Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Bugün şehriyeli domates çorbası yedik akşam içinde bakla ve bulgur pilavı pişirmiştim gülceye bakla vereyim dedim ama hiç beğenmedi verir vermez tükürdü bide yüzünü buruşturmazmı onunda damak tadı varmış sonra bulgura talim tabii

ben de biraz tavuklu bulgur pilavının bulgurlrı ve yoğurdu sallanan atına yedirme marifetiyle yedirdim bizimkine :KK70: biz de bulgura talim :KK70:

ben de ipeğe akşam çubuk makarna yedirdim:))))
hüpppp diye bir çekiyor upuzun makarnayı,hayret yaaa:))))
görüntü çok komik....
aslında domates çorbası yapmıştım ama beğenmedi...

sabah 6 çeyrekte kalkış :) az menemen , bir iki zeytinle kahvaltı. az önce biraz vişne suyu hüpletmesi ve uyku.
haşlanmış tavugum var,ne çorbası yapsam düşünmekteyim.terbiyelisini dün yaptım.mercimek,pırasa vs karışık bişey mi yapsam.hanımefendi yoğurt ve şehriye yoksa içinde begenmiyor ki.

Bu sabah kahvaltımız(iki gündür farklı yediriyorum)Önce peynir,milupa kahvaltı maması bir çay kaşığı bal,badem,ceviz,fındık,kabak çekirdeğinden oluşan karışı yedirdim aradan yarım saat sonra yumurta yine aradan yarım saat sonra 2 tatlı kaşığı pekmez yedi.Öğlen için henüz erken karar vermedim.İnek sütünü içmeyi red ediyor hala emziriyorum çok üstelemiyorum ama şöyle bir yöntem buldum baya sevdi gece yatmadan önce yarım muz ve dört baş adet çileği sütle karıştıryorum birazda şeker ekliyorum bu şeklide içiyor.Hem muz rahat uyumasını sağlarmış içindeki magnezyumdan dolayı gerçektende güzel uyuyor bu şekilde mama verdiğim zaman hala gaz yapıyordu ve gecede 3-4-5 kez kalkardı.

çilek ve muz beraber.iyi fikir , muz tek başına acımsı yapıyor.bunu neyle içiriyosun peki sevhancım.bardakla mı?

iki gündür oğlum kahvaltı karışımı yemiyo tek tek yemek daha hoşuna gidiyo.
dün öğlen sebze yemeği yedi akşmada pilav, domatesli kıymalı şehriye çorbası birazda öğlenden kalma sebze yemeğinden yedi

çilek ve muz beraber.iyi fikir , muz tek başına acımsı yapıyor.bunu neyle içiriyosun peki sevhancım.bardakla mı?
Evet canım bardakla Taylan biberonu hiç sevmedi ve kullanmadı.Ölçü olarak bir biberon kullanıyorum bardakla veriyorum ne kadar içerse bazen hepsini tüketiyor bazen yarısını.

Yiğitim sabah bizimle masaya oturup kahvaltısını etti..mama sandalyesini daha yazlığa getirmediğimiz için,sandalyeye oturdu:))bu sefer tek tek verdim,peyniri zeytini...
dün dedesi kırlangıç balığı yakalamıştı,onunda çorbasını yapıp yedirdik az önce..akşamada bakarız artık:))

ben de artık evde oldugum sabahlar ipeğe ayrı ayrı veriyorum kahvaltısını
karışım halinde verdiğimde 1 çay kaşıgının ucuyla üzüm çekirdeği tozu koyuyorum
ipek bugun mercimek çorbası ve fırında tavuk but yiyecek

sabah kahvaltısını yine ayrı ayrı yedi. öğlen sebze yemeği meyvesi akşam sulu köftesi yedi bebişim

Gülce bugün mantar sote yedi et ve kıymalı yemekleri pek sevmiyor mantarda çok faydalı etin yerine geçer diye biliyorum sık sık versem sorun olmaz değilmi

hanımlar geçmiş anneler gununuz kutlu olsun.
sabah krep yaptım ilk kez bizimkine.
arkası yarın.anneeee diye bagırıyo :KK70:

evet sabah çeyrek krep.bir yumurta sarısı.biraz mil. meyve suyu.
öğlen tavuklu şehriye.az bezelye yemeği.yoğurt.
akşam ustu aynı corba.
az önce ceyrek muz.

X