Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
sabah 7.00 anne sütü
8.20 kahvaltı-yarım yumurta sarısı,peynir,4 bebe bisküvisi(içine kuru kayısıyı ıslayıp sıyırıyorum)çeyrek bardakta portakal suyu(benimki yumurtadan nefret ediyor bende portakal suyuna karıştırıp veriyorum
10.30anne sütü
12.00 çorba(patates,havuç,ıspanak, bal kabağı)en sonda bir çay kaşığı zeytin yağı koyuyorum içine çorbanın
14.30 anne sütü
16:30 yoğurt(muzlu yada sade)
18:00anne sütü
19:30 bazen sadece enne sütü,bazen muhallebi,bazende sulu yemek yaparsamekmeği suyuna batırıp veriyorum
makarnayı sulu yapıyorum bazen,süzmeden suyunu çaktirmelik yani,onun suyuna ekmek batırıyorum,çok seviyor benim yaramaz
gece beslenmesi hakkında bende bir konu açtım
gece doymuyor galiba benim oğlan sadece emzirmeyle
sadece o konuda kararsızımm

bugün nohut yedik.ezdik güzelce..........tabi çok istekli değildik yine......

öyle yada böyle midesine besin yolluyorum rüzgarın ama sanki çivi batarcasına yerinde durmuyor yaramaz..........sonuç olarak gram alamıyor....

bir de 1 yaşını geçmiş bebişlerin anneleri süte ve bala nasıl başladınız?yani sütü sulandırıp mı tattırdınız,ballı mı alıştırdınız,şekersiz mi?

walla ben sütü de balı da pattt diye verdim öylece :))))
sütü sulandırmadım,zaten çocuk sütü veriyorum
balı da kahvaltılarda çay kaşığıyla veriyorum

walla ben sütü de balı da pattt diye verdim öylece :))))
sütü sulandırmadım,zaten çocuk sütü veriyorum
balı da kahvaltılarda çay kaşığıyla veriyorum

peki şekercim balı günde ne kadar veriyorsunuz?malum benimki çivili olduğundan pek kio almıyor.iştahlı da değil.1 gram alsın diye kendimi kaybediyorum bazen kafamçokkarıştı bal konusunda da rekor denemesi yapmayayım :lepi:

balı sütüne karıştırıyorum,yarım tatlı kaşığı kadar,pekmezde vermeye çalışıyorum ama iştih gitti yine idrar yolu enfeksiyonu olduk yine, sanırım sünnet yaptıracağız,yavrum her akşam iğnemiz var

benim de bu aralar yaptığım yoğurtlar nedense ekşi oluyor acaba mayasını mı fazla kaçırıyorum anlamadım...bakalım birazdan mayalayacağım inşallah bu sefer ekşi olmaz...

ya maya fazladır
ya sıcak mayalıyorsundur
yada havalar ısındı çok örtüyorsundur

ben de bala öyle pat diye başladım
biz sabah ıhlamur içiriyoruz defneye, 1 çay kaşığı ıhlamura katıyorum, nefes almadan içiyor walla:))
kaşıkla da versem yer ama böyle daha mantıklı geldi, tatsız ıhlamur içene kadar ballı içsin dedim
süt henüz vermiyorum

Bende daha süt vermiyorum doktorumuz emiyor ayrıca süte gerek yok dedi ama füsfüscum sende aynı nedenden mi vermiyorsun acaba:))

evet kızlar, emiyor diye
bir de yoğurt da bayağı yiyor, hem gündüz, hem yatmaya yakın muhallebi yerine
süte gerek duymadım, bu kadar kalsiyum da kansızlık yapar gibi geldi
yalnız sütü denedim, içiyor doğal olarak:))))
o yüzden acele etmiyorum

bilge grip olmuş biraz.
sabah hiç kalkası yoktu.
kucağımda biraz kahvaltı yaptı.
öğle için terbiyeli ve de şehriyeli tavuk ç. hazırladım.inşallah beğenir.
akşama da eve gidince kalan tavukla pilav yapcam.pirinç yapsam yeymez,bulgur yapayım.
yengesinde de sulu köfte varmış,ondan yer belki de bilemiyorum.
dün ilk kez eline kek alıp bir ısırık aldı sağolsun :)

Canım geçmiş olsun,tavuk çorbasını iyi yapmışsın..gribe iyi gelir,en kısa zamanda iyileşir bilgecim..

sağolasın hayatım.
sitedeki sorunlar da çözülse hayılısıyla insi-allah.yeni sekmede aç yapma yöntemini gelistermistim,o da sökmuyor artık.

Geçmiş olsun Bilge'ye hemencicik iyileşsin...

bugün kahvaltıda ettiğimiz kavgadan sonra azıcık sulu köfte yedi.sonra da azıcık muz.akşama ne yapsam diye düşünmekteyim......

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…