Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
bu aralar pek yazmıyorum çünkü gülce yemiyor herşeyi deniyorum yok sabah karışım kahvaltı hazırladım 2 kaşık zor verdim bıraktım bizimle birşeytler yer dedim peynir verdim olmadı yumurta verdim eliyle çıkardı öğlen tavuk suyunda çorba yaptım hiç yemedi ardından yogurt denedim tabaga vurdu bütün mutfak yogurt çıldıracagım ya ne yapsam yemiyor çocuk birkaç gündür böyle zaman zaman oluyor geçecek diyorum ama zor ya ne versem şimdi çocuk birşey yemedi sabahtan beri off

kızlar biz 5 buçuk aydır minadex kullanıyoruz erken mi başlamışız ne bu zaman kadarda 4.ayda kan damlası ve devit 3 kullanmıştık başakada yoktu şimdilerde de minadex ve zinko kullanıyoruz bebeğim iştahsız olduğundan takviye olarak çünkü kiloda almıyorda yemediğinden siz daha yeni başalamışsınız minadexe...

kahvaltıda pek yemedi, yumurtayı diliyle ittirdi, tahin pekmeze ekmek bandık, 3-4 tane ancak yedi
ben de elma püresi ve portakal suyuna kahvaltı maması kattım, onu yedi neyse ki
öğleden sonra kıymalı patates azcık yedi
az önce de kereviz havuç ve irmikten uyduruk çorba yaptım, yemedi emmek istedi
gündüz pek uyuyamadığı için uyudu şimdi
uyanınca yer belki

Canım ben sebzelerin tümünü ayırt etmeden buhar pişiriciyi kullanarak pişiriyorum kıymayıda,balığıda ama bu sefer etin suyu yemeğe tad versin diye kıymayı ayrıca ocakta pişiridim.Pazıları ve pirinci buhar pişiricide pişirdim sonra ocakta pişirdiğim kıymayla karıştırdım.sebze yedirirken sorun yaşamadığım için özel olarak tadlansın diye bir şey yapmıyorum.Buharda pişirip yediriyorum,tuz hala kullanmıyoruz.Dokrunuzun çay verin demesine şaşırdım biz vermiyoruz Taylan'ın böyle alışkanlığı olsun istemiyorum.Çay yerine biz bile meyvesuyu,süt yada ıhlamur kullansak daha iyi olur gibime geliyor çay yemeklerde 45 dakika sonra kullanılmalı diye öğretmenimizin bir nasihatı vardı.

Biz son bir aydır kullanıyoruz daha önce iştah sorunumuz olmamıştı geçen ay doktor vitamin ilacımızı değiştirdi.İlacın kullanım şeklini okuyunca yene doğmuş bebeklere güvenle verildiği yazıyor miktarlar faklı bence kullan ben memnun kaldım.

Bize de bu ay Minadex başladı. ACD3 ve Demir damlasını kesti. Kan değerleri iyi çünkü. Eşşek güzelim şurubu içmiyor. Bak Çınar diye diye şişenin yarısını iştim ve arkadaşlar günlerdir deli gibi yemek yiyorum. Hani bulsam dağları yiyip, denizleri içeceğim o derece açım ve doymuyorum. Bu şurup harbiden iştah açıyor:içelim: İçelim dobikleşelim delikafadulden

niye herkese minadex bize 7 seas ya
doktorun aklına uydum bugun de yumurta verdim,karnı kırmızılık dolu cocugun.yoksa şuruptan mı dedim,prospektüse baktım yan etkisi yok yazıyor

niye herkese minadex bize 7 seas ya
doktorun aklına uydum bugun de yumurta verdim,karnı kırmızılık dolu cocugun.yoksa şuruptan mı dedim,prospektüse baktım yan etkisi yok yazıyor
şulecim sen yine de hergün verme bence, ben kendim bile hergün yemiyorum yumurtayı
bizim dr da acd3 ve demire devam dedi
gerçi bizim iştaha ihtiyacımız yok zaten kilo boy üst sınırın da üstünde

yumurtayı hergün bazende gün aşırı veriyorum çok şükür bişey yok alerji gibi hem tam yumurta veriyorum.
minadex işth açar ama sürekli kulllanınca aynı etkiyi göstermiyor. 1 ay minadex bir ay seven seas olsa daha iyiymiş. biz şu an minadexfer e terfi ettik demir iacı içirmek çok zor oluyordu bu biraz rahat hem d vitte aradan çıkmış oluyor iki ayrı ilaç vermeye uğraşmıyorum.

bu arada biaz önce çeyrek omlet yedi

füsfüscüm maşallah demeyi unutmuşsun canım,aman nazar etme:))ne güzel yesin bebişler herşeyi,yemeyen çocuk çok zor.bizde hasta olduktan sonra kullanmaya başladık minadex'i,10 gündür falan içiyor yani,daha önce ben istemiştim ama gerek görmemişti doktorumuz.inşallah bizimkinin de iştahını açar

Biz multivitamin ve günde 2 kez kan damlası kullanıyoruz
bu bahsettiğiniz vitamin mi siz anneler talebiniz doğrultusunda mı verdi drunuz yoksa gerekli mi gördü
bende mi hatırlatsam acaba bak kafam karıştı

canım ben aslında nazar değecek bir konu olmadığını düşündüğümden maşallah demedim, çünkü o kadar üst değerlerde olmasından memnun değilim açıkçası
herşeyin normali iyi çünkü, bizimki de fazla biraz
ama anne sütüyle böyle oldu ypacak birşey yok
6 aylıkken 10 kiloydu, düşün
kucağımda şöyle zevkle taşıyamadım bebişimi
ek gıdaya geçeli yavaşladı neyse ki kilo alımı, maşallah herşeyi de yediği için kiloyu hiç sorun etmiyorum, almasa da olur

