Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
merhabalar ben ankaradan dilek 5 ay 17 günlük kızım var ecrin dilse... şimdiye kadar sadece anne sütü verdim artık ek gıdaya geçmek istiyorum. kilosu 8,500 bizde ek gıdaya başlıyoruz yavaş yavaş sizin tavsiye ve deneyimlerinizden yararlanmak isterim...

hoşgeldin dilekcim
kızına maşallah, adı da çok güzelmiş
üşenmezsen konuyu başlardan bir oku canım, sormak istediklerin olursa seve seve de yanıtlarız burdan
defne bgün sabah yumurtasını yemiş, peynir ve pekmezli ıhlamurla
öğlen yaptığım uydurmasyon çorba, havuç patates bulgur ve irmikli, dün akşam yedirmiştim çok sevdi
az önce de kıymalı erişteli yeşil mercimek
erişteleri annem yapmıştı, ev yapımı yani
onu da güzel yedi, hatta daha yiyecekti, gaz yapar diye vermedim
birazdan yoğurt yer sonra uyur,
meyvelerini zaten götürüyorr çok seviyor, mandalin ve armut yemiştir bugün

Günaydın kızlar,
sabah yiğit ıhlamur,peynir,zeytin,yumurta,ekmek ve pekmezden oluşan kahvaltısını yedi..birazdan elmasını yiyicek..öğlen yemeği içinde patatesli,kabaklı,içinde minik köfteler olan,maydanozlu,az salçalı,zeytinyağlı bir yemek yaptım..onu yiyicek.içinede azıcık ekmek..

merhabalarr doğum iznindeydim yeni başladım işe..herkese selamlar bu mesajı deneme olarak attım şu takvimi eklemeye çalışıyorum.bende güzel sohbetlerinize katılacağım inş

arkadaşlar zeytini nasıl veriyosunuz?peynir gibi akşamdan tuzunu alarak mı?ben de kahvaltısına eklemeyi düşünüyorum da..

Canım,ben ananemin kurduğu siyah zeytini veriyorum.zaten şu an suda duruyor,tuzuda az..yedirirken bir yıkayıp,içini yediriyorum,zarını ayırıp..

Canım,ben ananemin kurduğu siyah zeytini veriyorum.zaten şu an suda duruyor,tuzuda az..yedirirken bir yıkayıp,içini yediriyorum,zarını ayırıp..

teşekkür ederim arkadaşım cevabın için.ben de bizim yediğimiz zeytinlerden versem olur mu acaba?

sabah Enes sütlü pekmezli karışımdan 1 kaşık 8 tahıllı karışımdan 1 kaşık bunların yanında peynir reçel tahin tereyağı ve cicibebeli karışımı ıhlamurla ıslattım güzel yedi sonra uyuttum ama 5 dakka sonra kalktı tekrar uyumadı öğlen armut rendesi yedi 3:00 de kıymalı pırası yemeği yaptım çok uykusu vardı yarısını anca yedi uyudu uyandığında kalanınıda yedircem

Arkadaşlarım; öncelikle hepinizin yakın ilgisine, geçmiş olsun dileklerine, beni onere eden zarif iltifatlarınıza sonsuz teşekkür ederim. Gerçekten tekrar aranızda olamk süper bir duygu. Bundan böyle nickimi bahtsız bedevi olarak değiştirmeye karar verdim. Bu kararımı ilk kez sizinle paylaşmak istedim. :) Bu değişimin nedenine gelince sağolsun güzel insan dayım dünden bu yana ağzımın içinde kanal tedavisine başka bir değişle Gergenekon kazısına başladı. Bu hızla devem ederse mühimmat felan bulacak diye endişeleniyorum :))) Bahtsız bedevi olmak böyle bişi sanırım. Şimdi Çöl Turizm otobüsü yanımda durur içinden de bi kutup ayusu inerse hiç şaşırmiyciiimm :) Gelelim esas oğlan Çınar'a. Nasıl olduysa sabah bir portakal suyu eşliğinde, yarım omlet yedi. Ben yokken anneannesi patates püresi vermiş taaammm 2 tatlı kaşığı kadar. Ben geldim şimdi emdi ve biraz istirahatgahına çekildi.. Akşam ne yedireceğimi bilmiyorum. Kopyeci zihniyet ben sizden kopi çekmeye geldim. Hepinize sevgiler.. İyiki varsınız

merhabalar ben ankaradan dilek 5 ay 17 günlük kızım var ecrin dilse... şimdiye kadar sadece anne sütü verdim artık ek gıdaya geçmek istiyorum. kilosu 8,500 bizde ek gıdaya başlıyoruz yavaş yavaş sizin tavsiye ve deneyimlerinizden yararlanmak isterim...

