Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

vallahi ben bruksel lahanasini guzelce haslayip az zyagi dokup yogurtla veriyorum hatta havucta ekliyorum ama yer elmasini terbiyeli yapiyorum tuzsuz kendimize gore kizimda yiyor dilersen onu vereyim dene sogani yemeklik sekilde dograyip yagda kavuruyorum icine havucumu ekliyorum salca koyuyorum (salca az koy yemek kasiginin yarisi benimkini kayinvalidem yapmis tuzsuz o yuzden kizimada kullaniyorum)salcadan sonra yer elmasini ekliyorum (evinde varsa kerevizde koy ) ardindan goz karari cok olmasin sebzelerin 1parmak uzerine cikacak kadar su ilave et bir tasim kaynat arkasindan patateslerini ekle suyuna bak azsa biraz sicak su ekle degilse patatesler pisene kadar atesten alma bir kasede 1yumurta sarisi ile ister yarim limonu cok eksi olmasin dersen ceyrek limon suyunu karistir yarim cay bardagi suyuda ekle puruzsuz olana kadar catalla cirp bu karisimi ocaktaki yemege yavas yavas ekle 5dkk daha pisir altini kapat siz yerken tuz karabiber dok kizada tum sebzelerinden suyundan ez yaninda pilavlada verebilirsin yogurtlada bebegin nasil seviyorsa afiyet olsun

yusuf emre 1 saat önce pilav ve ayran yedi Maşallah cok seviyo pilavı makarnayı
bulgur pilavıda vermeye başlıycam artık

kizlar birsey sorucam bebeklere nohut kurufasulye yesil mercimek yemeklerinden veriyormusunuz sonucta bu baklagillerin hepsi bitkisel protein kizim biz yerken cirpiniyor vereyim diye agzina nohutu verdigim an cignemeden yutuyor acaba versem mi gaz sorunumuz yok sukur ki

kırmızı mercimek,brokoli,soğanı haşladım blendırdan geçiridim çok az da irmik attım güzel bi sebze çorbası olsu kızımda sevdi.diş dönemindeyiz herşeyi yemiyo ama bunu sevdi şükür küçük bi kase yedi.

valla bizim büyükler verilir diyor geçen gün kızıma fava yedirmeye çalıştılar allahtan kızım sevmedi de yemedi.korkuyorum gaz olacak diye zaten zor kurtulduk.
ama protein açısından hepsi çok zengin belki azar azar verilebilir.

kızlar fıransız kaldım ben biraz
coğunuzun yazılarını okuyorum ve hep irmik koyduğunuzu görüyorum
ben hiç araştırmamıştım irmik neye yarıyo??? faydası neler???nasıl koyuyosunuz???hangi yemeklerde koyuyosunuz???irmik helvası verilirmi 11 aylık yusuf emrem???
amma sordum heheee:))))))))9

genlde çorbanın suyu çok kaçtığında dökmek istemiyorum vitamini gitmesin diye irmik şişiyo koyulaşıyo çorba.tam olarak ne işe yarıyo bilmiyorum ama çok faydalı diyorlar.zaten minik minik olduğu içinde ezmeye falan gerek kalmıyor.ben sebze çorbalarına ekliyorum sade sebzeyle çok cıvık oluyor tok tutsun diye ekliyorum.

tok tutuyomu peki fark ediyomusun gece uykuları nasıl uzun uyuyomu canım?
benim bebeiş geceleri uzun uyumuyo
yatmadan yarım saat önce filan tarhana corbası veriyorum biraz uyuyo
önceden muhallebi veriridim hiç uyumazdı

faydalarını bilen birileri yazar belki :))

ben bütün sebze çorbalarına koyuyorum içinde b vitamini var banada kuzenim söledi un koyana kadar irmik koy daha vitaminli demişti

bugün 41 kere maşallah Enes ne verdiysem yedi cokacimcoook
sabah peynir reçel tahin fındık tereyağ cicibebeyi ıhlamurla ıslattım babasının saatiyle oynarken hepsini yedi sonra uyudu
öğlen tarhana yaptım onuda Hadisenin şarkısını dinlerken yedi sonra kayınvaldeme geçtik biz yemek yerken masaya gelemk istedi pilavı seviyo babası 1 2 kaşık verdi baktık ağzını açıyo yarım kase kadar pilavı yedi sonra benim yaptığım ev yoğurduyla market aldıkları meyveli yoğurdu karıştırdım (vermiyorum diye kayınvaldem laf etti sanki ben dedim ona al diye 12 küp almış :1shok: ) onuda 1 2 çıkardı ama yedi
gece yatmadan önce muhallebi yaptım onuda yedi uyudu

