Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Aylardır işyerinde süt sağarken bir yandan da bu topike yazılanları okuyorum. Okudukça rahatlıyorum, gülümsüyorum. Kendini bir topluluğa ait hissetmek böyle oluyormuş demek ki. Herkese selam.
hoşgeldin canım, bundan sonra sen de yaz bebişini yediklerini, paylaşalım
biz burda yemek dışında da herşeyi paylaşıyoruz, çok iyi oluyor

defne bugün karışım kahvaltı etmiştir, yumurta günümüz değildi
öğlene tavuk didiklenmiş tavuk suyu çorba yapmıştım, fazla fazla koydum hepsini yedi
akşama da kıymalı karnıbahar yedi, biraz da bizim yediğimiz tavuklardan verdik
artık yoğurt yer yatmaya yakın sadece

Aylardır işyerinde süt sağarken bir yandan da bu topike yazılanları okuyorum. Okudukça rahatlıyorum, gülümsüyorum. Kendini bir topluluğa ait hissetmek böyle oluyormuş demek ki. Herkese selam.

Aramıza hoşgeldin. Efenim ben deniz bahtsız xeno.. Çok boğazsız bir çakma prematüreye sahibim. Şuan ücretsiz izindeyim ve devrelerim karıştı sıkıntıdan heran kısa devre yapabilirim. Ben bu başlığa sadece Çınar'a neler yediremediğimi yazıp dert anlatıyorum. Diğer dostlarım bu yüzden bir nevi bana karşı Güzin Ablalık rolünü üstlenmiş durumdalar. Umarım katı gıdaya geçtiğinizde sen, dertli değil mutlu annelerden, bebeğinde iştahıyla övgümüzü kazanan bir bebiş olursunuz. Sevgiler...

xeno canım çok geçmiş olsun insanlar ne düşüncesiz ya!!!!!!!!!! valla okurken bile çok sinirlendim klava:klava: o hastalığı veren zatı bi güzel benzetmek lazım :mymeka:

Enes in eli hala kırmızı sabah kahvaltısını zar zor yarısını yedi sonra uyudu
uyandığında tavuklu patates yemeği yaptım yedi
akşama doğru kek ve portakal suyu yedi

ne gibi yan etkileri oluyor canım?ateş yapıyor mu? bizim de yaklaşıyorda korkuyorum

Arkadaşım söylemiş ama bende yazayım dr ateş ve döküntü yapabilir dedi 1-2 gün sonra ama hafif geçermiş olsada kızamık ve kızamıkçık aşısının etkileriymiş bunlar kabakulagın yan etkisi yokmuş.

xeno cum canim benim seni en iyi anlayanlardanim uzun suredir bu bolume bakmiyorum bile dedigin gibi ne yiyorda neyi yaziyim degil mi?sendeki o istahsiz oglanin kopyasi kizda bende var ama................taki gecen doktora gidene kadar bak ben uyguladim sukur ise yara gibi sende yap hani kuru kizilcik var ya iste onlardan. kizilcigi alip kaynatiyorsun ingilterede kurutulmusunu bulmak kolay oldu aktardan bulabilirsin sende iste ondan bolca iki avuc bir cezvede kaynat geceden sabaha kadar birak sonra sabah tel suzgecte ez ezki ozunu cikar iste bu dogal marmeladi ogluna ara ara bir cay kasigi bile olsa ver eksili tatlili ama guzel iste bu meyve mide enzimini duzenliyor ayni zamanda bagirsak florasini besliyor kizilcik cocugun ayni zamanda uyku kalitesinide arttiriyor bizimki simdilik en azindan tabagindakileri bitiriyor ben bu marmelada borclu oldugunu saniyorum oglenleride daha iyi uyuyor aksiligi azaldi cunku uykusunu aliyor tabi mideside tok uykuya dalmasi kolay oluyr nacizane fikrim dene istersen arkadasim belki sende memnun kalirsin dr tavsiyesi gunde 1cay kasigi bile yeter

ben emzirdiğim için sürekli anne sütü vermenin dışında aralarda,bir kez 1/2 çay bardağı elma suyu ve 1/2 çay bardağı armut suyu içirdim.ayrıca 120 lik mamayı da götürdü hanfendi.bugün aşı oldu da bunalıma girdi,yemeğe verdi kendini

canım emziriyorsun eğer sütün yetiyorsa ek gıda başlamı.Çünkü bu şekilde bebek daha az emmecek ve sütün azılır.Biraz bekle en az 5-5.5 aylık olsun.Ayrıca erken ek gıda vermek anne sütünden de yeterince faydalanmıyormuş.

