Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
sağol sevhancım.
sabah rafadan yumurta sarısı.10 gibi 2 danino.
öğleye tarhana corbası,z.yaglı pırasa ve ev yapımı makarna hazırlıyorum su an.
akşama Allah Kerim. :KK70: tavuk çıkardım bakalım.
uyandı ben yazarken :KK70:
kediye ne diyor ya,ne alakaysa :KK70:
Afiyet bal şeker olsun Bilge'ye oğlumun adaşına.evet öğretmek için uğraşmasakta kendi kendilerine öğreniyorlar hele benimki çay manyağı vermiyorum belki bir kaç kaşık vermişimdir oda çok istediği için ancak suyada çay diyor susasa çayyyy diye bağırıyor.

Dün milupanın kahvaltı mamasını aldım değişiklik olsun diye sabah az kahvaltı maması yedi yarım saat sonra 2 zeytin azda kaşar peyniri öğlen köfteli sebze çorbası yoğurt tabii minik porsiyonlarda akşamada tavuk yapayım diyorum bu sıcaklardada hiç yemek yapasım yok tembelim bu aralar gülceye meyve suyu içirme denemeleri yaptım yine içmedi ne olacak bu çocuğun hali ya su dışında hiçbirşey içmiyor ama tam bir su delisi sabah akşam su biberonu elinde geziyor. ya boynunda isilik oldu bu ara çok terledi sıcakladı sanırım ne kullanabilirm bir öneriniz varmı

saat 5 itibariyle öğlen yemeğini ancak yedi.
meyve suyu içti,çikolata yedi az :KK70: bu saate kadar aç gezdi.
gülcecim pipetle içemiyor mu?
bu tavukla ne yapılır ki değişik.şehriye ve terbiyeliden başka.patatesli yemek de hariç :)
ya isiliğe ne sürüyoduk ki geçen yaz.unutmuşuz.<

bu tavukla ne yapılır ki değişik.şehriye ve terbiyeliden başka.patatesli yemek de hariç :)

Canım pipetle içebiliyor aslında pipetli bardakta aldık ama meyve suyu içmiyor kesinlikle ıhlamurmuş portakalmış süt hiç umurunda değil sadece su onuda pipetli bardakla verdim bir iki kez ama özgürlük istiyor kendi başına içmek istiyor bu da bardakla pek mümkün olmuyor bu nedenle biberona devam bakalım gittiği yere kadar. Canım ben tavuğu fırın posetinde sade olarak yapıyorum gülce öyle seviyor çorbasını yemeğini zor yiyor ama sadece tavuk olunca hoşuna gidiyor.bephantene sürdüm isiliğe bakalım düzelecek mi

inşallah hemen gecer cnm.
2 parca tavuk,fırını yaktıgıma değmez :KK70: yanına da bişeyler patlatsam , hımm kek poğaça filan ,kim ugrascak ya :KK70:

Dün milupanın kahvaltı mamasını aldım değişiklik olsun diye sabah az kahvaltı maması yedi yarım saat sonra 2 zeytin azda kaşar peyniri öğlen köfteli sebze çorbası yoğurt tabii minik porsiyonlarda akşamada tavuk yapayım diyorum bu sıcaklardada hiç yemek yapasım yok tembelim bu aralar gülceye meyve suyu içirme denemeleri yaptım yine içmedi ne olacak bu çocuğun hali ya su dışında hiçbirşey içmiyor ama tam bir su delisi sabah akşam su biberonu elinde geziyor. ya boynunda isilik oldu bu ara çok terledi sıcakladı sanırım ne kullanabilirm bir öneriniz varmı
Canım ben hergün yıkıyorum hemen beş dakkada bir şampuan yetiyor sonra bebe yağı sürüyorum isilik olmadı.
Taylan bugün öğlen biber dolması yanında yoğurt yedi.

Havuç koyabilirsin,semizotu yada bezelye ben ayrıca mutlaka tavuk çorbasına bulgur ekliyorum.Ama öyle çorbanın tadını değiştiricek kadar değil ona yetecek günlük alması gereken vitaminleri alacağı kadar.

uras ençok tavuklu enginar çorbasını seviyor. pirinç de ekliyorum. bazen sevmediği sebzeleri yada ezilmeyenleri (enginar sapı için rondo kullandığımdan) ekliyorum.

semizotu asalak bir ot onun içinde hormon vs kullanmasınlar artık lütfen. bizim burda heryerde bağda çayırda bol.

enginar ömrümde pişirmedim,bir adet alıp dedğin usul çorba yapayım bari mayalıhamur.

