Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

neden yanlışmış :uhm: bizide bilgilendirir misin çünkü bende karışık sebze çorbası yapıyorum

mayalihamur ,teknolog hımmm
sanki öle bişi görmüştüm bi bebiş mağzasında araştırayım bakalım
heni her verdiğimi yiyio şükür de kendide katı kemirsin istiyorum ama cok korkuyorum büyük bi parca ısısır felan cıkartamam oyy

neden yanlışmış :uhm: bizide bilgilendirir misin çünkü bende karışık sebze çorbası yapıyorum

ek gıdalara başlamanın bir amacıda farklı tadlara alıştırmakmış. bir sürü sebzeyi koyup verirsen bebek tadları ayırt edemez ilerde tek sebze verdiğinde yemezmiş. o yüzden en fazla 3 sebze konulması gerekiyormuş ((

minadexin içinde neler var acaba?
biz devit+ferrum hala.
balık iyi fikir , babası uyansa da artık gidip alsa.
kahvaltıda haşlanmış yumurta ve cicibebe vardı,7 tane ezdim,3 tane kadarını ancak yemiştir.Kahvaltı etmiyor diye sabaha karşı içtiği mamayı da vermedm bugun ama nafile, meyve ,ben elma rendeledim istemedi,milupanın kavanoz vardı onu gösterdim beğendi, iki üc kaşık lutfetti pirinçi meyve salatası , sonra da dünkü yeşil mercimekli çorbadan yedi az bucuk , istemeyince ağlıyor bide.
Eşim sen çok keyfine bırakıyorsun zorla biraz diyor.Çünkü ona da msnde görümcem akıl veriyor öyle ,ağlata ağlata ağzına sokcaz sanki çocugun.Yemzse yemez , napıyım,acıksın yesin.Allah'ın izniyle açlıktan ölcek hali yok bir-iki kaşık yiyor ne de olsa.

heeee ağlata ağlata yedirde kaşıktan nefret etsin 1 2 kaşığıda yemesin bazen sinir ediyolar insanı ya
benim kayınvaldemde hala meyveleri rondoya vur diyo bugün nerdeyse 1 yaşına basacak hala rondodan bahsediyo ben artık rendelemek bile istemiyom rendeyi şöle bi gösteriyom az ezilsin diye
katıya nasıl geçcek bilmiyom ya ona kalsa herşeyi blendırdan geçircek zaten kandi oğlunada aynı şeyi yapmış şimdi bazı şeyleri tadını yemekte hissetmek istemiyo

Yok ben ağlata ağlata yemeğe karşıyım ben iştahsız olduğu zaman oyun oynayarak yediriyorum inanın mutfakta ne var ne yoksa masanın üstüne toplanıyor yada yerlerde hepsi yeniden yıkanıyor mesela çay süzgeçi sayesinde 2 kaşık yiyor makarna süzgeçi 3 kaşık yasemin çayı kutusu en fazla o yediriyor ama şuan gerek kalmıyor iştahı iyi gidiyor zaten hiç istemezse hiç zorlamıyorum.Mutlaka nedeni oluyor genelde diş sıkıntısından kaynaklanıyor.

ben yine sütümü arttırmaya çalışayım.
bu vitamalt alkolsüz bira dedikleri mi oluyor?

süt arttırıcı çaylar işe yaramıyo içiyorum.vitamaltı deneyeyim.

sık emziriyorum istemesede,uykudayken veriyorum.az alıyo ama napim.
birde emdikten sonra doymadığını biliyorum inşallah hasta etmem kızı.tam doymuyo ya.

annemdeyim 1 hafta daha.pompamı evde unutmuşum bi kaç defa elimle sağdım da baya zor oluyo.

sağol canım mesajımı karşılıksız bırakmamışsına.s.

güne çok iyi başlamıştık kaç gündür yemediği peynirini kumpir yaparak( küçük patatesin çeyreği peynir bir iki damla zeytinyağı ıhlamurda ıslatarak)yedirdim yumurtasını ve tahılınıda yedi.öğlende kıymalı sebze çorbamızı içtik.
sonra olanlar oldu annemler geldi uykusunu böldüler bir bide drumadan bişiler yedirmeye başladılar engel olamadım ama bebeğim hiç bişey yemedi ne meyve ne yoğurt ne başka bişi. ben durmadan bişi hazırlıyorum o yemiyo uymuyo kafayı yedim bide üstüne misafir offff.yok valiya koyalımda yok az şeker koyalımda yok bisküvisi yokmu bi on çeşit karışım yapmışımdır.yemez desemde inandıramadım neyse bebeğim inandırdı. sonra üzülüp gittiler. yedide etsulu un çorbasını içip banyo ayptık sekizde uyudu. sanırım uzun müddet uyanmaz.bugünde böle bitti ((

Biz miltu tabs kullanıyorduk şimdi minadex kullanıyoruz.

minadex i bende 1,5 aydır kullanıyorum. ilk başladığımızda inanılmaz iştahını arttırmıştı ne veririsem yiyordu doymuyordu birtürlü.geçen ay 600 gr aldı ki 4. ayından beri ilk defa bu kadar fazla kg aldı.
fakat 15 gündür nedense eski haline döndü. vücut alışıyor mu acaba?

Son düzenleme:

taylanın iştahının düzelmesine sevindim aman annesi maşallah diyelim de nazar değmesin taylan bizim yemek konusunda medarı iftiharımız.

biz de bugün adanaya evimize dönüyoruz
ipek hanım izmirde anneanneyle ve dedeyle pek şımarmıştı
az yiyor az uyuyordu
umarım eve dönünce eski düzene döner o da

kızlar brüksel lahanası ve yer elması aldım,bu Şehr-i erzincanda bu tür şeyleri bulabaleceğimiz yegane yer olan migrostan.
nasıl pişireceğim bunları,help plz.
kahvaltıda biraz yedi çok şükür,öğleye yoğurtlu olan tarhanadan pişirdim,akşama doğru da patatesli bezelye ve pilav yapmıştım biraz onlardan verdim ezip.bezelyeyi pişirmeden avcuma koydum parmaklarıyla tutup ağzına götürmeye çalıştı maşallah,çok komikler ya,bunlar ne zaman büyüdüler.-konserve diye almıyordum ama baktım meyve püresi filan da konserve,hatta 2 sene önce yapılanları da var.-

bugun sabah:5bebe biskuvisi,peynir yumurta aptamil muz karistirdim 1kase ogure ogure yari iceri yari tukurup yedi
oglen :kemik suyuna sehriyeli tarhana yedi istahla
ikindi:meyve puresi elme muz seftali rendeledim icine yarim dilim kek koydum yedi
uyudu uyandi
1kase yogurtlu bebek makarnasini yaladi yuttu.........................simdi uyuyor
aksam:muhallebi yer
ardindan 220cc aptamil tahilli mama karisiririm
emer uyur
aslinda yogurtlu pilav, yogurtlu makarna karsitiyim ama istahi yok diye verdim birde hala deli gibi memeci hanimefendi bulsa yapisik uyuyacak onlara

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…