Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Canım tabi neden olmasın??? Haşla blanderdan geçir ver istersen tatlansın diye içine biraz pekmez koy. Annem tadını sevdi diye HİPP'in organik mürdüm eriği püresinden vermiş.. Şiddetle tavsiye ederim.

sağol canım.oğluşum hasta,tatil dönüşü hava değişikliğinden sanırım:KK43:(((birde salgın var,herkes dikkat etsin.dün doktordaydık,o da milupanın kayısı püresini tavsiye etti kabızlığı için.

bugün öğleden sonra tavuk didiklenmiş, şehriyeli tavuk suyuna çorba
akşam da domatesli bulgu pilavı yaptım ona özel, güzelce yedi
sabah yumurta peynir yemiş, meyvesini de yemiş
birazdan yoğurt yer, sonra uykuyaa

arkadaşlar katı gıdaya ne zaman geçiş yapılıyor.benim ilk çocuğum ve prematüre doğdu(7 aylık iken).
şimdi 3,5 aylık ama erken doğduğu için 1,5 yada 2 aylık denebilir.dr. klasik 6 aydan önce olmaz diyo ama versem şimdi bile yer.kafam çok karışık kısaca.tecrübelerinizi ve önerilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

canım sütün yetiyorsa 3,5 ay erken, ben 5 aylıkken başlamıştım. biraz daha bekle ek gıdada sindirim sorunu yaşıyor bebekler. benim kızım ek gıdaya geçene kadar hiç kabız olmamıştı mesela.. tadını çıkar hazır meme ver gitsin..

arkadaşlar katı gıdaya ne zaman geçiş yapılıyor.benim ilk çocuğum ve prematüre doğdu(7 aylık iken).
şimdi 3,5 aylık ama erken doğduğu için 1,5 yada 2 aylık denebilir.dr. klasik 6 aydan önce olmaz diyo ama versem şimdi bile yer.kafam çok karışık kısaca.tecrübelerinizi ve önerilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Canım benim oğlum 34 haftalık doğdu. 2 kg doğmuştu ve küveze girmedi Celestonlar sayesinde :))) Bizim doktorumuz bu oğlan memeci gel biz çay kaşığının ucuyla meyve sularına başlayalım demişti 4.5 aylıkken. Ben doktorumu dinlemedim çoook pişmanım. Her bebek bir değil tabi. Bu konuda seni en iyi pediatristin yönlendirecek. Çünkü bebeğini en iyi o tanıyor..

Çınar bu sabah zar zor kahvaltısının yarısını yaptı. Birkaç kez öksürdü gün içinde. Öğlen tavuk çorbası yaptım yemedi. Öğleden sonra doktorumuzda aylık kontrolümüz vardı. Malesef doktorumuz boğazlarını kızarık bulup ilaç başladı. Ateşi 38 olursa gece kaç olursa olsun beni ara dedi. Doktordan sonra armut ve muz püresi yaptım karışık yarısını yedi. Akşam hafif olsun diye sütlü tarhana yaptım yemedi. Emdi ilacını verdim çıkarttı. Şimdi uyuyor. Sabaha kadar her akşam babam sallardı bu gece bende eşlik edeceğim babama ya ateşlenirse Çınar diye. Ayy valla adımı Bahtsız Bedevi olarak değiştireceğim

dur xenocum ya beterin beteri var.sabret.
geçmş olsn.
ek : bgun kahvaltıda cicibebe ekmeği,aptailde ezilmiş,az pekmez katkılı,peynirli yumurta vardı,bi de portakal nar greyfurt karışımı meyve suyu,hepsinden biraz biraz tattı,uyudu öğlen civarı elma rendesi yedi,gözlerim yaşardı.çorba olarak şehriyeli domates yaptım,mısır unu kavurdum dibine.yedirirken peynir ezdim biraz protein olsun diye.akşam da misafir geldi,yaptığım kıymalı bulgurlu ıspanağı yemedi,yoğurt kattım gene yemedi-o kadar uğrastım ıspanakları yıkamaya:KK43: ,eski çorbasını ısıttım yemedi,bir süre sonra uykusu geldi huysuzlnırken mamma diye ağladı,elma rendeledim yemedi,ve sonunda uyudu.

