Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
sabah:1kase yumurta,peynir bebelacsutlu pirincunu muhallebisini karistirdim yarisindan fazlasini yedi
emdi
oglen:5kasik pirasa yemegi,4kasik yogurt yedi zorla dislerimi SIKmaktan cenem agriyor
emdi uyudu
uyaninca portakal suyu verdim agzina degdirtmedi
az once 1kase kemik suyuna tarhana yarim kase pilav yedi
suan emiyor
saat 9gibi armutlu muhallebi vericem kesin yalar yutar
yatmadan 230cc aptamil veya hippi organik gece sutu iciririm

günü gününü tutmuyo bazen hiç uyanmıyo bazen 2 3 kez uyanıyo.çorba çok sulu geliyo bana ,irmik pirinç falan iyi oluyo.koyu olunca sanki daha tok tutcakmış gibi geliyor bana :)

canım bende öyle düşünüyodum ama çorbaya geçince baya fark etti
bide ben corbasına 2 tatlı kaşığı eticicibebeekmeği kırıntısı koyuyorum
(kırıntı derken o ekmek gevrek oluyo blenderden geciriyorum irmil gibi oluncaya kaDAR kıvamı ondan 2 tatlı kaşığı koyuyorum :) )
tok totuyo

230 cc mi :1shok:
ipek 150 cc yi zor bitiriyor en aç olduğu zamanda bile

bizim kiz seviyor her gece 230cc icmekle kalmiyor emiyorda dusun gecede 2kez kalkip emiyor benim dr vitamin demir ilaci falan vermedi duzenli aptamilini icir dedi 2yasina kadar burada dr aptamili veriyor birde hippi gece sutu var o dahada yogun kremsi yogunlukta gerci asya onu pek sevmiyor

kahvaltı maceraamız gene hüsranla sonuçlandı,peynirli yumurtanın yarısı,2-3 çay kaşığı cicibebli karışım,1 kaç yudum portakal suyu.ara öğün olayını bıraktı zaten.çorba olarak ne yapcam düşünüyorum,kıyma çıkardım.
şu minadexe biz de başlasak iştahına faydası olur mu acep ?

sabah kahvaltısı fix menü
arada 1 armut yedi
öğlen unlu havuç çorbasına yoğurt ekledim çok sevdi
ara öğünde öğlen yoğurt verdiğim için muhallebi yapmayı düşünüyorum
akşam da milupa karışık sebze verebilirim ya da şehriye çorbası karar vermedim

bende hipp mamalarının kavanoz mamalarından kullandık organik seftali muz ve erik püresi gülce erik püresine bayıldı her zaman bulamıyorum buldukca alıyorum tahıl mamalarındanda almak istedim ama cesaret edemedim begenir mi diye

hipp almanyada bir numara diye biliyorumm..bir arkadaşım çok tutulduğunu söledi bende sadece ebebek mağazasında olduğunu daha doğrusu geldiğini öğrendim alıp deneyeceğimm..organik olması çok güzel...

kızlar oğluşuma az önce domates çorbası içirdim
içirdikten sonra aklıma takkıldı acaba alerji felan yaaprmı

1 yaş deniyor amaa..bak bakalımmm inşallah yapmaz.alerjik bir bebek değilse sanmıyorum yapsınn..endişelenme canımm..

1 yaş deniyor amaa..bak bakalımmm inşallah yapmaz.alerjik bir bebek değilse sanmıyorum yapsınn..endişelenme canımm..

bizde 11. ayımızı biitriyoz gerçi ama
ay inşlh bişi yapmaz
cok seve seve yedi
alerjik bi bebekmi tam bielmicem ama bi ara ilaç alerjisi olmuştu ateş düşürücü şuruba karşı
yarına kadar belli olur heraldeCADIARZU

bizde 11. ayımızı biitriyoz gerçi ama
ay inşlh bişi yapmaz
cok seve seve yedi
alerjik bi bebekmi tam bielmicem ama bi ara ilaç alerjisi olmuştu ateş düşürücü şuruba karşı
yarına kadar belli olur heraldeCADIARZU

daha önce domates verdiysen bişey olmadıysa korkma

bence mevsim sebzelerinden çorba yap
bu mevsimdeki domateslerde peptisit var

hep öyle yapıyorum da
oğluşumun karnı acıktı bize yapııyodum çorbayı ee çorbada sıcacıktı bi tattırim dedim cok beğendi bide ben sarımsak rendeliyoruum içine şahane oluyo neyse azbişi cicibebeekmekli yediridim bakalım farklı tadı yicekmi diye yedi maşaşllh
pardon :)) peptisit ne oluyo kaydirigubbakcemile3CADIARZU

hep öyle yapıyorum da
oğluşumun karnı acıktı bize yapııyodum çorbayı ee çorbada sıcacıktı bi tattırim dedim cok beğendi bide ben sarımsak rendeliyoruum içine şahane oluyo neyse azbişi cicibebeekmekli yediridim bakalım farklı tadı yicekmi diye yedi maşaşllh
pardon :)) peptisit ne oluyo kaydirigubbakcemile3CADIARZU

PESTİSİT NEDİR?

