Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

kalkıyor , uyanıyor , mutfağa git , suyu ılıt derken 3-4 dakikayı buluyor. dün gece ağladı mesela,ama genelde uyanmaya fırsat vermeden belli bir saatte vermeye çalışıyoruz mesela gece 1 gibi,ya da az mızırdandığında.Babası sabaha kadar pc başında olduğundan sorun olmuyor.

uyanmaz olur mu emiyo tekrar uyuyo zatende dudağının ucunu değdirmek için uyanıyo tekrar kucağımda uyuyo

neyseki biraz yiyor benimki
sabah:1vitabix yarim muz pekmez aptamilde ezilmis yedi
1saat sonra:1kase yogurt yedi
uyudu
oglen:terbiyeli yer elmasi ekmek ufaladim yogur yedi
simdi yine uyuyor kalkinca meyva rendesi vericem

Bebek Kumpiri

Malzemeler:
1 orta boy haşlanmış patates
½ haşlanmış yumurta sarısı
1 çorba kaşığı pekmez
½ kibrit kutusu tuzsuz beyaz peynir
1 ölçek Aptamil 2 (30 ml)
Hazırlanışı:
Patates, yumurta sarısı, pekmez, beyaz peynir ve 30 ml Aptamil 2 ezilip karıştırılarak leziz bir kahvaltı karışımı haline getirilir.

kızlar milupadan gelen mailden.9.aydan itibaren.pekmezli kumpir olur mu ya:)

ipek hanım malum kahvaltısını nazlana nazlana 2 postada yedi
1 saat sonra yarım muz
öğlen milupa şeftali elma püresi
akşam 1 kase şehriye çorbası yedi

sabah kahvaltıda sadece yumurta yedi öğlen tavuklu sebze çorbası ikindi yoğurdunu ve meyvesini yemedi anne sütü verdim bi tek o da 40 cc akşam kalan çorbasını içti 900 da uyudu kötü bi gündü evde temizlik olunca ayarı kaçıyo ( yarında aynısı olacak babası evde oluncada bişi yemiyo.
bugün okuduğum bi kitapta yabancı bir yazar kerevizi bir yaşdan sonra yazmış lifli ve sindirimi zor olduğu için bende katıyordum çorbasına.
bide benimde gece beş tane biberonum hazır oluyor bazen saat başı bazen 2 saatte bir uyanır termosda ılımış suyum olur çünkü iki dk beklemez basar yaygarayı. sanırım saniyede hazırlayıp veriyom uyku sersemi ((

değişik bi tarif ama bu kadar katı şeyi Enes bey yemez herhalde

sabah kahbaltı da 1 kaşık ülkerin organik sütlü pekmezli karışımı yumurta sarısı peynir reçel 2 cicibebe ıhlamurla ıslattım yedi 2 gündür ilk defa itiraz etmedi
bugün ilk defa kahvaltıdan sonra uyumadı sonra elma püresi yaptım yarısını yedi 300 da zorla uyudu
akşam şehriyeli yeşil mercimek yaptım içine havuç ve domatesde koydum onuda ıkına sıkına yedirdim
930 da muhallebi yaptım reklamla beraber yedi sonra gene 1 saat uğraşıp uyuttum

dün akşam,eskiden çokça aldığımız milupanın meyve pürelerinden aldı belki yer diye,kurabiyeli meyveliden yedi biraz.
gece sık kalktı,30-60 cc filan içti birkaç kez.
kahvaltıda portakal suyu,miluapnın tahıllısı+peynir+pekmezli karışım ,haşlanmış patates,peynir ve pekmez karışımı,hazırladım.hangisinden bir lokma alır diye,hiç bişy istemedi.akşamki hazır meyve püresinin devamını getirdim.onun da yuzune bakmadı.az meyve suyundan içti.
anasının yerine diyet yapıyor.

