Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
benim kızım 1 haftadır hasta hiçbi,şey yemiyor emmeside az çok az emiyor.neyapacağımı şaşrıdım kahvaltılık hiçbirşey yemiyor sanki hiç yemeyecekmiş gibi geliyor bana.tatilde üşüttük bebişimi.neyapcam şimdi ben...

geçmiş olsun canımm...üzülmee hasta olunca midemiz nasıl almıyorsa şimdi onund aöledirr zorlayıp hem kendini hemm bebeğii üzme bencee.bir kaşık bile yiyorsa yeterli gelirr...açılır yavaş yavaş meraklanma benimkiler hastalıkları geçtimi doymak bilmezlerdi eminim oda öle olacaktır sevgiler.

Ayy bir hastalanıp ortadan kayboldum 10 gün ne kadar ilerlemişsiniz.. Üşendim daha önceki sayfaları okumaya.. Ben hastanedeyken sağıp bıraktığım stok sütleri Çınar paşa içmemiş ve hiçbirşey yememiş. Sadece Hipp'in erik püresinden yemiş o da bir öğün, dolayısı ile 11 günde 1 kg vermiş çocuğum :KK43:(( cuma günü kontrolümüz var bakalım ne diyecek doktorumuz. Ayrıca son 3 gündür de ishal gibiymiş. Normalde kabız olan çocuğum günde 4 defa yapmaya başlamış. Annem doktorumuzu aramış o da eriğe bağlamış. Çok şükür karın ağrısı, ateş ve kusması, dışkısının koku ve renginde bir değişim yok. Ben eve geldiğimden beri 3 kez sürüntü şeklinde yaptı :KK43:(( Özetle ben olsamda aç, olmasamda aç çocuğum :KK43:(((((( Umuyorum sizlerin bebişleri sağlıklı ve iştahlıdır. Çınar hasta olmasın ben olayım razıyım

canım öncelikle hoşgeldin çok geçmiş olsun şimdi iyisindir umarım çınarada geçmiş olsun düzelir inş tez zamanda toparlar kendini

sabah klasik kahvaltısını yaptı.arada meyve püresi.öğlende karnıbahar yemeği yemiş.ikindi yoğurt akşamda peynirli ev yapımı şehriye çorbası yedirdi.yatmadan önce ilk defa sütlaç vereceğim bakalım yiyecekmi.

xenocum geçmiş olsun
o kadar rahat söylüyorsun ki 10 gün hastane de yattım diye, baya kabullenmişsin sen hastalığını galiba canım
ben de seni göremeyince ankaraya falan gittiniz sandım, öyle bir durum vardı sanırsam
neyse dönmene sevindim zira özlemiştik yazılarını:))

Ayy bir hastalanıp ortadan kayboldum 10 gün ne kadar ilerlemişsiniz.. Üşendim daha önceki sayfaları okumaya.. Ben hastanedeyken sağıp bıraktığım stok sütleri Çınar paşa içmemiş ve hiçbirşey yememiş. Sadece Hipp'in erik püresinden yemiş o da bir öğün, dolayısı ile 11 günde 1 kg vermiş çocuğum :KK43:(( cuma günü kontrolümüz var bakalım ne diyecek doktorumuz. Ayrıca son 3 gündür de ishal gibiymiş. Normalde kabız olan çocuğum günde 4 defa yapmaya başlamış. Annem doktorumuzu aramış o da eriğe bağlamış. Çok şükür karın ağrısı, ateş ve kusması, dışkısının koku ve renginde bir değişim yok. Ben eve geldiğimden beri 3 kez sürüntü şeklinde yaptı :KK43:(( Özetle ben olsamda aç, olmasamda aç çocuğum :KK43:(((((( Umuyorum sizlerin bebişleri sağlıklı ve iştahlıdır. Çınar hasta olmasın ben olayım razıyım

geçmiş olsun canım Allah acil şifalar versin
sabah kahvaltıda peynir reçel tahin ceviz cicbebeyi ıhlamurla ıslattım yedi sonra uyudu
uyanınca elma yaptım ama zorla yarısını yedi sonra 2:30 da dünkü mercimek çorbasını yedi sonra uyudu
uyandı yoğurt yedi
akşamada köfte ve patates püresi yaptım yarısını anca yedi

xenocum hoşgeldin,geçmiş olsun.ben de tatile mi gitti diyordum füsfüs gibi.
neyse sen iyisin galiba.sen iyi olursan çınar da iyi olur.
ishl olunca mı erik vermiş doktor ben de bizim kız diş çıkaranların aksine ishal değil kabız olunca 15 tatil oyu, heronun erik püresini bulup verdim iyi gelir diye :KK70:

bizim 3. diş de çıktı, ne ishal ne bişey
ama gece uykuda tepinmeler başladı gene
bütün gece kendini sağa sola atıyor, ben de sürekli üstünü kontrol etmekten perişan oldum
hava da sıcak, tulumunu da giydiremiyorum

xenocum hoşgeldin,geçmiş olsun.ben de tatile mi gitti diyordum füsfüs gibi.
neyse sen iyisin galiba.sen iyi olursan çınar da iyi olur.
ishl olunca mı erik vermiş doktor ben de bizim kız diş çıkaranların aksine ishal değil kabız olunca 15 tatil oyu, heronun erik püresini bulup verdim iyi gelir diye :KK70:

Hoşbulduk canım benim.. Ben nispeten daha iyiyim sağol. Hasteneden af çıktı geldim bende :))) bakalım hakkımda bi daha ne zaman yakalama kararı çıkaracak safra kesem:))) canım Çınar ben yokken hiçbirşey yememiş. Sadece tek öğün erik yemiş. O bozmuş çocuğun barsak düzenini. Kabızlığa birebirdir erik. Sende ver cimcimeye bir saat sonra sana hediyesini versin...

xenocum geçmiş olsun
o kadar rahat söylüyorsun ki 10 gün hastane de yattım diye, baya kabullenmişsin sen hastalığını galiba canım
ben de seni göremeyince ankaraya falan gittiniz sandım, öyle bir durum vardı sanırsam
neyse dönmene sevindim zira özlemiştik yazılarını:))

Teşekkür ederim füsfüsüm. Ne yapayım be şekerim hastalığı ciddiye almıyorum, şuan kabullenmekten başka çarem yok. Doğumdan önce 100 gün hastanede yatmak çoook şey öğretti bana. En çokta büyüttü beni, sabretmeyi, şükür etmeyi , Allah'a sığınmayı, güvenmeyi öğrendim. Şimdiyese hep diyorum ki geçecek. Sonuçta ameliyata kadar yaşam kalitem sıfırın altında ama kurtulacağım. İşte böyle... Allah evlat acısıyla , hastalığıyla terbiye etmesin. Gerisi boş..Anaaaam amma fellozof olmuşum ben bea

Teşekkür ederim füsfüsüm. Ne yapayım be şekerim hastalığı ciddiye almıyorum, şuan kabullenmekten başka çarem yok. Doğumdan önce 100 gün hastanede yatmak çoook şey öğretti bana. En çokta büyüttü beni, sabretmeyi, şükür etmeyi , Allah'a sığınmayı, güvenmeyi öğrendim. Şimdiyese hep diyorum ki geçecek. Sonuçta ameliyata kadar yaşam kalitem sıfırın altında ama kurtulacağım. İşte böyle... Allah evlat acısıyla , hastalığıyla terbiye etmesin. Gerisi boş..Anaaaam amma fellozof olmuşum ben bea
Forumun kraliçesi nihayet geldin çokta sevindim valla tüm arkadaşlar hoş ama sen ayrı hoşsun.Sana katılıyorum canım ciddi rahatsızlıklar insan kişiğini değiştirip olgunlaştırıyor.Çekilen fiziksel acılar ruhsal olarak insanı güçlendiriyor.Bende kalp ameliyatı olmuştum o açıdan sezeryanla bebek doğurmak çok basit geliyordu hiçdert etmiyordum.Doktorum doğumdan sonra teşekküre gelmişti beni hiç yormadın sıkmadın neler var nelerle uğraşıyorum diye bazı anılarını anlatmıştı hakikaten çok enteresan ve komik bulmuştum bende ama tabi yaşayan bilir her olay yinede kendi içinde anlamlı.
Yemeklerimize gelince bu sıralar sıkıntısız sorunsuz günler yaşıyoruz.Ben bu sıralar sebzeleri sade pişirip yediriyorum Taylan a her yemeğin ayrı tadı var tad dugusu gelişsin diye.Biraz kuruyemiş yer gibi oluyor ama bence daha faydalı.

xeno canım geçmiş olsun allah bidaha yaşatmasın okurken hem üzüldüm bi yandan da güldüm espiri yeteneğindende bir şey kaybetmemişsin allah bebeğinede sanada sağlık versin

xeno,çok geçmiş olsun ve hoşgeldin canım.bende 15 tatilden dolayı yoktum,baya ilerlemiş gerçekten.kabızlık için erik demişsin,nasıl verebiliriz?haşlayıp suyunu versek yeterli mi acaba?benim oğlumda da var kabızlık

Çok geçmiş olsun canım
Rabbim tez zamandaşifa verirde bir daha yatmak zorunda kalmazsın

kızlar ben sabahları 1 haftadır
arı mamaya 1 tatlı kaşığı tereyağ pekmez ve peynir karıştırıp biberon maması olarak veriyorum kahvaltısını
kahvaltıyı hiç sevmeyen ve yemeyen kızıma böyle bi çözüm buldum
sizce başka neler yapılabilir
birde çorbalara bebe ekmeği ufalıyor musunuz

barış bayağı iyileşti allaha şükür
bugün sitedeki ablalarla yaptığımız güne bile gittik

sabah omlet biraz peynir biraz ekmek ve zeytin ezmesi yedi yanında pekmezli ıhlamur
öğlen etli tarhana çorbası içti
günde yarım poğaça yedi
ardından 1 elmanın püresini yedi
akşam kıymalı pırasa yedi ilk defa verdim çok sevdi
yatmadan isterse sütlaç vereceğim

bugün çok neşeliydi ptır pıtır yürüdü hep
oğlumun bu hallerini çok özlemişim
allah bütün kuzuları korusun hiçbiri hasta olmasın inşallah

Son düzenleme:
X