bugünüde gördümde gözüm açık gitmez artık sositososito

sağol nuraycım zahmet edip yazmışsın.denicem.
valla yeşil mercimek veriyorum epeydir ben.ama nohut , kurufasülye pek yapmıyorum zaten,bir kez vermiştim fasulye.yeşil mercimeği şöyle yapıyorum.soğanı kavuruyorsun,mercimeği pişiriyorsun pişmeye yakın erişte,yada evde kesilmiş spaghetti gibi makarna yapıyorlar kaynanamgil ondan atıyorum,nane ekliyorum,çok lezzetli oluyor.sarmısaklı yoğurt ekleyip yiyor eşim,ama millet sade yer.
irmik bulgura başlamadan önce katıyordum çorbalara,tahıl olsun hem de kıvam versin diye.artık pek kullanmıyorum,nedense elim alıştı un kavuruyorum bu ara:)irmik helvası verilir heralde nerdeyse 1 yaşamış,bi de sütlü yaparsın,öfffff cnm çekti,zaten bir iki gun önce ntv de bir programda gördüm

kızım 1 haftayı aşkındır kaka problemi yaşıyor,ıkınıyor sıkınıyor azıcık ve koyu yeşil yapıyor.buralarda bir yerde okumuştum mürdüm eriğini,migrosta gördüm bugun heronun püresini,verdim biraz yatmadan bakalım işe yarayacak mı?
bu arada sevincimi paylaşayım burdan akşam çay içiyorduk,ben yerde bacağımı uzatmıştım,tuttu kalktı,ellerini bıraktı ve bir kaç saniye durdu

canım bence verebilirsin 9. aydan sonra verebilirsin demişti benim dr bizde pek pişmediği için ben daha vermedim ama vermek istiyorum aslında
bu arada avatarın çok korkunç:)))(umarım tanıdık değildir)

günü gününü tutmuyo bazen hiç uyanmıyo bazen 2 3 kez uyanıyo.çorba çok sulu geliyo bana ,irmik pirinç falan iyi oluyo.koyu olunca sanki daha tok tutcakmış gibi geliyor bana :)

Bizim doktorumuz kuru fasülye,nohut ve mercimeği çorbalarına dönüşümlü olarak katabilirsin demişti geçen ay. bende verdim yedi maaşallah.Bizdede hamdolsun ki gaz problemi yok o yüzden rahatlıkla veriyorum.kaydirigubbakcemile5

canim bende senin yesil mercimegi deniyecegim lezzetli gorunuyor hele sarimsakli yogurt dokunce

bende deniyim bari biz yerken verdim mi yiyor

kahvaltımız iyiydi pekmez az sonra vercem şimdi aklıma geldi.(peynir ymurta tahıl ıhlamurda ıslaratak)
öğle tavuklu sebze çorbası yedi
ikindi yoğurdunun yarısı çok az elma suyu 40cc anne sütü
birazdanda et sulu tarhana içer.(umarım)

dün gece hiç uyumadı Enes erken yattı diye sevinmiştim ama gece acısını çıkardı

sabah kahvaltıda peynir reçel tahin yumurta sarısı fındık cicibebeyi ıhlamurla ıslattım yedi sonra uyudu eee gece uyumayınca 2 saate yakın uyudu
kalkınca portakal suyu sıktım yarısını anca yedi bikaç kere çıkarınca ısrar etmedim
sonra kıymalı bezelye yemeği yaptım onu yedi biraz bezelyelerin kabuklarından dolayı istekli değildi ama hepsini bitirttim sonra banyo yaptı uyudu ama yarım saat bile uyumadan uyandı birazdan meyveli yoğurt vercem

:teselli:ahh canım seni çok iy anlıyorum ben benimkide geceleri bekçilik yapıyo
"bee cocuk uyumak gibisi varmı zorun nee uyusana diyoruummm"kafamçokkarıştıkaydirigubbakcemile3

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…