alip lokantaya giderdim heralde:)
İşin en ilgincide,arkadaş grubumuzun aileleri birbiriyle görüşüyordu.Bu yüzden düğünlerinden sonra sıra sıra evlerimizde en güzel şekilde ağırlamıştık.Burada bir söz okumuştum ve çok doğru buluyorum.3 kuruşluk insana 5 kuruşluk değer verirsen,arada kalan 2 kuruşa seni satar.

Görmemişin kocası olmuş modu.
. Ben buna pek katilmiyorum,yani herkes icin gecerli degil. Oncelikle evet evlenince degisim olmakta cunku oncelikler degisiyor. Bekarken surekli gorusuyorduk arkadaslarimla ama evlenince bu pek aza indi. Telefonlasmalar hala devam etmekte fakat hayatimda oncelik evliligim olmali,mesela arkadasimla bekarken bizde cinsellik hakkinda konusur merak ederdik. Simdi ben evliyim diye bana soruyorlar ve ben bu durumdan cok rahatsiz oluyorum. Sonucta bu benim özel hayatim degil mi kimseye anlatmak zorunda degilim. Zaten esiyle cinselligini anlatanda da akil yok zaten.

İyide zaten evlenince birşeylerin değişeceğini biliyoruz ..tabiki zaman kısıtlı helede çalışıyorsan ..ben şahsen evlenen arkadaşıma ilk aylarda aramam rahatsız etmem ...zaten onlar arar beni bir süre sınra ..hatta bir tanesi balayındayken aramıştı ne yaptın diye .,yani herkes de yok bu buldumcuk olayı ..
Bizde bekarken gibi her dakka konuşalım demiyoruz ..sürekli burda önceliklerimiz değişiyor ne yapalım yoksa kıskanmıyoruz ne alaka canım pozlarında herkes ..tabiki değişicek birseyler .,bekar arkadaşlarında sevgilileri oluyor ilişkileri oluyor vs öyle bütün gün evde oturup arkadasım beni arasın diye beklemiyor kimse ..sadece yediğin içtiğin emek verdiğin karşılıklı ne bileyim dertleştiğin insandan kopmak ..ilginç geliyor ..

İnsanların hayatta öncelikleri değişebilir. Bekarken çok fazla gezerdim, artık çok dha az dışarı çıkıyorum. Eşim benimle vakit geçirmek istiyor, arkadaşlarının yanında sıkılıyor ve beni istiyor. Arkadaşlarıyla beraber buluşuyoruz öyle diyim. E ben de eşimle olmayı daha çok seviyorum ve aklım evde kalıyoe biliyorum kös kös evde oturuyor gelmemi bekliyor. Yapacak bir şey yok arkadaşlarımızla toplu görüşüyoruz. Bu sayede tanışan ve şuan nişanlanan birbirimizin arkadaşları var bu yönden iyi :)) Önceliğim ve mutlu olduğum yer eşim. Arkadaşlarım 3. Planda kaldı, 2. Plana işimi yerleştirdim çünkü. Telefonla görüşüyoruz ama mesajlaşıyoruz dışard vakit geçirme sıkıntı.
Kendi ailen kaçıncı planda yani annen baban kardesin, yanlis anlama meraktan sordum, işinden bile bahsetmiş onlardan bahsetmemissin de :)

Bazıları resmen sacmalamış yok kocisim oluyor bütün hayatları yok arkadaşından kıskanıyor falan abartmislar olayı herşeye bu kadar düz mantık bakmayın yahu. Bu kadar genel konuşmayın.

Evliyim bir de çocuğum var bekarken özellikle ünv. hayatımda gece 10dan önce eve gelmezdim çoğu zaman. Devamlı arkadaşlarımla beraberdim çok samimi arkadasliklarim oldu ama sonra ne oldu yaş ilerledikçe insan daha farkli bakmaya başlıyor herşeye. Sorumluluklar artıyor vücut yoruluyor eskisi gibi enerjik olamiyorsun ister istemez her an dışarı çıkmaya hazır hhissetmiyorsun kendini ve daha net kararlar alıp hayatında istemediğin kişileri çıkarabiliyorsun.

Yani sadece evliliğe bağlamayın olayı. Bekarken birçok arkadaşımla farklı şeylerden dolayı iletişimi kestim ama sırf evlendim diye hiçbir arkadaşımla görüşmeyi kesmedim.

Bazı bekar arkadaşlar zannediyor ki evlenince kadınlar buldumcuk oluyor bütün hayatları kocişleri (!) Oluyor yok öyle birşey. Ben biriyle görüşmek istersem görüşürüm istemezsen görüşmem bunun bekarlikla evlilikle falan ilgisi yok. Evlenince mutasyona ugramiyoruz niye evlilerden cookkk garip insanlarmış gibi bahsediliyor anlamadım.