Canım benim ben sana geçmiş olsun dedim mi demedim mi hatırlamıyorum. Ya walla özür dilerim. Çınar'ın hastalığı uçurdu beni.. Ay maşallah de içiyor ne güzel minadex'i senin ki.. Çınar kusuyor yine. Antibiyotiği bile verememeye başladım dünden beri. Çığlık çığlığa bağırıyor diline değidiği an öğürtüp kendini kusturuyor. Ağırlaşacak yine diye korkuyorum

hasta olan bütün bebişlere çok geçmiş olsun iştahları atsın bizde bugün dra gittik gülce 2 gecedir 3te uyuyor oda zar zor iştah desen kalmadı dr birşeyi yok dedi muhtemelen diş sıkıntısıymış idrar kan tahlili yapıldı çok şükür iyi ama ne oluyor bu çocuga ya uyumuyor yemiyor hep sıkıntılı daha öncde diş çıkardı ama bu kadar iştahsız olmamıştı ne versem yemiyor emmiyor sabahtan beri yarım kase yogurtla duruyor. kilosu 11.500 boyu 85 olmuş dr 18 ay durumunda dedi minadex i sordum biraz yesin diye seven seas önerdi balık yagı içerigi daha çokmuş

canım önemli değil,teşekkür ederim.bebeklerin hastalığı insanı mahvediyor gerçekten anlıyorum seni,çok geçmiş olsun size de,inşallah en kısa zamanda kavuşur sağlığına Çınar.benim oğlumda başta çok zor içiyordu,kusacak gibi oluyordu,bir ilacı içirmek yarım saatimi alıyordu.baktım olmuyor ellerini kafasını sıkıca tutup şırıngayla veriyordum.şimdi biraz alıştıyine ellerini tutuyorum ama hemen ağzını açıp yutuyor.ilacı ağzına döker dökmez ilgisini başka bir yöne çekmeye çalış canım,aman ihmal etme antibiyotiğini

Maşallah diyelim yinede biz füsfüs,aslında güzel bir durum hem bebeğin büyüdükçe kilo alımı yavaşlayacaktır.Ya bizimkine ne dersin çok güzel besleniyor,yiyor içiyor ama ayda 200 gr anca alıyor doktor beğenmiyor kilo alımını hadi çocuk yemese zorlarımda bu mideninde bir kapasitesi var sanırım.Şuan 9500 kg 75 cm boy zaten küçük doğmuştu aldığı kilolarda anne sütüyle beslendiği zamanlardan kalma.Benim ailem,ben zor kilo alan tipleriz sanırım oğluşçumda bu konuda bana benzedi.
Bugün sabah kahvaltımız:Bir bardak ıhlamur,bir yumurta,beyaz peynir ayrıca bir yemek kaşığı mamaya yarım armut,ceviz,badem,kabak çekirdeği karışımı, bir buçuk tatlı kaşığı kadar.
Öğlen:Sebzeli tavuk çorbası.
Dışarı çıktık eve geldiğimizden beri uyuyor uyanınca yoğurt çorbası yiyecek yoğurdu ancak bu şekilde yedire biliyorum.
Gece yatmadan önce yedi sekiz tane bebe bisküvisine Dört kaşık(kendi kaşığı)aptapil yiyor ve uyuyor.Kilo alımı düşük olduğu için istemesemde mama veriyorum gece uyumadan önce oğlum mamayı ancak bu şekilde yiyor yoksa mama ağzına sürmüyor.
Arada tabi meyve unutmuşum muz yediriyorum.Bu sıralar yine yeni bir diş ucu çıktı o açıdan iştah biraz düşük.

sağol sevhancım, sizinki de ilginç bir durum hakkaten, maşallah güzel yiyor taylan
aslına bakarsan ben de eşim de çöp gibiyiz ama bebekliğimiz çok tombikmiş, bebekliğimize benziyor heralde defne
neyse yanlız değilmişim, gülce de bizim gibi
defne şu an 11.300, boy da 78di geçen hafta kontrolde

öncelikle başta defne ve herlkese maşallah.
kızlar bugun canım çok sıkkın,kahvaltıyı etmiş bakıcıda bilge,sonra 11 i geçerken meyve yedirmiş ve kusmuş bizimki,ya nasıl yediriyor acaba?zorla mı tıktı,açıyomu agzını diyorum istemzse acmaz evet yiyor diyor,Allah'ım çıldırıcam,bu kaçıncı oldu.hiç görmedim ben böyle kustugunu.suyu fazla içerse az atıyor bitek.birkaç gün kullansın diye koyuyorum meyveleri,o da yarım yarım karışım yapıyomuş.ben birkaç kaşık zor veriyorum meyveyi.offf.

kızlar deminden beri araştıryorum örnek menülerde- 10 ay sonrası-sabah öğle arası ara öğün koymamışlar.ikindiye meyve-yoğurt yazmışlar.siz veriyomusunz?
9 kahvaltı,12 öğle,16 ara öğün,20 akşam diyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…