Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
barış gene hasta. 2 gündür ateşle boğuşuyoruz. gene boğaz enfeksiyonu geçiriyor. dün gece 1.30 da ilaç vermek için kalktık 41 dereceydi ateşi. hemen soktuk soğuğa yakın suyun altına 39 a indirdik şükür. ateş çok tehlikeli biran önce atlatır inşallah.

tabi yine hiçbirşey yemiyor.
sabah karışımlı kahvaltısından 3 kaşık yedi
12 de bir yattı 16 da uyandı ilk defa bu kadar uzun bir gündüz uykusu uyudu
uyanınca tarhana çorbasının yarısını yedi.
akşam sütlü makarna yapmıştım yemedi
hiç yapmadığı halde 20 de uyudu aç tabi uyandı 22 de
ilacını verdik muhallebi yaptım gene yemedi çok az emdi yatağa zor dayandı koyar koymaz sızdı. aç açına kaç saat uyuyacak bakalım.
Geçmiş olsun en kısa zamanda Barış'ın iyileşmesini dilerim..

Barışa çok geçmiş olsun..Yiğit bu sabah,yumurta,peynir,zeytin,ekmek ve ıhlamurdan oluşan kahvaltısını yaptı..sesi dünden beri kalın çıkıyor,dün doktorada götürdük şükür birşeyi yokmuş.gün içinde bol emzirip,ıhlamur içiriyorum..

hasta olan tüm bebişlere geçmiş olsun,allah biran önce şifasını versin,onlar hiiiiiç hasta olmasın çok zor gerçekten.bizde 15 tatilden dolayı anneanneye geldik,değişti tabi tüm düzeni,sabah kahvaltılarını çok zor yapıyor.hala ayrı yemiyor zaten,bulamaçtan ne zaman vazgeçicez bakalım..

biz bugun bıldırcın yumurtası denedik,sarısı nohut kadar :)
ve azıcık pınar süte cicibebe ekmeğinin ortası ve 1-2 cicibebe ezdik,babası yaptırdı bugun,keşke dedi günlerdir ben yedirseydim:) yedi biraz. pekmez tahin katmadım,onlardan mı atamilden mi yemiyordu bilemiyorum ,sütü deneyelim bari dedik . bir de ıhlamurla deneyelim.
hasta oln bebişlere cok geçmş olsun.
ek : kızlar yurutece koymuştum bilgeyi,mutfakta,anlık arkamı döndüm tezgaha,masanın örtüsünü çekti sanırım,tepsi vardı kahvaltıdan kalan,çay bardağı kase,tuzla buz.Allah'tan kafasına gelmedi :KK43:

Son düzenleme:
yeni ek gıdaya geçtik sayılır sabah elma püresi , öğlen sebze çorbası ikindi yoğurt akşam pirinç unu veya kaşık maması şeklinde bir proğramımız var bugün bunu tam olarak ilk defa uygulucam daha önceleri azar azar alıştırmalar yapmıştım hepsini teker teker denettim .. ama çok az yiyo bir kaç kaşık..

bebeğim sabah herkesin verdiği kahvaltıdan yedi.arada meyve püresi yemiş öğlen tavuklu sebze yemeği ikindi cicibebeli yoğurt yemiş.(bakıcıda)akşam balık çorbası yapıyorum bakalım yiyecekmi.yatmadan önce kaşık maması veriyorum ama artık mama vermek istemiyorum bana sütlaç tarifi verecek olan varmı.veya muhallebi.

ben efeye kahvaltıyı hiç bulamaç yapmadım herşeyin tadını ayrı ayrı alıyor içecek olarakda pekmez sulandırıyorum demir açısından en zengin besin kan da yapıyor 2günde bir yumurta yiyor ama sarısını tam bitirmiyor öğleye de birgün şehriye birgün tarhana birgün kabak yemeği bir gün sulu köfte yapıyorum efe gazlı olduğu için kurubaklagiller veremiyorum sulu köfteye de bulgur yerine kuru ekmek kouyorum pişince eziyorum köftesini güzel oluyor birde fırında ıspanak yapınca kendimize efeye de ıspanak ve eti karıştırıp köfte gibi yoğuruyorum tepsiye z.yağ döküp harcı yaıyorum üzerine salçalı su yapıyorum bizim ıspanakla pişiyor aynı şeyi yediğimizi sanıyor çok mutlu oluyor efe her zaman bizimle sofrada yemeğini yiyor nasıl alışırsa öyle gider bebekler

bebeğim sabah herkesin verdiği kahvaltıdan yedi.arada meyve püresi yemiş öğlen tavuklu sebze yemeği ikindi cicibebeli yoğurt yemiş.(bakıcıda)akşam balık çorbası yapıyorum bakalım yiyecekmi.yatmadan önce kaşık maması veriyorum ama artık mama vermek istemiyorum bana sütlaç tarifi verecek olan varmı.veya muhallebi.