Canım aramıza hoşgeldin. Ecrin bebeğin umarım iştahı açık olur. Ben iştahsız bebek annesi olarak kafana takılan tüm soruları yanıtlamaya hazırım. Bebeğini güle güle büyüt.

xeno,çok geçmiş olsun ve hoşgeldin canım.bende 15 tatilden dolayı yoktum,baya ilerlemiş gerçekten.kabızlık için erik demişsin,nasıl verebiliriz?haşlayıp suyunu versek yeterli mi acaba?benim oğlumda da var kabızlık

Canım tabi neden olmasın??? Haşla blanderdan geçir ver istersen tatlansın diye içine biraz pekmez koy. Annem tadını sevdi diye HİPP'in organik mürdüm eriği püresinden vermiş.. Şiddetle tavsiye ederim.

ben bugün farklı olarak düğün çorbası verdim severek içti

Canım afiyet olsun güzelimize.. Müsait olunca düğün çorbasının tarifini verirmisin.. Belki Çınar yerde bende düğün bayram ederim çorbanın adına yakışır bir biçimde

canım düğün çorbasını annem yaptı. aslında bize yaptı ama az tuzlu olduğu için kızıma da verdim, etleri yumuşacık olduğu için çıkarmadan etllerini bile yedi.. kuzu gerdanı düdüklü tencerede haşlıyorsun haşlandıktan sonra etlerini didikle başka tencerede yoğurt, un ve yumurtadan terbiye yaptı içine et suyunu katıp kaynayana kadar karıştır daha sonra didiklenmiş etleri katıp altını kapatıyorsun biz kendimiz içmeden önce tereyağ kırmızıbiber döktük çorba sevmeyen eşim bile iki tabak içti afiyet olsun tam ölçülerini bilmiyorum internette muhakkak vardır bulamazsan annemden öğrenir yazarım

canım düğün çorbasını annem yaptı. aslında bize yaptı ama az tuzlu olduğu için kızıma da verdim, etleri yumuşacık olduğu için çıkarmadan etllerini bile yedi.. kuzu gerdanı düdüklü tencerede haşlıyorsun haşlandıktan sonra etlerini didikle başka tencerede yoğurt, un ve yumurtadan terbiye yaptı içine et suyunu katıp kaynayana kadar karıştır daha sonra didiklenmiş etleri katıp altını kapatıyorsun biz kendimiz içmeden önce tereyağ kırmızıbiber döktük çorba sevmeyen eşim bile iki tabak içti afiyet olsun tam ölçülerini bilmiyorum internette muhakkak vardır bulamazsan annemden öğrenir yazarım

Anneciğinin ellerine sağlık. Afiyet olsun hepinize..

ayrıca araya yine espriyi sıkıştırıvermişsin beyaz halt etmiş senin yanında umarım beğenir oğlun

Arkadaşlarım; öncelikle hepinizin yakın ilgisine, geçmiş olsun dileklerine, beni onere eden zarif iltifatlarınıza sonsuz teşekkür ederim. Gerçekten tekrar aranızda olamk süper bir duygu. Bundan böyle nickimi bahtsız bedevi olarak değiştirmeye karar verdim. Bu kararımı ilk kez sizinle paylaşmak istedim. :) Bu değişimin nedenine gelince sağolsun güzel insan dayım dünden bu yana ağzımın içinde kanal tedavisine başka bir değişle Gergenekon kazısına başladı. Bu hızla devem ederse mühimmat felan bulacak diye endişeleniyorum :))) Bahtsız bedevi olmak böyle bişi sanırım. Şimdi Çöl Turizm otobüsü yanımda durur içinden de bi kutup ayusu inerse hiç şaşırmiyciiimm :) Gelelim esas oğlan Çınar'a. Nasıl olduysa sabah bir portakal suyu eşliğinde, yarım omlet yedi. Ben yokken anneannesi patates püresi vermiş taaammm 2 tatlı kaşığı kadar. Ben geldim şimdi emdi ve biraz istirahatgahına çekildi.. Akşam ne yedireceğimi bilmiyorum. Kopyeci zihniyet ben sizden kopi çekmeye geldim. Hepinize sevgiler.. İyiki varsınız

geçmiş olsun xenocum hastalıklar bi geldi mi üstüste gelir zaten ama geldiği gibi de gider inşallah a.s.

X