Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
bu sabah kaşarlı omlet yaptım bende gülceye yanındada krep beğendi çok bayıla bayıla yedi bende şaşkınlıktan bayıldım yarında aynı menüyü yaparım sanırım ya bu çocuk birgün çok severek yedigini diğer öğünde yemiyor anlamıyorum ama yarın şansımı zorlayacağım öğlende tarhana çorbası düşünüyorum tavuklu yada kıymalı daha kadar vermedim uyuyor şimdi bu ara hemen yapmam lazım uyanınca hiçbirşey yapamıyorum ama hiç hep ilgi istiyor ilgi arsızı kızım.
xenocum ya ne güzel aklına gelmiş şeker hamuru babası oyun hamuru almış bizimkine heves etmiş am ne bulursa ağzına götürdüğünden veremiyoruz bizde alalım şeker hamurundan evde yapımı zor olur bence canım ya gliserin glükoz şurubu jelatin falan var içinde sağol canım ya arayayım babasını getirsin akşama

sabah pirinçunu ve yaumurta sarısı az yedi
öğlen pekmezli miyane 2,3 kaşık yedi sonrasında cicibebeyle biberon mamasını karıştırıp verdim ondanda 4,5 kaşık yedi ...

kaç gündür giremiyorum bende nete anca zaman buldum
Enes 3 diş birden çıkarıyo tabi tahmin edeceğiniz gibi olmayan iştahı daha da kötüye gitti 2 sabahdır kahvaltı etmiyo bu sabah kek vardı sütle ıslattım 1 kaşık zor yedi bende keki sdc vereyim dedim browni kalıpları kadar olan kekin yarısını yedi
öğlene kadar aç durdu saat 1 de mercimek çorbası yapmıştım dün bize ondan verdim yedi sonra misafirliğe gittik orada da meyveli yoğurt yedi uyudu
eve geldik fırında yemek yapıyoduk (davul fırın yerdeydi) Enes gitti fırına dokundu avucunun içi yandı :KK43:((((((((( hemen suya tuttuk ve furucin krem sürdük Allah tan su toplamadı ama baya kızardı çok ağladı yavrum moralim çok bozuldu
biz yemek yerken patates köfteden de az bişey yedi yatmadan öncede muhallebi yaptım 2 3 gündür sütle yapıyodum pek istekli yemiyodu bugün eski usül pirinç unu devam mamasıyla yaptım sesi çıkmadı

anma uzun oldu :eek:
ya kızlar bi oy vermekten bahsetmişsiniz ben anlamadım neye oy veriyosunuz???????

bide sütlaç ve evde pudingi nasıl yapıyosunuz şu marketlerde satılan puding den vermek istemiyorum ben ama evde de nasıl yapılacağını bilmiyorum

alize bir arkadaş bebeğinin fotosuyla yarışmaya katılmış, teknolog da linkini verdi burda, biz de ona oy verdik canım
enese de çok geçmiş olsun, artık gözümüzü 10 açmamız gerekiyor walla, çok hareketlendiler
muhallebi yapmanın da en kolay yolu sanırım süt şeker ve yoğunluk vermesi için un katarak pişirmek
ben de pek bilmiyorum aslında ama bebek tarifleri bölümünde olabilir

geçmiş olsun.
yanığın üzerine bal sürdüğünüzde havaile temasını kestiğinden acı kısa bir süre sonra kesiliyor.ben çok sakar olduğumdan bu metodu sık kullanmak zorunda kalıyorum.deneyin faydasını göreceksiniz.
bir de benim oğlum 9 aylık oldu.kahvaltısını tek tek mi versem acaba siz nasıl veriyorsunuz?

merhaba herkese...
buraya yazmasmda genelde takip ediyorum değişik fikirler alıyorum sizden çaktırmadan:KK66:
maşallah yaşlarını devirmiş bebekler yeni yaşları hayırlı olsun...sanki yaşını geçince herşey değişiverecekmiş gibi geliyor ya kendimizi mi kandırıyoruz ki:KK43: çok mu yoruyolar?
size birşey soracaktım yardımcı olursanız sevinirim..ben halen günde bir defa çorba veriyorum kızım 9 buçuk aylık..akşam da muhallebi..siz ne zaman günde 2 öğün çorbaya geçtiniz?birde kızıma kahvaltı yaptırmak bir işkence hiç yemiyor sabah beni çok emiyor sütümle doyuyor olabilir mi?ne dersiniz hanımlar...

