Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Canım doktorumuz uzun zamandır bize 5 öğün verebilirsen ver diyor. 3 öğün yemeyi kesin bilecek ama 5 öğünde yiyebilir diyor. Kahvaltı- arada meyve-öğlen-kuşlukta meyve veya yoğurt- akşam veya ara öğünlerden birini yemeyip yatmadan 1 saat önce 1 meyve diyor. Çınar'ın kilosu iyi olduğu için 3 öğün yemeyi disipline et şimdilik bu bize yeter, sen çalışmaya başlayınca Haziran'da eli mahkum yiyecek diyor.

Kurban olayım maşallah de. Ben oğlum tosun dedim dedim şu halime bak bu ay kilo verdi çocuğum. Gene de şükürler olsun ortalama üstü bir çocuk ama insan çocuğu kilo alırken birden kilo verince çok üzülüyor.

Maşallah Gülce bebeğe

canım benim oğlanda çok kusuyodu doktora götürdüm 4 saatte bir yedir aralarda bişey yedirme dedi gerçekten kusması durdu. belki çok sık yediği için kusuyodur

canım tıkmamıştır inşallah ya, zaten istemezlerse mümkün değil veremez heralde, öyle bir kitliyorlar ki ağzını
ben bakıcıya yediği kadar, yediremezsen hiç uğraşma diyorum ki rahat olsun, yemeyince ona bahane bulmayacağımı bilsin istiyorum
sen de öyle yapmışsındır mutlaka ama bir tekrarla istersen canım

insan üzülmezmi ayy bende kafayı yiyorum az aldığı zamanlar
senin bebeğin iştahsızdı dimi yanlış hatırlamıyosam.

ben nasıl zor ve oyunlarla yedirdiğimizi anlatıyorum,o hiç zorlanmıyorum diyor-maşallah deyim :) - ,of ne bilim direk de söyleyemiyorum yapım batsın.ama yarın konuşcam çok canım sıkıldı dicem,ara öğün zaten azıcık yese yeter filan..ne bilim.

insan üzülmezmi ayy bende kafayı yiyorum az aldığı zamanlar
senin bebeğin iştahsızdı dimi yanlış hatırlamıyosam.

İştahsız bebek Çınar'ın yanında obur kalır. Çoooookk iştahsız . Ona ver meme emsin. Anne sütü obezi

Şule'm.. öğün aralarını biraz açın. Doktorumuzda bize 4 saatte bir ek gıda vereceksin diyor. Sakın kusmayı davranış biçimi haline getirmesin diyor.

sabah kahvaltıda 1 er kaşık sütlü pekmezli ve 8 tahıllı karışımdan peynir reçel tereyağ yumurta sarısı ve cicibebeyi ıhlamurla ıslattım ıkına sıkına yedi birazını bıraktı daha sonra uyudu
uyanınca meyve saati geçmişti bende öğlen yemeğini yedireyim dedim şehriyeli yeşil mercimek yapmıştım 1 saatte(abartmıyorum) yarısını anca yedi uyutmaya çalışitım uyumadı da
sonra portakal sıktım onu içti bi onda mızmızlanmadı
akşamda kıymalı kereviz yaptım az ondan verdim yedim yatmadan da muhallebi yedi bi onu severek yiyor zaten maşallah sonra uyudu inşallah gece kalkmaz

artik buraya giripte yediklerini yazmaya utaniyorum zaten yazsamda gulersiniz sbah 7de kalkti agzina lokma surmedi 120cc aptamilin icine bebelac ekledim icti saat 10da az yumurta sarisi peynir ekmek ama kus kadar zaten kasikla yemiyor elle yedireceksin oglen 4kasik pirincli tarhana ikindi 3tatli kasigi meyvali yogurt aksam uzeri biber dolmasinin icinden 4tatli kasigi yedi yemedi yaninda 5-6kasik yogurt yedi yatmadanda 210cc aptamil icti emdi uyudu tum yedikleri 1kaseyi bulmaz biberon beslenmesine gectik artik kendimi SIKmaktan azi dislerim agriyor cildiriyorum bagirip cagirmaya basladim onuda sarsiyorum sinirimden neden yeniyor carsamba kontrol var aylik dr sor ayni sozler zorlama yer anlamiyor ki benimki 2hafta ac gezsin yemez saldiriyor memeye yap dok yap dok emege mi aciyim doktugume mi sinirlerimin harap olmasina mi saate bakiyorum ki yemek saati gelmesin kabus gibi akil verin kizlar aptamille ogun gecer mi 10aylik cocuk kus kadar yiyor sanki rejimde olan o uzun yazdim ama vallahi bir akil verin bende careler tukendi

xenooom koş, sana ihtiyaç var
nuraycım seni en iyi xeno anlar canım, sinirlemekte üzülmekte çok haklısın
ama yapcak bişey yok, yemedi mi yemiyor bu sıpalar
acaba diyorum aptamilleri mi azaltsan, ona güvenip mi yemiyor ki
gerçi hepsinden 3-4 kaşık yemiş, olsun o da birşey
tadlarını almış en azından

maşallah maşallahla başlayayım yanlış anlaşılmamak için ama yemiyor yemiyor diye yakındığınız bebekler 11-11,5 kilo geliyor:)) benim obur tobur aç gözlü her şeyi silip süpüren oğlum nasıl 10 kilo geliyor anlamadım yaw benimkinde bir sorun olabilir mi acaba?????

canım öncelikle doğum kilosundan fark ediyor olabilir
defne 4300 doğdu mesela
bir de demir çok hareketli bildiğm kadarıyla, bir de çok erken hareketlendi
ama 10 kilo normal zaten az değil, bizimkiler anormal canım:)

Aynen bizde durum farklı değil.Ben bakmıyorum artık kilo tablolarına:))füsfüsün dediği gibi Demir hareketli bir bebek benim oğlumda öyle onu takip ederken başım dönüyor.sağlıklı olsunlarda gerisi önemli değil zayıf yada kilolu hepsi yerini buluyor.
Taylan iyi bir kahvaltı yaptı,kahvaltıdan sonra 3 çay kaşığı tahin pekmez karışımı yedi şimdi uyuyor.Ne yemek yapsam diye düşünüyorum bende öğlen için.

10 kilo normal bencede füsfüsün dediği gibi bizimkiler anormal galiba ama gülcede iri doğdu çok fazlada yiyen bir çocuk degil oyunla zorla yiyor görünüşte kiloyuda göstermiyor toplu kilolu değil boyuna gidiyor herhalde bizimkinin kemikli bir bebek ben çok uzun değilim babasıda normal ama bu kız çok uzuyor bende korkuyorum valla neden bu kadar uzuyor diye 2 ay önce 78 di şimdi 85 çok değilmi ya dr sorun yok şuan ama normalden uzun diyor anlamadım

bizimde kahvaltımız iyiydi. 5 cicibebe+peynir+ceviz+yumurta+pekmez karışımını güzelce yedi.
şimdide uydurma çorbamdan yapıyorum.
tavuki+pirinç+patates+ıspanak+havuç çorbası yapıyorum inşallah yer
yedekte yoğurt çorbası yaptım:))
bizim oğlanın durumu pek belli olmuyo

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…