Besin maddelerinin üretimi, tüketimi, depolanmaları esnasında besinlere zarar veren mikroorganizma ve zararlıları uzaklaştırmak veya yok etmek, bunlara ilave olarak bitkilerin büyümesini düzenlemek amacıylada kullanılabilen,
Besinlere veya doğrudan İnsan ve hayvanlara hastalık etmeni taşıyan Halk sağlığı zararlılarını kontrol etmek amacıyla kullanılan,
Kimyasal yada Biyolojik ürünlerin tümüne pestisit adı verilmektedir
Pestisit olarak kullanılan ilk maddeler Arsenik ve Kükürt tür
Daha sonra botanik kökenli maddeler (Nikotin gibi) kullanılmaya başlandı. Bunu takiben krizantemden elde edilen pyrethrum 19.yy. dan başlanarak kullanılmaya başlandı. İlerleyen yıllarda ise pestisit kullanımına civa ve kurşun metal bileşikleri de girdi
1939 yılında İşviçreli kimyacı Paul Mueller diklorodifenil trikloroetanın (DDT) pestisit özelliklerini belirledi ve 1942 yılında piyasaya çıkarak hızla yaygın kullanıma girdi.
2.nci Dünya Savaşında yeni bir sinir gazı üzerinde çalışan bilim adamları organofosforlu bir insektisiti parathionu buldular ve 1943 yılında pazara sundular

1960 lı yıllarda başlayan bilimsel araştırmalarda DDT’nin farelerde karsinojenik olduğu belirlenmiş, 1971 yılında ABD de yasaklanmıştır. 1974-84 yılları arasında İngiltere’de gönüllü olarak terkedilmiş ve günümüzde tümüyle yasaklanmıştı

barış gene hasta. 2 gündür ateşle boğuşuyoruz. gene boğaz enfeksiyonu geçiriyor. dün gece 1.30 da ilaç vermek için kalktık 41 dereceydi ateşi. hemen soktuk soğuğa yakın suyun altına 39 a indirdik şükür. ateş çok tehlikeli biran önce atlatır inşallah.

tabi yine hiçbirşey yemiyor.
sabah karışımlı kahvaltısından 3 kaşık yedi
12 de bir yattı 16 da uyandı ilk defa bu kadar uzun bir gündüz uykusu uyudu
uyanınca tarhana çorbasının yarısını yedi.
akşam sütlü makarna yapmıştım yemedi
hiç yapmadığı halde 20 de uyudu aç tabi uyandı 22 de
ilacını verdik muhallebi yaptım gene yemedi çok az emdi yatağa zor dayandı koyar koymaz sızdı. aç açına kaç saat uyuyacak bakalım.

Son düzenleme:
sabah:peynirli omlet,bugday ekmegi tarcinli limonlu ihlamur icti
saat 11:1portakal suyunu verdim
oglen:peynir ekmek domates salatalik zeytin recel yedi bugun annesine eslik etti
ikindi:yogurt yedi
aksam:1kase tarhana,sutlac
yatarken 240cc aptamil icti aralarda bol bol emdi

barış gene hasta. 2 gündür ateşle boğuşuyoruz. gene boğaz enfeksiyonu geçiriyor. dün gece 1.30 da ilaç vermek için kalktık 41 dereceydi ateşi. hemen soktuk soğuğa yakın suyun altına 39 a indirdik şükür. ateş çok tehlikeli biran önce atlatır inşallah.

tabi yine hiçbirşey yemiyor.
sabah karışımlı kahvaltısından 3 kaşık yedi
12 de bir yattı 16 da uyandı ilk defa bu kadar uzun bir gündüz uykusu uyudu
uyanınca tarhana çorbasının yarısını yedi.
akşam sütlü makarna yapmıştım yemedi
hiç yapmadığı halde 20 de uyudu aç tabi uyandı 22 de
ilacını verdik muhallebi yaptım gene yemedi çok az emdi yatağa zor dayandı koyar koymaz sızdı. aç açına kaç saat uyuyacak bakalım.

çok geçmiş olsun canım bir an önce atlatır inşallah

X