tatlım ben enginar sapını kullanıyorum önceden haşlayıp getiriyor annem ( sanırım yanındaki kıllarını vs temizliyor birde külle mi ne yıkıyor acısı gitsin diye ) siizn oralarda sapı varmıdır bilemem yani enginar gülünün çıktığı sap değil yapraklarının çıktığı sap.biizm buralrda enginar dolmasından çok enginar sapı yemeği sevilir hem daha taze olur.dolmasını da çok severim ayrıca o yumuşak olduğu için ezmedende veriyorum oğluma.

yok cnm ya.ne gezer.
marketin birinde rastlıyorum,ufacık bişey , 4 ytl ydi sanırım teki. nasıl ,kolay soyuluyor mu ? azıcık bir sap vardı üstünde ama o saptan sayılır mı bilmem.

havalr çok sıcak ya batuhan hiçbişey yemek istemiyo sürekli su içiyo ve emiyo

havalr çok sıcak ya batuhan hiçbişey yemek istemiyo sürekli su içiyo ve emiyo

canım benim kızımda öyle sürekli meme meme peşimde ya da su içiyor onlarla doyuruyor karnını:KK43:zor yedirir oldum:KK43: gerçi halihazırda çıkayı bekleyen bir dişimiz var birde:KK43:kafamçokkarıştı

sabah yumurta kayısı 3 zeytin, tahin pekmez, peynir ve ballı ıhlamur
yatmadan önce elma armut ve şeftali karışımı püre şeklinde ceviz badem kabak çekirdeğini meyveye ekliyorum
tavuk çorbası ve kabak var, uyanınca da onları yer artık

bu bizim kız da peynir yer inşallah bir gün.menemene karıştırdım sabah.
yatmadan şeftalili yoğurt yedi.
menümüzde kıy.karnıbahar,havuçlu erişteli kıymalı yoğurtlu corba ve peynirli makarna vardı,tadlarına baktı sağolsun.
sonra parka gittik biz kahvaltı yaparken,süt içti biraz pipetle.çocukların toplarıyla kendi topunu değiştirdi.
gelince uzun zamandır terkettiği öğle uykusunu uyudu.

offf ya kızım 2 gündür doğru dürüst birşey yemiyor...ateşi de var büyük bir ihtimalle 2.azı dişleri geliyor...meme diye dolanıyor peşimde...bakalım yarın doktora götüreceğiz...

kızlar sizinkilerin uyku durumu nasıl
benim kıızm yaşına girecek az kaldı ve günde 2 sefer uyutamaz oldum bir defa uyuyor ve onda da en iyimser ihtimalle bir buçuk saat uyumuş oluyor...normal mi?

Ne çok ilerlemiş sayfalar. Hasta olan kuzularımıza geçmiş olsun. Çınar malum :KK43:((((( dün sanki çok yiyecekmiş gibi babam dondurucuya koyalım da kışın yedirelim Çınar'a diye enginar almış . Annemle Çınar'ı oyun parkına koyduk yayıldık bir güzel onları ayıklamaya başladık. Bu arada Çınar şarkılar söylüyor sırtı bize dönük. Allah dedim bu işte bir iş var neden bu çocuk bu kadar uslu. Eşim baktı ve sen buna elmamı verdin bu hatur hutur birşey yiyor dedi. Bir döndüm ne göreyim Çınar dünya topunun kuzey kutbunu yemiş yutamamış. Çıkartmış. Yüzü gözü üstü başı felaket ve ağlamıyor. ış becerdi ya sırtı bize dönük. Korktuk tabi barsakları tıkanır diye. Dün bol bol erik verdim tuvaletini yapması için. Çocuk o kadar açki dünyaları yedi mide fesatı oldu. Sonra dışarıya gitmiştik arkadaşlarla. Garson bizimkine lolipop verdi.Elinden alamadım. Hımmmm hıımmm Allaahhh allah diye diye yedi. Yarısında zor kurtardım. Böylece lolipopla tanışmış oldu oğlum ben hiç istemesemde. Aslında kurtarırdım ama arkadaşların Çınar'la aydaş çocukları da yiyince alamadım elinden. Yan masada bir doktor vardı benim katkı maddeli bu vermeyelim haykırışlarıma şahit olan. Yapmayın Allah aşkına koruyamazsınız ki. Aşırı olmadıktan sonra maalesef yieyecekler. Siz böyle yaparsanız daha çok merak edip yiyecek. Birşey olmaz deyip beni sakinleştirdi. Ay ne çok yazdım. Hepinizi çok özledim.

X