Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Baktım Nurayy teşekkürler ancak ben hiç karşılaşmadım marketlerde ya dikkat etmedim yada yok.Ayrıca moralin düzelmiş sevindim.bu arada forumu inceliyorumda bir çok bebeğin iştah durumu azalmış bizim yedi tane dişimiz var o açıdan çıkan arkada kalıyo görememişim bizimde diş sıkıntımız var diş bebekleri yıpratıyor.bu sabah kahvaltıyı iyi yaptı,ardından uzun bir uyku uyudu sonra bir tabak ıspanak yedi biraz önce meyve yedirdim bugün iyi gidiyoruz.ben artık iştahsız olduğu zamanlarda çok kendimi üzmücem anladımki kalıcı olmuyor bebeklerde zaman zaman olabiliyor.

ipek hanıma kereviz yerelması patates ve havuç yemeği yaptım terbiyeli
bayıla bayıla yedi:))))

evet canım uçakla geldik,çok rahat geldik

sorma füsfüs yaaa
şımarması beni acaip sinirlendiriyor
bir damla bebek bile şımarmayı biliyor yaaa

Canım nasıl geçti yolculuğunuz..Bende önümüzdeki hafta uçakla Ankara'ya gideceğim Çınarla birlikte ve çok korkuyorum yolda cızırdar diye. Doktor bir arkadaşım kalkış ve inişlerde emzirmemi önerdi. THY'nin eksik olmasın uçaklarında sorun var. Son 2 gidişimde kulak ağrısından bende delirdim sakız çiğnememe rağmen. Sonra şikayet dilekçesi yazmıştım. Çınar'ın da kulağı ağrırsa ne yaparım derdindeyim. Bu sabah arkadaşım aradı onlarda bu sabah Ankara'ya gittiler kızıyla. Bana sakın Zeren çıldırdı. Arabayla gelin diyor. Sizin yolculuğunuz nasıldı?? gözüm korktu çok. Eşimin anneannesi kanser oldu. Çınar'ı da hiç görmedi daha. Yaza ya çıkar ya çıkmaz gidelim istiyor eşim. Böyle zorunluluk olması adımımı atmayacağım.

canım biz zeyneple 4 kez uçak yolculugu yaptık 4 aylıkken ve 9 aylık zamanlarında her bebekte sorun olmuyor ama bizim yolculuklarımız inanılmazdı gülce sürekli ağladı hostesler emzir diyor ama aglamaktan emmiyorki helak oldu kuzum en son kulak tıkacı aldık ama nafile hiç faydası olmadı bir arkadasım kulaklarına pamuk koy üzerinede vazelin sür dedi bir dahaki sefere onu deneyecegım çünkü kulak tıkacı düşüyor umarım yolculuğunuz kolay geçer küçücük koltukta deli oldum valla birde yalnız gittik geldik zor umarım sizin güzel kolay geçer

İnşallah canım ya. Allahtan yanımızda eşimde olacak ama... Küçücük koltuklar, Çınar çok hareketli ne yapacağımı bilmiyorum. Arabayla uzun yoluda sevmiyor. Yazlığa giderken bile sıkılıyor. Ankara'lılar kızacak ama tek ümidim ve kurtuluşum Ankara'ya kar yağması ((

xenocum öncelikle alah acil şifalar versin
ben de çok tedirgin olmuştum
kaç hafta öncesinden endişelenmeye başlamıştım
aslında ben check-in ve bording de beklerken nasıl olacak,kucağımda durur mu
arabasını alsam mı,bagaj beklerken nasıl olacak kucağımda bavulu nasıl alcam falan die endişelenmiştim,araba aldıgın zaman uçağın kapısına kadar gidebiliyorsun
gerçi en kanguruyu aldım
ve bavul bırakmadım sadece yanımıza 1 çanta aldık
uçakta ipek 15 dk sonra uyudu 30 dk falan
uyanınca oyuncağıyla oynadı
gayet rahattı yani
yanınıza sevdiği bir oyuncağını alın

barış sabah biraz sütün içine bisküvi pekmez yanında da peynir ekmek yedi
öğlen bize yaptığım yayla çorbasından içti
arada küçük bir muzu ısırarak yedi artık meyveleri yavaş yavş alıştıracağım püre yapmak istemiyorum.
akşam tavuksuyuna tavuklu tel şehriyeli tarhana içti
yatmadan öncede bağıra çağıra 3 kaşık muhallebi yedi
22 de de uyudu

gülce sabah kahvaltısını yemei öğlen tavuklıu tarhana yaptım tadına baktı yemedi ardından yogurt verdim yedi yarım muzu ısırarak yedi akşam kıymalı patates verdim 2 kaşık zorla yedirdim çıkardı uyumadan öncede muhallebi yaptımyarısını yedi çok şükür bugün çok zor geçti bakalım gece ne yaparız umarım uyur

arkadaşlar bu dişler nasıl oluyor ya.1 haftada alt 2 diş geldi.böyle devam mı ediceez,mola veriyormu?
kahvaltıda 5-6 kaşık peynirli pekmezli bulamaçtan yedirdim.meyve hazırladım öğleye doğru yüzüne bile bakmadı.öğleden sonra da , pirinçli mercimek yaptım biraz yedi.akşam suları biraz portakal suyu, yatmaya yakın az yemekteyize konu olan kesme çorbası.
bu arada siz yemekleri saatli mi veriyorsunuz?

