Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
füsüm sulu köfte çok güzel oluyor da ben de onun mini köftelerini yuvarlamaya üşeniyorum yaa:))

ben de sulu köfte yaptım,aman kızlar zaten azıcık bir kıyma.ruloyu yuvarlayıp küçük parcalar koparıp atıyorum,şekil doğal yani :) patates,bezelye ve havuç ile düdüklüde pişirdim.
bu bezelye de amma zor pişiyor ha.
akşam yemeğinde istemedi,sonra yatmaya yakın hadi gel buzdolabına gidelim vs. derken şeftalili yogurt yedi içim.
gece de gene süt içmedi.ara ara mızmızlandı,ağladı.diş mi acep.

sabah domatesli maydanozlu menemen,tereyağ az yedi gene.6 olmamıştı kalktıgında sağolsun.
çıktık dolaştık vs. geldik annem ceviz ve kabuklu yer fıstıgı yollamış onlarla oynadık.ilham geldi birden ceviz kırıp ezdim şeftalili yoğurda karıştırdım.ve nihayet uyudu.ama tuvalet işini halletmediği için kalkar gibime geliyor hemen.
öğleye dünden sulu köftem ve tarhanam var.nane ,maydanoz ve dereotum var,dışarda unutup sarartmışım zaten.onlardan bir bulgur pilavı uydursam diyorum.

Bende bugün taze fasulye pişirdim.birde dün deniz börülcesi diye bişey aldım bişey diyorum çünkü hep geleneksel bildiğimiz sebzeler dışında pek sebze tanımıyordum netten nasıl tüketiliceğini araştırdım bugün onuda deniceğiz.Enginar var burada her köşede temizlenmişte hiç yemedim daha önce o açıdan almamıştım ama siz o kadar çok bahsettinizki denicem onuda.

Son düzenleme:
bende semizotu yapmak istiyorum dün babamız almış yemeğini yapmadım hiç sadece yoğurla yapıyordum şimdi gülce için yemek yapmam lazım nasıl yapacağım

ben semızotunu ıspanak gıbı yapıyorum aynen.soganı kavurup,dogranmıs domates eklıyorum.domates erıyınce semızotunu ılave edıp yumusayınca pırıncını eklıyorum.genelde kendı suyuyla pısırıyorum.eger yetmıycek olursa az su eklıyorum

bende semizotu yapmak istiyorum dün babamız almış yemeğini yapmadım hiç sadece yoğurla yapıyordum şimdi gülce için yemek yapmam lazım nasıl yapacağım
Ben onu bir kaç sebzeyle buharda haşlayıp öyle yediriyorum oğluma.Ama kerinin yaptığı gibi yapabilirsin.

ben normal börülceye bayılırım deniz börülcesi hiç yemedim ama o daha güzel diyorlar
tuz koymamak gerekiyormuş, kendinden tuzluymuş
semizotunu ben de keri gibi yapıyorum, güzel oluyor geçenlerde 2 kere yaptım sıkıldım
eşim de yemiyor zaten bi de ona yemek uyduruyorum
bugün bulgur yiyeceğiz
su çiçeği aşımızı da olduk geldik, geç uyudu yemek gene sarktı

Füsfüscum canım geçmiş olsun aşı olmuşsunuz..biz bu ara yazlıkta olduğumuz için yemekleri ananemiz yapıyor,çok rahatım..bugün bezelye yedi oğluşum..dedeside hergün balık tutmaya gidiyor,bol bol da balık yediriyoruz..

şulecim yaaa bizim doktorumuz öyle küplerdeki meyveli yoğurtları falan hiç önermiyor

haklısın valla.kim bilir ne koruyucular kıvam artırıcılar var içinde.kahvaltıda bişey yemiyor diye yatırmadan vermeye çalışıyorum.daha doğrusu yengesi versin,kolay olsun diye alıyoruz,benim de kolayıma gelmeye başladı.
evdeki yoğurda mevsim meyvelerinden katmak gerek.dikkat ederim inş.

ağzı kokuyordu 2 gundür iştahsız,gece süt içmiyor . dr a götürdüm.bişey yok dedi.daha doğrusu ne dedi hiç anlamadım.bi ağladı ki bilge

arkadaşlar
benim kzızm 5 aylık ve ekgıdalar geçtim önce meyve suyu sebze suyu muhallebi yoğrurt verdim yoğurt yemedi sonra deniyecem
sizin önerileriniz neler 5 aylık bebeğe neler verbilirirm biraz kızızmın kilosu düşük

ben normal börülceye bayılırım deniz börülcesi hiç yemedim ama o daha güzel diyorlar
tuz koymamak gerekiyormuş, kendinden tuzluymuş
semizotunu ben de keri gibi yapıyorum, güzel oluyor geçenlerde 2 kere yaptım sıkıldım
eşim de yemiyor zaten bi de ona yemek uyduruyorum
bugün bulgur yiyeceğiz
su çiçeği aşımızı da olduk geldik, geç uyudu yemek gene sarktı
Evet acayip tuzlu bişey,ilk olarak sirkeli suda beklettim yarım saat sonra kaynamış suya soktum ama kaynatmadım tariflerde öyle diyor diye tek bir dal yemeğine koydum ne olur ne olmaz ilk defa veriyorum

arkadaşlar
benim kzızm 5 aylık ve ekgıdalar geçtim önce meyve suyu sebze suyu muhallebi yoğrurt verdim yoğurt yemedi sonra deniyecem
sizin önerileriniz neler 5 aylık bebeğe neler verbilirirm biraz kızızmın kilosu düşük
canım verebileceklerin bunlar zaten şimdilik
meyve ve sebzeler mevsiminden olursa iyi olur
şimdilik basit çorbalar yapabilirisn
1 veya 2 sebzeden oluşan
onlara alışınca pirinç ekleyebilirsin
kahvaltıya 6 ayı dolunca başlaman daha iyi olur sanırım
muhallebi olarak da hazır toz muhallebileri tercih et bence
bizimkiler büyüdü inan 6. ayda ne veriyordun diye soruyorlar hatırlayamıyorum, insan unutyor gerçekten

Bende bugün taze fasulye pişirdim.birde dün deniz börülcesi diye bişey aldım bişey diyorum çünkü hep geleneksel bildiğimiz sebzeler dışında pek sebze tanımıyordum netten nasıl tüketiliceğini araştırdım bugün onuda deniceğiz.Enginar var burada her köşede temizlenmişte hiç yemedim daha önce o açıdan almamıştım ama siz o kadar çok bahsettinizki denicem onuda.

deniz börülcesini tuz eklemeden haşla sonra tek tek eline al içinde damadı vardır parmaklarınla bir elinle tut kök tarafından diğer elinle sıyır içindeki damarı çıkart yokda yenmez. birde çok iyi yıka çok kum. vs oluyor.

deniz börülcesini bebeğime vermedim daha ama biz haşladıktan sonra zeytinyağı ve sarımsak ekleriz ben çok severim

kızlar benım oglum 13 aylık sut ıcmıyor hıc..
sızınkıler nasıl ıcıyor

mutlaka sut ıcmelı dıyor doktorlar

bende bugün patates havuç bezelye irimiği karıştırdım uydurdum yoğurtla karıştırdım yedi
akşama kabak pirinç derotu pişirip yine yoğurtla karıştırdım yedi .çok şükür 1 haftadır her akşam kuzuyor çok şükür bu akşam kusmadı

X