Orası öyle ama kaliteli zaman diye bir şey var. Mesela 3 saat buluşsak 3 saat kocasından bahsetmesin bir zahmet kimse. Ne olacak 3 saatte mesela hiç adını anmasa? Bunu anlamıyorum, belki de evli olunca ben de böyle olurum bilmiyoırum.
Kocasına aşkından mı bahsediyor , sorunlarından mı ?

Ok buldumcuk değilsiniz anladık :rolleyes::-)
Kıskanmıyordunuz da ..evlenince değişik boyutlara atlıyorsunuz ....
Çocukça geliyor bazı şeyler size ..
Üff herkes yine kendini ispatlama peşinde ..biz herlese demedik ..öyle olan tıplere dedik ve başımıza gelenleri paylaştık hepsi bu ..

Benim bir tanıdığım yaşı 40 lArda olan bir bayan var ..kız grubu var taa liseden çoğu evli bazıları boşanmış vs ..tatillere gider foto koyarlar ..yurt dışı falan gezerler ..hepside çalışan kadınlar ..arada toplaşıp plan yapar deli eğlenirler ..
Yani bunu tutturan insanlar da var ..hep onların arkadaşlığına özenmişimdir ..ne güzel birsey ..hem bence kendi hayatın olunca hayatındaki erkek sana daha saygı gösteriyor adamı bunaltmıyorsun ve sıkmıyorsun ..adamın aşkı canlı kalıyor özlüyor vs ..

Benm evlenen arkadaşlarımda yek nefret ettiğim şey sürekli sen ne zaman evleniyorsun sorusu :işsiz: kendileri evlenince başları göğe erdi sanki

Ben tam tersi yaklasayım.
Neden çocuklu kadınlarla kimse buluşmak istemiyor? Evine davet edilmişken bile kafam sisti diyip kaçanlar.
Zaten evlerine gitmiyorum. Çocuklarımdan rahatsız olmasınlar diye.
Gitsem bile çocukları eşime bırakıp gidiyorum. Yine de ya çocukla gelirse diye çağırmıyorlar zannımca.:işsiz:
Neyse ben de yeni çevre edindim kendime.
Not: 4 çocuğum var. :KK53:Öğretmenim. Son iki süpriz yapan ikizler.

ben de yaşadım benzer durumlar ancak sonradan çözülüyor evlenince kız arkadaşlarını boşlayan dışlayan tipler kocalarıyla sorun yaşayınca yalnız kalıyorlar işte. sonra dertleniyorlar yalnızım vs diye. e sen istedin yalnız olmayı. kendin ettin kendin buldun.

Kurtulmak dedin ne yazdığını bilmiyorsun galiba ..üslup sorunun var demek ki ..bağımı kopardım demek farklı ..sen direk bahane uydurup kurtulmaya çalışıyorum dedin ..ay neyse uğraşamıcam ben senin gibilerle ..evet senin gibi tiplerden vardı eskilerde hatırladım ..yoo agresif değilim eğleniyorum senle ..neyse kurtulmak istiyorum senden artık lütfen yorum yazma artık bana ..

Tartışmanızı okudum. Karışıyorum üçüncü kişi olarak ama ben de evliyim, burada anlatılan tarzda yemek- temizlik yapmalıyım şeklinde bir evliliğim Yok.

Çoğu arkadaşımla da görüşüyorum en yakın arkadasım hala bekar. Yalnız, beni elektriğiyle negatiflige sürükleyen hayatımdan çıkarmak istediğim, bir türlü çıkaramadığım, sırtımda kambur olarak gördüğüm arkadas kisvesi altındaki "enerji emicileri" ben de meşgulüm artık bahanesiyle hayatımdan çıkardım. Çıkarıyorum.

Bu normal bir şey. Neden insanlara saldırdınız anlamıyorum. Cidden yazılarınızı daha sakin bir zamanınızda okumanızı tavsiye ederim. O zaman agresifliginizi daha iyi anlayacaksınız.

Bu, birimin kızı-birinin karısı olma ya da bundan gurur duyma, birey olamama durumu degil. Bu, sırttaki yükten bir bahane vesilesiyle kurtulma durumu.

Tartışmanızı okudum. Karışıyorum üçüncü kişi olarak ama ben de evliyim, burada anlatılan tarzda yemek- temizlik yapmalıyım şeklinde bir evliliğim Yok.