Nihayet bizimkide yemeye başladı sanırım doktorun verdiği ilaç işe yaradı diye düşünüyorum.
Sabah kahvaltımız:Yumurta,beyaz peynir,bir adet zeytin,Kahvaltı mamasına,biraz ceviz,badem,kabak çekirdeği,üzüm çekirdeği ekledim hepsinin toplamı bir tatlı kaşığı kadar doktor verebilirsin demişti.Bir bardak ıhlamur içti yanında bir çay kaşığı kuşburnu mermalatı.Yarım saat sonra iki çay kaşığı pekmez şuan uyuyor uyanınca öğlen yemeğini yiyecek ancak ben henüz hazırlamadım.

bugün çorba günümüzdü...brokoli çorbası ve kıymalı şehriye çorbası yedi kızım...tabiki yoğurdumuz ve meyvelerimizde dahil...

merhaba kızlar ek gıdaya kaçıncı ayda ne şekilde başladınız?
biz 3. ayımızı yeni bitirdik.4e girincemi başlanıyor 4 bitincemi?
Birde ek gıdaya başlayınca emmeyi bırakmak istiyorlar mı?
benimki zaten gündüz emmeyi iyice azalttı.Çok canım sıkılıyor.
mama veriyorum bebelac1. 3 günlüktü başladık. bu zamana kadar günde 2 kez verdim mama.bazen 60 lık bazen 90 lık

kıslar bende hep soru soruyorum ama kusura bakmayın
benim oğluş 11 aylık oldu ama hala eline kendi kendine yemesi için havuç ,elma,vs hiç bişi veremiyorum korkuyorum nefes borusuna kaçarda nefesini geri dödürememm diye korkuyorum
sadece ekmek veriyorum oyalanıyo
napim bi fikir verin ilerde sorun olurmu?

bugün Enes beni çıldırttı sabah kahvaltısı peynir fındık reçel tahin cicbebe ve tereyağını ıhlamurla ıslattım biraz yedi sonra uyudu uyandığında dünkü şehriyeli yeşil merceğin kalanını verdim onu da dün çok güzel yemişti ama bugün daha 3 kaşıkta çıkarmaya başladı çok sinirlendim gerisini vermicektim ama eşim bırak ben yediririm dedi O da anca yarısını yedirdi sonra banyo yaptırdık uyudu kalktığında sade yoğurt versem olmaz diye düşündüm kalktım beyefendiye sebzeli köfte yaptım yanınada patates püresini onuda yemedi kayınvaldem geldi o yedirdi yatmadan öncede çok az muhallebi yaptım gece acıkmasın gene kayınvaldem yedirdi sonra da uyudu

zaten benden başka herkesde yiyo annemde sizde bende yamazdiniz der hep oğlumda bana çekmiş ne yazıkki (
çok uzun oldu yaw

bence vermeye başlamalısın çok huzursuz oluyorsan sağlık ocağına gittiiğinde ver eline bişi olursa yardım ederler bir iki böyle dene. dişleri varsa boğazına kaçacağını düşünmüyorum ve zaten öğüre öğüre öğreniyorlar yemeyi. hamurun boğazda daha çok tıkama yapacağını biliyorum bence ekmeği yiyorsa diğerlerini de yer.bide ben kullanıyorum ucu fileli elde tutulan bi oyuncak var (katı meyve yeme oyuncağı diye)filesine ben elmayı armutu muzu koyuyorum henüz dişleri olmadığından suyunu emiyo tadını alıyo üstünü başını berbat ediyo ama olsun.

bm canım meyve emziği var...istersen onunla verebilirsin kendinde rahat edersin oğluşundaa güvende olur ve alışır yavaş yavaş...

ek gıdaya en erken 4 bitince anne sütü yetmiyorsa 3 bitince başlanıyormuş.erken başlama sindirim problemleri yaratıyor. bende senin gibiydim 3 ün sonunda emmeyi bıraktık.Öncelikle sütün az geldiğini yetmediğini düşünüyorsan sütünü artırmalısın. sık emzirme bol sıvı takviyesi stresden uzaklaşma ve uyuma ( ayrıca süt artırıcı çaylar ve vitamalt işe yarıyıor) en az bir ay daha sık dişini emmiyorsa sağ, sağdıkça artar sütün.

sabah kahvaltıda yumurta ve tahılı yedik peynir pekmez kaldı. öğle tavuklu sebze çorbası içtik ikindi yoğurt yemedi meyve yemedi 10 cc portakal suyu pekmezle içti.akşam sebze çorbasını yedi yattı.
bu arada karışık sebze çorbasına hepsinin vitamini alsın diye çok fazla sebze koyuyordum bugün bunun yanlış olduğunu öğrendim umarım normal çorbalara geçince problem yaşamam.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…