Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
üç gündür hastalığımızdan sabahları sadece yumurta sarısı akşama doğruda pirinç çorbası şeklinde beslendik. kesinlikle çok sevdiği sebze çorbamızı bile içemedik.( çok ilginç babasıda hastalanınca sadece yumurta ve pirinç çorbası içer )
bugün nispeten iyiydi. kahvaltıda yumurta peynir tahıl biraz yedi
öğlen sebze çorbamızın tadına baktı az biraz.
ikindi yoğurtun yarısı zar zor
meyve neredeyse bir haftadır yemiyor en sevdiği muzu bile reddediyor.( yarın ananas vermeyi düşünüyorum başka verecek meyve kalmadı :KK43:( veririlirmi bilmiyorum.
akşam kıymalı enginar çorbası yarısını yedi.
9:00 da 100cc mama içip uyudu.

bugun gune 9da omlet,peynir,zeytin,domates,ekmek,meyva suyu esliginde basladik ve bir kase muhallebiyle tamamladik masallah sildi supurdu oglen tarhana corbasi ,yogurtla devam etti,meyvali muhallebi aksamda ispanak,yogurt,bulgur pilavi(bakmayin isimlerine az az )yedi 250cc Hippi gece sutune bebelac pirincunu karistirdim icti saat 8.30da yatirdim artik saat 7de kalkar sanirim seytan kulagina yavrum disten kivrandi 1kilo vermisti sukur bu hafta 480gr 1haftada almis cok sevindim o ohaldeyken kari koca ac gezdik esim bile kiz yuzunden 2kilo vermis

kizlar en son ogunu veya sutunu kac gibi veriyorsunuz saat kacta yeme icme emzirme isi bitiyor sizlerde ben saat 6.30da hergun banyomuz var 7.15gece sutu veya emzirme 8-8.30 gece uykusu sizlerde nasil cokta dolu mideyle yatirip reflu olsun istemiyorum

tereyağ veriyorum bayadır ben,çorbalara katıyorum daha doğrusu.
ama burda okuyordum kahvaltıya karıştıranlar vardı.
af buyur da kızarmış ekmek nasıl yani?

o yeşil mercmek bi de kakada bütün bütün çıkıyo ayıptır söylemesi.sindiremiyorlar mı ki?
Tatlım ben kendi kahvaltımda kızarmış ekmek severim ama kızarmış derken kupkuru semsert değil.Kendi ekmeğimden kopartıp iki üç küçük parça verdim devam etmedim yeni birşey denemeden önce doktora soruyorum.Sıkıntı olucağını zannetmiyorum aslında kendim için kullandığım ekmekte beyaz ekmek değil.Çok tahıllı ekmek kullanıyorum.Birde oğlum zaten püre şeklinde olan hiç birşeyi yemiyor küçük parçalar halinde yiyor tüm yemeklerini.

tereyağ veriyorum bayadır ben,çorbalara katıyorum daha doğrusu.
ama burda okuyordum kahvaltıya karıştıranlar vardı.
af buyur da kızarmış ekmek nasıl yani?

o yeşil mercmek bi de kakada bütün bütün çıkıyo ayıptır söylemesi.sindiremiyorlar mı ki?

ah keşke bütün yese de bütün çıksa canım ya biz hala rondo kullanıyoruz yani yeşil mercimeğin zaten tabakta mercimek olduğu anlaşılmıyordu:)

kızlar 1 haftadır köydeydik biz, giremedim nete
baya ilerlemiş burası
defne tatilde hep kahvaltı sorunu yaşattı, ne ayrı ne karışım yemek istemedi
en son cts günü yemeye karar verdi ve büyük bir yumurta sarısının yarısını, biraz peyniri ve sofrada bulunan tahin pekmezli minik ekmek lokmalarını ıhlamurla yedi
zorlamıyordum ben de ama sabah 2-3 lokma yiyordu, sonra emip uyuyordu, saat 2ye kadar falan doğru düzgün birşey yememiş oluyordu, normal değil bu dimi?
neyse artık düzene girer sanırım,tatil bitti:)

merhaba sabah 8 tahıllı ballının içine peynir umurta sarısı koydum saat 10 gibi uyuyor uyanınca öğlen yemeği kıymalı trhana çorbası arada muzu ezip yoğurt ve pekmezle karıştırdım 6 gibi muhallebisi akşam kıyamalı kabak yemeği gece yatarken bebe bisküvisi ezdim portakal suyu ve devm mamasıyla