Çoğu arkadaşımla da görüşüyorum en yakın arkadasım hala bekar. Yalnız, beni elektriğiyle negatiflige sürükleyen hayatımdan çıkarmak istediğim, bir türlü çıkaramadığım, sırtımda kambur olarak gördüğüm arkadas kisvesi altındaki "enerji emicileri" ben de meşgulüm artık bahanesiyle hayatımdan çıkarıyorum. Çıkardım.

Bu normal bir şey. Neden insanlara saldırdınız anlamıyorum. Cidden yazılarınızı daha sakin bir zamanınızda okumanızı tavsiye ederim. O zaman agresifliginizi daha iyi anlayacaksınız.
Yok herkes herkesten kurtulabilir sıkıntı yok ..kurtulamıyorum demesine kızmıştım ..yediğim içtiğim bana değer veren insanlar için kurtulamıyorum demesi bana göre çok çirkin ..
Neyse canım banane ..gayet rahatım ben ..o senin demek istediğin farklı ., bende bozuştuğum olan insanlarla görüşmüyorum ..her arkadaslık sonsuza kadar gitmiyor ...ama bunun evlilikle ilgisi ne çözemedim ..bir kadın evlenince bekar arkadaslarından kurtulamıyorum şunlardan diye bahsederse acınası bir durum ....neyse herkesin öncelikleri farklı ...ayrıca şu yorum yapanlardan bir tek sen evli değilsin cnm

Evlenince evliler onlar bekar diye düşünüyor, bekarlar da onlar evli. Ha hiç mi arkadaşlık ilişkisi değişen yok, mutlaka vardır, ama çok az. Ben kendi açımdan düşünüyorum da bekarlarla daha rahat ediyorum sanırım. Evlilerle buluşacağımız zaman içlerinden bazıları eşli buluşalım diye ısrar ediyor, e adamlarla zaten hiç bir ortak noktamız yok, yani kimse kimseyi tanımıyor, oturup ne konuşacağız, biz kız kıza oturup geyik çevirmek, muhabbet etmek için buluşmuyor muyuz ? En yakın arkadaşım yeni evlendi mesela, ister istemez uzaklaştık, onlar evli arkadaşlarıyla çift görüşmek istiyorlar, beni de çağırıyor ama çok alakasız kalıyorum, 3 çift bir de ben, hepsi de yeni evli, o ortamda bulunmam gereksiz kaçıyor. Ha baş başa buluşuyoruz, ama onların planları genel olarak hep eşlerle olunca ister istemez uzaklaşıyorsun.

ben de yaşadım benzer durumlar ancak sonradan çözülüyor evlenince kız arkadaşlarını boşlayan dışlayan tipler kocalarıyla sorun yaşayınca yalnız kalıyorlar işte. sonra dertleniyorlar yalnızım vs diye. e sen istedin yalnız olmayı. kendin ettin kendin buldun.
Evet benim kuzenim aynısını yaptı ..sözleniyormuş ben milletten duydum ..kendisinin söylemesini beklerdim .,ki ben saf herşeyimi anlatırdım ona ..yine başka bir arkadasım aynısını yaptı bana ..nişanını faceden gördüm ..ne bileyim ben onlara herşeyimi anlatırken onlar böyle önemli bir olayı saklamaları ., kendimi enayi gibi hissettim ..sonra curcuna bitti ..cicim ayları geçti tabi yazmaya başladılar ..amaç dert anlatmak rahatlamak ..beni sevdikleri için değil ..
Yine başka bir arkadasım var evlendi ertesi günü bana yazıyor whatsaptan ..ben bilerek evlenenleri aramam bir kaç ay ..
Yani şimdi bu iki tip kadında evli mi evli ..demek ki diğerleri beni kullanmış dinleyici yapmışlar kendilerine ...bende artık merhaba merhaba yani onlarla ...
İnsanlar ailelerine sırt dönüyor aslında arkadaşına yapmış çok mu ...
Hala yazıyolsr biz kıskanmıyoruz vs diye ..külahım nerde oraya anlatsınlar bare ...
Kıskanmak kötü birsey değil ki okadar ..en azından dürüst ol kıskanıyorum evine almam de daha saygı duyarım .,böyle güya medeni görünüp içten içe yazdıklarıma kudurup ki biliyorlar doğru olduğunu benimle polemiğe giriyorlar ..hanımlar yapmayın yarası olan gocunur derler ben kimseyi parmağımla işaret etmeden üstünüze alınıp neden alıntı yapıyorsunuz ??siz giderken ben dönüyordum yani ben bu hayatta ooo neler gördüm neler ..

X