saat 3 de tarhana çorbası yaptım sevdiği bi çorba olsun diye onu yaptım yedi sonra dışarı çıktık epey gezdik sonra manavdan muz aldık onu yedi yolda uyudu eve geldik saat 21.30 oldu muhallebisini yedi sonra uyutmak için çabaladım uyumadı amcası uyuttu sonunda inşallah bu gece kalkmaz yoksa uykusuzluktan ölücem

klasik kahvaltımız öğlen tavuklu sebze çorbası ikindi yoğurt ve meyve suyu akşam kalan çorba saat 10 00 da gece tahılı arada bir kez anne sütü bir de katı meyve yeme oyuncağıyla yarım muz yedi. eline havuç verdim çok korktu bakıp bakıp ağladı niyeyse???

benim yaptıklarım çok sıradan görünüyor sizinkiler yanında
onun için pek yazmak istemedim ama kopmayayım istedim bu başşlıktan
sabah normal kahvaltı
az yedi sonra çeyrek muz
brokoli çorbası, azıcık sütlü annem bize yapmıştı, tuzunu koymadan ayırdık
portakal suyu ve elma püresi karışımı
akşama brüksel lahanası vermek istedik yemedi
yoğurt da yemedi
gezmeye gittik emdi orda
gelirken de yolda uyudu canlarım

kızlar bişi sorcemmm :)))
oğlumu ascok hatıırlıyosunuz 11. ayında
kereviz veriyomusunuz??? nasıl veriyosunuz??

ben veriyorum 2 aydır
kereviz yemeğini terbiyeli yapıyorum
yani az soğanı az yağ ve çok az salçayla kavuruyorum
kerevizleri atıp suyunu koyup kerevizler yumuşayana kadar pişiriyorum en son da 1 yumurta
sarısının içine 1 yemek kaşığı limon damlatıp yemeğin suyundan alıp yumurtanın sıcaklığını
yemeğe alıştırdıktan sonra az az tencereye döküp karıştırıyorum 1 taşım daha kaynatıyorum
bu yemeğin içine ben daha vitaminli olsun diye evde varsa yer elması-patates ve havuç da koyuyorum

kereviz acımsı oluyor biraz . pırasayla pişirdim ben birkaç kez,ilkinde parmaklarımzı yemiştik,portakal suluydu,çok leziz olmuştu.sonra hep acımsı geldi.şimdi ben de mercimek çorbasına rendeliyorum.
bir de senn tarifle deneyeyim megileracım.
az önce kahvaltı faslımız vardı.peynirli yumurta yapmıştım baktım yemiyor,parmaklarını kullanmaya çalışıyor bu ara.küçük parçalar halinde avcuma koydum alıp ağzına götürmeye çalıştı,çay bardağının dibine azar azar portakal mandalin suyu koydum biraz da ondan içtik,hepsi bu :)
öğleye kıymalı şehriyeli tarhana yaptım.

Son düzenleme:
kızlar bişi sorcemmm :)))
oğlumu ascok hatıırlıyosunuz 11. ayında
kereviz veriyomusunuz??? nasıl veriyosunuz??

canım ben bir portakalın suyu ve suyu karıştırıp içinde haşlıyorum sonra blenderdan geçiriyorum yiyor pek yemek ayıran bir çocuk olmadığı için :)

bu arada ben dün kremalı tavuklu mantar çorbası yaptım oğluma

bi de kimsenin çocuğu gece kalkmıyor heralde ya da ağlamıyorlar uyanınca benneyaptımki

iştahsızlar kervanında bizde varız ay deli oldum inanın siteye girmek bile istemiyorum.bizimde 6. dişimiz geliyor hemde kabaran yer mosmor olmuş dr koştum hemen bazı bebeklerde olabiliyor normal dedi oyy oyy çıksada kurtulsa nedir bu yavruların çektiği .dişzede bebeklerin hepsine geçmiş olsun inşallah tez zamanda kurtulurlar annelerede sabır diliyorum.

benim kızım geceleri kalkıyor emzirip yatırıyorum sabaha karşı yine uyanyor ben emzirirken (tabi gece sık emdiği için süt falan gelmiyor) yani ben onu memeyle oyalarken babasıda sütünü getiriyor içiyor tekrar uyuyor

saol canım

aaa uyanaz olurmuuuuu 4 kere uyanıyo emiyo tekrar uyuyo oy oyy cok uykusuz kalıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…