merhaba herkese...
buraya yazmasmda genelde takip ediyorum değişik fikirler alıyorum sizden çaktırmadan:KK66:
maşallah yaşlarını devirmiş bebekler yeni yaşları hayırlı olsun...sanki yaşını geçince herşey değişiverecekmiş gibi geliyor ya kendimizi mi kandırıyoruz ki:KK43: çok mu yoruyolar?
size birşey soracaktım yardımcı olursanız sevinirim..ben halen günde bir defa çorba veriyorum kızım 9 buçuk aylık..akşam da muhallebi..siz ne zaman günde 2 öğün çorbaya geçtiniz?birde kızıma kahvaltı yaptırmak bir işkence hiç yemiyor sabah beni çok emiyor sütümle doyuyor olabilir mi?ne dersiniz hanımlar...
Sabah kahvaltılarında ben bile zorlanıyorum,gece çok emiyor sütümde gece çok oluyor sabah uyanır uyanmaz emiyor tabi iştahı tıkıyor.
Biz iki öğün yemeğe dokuzuncu ayda başladık,benim oğlum yoğurt yemediği için akşamları yoğurt çorbası yedirmeye başladım hala öyle devam ediyoruz,son günlerde bizim yemeklerimizdende yemeye başladı.

ben çok uzun zamandır sabahları emzirmiyorum, zor geliyordu zaten
kahvaltısını güzel yiyor ama bununla mı alakalı bilemiyorum
2 öğüne de heralde 9. ay civarı geçtik, özellikle hadi geçeyim demedim, heralde ihtiyaç hissettim 2 öğün yemeğe, öyle başladım

Enes bebeğe çoookk geçmiş olsun. ÇINAR YıNE HASTA :KK43:(((((( Çocuğumun iştahı devletin memurlarına verdiği zam oranı kadar açılmış, yarabbi şükür derken, dün hapşurmaya başladı. Doktorunu aradım. Aşısını yeni oldu bu gece takip edelim, ateşi 37.7 olursa gece kaç olursa ara ve yarın görüşelim dedi. Birazdan gideceğiz. Yazık ememiyor bile. Göğsümü sıkıp yüzüne fışkırtıp gülüyordu. Şimdi o kadar aç ki ağzına sıkıyor ama yutamıyor. Burun tıkalı, hönk hönk dedeler gibi öksürüyor. Prematüre bebek ne kadar zor ya..

bende bir iki haftadır muhallebi vermiyorum onun yerine çorba veriyorum iki öğün daha tok tutyo sanki

ben artık akşamları muhallebi vermiyorum onun yerinde çorba veriyorum.muhallebiyi evde çorba olmazsa yada bi yere gidersek o zaman kullanmaya karar verdim.böylece daha doğal beslenmiş olcak.

Enes bebeğe çoookk geçmiş olsun. ÇINAR YİNE HASTA :KK43:(((((( Çocuğumun iştahı devletin memurlarına verdiği zam oranı kadar açılmış, yarabbi şükür derken, dün hapşurmaya başladı. Doktorunu aradım. Aşısını yeni oldu bu gece takip edelim, ateşi 37.7 olursa gece kaç olursa ara ve yarın görüşelim dedi. Birazdan gideceğiz. Yazık ememiyor bile. Göğsümü sıkıp yüzüne fışkırtıp gülüyordu. Şimdi o kadar aç ki ağzına sıkıyor ama yutamıyor. Burun tıkalı, hönk hönk dedeler gibi öksürüyor. Prematüre bebek ne kadar zor ya..

canım geçmiş olsun,ilerlemeden atlatırsınız çabuk umarım.doktora gittiniz mi,nasıl şimdi Çınar?ah bu çocuklar,anne olmak zor gerçekten..

Enes bebeğe çoookk geçmiş olsun. ÇINAR YİNE HASTA :KK43:(((((( Çocuğumun iştahı devletin memurlarına verdiği zam oranı kadar açılmış, yarabbi şükür derken, dün hapşurmaya başladı. Doktorunu aradım. Aşısını yeni oldu bu gece takip edelim, ateşi 37.7 olursa gece kaç olursa ara ve yarın görüşelim dedi. Birazdan gideceğiz. Yazık ememiyor bile. Göğsümü sıkıp yüzüne fışkırtıp gülüyordu. Şimdi o kadar aç ki ağzına sıkıyor ama yutamıyor. Burun tıkalı, hönk hönk dedeler gibi öksürüyor. Prematüre bebek ne kadar zor ya..