Kızlar bizim hanım ağzından çıkarmayı öğrendi ilk lokmayı hemen ağzını açıp döküyor eger tadını begenirse ikinciye devam ediyor yemeye eğer begenmediyse tekrar atıyor. Hiç problemimiz yoktu cok guzel yiyordu 2-3 gündür sabah kahvaltıları reddediyor yumurtayı hele hiç istemiyor. Yemekleride dediğim gibi begenirse ne yapcaz bilmem... Yemeyen cocuk cok zorus ya allah sizlere kolaylık versin. Allahtan sevdiği seylerde varda en son care onlara basvuruyorum..

fikriyecim bende seninle aynı fikirdeyim ama dr verdirtiyo.hatta doktora da söyledim,ilk 6 ay anne sütü vermek daha iyi değilmi diye,burda amaç tattırmak,doyumak değil dedi.zaten azcık azcık veriyorum.miktarlara baktıysan 4,5 aylık bir bebeğin doyacağı miktarlar değil.mamayı da dr. verdirtiyo.emzirdikten sonra doyup doymadığını kontrol etmek amaçlı veriyorum.çoğu zaman içmiyor zaten

xenocum çınar'a çok geçmiş olsun.biz de taşınma muhabbeti içinde boğuluyoruz.yeni ev buluncaya kadar anneme geldim.düzenimiz tepetaklak oldu

ipek hanım sabah kahvaltısını yaptı,hepsini yedi
öğlen yarım armut ve yarım muz yedi
az önce 130cc devam sütü içti uyudu...
akşama da nohutlu şehriye çorbası yiyecek

bu sabah ilk defa krep yaptım değişik olsun belki yer diye ama çeyreğini anca yedi sabah kahvaltısını hepten kaldırdı menüsünden Enes bey sonra banyo yaptı uyudu
uyanınca dün yaptığım tavuklu patates yemeğini verdim birazını bıraktı
saat 5 de yarım muz yedi uyudu
kalkınca kıymalı karnıbahar yapıyorum onu vercem bakalım beğenecek mi

Sabah hep aynı şeyleri vemek benide endişelendiriyor arasıra omlet yada krep yapsamda içime sinmiyor bu sabah poğaça yapmıştım güzelce ısttım yanındada pekmezli ıhlamur bi güzel yedi elimle verdim poğaçayı güzel oldu valla 2 tanede zeytin verdim ardından zorlamadan yemesi gibisi yok walla öğlen tarhana çorbası ve yogurt yogurtunu yedi ama çorbadan 1-2 kaşık ikindi yarım elma yarım armut püre yaptım yarısını yedi armutu beğenmedi galiba akşamada tavuk var yemezse makarna

bir türlü yediremediğim yoğurdu elma suyu karıştırınca yedirebildim.bayıla bayıla yedi hihoyyyt

ipeğe hayırlı olsun diyorum.
kızlar dün saat kaçta uyudugumuzu ve sabah kaçta kahvaltı ettiğimizi söylesem inanmazsınız.
Bilge Hanım dün pek uyumamış,toplasan 45 dk etmez.akşam epey bi erken vakit uyudu,biz dedik eyvah şimdi kalkar gece yarısı ancak uyur.yarım saat sürmedi sesi geldi gittim emziği verdim,ben de yanındayım tabi,alıştı biz olmazsak uyumuyor.uyudu ben de uyumuşum,gece dönmüş epey babası ilgilenmiş,emzik operasyonları,mama vermiş filan,sabah ezanı uyandık,biraz kahvaltı yaptı,yarım saat uyudu tekrar kalktı,az önce biber dolması yedi,uyudu tekrar :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…