Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
bana sanki cicibebe yemeden doymazmış gibi geliyor
yani sadece yumurta ve azcık peynir doyurmaz gibi geliyor bana
şu organik kahvaltı karışımını alıp denemek istiyorum
hep ıhlamurla ıslatıyorum,başka neyle ıslatabiliriz,yani bisküvileri ezebilmek için
ılık olması lazım,meyve suyuyla nasıl eziyorsunuz?
xenom,füsfüsüm teşekkür ediyorum şekerler...
meyve suyunda da ezilir bisküviler merak etme
o kadar yumuşak ki onlar zaten, ağzına alnca bile dağılıveriyor
bizim evde cicibebeleri ben yiorum da ordan biliyorum canım

günaydın canım
bizim doktorumuz
babymix gibi küplerdeki yoğurtları
hele meyvelileri falan kesinlikle önermedi
daha sulu kıvamda normal yoğurt ver demişti
gerçi bizim ki onu da yemiyor ya neyseeeee

saol canım benim içimede sinmiyor zatenn...bazen insan ne yedireceğini şaşırıyorr..iyi beslensin istiyorr..sevgiler.a.s.

bende cicibebe vermezsem doymazmış gibi geliyo ama bizimki meyve suyuyla ıslatınca hayatta yemiyo

iştah abidesi çınarcık 1 yaşında oldu artık sanırım.iştahlı,sağlıklı,mutlu ve uzuuuuuuun seneler...

diğer iştah abidesi olan rüzgarın günlük raporu:azıcık kahvaltı karışımı,armut,sulu köfte yaptım ama suratına bakmadı sıpa.yoğurt (yarısı iade) muhallebi(komple iade)

akşamüstü brokoli,havuç,patates ve küçük bir but tavuk haşladım düdüklüde,azıcık un kavurdum,düdüklüde pişenleri blendrladım,biraz da unla kaynattım,süt katcaktım aslında ama su kafi geldi,azıcık ekleyebildim,azda tuz katınca tadı yerine geldi,cicibebe ekmeği koydum yedi birazını.
grip belirtileri var biraz,burun tıkalı ne zamandır,çok terliyor,gece rahat uyumuyor,iştahsız...hayırlısı,belki diş sıkıntısı da eklenmiştir.
sütlaç denedim yemedi,aç yattı :KK43:

ıyiki doğdun Çınar,senin doğmanla anneninde hayatına güneş doğdu.Yeni yaşında sana sağlık,mutluluk,sevgi dolu günler dilerim.
Bugün oğluma sebzeli tavuk çorbası yaptım severek yedi herzaman sever bu yemeği.
Yoğurt meselesine gelince ben kendim yoğurt yapıyorum,hergün yesede yemesede yapıyorum ancak benimde kafamı kurcalıyan şuki ben bakkaldan normal bildiğimiz yoğurt alıp mayayı ondan kullanıyordum geçen gün niye bebek yoğurdundan maya yapmıyorum dedim sonuçta ikiside hazır ve en azından bebekler için olandan mayayı kullanıyım dedim hem normal yoğurtlara göre daha sulu kıvamlı şimdilik yoğurt mayasını bebek yoğurtlarından kullanıyorum.Zaten küçücük satılıyor çorba yapsam olmaz sanki bir tane yese yeterli gelmez gibime geliyor bende bu şekilde çoğaltıyorum...

bende normal yoğurtttan mayalıyorum hep kafama takılırdı iyimi yapıyorum diye bebk yoğurtlarından hiç denemedim

öğlen ben yediremedim,babası ben deneyeyim dedi,bu sırada sevgili apsideyziciğim çıktı TV de .hay Allah razı olsun,onu yapandan.onun hatrına yedi,kaydedeceğim bilgisayara gece bahçesini.
akşama da köfteli patates yapıyorum.

Dün akşam çok geç uyudu saat 1.30 ta sabah da tabiki geç kalktı bizim beyefenimiz saat 9.30.saat 10.00 da kahvaltı etmeye başladık her zamanki gibi bir saat sürdü kahvaltımız.Sekiz tahıl içinde pekmez tereyağı kendi sütümden ekledim güzelce yedi.Biraz oynadık sonra yarım yumurtanın sarısını yedi.ınede oynadık saat 12.00 de uyukumuz geldi 100cc anne sütü üçtü ve uyudu.Hemen çorbasını yaptım.Tarahana çorbası içinde bir çorba kaşığı kıyıma ekledim piçince de zeytinyağı koydum.saat 14.00 kalktı ve buçukta biraz çorba içti ama bugun canı çorba içmek istemedi hemen meyve püresi yaptım armur elma ve muz seve seve yedi tabiki bira oynadık sonra 120 ml yoğurt yedi.Saat 16.30 uykusu geldi 170cc anne sütü içti ve uyudu.Akçam için kendimize tavuk çorbası yaptım içinde pirinç havuç ve patates ekledim bira ondan da vercem belkide gece muhalebisi hangisini yerse daha sonra sütüde içer umarım.