yumurta beyazını artık verebilirmiyiz acaba bir sorun olrmu bizimki sarısını yemiyor ama beyazı ısıra ısıra yiyor hatta bugün tam beyaz yedi azar azar çoğalttım ilk verdiğimden beridir alerjik bir durum olmadı çok şükür
biraz öncede balkona mama sandalysini çıkardm ancak yedirebildim 2 kaşık 8 tahıllı kahvaltısını

bizim kız önceden yumurta sarısını yerdi 1 haftadır ben veriyoum o çıkarıyor anlamadım önceden yiyordu şimdi niye yemiyor

yumurta beyazını artık verebilirmiyiz acaba bir sorun olrmu bizimki sarısını yemiyor ama beyazı ısıra ısıra yiyor hatta bugün tam beyaz yedi azar azar çoğalttım ilk verdiğimden beridir alerjik bir durum olmadı çok şükür
biraz öncede balkona mama sandalysini çıkardm ancak yedirebildim 2 kaşık 8 tahıllı kahvaltısını
Dokuzuncu ayda başlattı bizim doktor beyazına ben veriyorum.Ama sana tavsiye ederim sarısını mamaya yada sevdiği herhangi bir yiyeceğe karıştırıp yedir bebek için önemli bir besin özellikle yumurtanın sarısı.

bizim kız önceden yumurta sarısını yerdi 1 haftadır ben veriyoum o çıkarıyor anlamadım önceden yiyordu şimdi niye yemiyor

canım midesinde rahatsızlık varsa ya da soğuk algınlığı varsa yumurta sarısı mide bulandırır diye duymuştum ama tamamen emin değilim bir araştır istersen

teşekkür ederim sevhancım artık beyazı gönül rahatlığıyla verebilirim
yumurta sarısının anne sütünden sonra en iyi örnek protein olduğunu biliyorum o yüzden önceden bisküvi ile şimdi ise 8 tahıllı ballı kahvaltı mamasıyla veriyorum. artık bebe bisküvisi almııcam

Enes de önceden yumurtanın sarısını kaşık kaşık verdi şimdi yemiyo bende kahvaltı karışımına katıyorum
sabah yumurta sarısı peynir reçel tahin cicibebeyi ıhlamurla ıslattım yedi sonra uyudu
uyandığında eline elma dilimi verdim çok az yedi
sonra kıymalı ıspanak yemeği yapmıştım onunda yarısını zorla yedirdim sabah çok uyumadığı için uykusu geldi tekrar uyuttum şimdi uyuyo uyanınca yoğurt vercem akşamada sebzeli tahıllı mercimek çorbası yaptım onu vercem bakalım onu yiyecek mi

teşekkür ederim canım araştıracağım hafta içide dr. gideceğiz umarım sadece sıkıldığından yemiyordur ben hasta olayımda o olmasın

bizde sabah yumurta sarısı dövülmiş ceviz ekmek içi ve muhallebiyi karıştırıp kaynamış su katıp yedik hepsini yiyemedi yarısı ancak..sevmedi....öğlende kendi mayaladıüımız yoğurt..şimdi kalkınca havuç patares bezelye ve beyaz tavuk etinden oluşan ezme yiyecek inşallahh..bakalım hayırlısı daha biz küçüğüz ama:))))

bizde sabah yumurta sarısı dövülmiş ceviz ekmek içi ve muhallebiyi karıştırıp kaynamış su katıp yedik hepsini yiyemedi yarısı ancak..sevmedi....öğlende kendi mayaladıüımız yoğurt..şimdi kalkınca havuç patares bezelye ve beyaz tavuk etinden oluşan ezme yiyecek inşallahh..bakalım hayırlısı daha biz küçüğüz ama:))))

canım bezelye hazmı zor bir sebzedir onu biraz daha büyüdüğünde ver istersen

saat 8 gibi tel şehriyeli zeytin yağlı tavuk verdim
corba gibi diilde yemek giib haifif sulu
ham ham yedi maşallh çok seviyo
bol bol tavuk yedirin kızlarr cok faydalı bol protein var

saat 8 gibi tel şehriyeli zeytin yağlı tavuk verdim
corba gibi diilde yemek giib haifif sulu
ham ham yedi maşallh çok seviyo
bol bol tavuk yedirin kızlarr cok faydalı bol protein var
teşekkürler bende sık yapıyorum hatta bugünde yedi.

X