Son düzenleme:
Çınar bu sabah zar zor kahvaltısının yarısını yaptı. Birkaç kez öksürdü gün içinde. Öğlen tavuk çorbası yaptım yemedi. Öğleden sonra doktorumuzda aylık kontrolümüz vardı. Malesef doktorumuz boğazlarını kızarık bulup ilaç başladı. Ateşi 38 olursa gece kaç olursa olsun beni ara dedi. Doktordan sonra armut ve muz püresi yaptım karışık yarısını yedi. Akşam hafif olsun diye sütlü tarhana yaptım yemedi. Emdi ilacını verdim çıkarttı. Şimdi uyuyor. Sabaha kadar her akşam babam sallardı bu gece bende eşlik edeceğim babama ya ateşlenirse Çınar diye. Ayy valla adımı Bahtsız Bedevi olarak değiştireceğim

canım çok geçmiş olsun
inşallah barış gibi hastalanmaz banzetmek istemiyorum ama onunda böyle başlamıştı 41,2 yi gördüm
ama panik yapma ateşi çıkarsa ılık suyla yıka ateş düşürücü ver hemen toparlıyorlar. biz antibiyotik kullanmak zorunda kalmıştık inşallah gerekmez

sabah kucağıma oturttum ailecek kahvaltı ettik.bitirmedi ama yarısından çoğunu yedi karışımın:KK70:çok mutlu oldum.tabi bunda babyfisrt tv nin de payı var-tv izletenlere not,bebek kanllarını yasaklamış fransa zeka gelişimini olumsuz etkiliyor diye-
öğleye de sabah alabalık almış babası.inş. yer.
gece boyunca uyandı hep ağladı kızdı,nefes alamıyordu,kupkuru burnu,tonimer spray sıkıyor ki baya foşurduyor,banamısın demiyor,odayı nemlendirmek gerek sanırım,doktoun aklına uyduk buhar mak. almadık boşa.

sabah kucağıma oturttum ailecek kahvaltı ettik.bitirmedi ama yarısından çoğunu yedi karışımın:KK70:çok mutlu oldum.tabi bunda babyfisrt tv nin de payı var-tv izletenlere not,bebek kanllarını yasaklamış fransa zeka gelişimini olumsuz etkiliyor diye-
gece boyunca uyandı hep ağladı kızdı,nefes alamıyordu,kupkuru burnu,tonimer spray sıkıyor ki baya foşurduyor,banamısın demiyor,odayı nemlendirmek gerek sanırım,doktoun aklına uyduk buhar mak. almadık boşa.
Canım maşallah kuzuya darısı bizim başımıza artık
peteğin yada sobanın üzerine su bırakırsan odanın havasını yumuşatır nemlendirir

Canım maşallah kuzuya darısı bizim başımıza artık
peteğin yada sobanın üzerine su bırakırsan odanın havasını yumuşatır nemlendirir

ne zaman yedi yazsam sana denk geliyo:)sen yoktun epeydir , diş çıkardı 15 gün aç gezdi,anne sütü de yok.

akşama yaptıgım corbayı ekleyeyim,patates havuç yer elması rende,bir parça tavuk,bir avuç ince kıyım pırasa,düdüklüde pişer,tavuk ezilir,teryagda un kavrulur eklenir,bir taşım daha kaynatılır.karşı komşunun oğluna da verdim çok beğendi,bizimki de yedi.ama yeni bir taktikle-aslında cok eski- babası anneye veriyorum diye kaşığı bana doğru yöneltti ben hüüp sesi yaptım ve ağzını açtı :)mutlu son.

Canım geçmiş olsun. Bir lt suyu kaynat, iç,ne bir kaşık viks koy karıştırıp odanın bir kenarınd bırak. Bunu bize doktorumuz tavsiye etmişti. Çınar'da dün tıkandı. Buhar makinamız çalılışıyor ama visk daha iyi açtı.

Canım geçmiş olsun. Bir lt suyu kaynat, iç,ne bir kaşık viks koy karıştırıp odanın bir kenarınd bırak. Bunu bize doktorumuz tavsiye etmişti. Çınar'da dün tıkandı. Buhar makinamız çalılışıyor ama visk daha iyi açtı.

doktor bizede burnu tıkandığında viksi tavsiye etmişti gerçekten çok işe yarıyo

bugün bi kahvaltısını güzel yedi bide akşam hamsi almıştık ondan bikaç tane yedi diğer yemeklerini azcık yedi şimdi uyuyo bakalım bu gece ne yapcak dün gece çok zor uyudu sonrada sürekli uyandı

doktor bizede burnu tıkandığında viksi tavsiye etmişti gerçekten çok işe yarıyo

bugün bi kahvaltısını güzel yedi bide akşam hamsi almıştık ondan bikaç tane yedi diğer yemeklerini azcık yedi şimdi uyuyo bakalım bu gece ne yapcak dün gece çok zor uyudu sonrada sürekli uyandı

Allah kolaylık versin. Bende Çınar'a ilacını içiremiyorum. İlaç emziğide kar etmedi.

