Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
uyuşturucu iğne yapıyor di mi?

Yapıyor tabi. Hatta film bile çekmek zorunda kaldı ama bana sütünü sağ öyle gel garanti olsun diyor. Kendisi bay pimpirik olur. Bide emziriyorum diye az uyuşturucu kullanıyor. Normalde 3 seansta bitecekse 7-8 seans sürecek benim ki az çalışıyor çünkü. Hem az uyuşturuyor hemde bana kıyamıyor. Aslında beni doçentine gönderdi. Sonra kanalımın biri yamukmuş. Hocam kanal yamuk deyince doçenti kendisi başladı yapmaya. Söylene söylene kıza kıza dişimi yapıyor. Bu dişi nasıl çürüttün böyle. Ayıp değil mi. Acıdımı dayım. Üzülme bitiyor. Aç biraz daha ağzını diye diye çok komk halimiz bir görsen

offf çok korkuyorum ben ve ihmal ediyorum bu yüzden
yapılacak yanı kalır inşallah ben cesaret edene kadar

offf çok korkuyorum ben ve ihmal ediyorum bu yüzden
yapılacak yanı kalır inşallah ben cesaret edene kadar

Bana kalsa çoktan çektireceğim ama o çekilirse asla köprü yapılmaz. Bence cesaret et yaptır çünkü çürük genişledikçe daha zor oluyor. Tek zorluğu çok ağzını açıyorsun bi de iyi ağrı kesici içemiyorsun emzirdiğin için. 500 mg'lık parasetamollerle idare ediyorsun zaten çokta ihtiacın olmuyor. Güvendiğin biri varsa yaptır kurtul nasılsa yaptıracaksın

kızlar geçmiş olsun ya bebişlerin hemen hepsi hasta Allah acil şifalar versin hepsine

Enes sabah 1 er kaşık sütlü pekmez ve 8 tahıllı dan peynir reçel tereyağ yumurta sarısı cicibebe ıhlamurla ıslattım yedi sonra uyudu
uyandığında ilk defa denediğim meyveli paluze yi yedirdim yemez diye düşünmüşütüm ama beni şaşırttı aslında bu paluze muhallebi yerine yedirilebilirmiş tavsiye ederim
öğlen de tavuklu ıspanak yapacaktım az yedi sonra da uyudu
uyandıktan sonra 2 küp danone yerdiridm sonrada makarna yaptım onuda az yedi bu arada bunuda ilk defa yaptım bugün ilklerin günü oldu :))
yatmadan öncede muhallebi yaptım yedi uyudu

Afiyet bal şeker can olsun kuzumuza

paluze nedir kızlar?
Bilge dün gece ateşlendi 38 civarı.Diş mi grip mi oluyor bilemiyorum.Gripte ateş olmaz dimi,inşallah enfeksiyon değildir.

paluze nedir kızlar?
Bilge dün gece ateşlendi 38 civarı.Diş mi grip mi oluyor bilemiyorum.Gripte ateş olmaz dimi,inşallah enfeksiyon değildir.

Peluze bildiğim kadarı ile bir tatlı ve bebek yemekleri bölümünde tarfinin olması lazım. Canım korkutmak istemem ama bu ara salgın var. Sen bir doktora götür istersen. Benim ödüm koparda ateşten

Dün pazı yemeği yapmıştım Taylan çok beğendi bugündemi yapsam?:)))Bugün brokoli yemeği yapıcam dör beş gündür yemiyor özlemiştir.Bu sıralar salgın olduğu besbelli hem forumdanki bebekler hem çevremdeki bebekler etkileniyor.Bende korkuyorum umarım bunuda değmen atlatırız.

Bizde bugün tekrar kontrole gideceğiz bakalım ne diyecek doktorumuz. Günde tek öğün o da gece yiyor Çınar. Buna da şükür..

sevhancım nasıl yaptın pazıyı,kıymalı mı?
doktora gittik , sebebini bilmediğimiz durumlarda viral enf. deriz dedi kurtuldu.Adamın ağzından kerpetenle laf alıyoruz,bıldırcın yumurtası vermeyin tavuk daha iyi dedi,hergün bir tane verin dedi,siz kahvaltıda aptamil mi yiyorsunuz siz ne yiyorsanız öyle kahvaltı yapacak dedi,e dedim çay verecek halimiz yok açık verebilirsin dedi.inek sütü,bal ve tuz hariç herşey verebilirsin demiştim diye ekledi,cerrahpaşa mezunu,aslında memnun değilim ama napalım,alternatif yok.tahlil sevmez,sorarsan konuşur.multivitamin sordum balık yağı içeren,15 günde 1 balık yiyorsa gerek yok dedi,ama seven seas yazdı 1 tatlı kaşığı verebilirsin balık yemiyorsa dedi.vercem ben,herşey var içinde içerse tabi.