çok geçmiş olsun canım yaa
toparlandı derken yine başladı yaa

xenocugum çok geçmiş olsun bizde aşı yaptırdık dr ateşi ve döküntüsü olabilir dedi gülcede çok huzursuz boynunda birkaç kızarıklık oldu döküntü oldu sanırım .bugün ballı tahıllı mama yarım kase yei sabah öğlen pırasa yemedi az makarna yedi akşama ne yapsam daha karar vermedim pırasa sevmiyor ona özel birşey lazım yayla çorbası yaparım artık onu seviyor

xeno çınara çok geçmiş olsun
ben de arpa şehriye çorbası yaptım terbiyeli severek yedi
birazdan da yoğurt yiyecek

Aylardır işyerinde süt sağarken bir yandan da bu topike yazılanları okuyorum. Okudukça rahatlıyorum, gülümsüyorum. Kendini bir topluluğa ait hissetmek böyle oluyormuş demek ki. Herkese selam.

xenocugum çok geçmiş olsun bizde aşı yaptırdık dr ateşi ve döküntüsü olabilir dedi gülcede çok huzursuz boynunda birkaç kızarıklık oldu döküntü oldu sanırım .bugün ballı tahıllı mama yarım kase yei sabah öğlen pırasa yemedi az makarna yedi akşama ne yapsam daha karar vermedim pırasa sevmiyor ona özel birşey lazım yayla çorbası yaparım artık onu seviyor

gülce ne aşısı oldu canım?geçmiş olsun

enes ve çınara geçmiş olsun.biz de kontrole gittik bugun 1 aydır burnu tıkalıydı,keşke daha önce gitseydik,alerji şurubu kullancaz.
beslenme konusunda 4 kez sabah,öğle ikindi ve yatmadan diye anlattı,istemezse zorlama dedi.
öğlen sütlü tavuklu ve havuçlu tarhana,biraz önce de biber dolması ve yoğurt yedi.
kızlar dün evdeydik dersim yoktu,ne dedim hatırlamıyorum da hafif kızdım,gögsüme yattı ağladı,ağlama davranısını bilmezdi.
bugun öğle arası da bakıcının kucagında aynısını yaptı,kadın azarlıyor mu ne.çok canım sıkkın.dün de yaptı filan diyorum,bagıran da yok ama naz mı yapıyor filan diyor....çocuk da yaparım kariyer de ne boş laf,3 sene çalışmamak lazım en az.hatta 6 sene.

Arkadaşarım hepinize sonsuz teşekkür ederim. Desteğiniz olmasa ne yapardım bilmiyorum. Çınar ilk defa bugün ateşlendi. ılk defa bu kadar hasta oldu ve ben ilk defa bu kadar panikledim. Doktorumuzdan yeni geldik ve iğne sevmeyen doktorumuz iğne verdi. Üşütme ile ilgisi yokmuş bulaşmış. Geçen hafta çarşamba günü bir aile dostumuz geldi. Şap diye Çınar'ı öptü ben daha aman allerjisi var dememe kalmadan.Sonra Çınar'ı kucağına aldı. Bir baktım 2 dk sonra cebinden mendilini çıkardı ve öksürdü burnunu sildi. Bende aşkolsun Figen hasta hasta mı çocuğumu öptün yeni bitti antibiyotiği, hasta olsun yaşatmam seni bilesin dedim şakayla karışık. Hemen odadan çıktık. Figende arkamdan sesleniyor benim birşeyim yok diye ama tam haftasına hastalandı işte Çınar.Bulaşma yoluyla alınan mikrop 7. günde hasta ediyormuş, üşütürse de 3 ile 5 gün arasında hasta ediyormuş. ınsan düşüncesiz olduktan sonra.... Yavrum ememiyor. Serseri mayın gibi gece ordan oraya vurdu kendini. Sinirlerim alt üst. Çınarın ağzı yine kilit...
Şule'm Bilge bebeğimize de geçmiş olsun. Biraz o kadına aba altından sopa göstermek lazım demek ki.. Yakın olsak yapardım yuvasını.. Bir formül düşündüm. Biraz uzun özelinden yazacağım

X