biz mercimek veriyoruz artık .Dün doktora gittik mercimek ppiçtikten sonra telsüzgeçten geçir dedi kabuklar kalsın çünkü onlar gaz yapıyormuş.Bir yazıyım dedim.

sabah klasik kahvaltı
öğlen diş hediğine gitttik orda az çorba bide börek tatlı filan
eve geldikten sonra 1 kase çorba
yarım kase yoğurt
1 muz
mamasını içti uyudu

sabah malum kahvaltı
öğlen yarım muz ve 1 kase ballı irmikli mama
öğleden sonra 120 cc mama içti
akşam 2 hamsi, 1 kase yayla çorbası
az önce 150cc mama içti uyudu

rüzgar bey sabah inanılmaz bi şekilde kahvaltı yaptı.biz kahvaltı yaparken onun eline de bisküvi verdim.boğazına takıldı ve tüm kahvaltıyı iade etti.sonra muz yedi azıcık,akşamüstü yoğurt 2 saat sonrada gece tahıllı mama.

taşınma telaşı arasında hem ben hem babamız koşturuyor.bu akşam en son mamasını hazırlamaya giderken rüzgar babasıyla durdu.iyice harekelendiği için kaşla göz arasında kolilere tutunup ayağa kalkmış.başını,gözünün köşesini vurdu düşüp.çok canım sıkıldı.kazasız belasız taşınsaydık.....farklı bi şehire taşınmak zaten kafiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii derecede strese sokuyor beni.bu akşamki olay beni hepten korkuttu.

rüzgar bey sabah inanılmaz bi şekilde kahvaltı yaptı.biz kahvaltı yaparken onun eline de bisküvi verdim.boğazına takıldı ve tüm kahvaltıyı iade etti.sonra muz yedi azıcık,akşamüstü yoğurt 2 saat sonrada gece tahıllı mama.

taşınma telaşı arasında hem ben hem babamız koşturuyor.bu akşam en son mamasını hazırlamaya giderken rüzgar babasıyla durdu.iyice harekelendiği için kaşla göz arasında kolilere tutunup ayağa kalkmış.başını,gözünün köşesini vurdu düşüp.çok canım sıkıldı.kazasız belasız taşınsaydık.....farklı bi şehire taşınmak zaten kafiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii derecede strese sokuyor beni.bu akşamki olay beni hepten korkuttu.
geçmiş olsun canım, taşınmak zaten zordur bilirim, bir de çocukla işkenceye dönüşür heralde
allah kolaylık versin, bir an nce yerleşirsiniz inşallah

sabah kahvaltısını kitaplarının sayfalarını karıştırarak,çene yaparak yedirdim :) çok şükür.
öğleye kıyma çıkardım , sanırım yoğurt ve erişte ilavesiyle çorba yapacağım.
akşama da makarna planlıyorum,yoğurtla.
xeno uğramamış hala buralara,doğumgünü faaliyetleri sürüyor galiba :) ya da hayırdır inşallah.
şu kahvaltı çeşitlendirme meselesine gelince,artık normal,ekmek,peynir vs yeseler de rahat etsek .
kendi payıma benimki hiç pütürlü yiyemiyor desem yeridir , ekmek veriyorum dışarı itiyor hemen ,peynir hakeza...

kızlar hiç reçel vermiyorum ben ya,örnek menüleri filan karıştırıyorum da reçel geçiyor hep.sizler veriyor musunuz?

bugün sabah kahvaltıda yumurta sarısı başkada yok birazdan da sebzeli çorba yedireceğim ama umudum yok akşamada makarna yapayım diyorum bu aralar yine dibe vurduk yaa 2 öğünü zor yediriyorum başkada bişey yemek istemiyor ne olacak bilmem.....

bugün sabah kahvaltıda yumurta sarısı başkada yok birazdan da sebzeli çorba yedireceğim ama umudum yok akşamada makarna yapayım diyorum bu aralar yine dibe vurduk yaa 2 öğünü zor yediriyorum başkada bişey yemek istemiyor ne olacak bilmem.....

canım kim yazmıştı hatırlamıyorum iştah bebekler için.Bir çay bardağı su bir çay kaşığı havuç tohunu sicak suda beklet her yemekten sonra içirt ne kadar içerse içsin iştahı aşılıyormuş.Benim bebeğüm hastaydı birşey yemek istemiyordu bunu yaptım gerçekten işe yaradı.Sen de dene

X