ogluşum nihayet bugün öğlen tarhana çorbası içti kızlar:teytey:bir haftadır ilk defa bişey girdi midesine çok sevindim.inşallah yavaş yavaş düzelir artık,antibiyotiği de yarın bitecek zaten.bizde minadex kullanıyoruz vitamin olarak hastalığından beri

kahvaltı:tereyağlı omlet,peynir,zeytin,bal,portakal suyu ve 1 tatlı kaşığı pekmez.
ara:yarım muz
öğlen:yayla çorbası:
arada:emzirdim
akşam:kıymalı tarhana çorbası ve yoğurt
yatarken:elmalı muhallebi

bugünkü menümüz...

Çınar az önce sütlü tarhana çorbası yedi. Tek öğün yemeye başladı hiç olmazsa. Buna da şükür.

Canım geçmiş olsun. Şimdi farkettim. Pediatristler genelde tahlil sevmiyor. O yüzden adama kızma. Bıldırcın yumurtasını bizim doktorumuzda vermedi. Hatta yumurtayı bile onun söylediği marka veriyoruz. Kolay kolay marka vermez ama ben kızıma bu markayı veriyorum dedi bana. Bize de çay yok tattırmayacaksın demiri öldürüyor dedi hoş ben çay sevmem içmemde ama annemin çayına saldırıyor. Bu gidişimizde Çınar' a Minadex başladı sonunda ama benim oğlan onu da kusuyor. ACD^3 içiyor hatta nasılsa seviyordu ama bakalım yeni ilacına alışacak mı?? Bu sabah çeyrek omlet yedi, yarım mandalin suyu içti . Çok mutluyum. Allah bereket versin ne diyim :)

tnx xenocum.
kızlar şu yemeklere koyulan kıymayı nasıl yumuşak yapıcaz,ağzına gelmeyecek bebişlerin.
suda mı pişiricez yada başka formul bilen var mı?
dün akşam kıymanın içine az yumurta sarısı ve milupa 7 tahıllı koydum ekmek içi yerine ve köfte yaptım,zeytinyağında az çevirdim,sonra tencereye patates doğradım bir kaç donmuş domates küpü ve köfteleri ekledim zeytinyağı gezdirdim,yedi bir köfte kadar filan.
habire çorba veriyoruz,makarna , pilav , köfte de vermek lazım.makarna yoğrutlu ancak yerler herhalde.

ben köfte vermek istediğimde terbiyeli sulu köfte yapıyorum
kıymayı hep çorbalarında verdiğim için yumuşak oluyor zaten:)
bu arada evde çok güzel yaş tarhanam vardı,taaa uşaktan getirtmiştik ipek için
üzeri küf olmuş ben de üzülerek attım hepsini
acaba marketten alsam olur mu?

vay uşak hem de,eşmeli bi ark. getirirdi nefis olurdu.marketten aldığımı veriyordum ben,artık vermiyorum,içinde ne var Allah bilir,güvendik birşey bulursan ne ala.

bu arada hipp'in bazı kavanoz mamalarında glüten içerir yazıyor
bizimkiler artık glütene karşı dirençlidirler heralde di mi?
bir yerde 5 aylık oluncaya kadar glüten vermeyin diye okumuştum

bu arada hipp'in bazı kavanoz mamalarında glüten içerir yazıyor
bizimkiler artık glütene karşı dirençlidirler heralde di mi?
bir yerde 5 aylık oluncaya kadar glüten vermeyin diye okumuştum

Canım Çınar 10 günlüktü doktorumuz metobolizma tarama testi istedi. Çölyak hastalığı başta olmak üzere 100 metobolizma hastalığı tarandı. Çölyak olmadığı için glüten bizim için önemli değil. İpek bebek çölyak değilse sorun yok rahatlıkla verebilirsin ve ben HİPP markasına diğer markalardan daha çok güveniyorum bir hipp çocuğu olarak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…