Allah kolaylık versin. Bende Çınar'a ilacını içiremiyorum. İlaç emziğide kar etmedi.

sanada Allah kolaylık versin canım ilacı yemeğine koysan olmuyo mu
bizde Enes ilacı içmeyince babası kucağına alıyo kollarını tutuyo bende ağzını açıp döküyorum ilacı birde uyuduğunda veriyorum sende bi dene istersen

ben de ipek hanıma dün balkabağı çorbası yaptım
afiyetle yedi cimcime
akşam da kebapçıya gitmiştik benim adanamın nerdeyse 4/1ini yedi :)))

sanada Allah kolaylık versin canım ilacı yemeğine koysan olmuyo mu
bizde Enes ilacı içmeyince babası kucağına alıyo kollarını tutuyo bende ağzını açıp döküyorum ilacı birde uyuduğunda veriyorum sende bi dene istersen

Yemeğine oydum olmadı, ilaç emziği ile olmadı, pekmezle karıştırdım olmadı, hipp erik püresine bayılıyordu onunla karıştırdım olmadı ( muhtemelen erikten de nefret eder artık ), babası kucağına aldı kollarını tuttu ben burnunu sıkıp ağzını açtırıp verdim çenesini de kapattım ama kustu. Çocuk haklı tadı o kadar rezil ki ilacın. Ben bile günde 3 defa bi tarafım yiyip içemem :))) ay sinirim bozuk..

sağol şekerim deneyelim.
tantanalı bir kahvaltı yaptık,yumurtasını tavada yapınca peynir de katıyordum,bu kez de değişik olsun dedim sade yaptım,tabi yumusak olmadı herzamanki gibi,yiyemedi,kalktım bir de peynirli yaptım , bu arada istemedi, tüh dedim yemez artık,bıraktım, uyusun uyansın öyle yesin, babası ver dedi ben deneyeyim, yedirdi :) klasik cicibebeli,tahin pekmez katkılı karışım.
çorba yönünden rahatım bugün,dünden mercimek çorbam ve pırasam var- düdüklüde pişirdim,sonra kırık pirincini kattım biraz daha pişirdim,bol havuçlu -

Yemeğine oydum olmadı, ilaç emziği ile olmadı, pekmezle karıştırdım olmadı, hipp erik püresine bayılıyordu onunla karıştırdım olmadı ( muhtemelen erikten de nefret eder artık ), babası kucağına aldı kollarını tuttu ben burnunu sıkıp ağzını açtırıp verdim çenesini de kapattım ama kustu. Çocuk haklı tadı o kadar rezil ki ilacın. Ben bile günde 3 defa bi tarafım yiyip içemem :))) ay sinirim bozuk..

doktorunu arasaydın belki değiştirirdi ilacı bide o kadar zorladıysan o yüzden de içmiyo olabilir çünkü Enes e bi ara vitamin olarak supradin vermişti dr içmek istemeyince ben verdim o tükürdü ben verdim o tükürdü sonunda ilacı değiştirdi doktor istersen bi ara

Enes şimdi kahvaltı yapıyo kayınvaldem burda o yediriyo içinde peynir ceviz reçel tahin cicibebeyi kayısı suyuyla ıslattım öğlenede tavuklu kereviz yemeği var akşamada Allah kerim

tatlım vicsi bu şekilde artık tavsiye etmiyorlar geçici rahatlama sağlıyor.vics akciğerdeki hava yollarına yapışarak akciğer içindeki silier aktiviteyi (yani akciğerdaki balgamın dışarı çıkmasını sağlayan tüylerini) bozuyormuş. bizim dr bu açıklamayı yaptı. ablamda çok kullanmıştı dr tavsiyesiyle. 9 aylıkken bronşit oldu hala da öyle.bi doktorunuza sorun isterseniz.hatta buhar makinasını bile tavsiye etmedi dr.ama haklısın hava kuruyunca rahat nefes alıp vermemiyorlar ben genede kaloriferin üstüne ıslak havlu koyuyorum ve sık sık odayı havalandırıyorum yağmur varsa.umarım kısa zamanda düzelirsiniz. paylaşmak istedim.

X