sütlaç hiç yapmadım ama muhallebiyi yapıyorum arada pirinç unu 2tatlı kaşığı 1çay bardağı suyla pişir canım ılıklaşınca 2kaşık devam maması kat muhallebi kıvamını alsın iyice karıştır içine pekmez katabilirsin efe öyle çok seviyor miktarını artırabilirsin beslenmesine görekaşık maması mı vermek istemiyorsun yoksa devam maması mı emzirmiyorsan yaşına kadar devam maması şart canım anne sütü almadıkları için günlük 500cc mama içmeliler herşeyi de yeseler şart sütlaç tarifini bulursan buraya yazar mısın bende yapmak istiyorum süt yasak ama nasıl oluyo anlamadım

ben sütüm azda olsa emziriyorum.sadece kaşık maması veriyorum.ben sabahları haftada 2 kez kahvaltısını sütle ıslıyorum.

sütlaç hiç yapmadım ama muhallebiyi yapıyorum arada pirinç unu 2tatlı kaşığı 1çay bardağı suyla pişir canım ılıklaşınca 2kaşık devam maması kat muhallebi kıvamını alsın iyice karıştır içine pekmez katabilirsin efe öyle çok seviyor miktarını artırabilirsin beslenmesine görekaşık maması mı vermek istemiyorsun yoksa devam maması mı emzirmiyorsan yaşına kadar devam maması şart canım anne sütü almadıkları için günlük 500cc mama içmeliler herşeyi de yeseler şart sütlaç tarifini bulursan buraya yazar mısın bende yapmak istiyorum süt yasak ama nasıl oluyo anlamadım

süt 9. aydan sonra çorbalarda ve muhallebilerde serbestmiş.
hatta direk de verebilirsin diyen doktorlar olmuş.1 kahve fincanı kadar sanırım.
ben dün sütlaç yaptım,az tadına baktı.kırık pirinci pişirdim suda,az mısır nişastası ve keşkül misali 1 yumurta sarısı ekledim,az daha pişirdim,öyle,pirinci dıarı çıkardı ilk tepki olarak,sonra bir kaç kaşık yedi.

Son düzenleme:
kızlar yaa benim oğluş geceleri uzun uyumuyo hala sizlerin nasılll
bnimki 6 günsonra 11. ayını bitiricek
gece uykusunun arasında bişi veriyomusunuz???

ben dün ilk defa yeşil mercimek çorbası verdim çok sevdi ama sanırım gaz yaptı öğlen içmesine rağmen gece rahat uyuyamadı

benim kızımda mama içmiyo nasıl 500 c içiricem ben doğduğundan beri sütüm az olduğu için mamada içiyodu ama hiç severek değil şimdide gündüz hiç istemiyo gece ve sabaha kadar toplam 150 200 anca çiyodur muhallebi yapıyorum yarı yarıya süt ve suyla bide kahvaltıına mama koyuyorum o kadar napabilirim yeterli mi acaba

500 değil sanırım o rakam . ek gıdadan sonra gece beslenmesinde veriliyor zaten,dediğin gibi en iyi ihtimalle 2 kez 90-120 içse 250 yi bulmuyor.

Ben Taylan nın yemeklerini çatalla ezerdim son iki gündür ezilmiş istemiyor bende küçük parçalar halinde veriyorum yumurtayıda beyimiz ıssırarak yiyor tüm meyveleride şimdi bu şekilde yemek bizim evde moda ezilmiş hiç bir şeyi yemiyor.Kahvaltı mamasında yemesini istediğimden oyunla yediriyorum o zaman kıramıyor Bugün değişik bir şey denedim ekmek kızartmıştım çok tahıllı ekmek kullanıyorum ben üzerine tereyağı sürdüm ve peynirde koyup yedirdim ancak belki daha erkendir tereyağ diye fazla vermedim.

Ben Taylan nın yemeklerini çatalla ezerdim son iki gündür ezilmiş istemiyor bende küçük parçalar halinde veriyorum yumurtayıda beyimiz ıssırarak yiyor tüm meyveleride şimdi bu şekilde yemek bizim evde moda ezilmiş hiç bir şeyi yemiyor.Kahvaltı mamasında yemesini istediğimden oyunla yediriyorum o zaman kıramıyor Bugün değişik bir şey denedim ekmek kızartmıştım çok tahıllı ekmek kullanıyorum ben üzerine tereyağı sürdüm ve peynirde koyup yedirdim ancak belki daha erkendir tereyağ diye fazla vermedim.

tereyağ veriyorum bayadır ben,çorbalara katıyorum daha doğrusu.
ama burda okuyordum kahvaltıya karıştıranlar vardı.
af buyur da kızarmış ekmek nasıl yani?

ben dün ilk defa yeşil mercimek çorbası verdim çok sevdi ama sanırım gaz yaptı öğlen içmesine rağmen gece rahat uyuyamadı

o yeşil mercmek bi de kakada bütün bütün çıkıyo ayıptır söylemesi.sindiremiyorlar mı ki?

benim kızımda mama içmiyo nasıl 500 c içiricem ben doğduğundan beri sütüm az olduğu için mamada içiyodu ama hiç severek değil şimdide gündüz hiç istemiyo gece ve sabaha kadar toplam 150 200 anca çiyodur muhallebi yapıyorum yarı yarıya süt ve suyla bide kahvaltıına mama koyuyorum o kadar napabilirim yeterli mi acaba

benimkide gündüzleri kesinlikle mamayı reddediyor anne sütümde artık çok az 50 cc kadar onuda zar zor içirebiliyorum.gece 12.00 gibi zar zor 100 cc içiyor. iki saatte bir uyanıyor ama kesinlikle 30 cc den fazla içmiyor.300 zor içiyordur.

X