Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
benim oğlan 5 ay 9 günlük.
bebelac 1 anne sütü kullanıyorum. günde bir seferde sebze çorbası yediriyorum.
kutunun üstünde 5 aylık 180cc yazıyo ve günde 5 öğün veriliyomuş.
benim oğlan ne 5 öğünü 24 saatlik zaman diliminde 10-12 kez 100 cc lik yiyo .
yani iki saatte bir 100 cc veriyorum.yiyorda.
normalmi acaba bu.

canım bana biraz fazla geldi mama
onun yerine kaşık mamalarından ya da çorba-meyve püresi falan versen
sen en iyisi dr a danış

2 saatte bir beslemen normal,ama ek gıdaya geçince o kadar emmez tabi.
4.aydan sonra ek gıdalara egçince 2 saatte bir biberon vermedk biz de.
ama şimdiki aklım olsa 5,5 aylık filan başlardım.
arkadaşların dediği gibi 2 noluya gecmen gerekir.ve de yoğurt niye vermiyorsun ?

sabah menemen yaptım,ymemiş,ara öğünde yer diye küp oğrt koymuştum ondan yemiş.
öğlen bezelye,ıspanak,köfte,erişte ve yoğurttan oluşan corbasını az+ gene küp yoğurt yemiş.
şimdi uyuyor açtır ama yolda uyudu :KK43:

sağol da sevincim kursağımda kaldı. akşam hiçbirşey yediremedim, pudingini bile yemedi yattı.yine biberonla pediasure vereceğim şimdi. doktor tavsiye etmedi pediasure'u neymiş kıtlık olan ülkelerde verilirmiş besin alamayan çocuklara. işte tam bizimkine göre, varlık içinde kıtlık çekiyor.

canım pudingi nasıl yapıyorsun merak ettim

canım puding yapmıyorum, çünkü çok az yiyor zaten. ülkerin içim smart var ya ona puding dedim. akşamları ondan veriyorum, küçücük bir küp

gülce sabah kahvaltısını istemedi 1 saat sonra yarım kase süte minik minik kek parcaları kattım hoşuna gitti yedi öğlen erişteli yeşil mercimek yaptım eriştelerini yedi azda yoğurt akşam yarım köfte yatmadanda sütle bisküvi vermeyi düşünüyorum bu ara kilo alamıyoruz.

bugün yine maşallah iştahı yerindeydi
kahvaltısını güzel yaptı öğlen domates çorbasını yedi yoğurdunu meyvesini de yedi
ama emziremiyorum dişim apse yaptı ilaç kullanıyorum meme diye sayıklıyo oğlum içim gidiyo valla :KK43:(

aman da amaaaaaaaaaaaaan müjde hihoyyyt oğlum sabah azıcık kaşar ve azıcık tereyağından oluşan bi kahvaltı etti.bu da bi başlangıçtır dimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii?

sağol da sevincim kursağımda kaldı. akşam hiçbirşey yediremedim, pudingini bile yemedi yattı.yine biberonla pediasure vereceğim şimdi. doktor tavsiye etmedi pediasure'u neymiş kıtlık olan ülkelerde verilirmiş besin alamayan çocuklara. işte tam bizimkine göre, varlık içinde kıtlık çekiyor.
ay canım güldürdün beni yaaa...

defne de bugün kıymalı kerevizli patates yemeği
akşam da şehriye çorbası ve bira tavuk yedi
bu aralar geceleri çok fena, üstten 3. dişimiz çıkmak üzere elime geliyor, ondan sanırım

füsfüs inşallah çok hırpalamaz yavruyu.
bizim 2si birden patladı.geçen perşembeden beri düzelmedi ishal :KK43: sanki dr a götürsek iyi olcak. 4 kez yaptı bugun de :KK43:
iştah hakeza.
sabah az menemen .
öğlen yemeği küp yoğurt :KK43:
akşam üstü acıkmış demek ki,bezelyeli karışık türlü ezip yedirmiş yengesi.
akşam da mil. sütlaç yedirdim .

herkese selamlar
kızlar ben ipeğe keçi sütü alıyordum ya,bir öğrencimden
geçen gün markette buldum,çok sevindim,neticede pastörize:)
ama keçi sütünün yoğurdu hiç tutmuyor,ayran gibi oluyor,gerçi ipek öyle de yiyor
ama bir de süt olarak vermeyi deneyeceğim

merhaba arkadaşlar ben bi kere daha yazmıştım sonrada kaybettim bu topiği komik ama öle bulamadım valla sağolsun megilara cım yollamış linki bana

benim 13 aylık bi oğlum var kahvaltı yaptıramıyorum ben öle bi sorunum var sabaha kadar en 3 kere uyanıp emiyo sabah uyanıncada emiyo kahvaltıda mümkün değil yapmıyo
az evvel uyandı yoğurtlu çorba yaptım ondan yedi bi kase üstüne yine benide emdi aç tok farketmiyo benim oğlan için
ya bide şu yoğurt meselesi kızlar mayalıyomusunuz yoğurdu ben bir yaşından sonra hazır vermeye başladım yanlışmı yapıyorum acaba bilmiyorum şimdiden paylaşımlarınız için teşekkür ederim

merhaba arkadaşlar ben bi kere daha yazmıştım sonrada kaybettim bu topiği komik ama öle bulamadım valla sağolsun megilara cım yollamış linki bana

benim 13 aylık bi oğlum var kahvaltı yaptıramıyorum ben öle bi sorunum var sabaha kadar en 3 kere uyanıp emiyo sabah uyanıncada emiyo kahvaltıda mümkün değil yapmıyo
az evvel uyandı yoğurtlu çorba yaptım ondan yedi bi kase üstüne yine benide emdi aç tok farketmiyo benim oğlan için
ya bide şu yoğurt meselesi kızlar mayalıyomusunuz yoğurdu ben bir yaşından sonra hazır vermeye başladım yanlışmı yapıyorum acaba bilmiyorum şimdiden paylaşımlarınız için teşekkür ederim

canım tekrar hoşgeldin
ipek kesinlikle hazır yoğurt yemiyor,mayalıyorum ben
bence sen de mayala,en güzeli ev yapımı neticede...
bu arada senin oğlan sabah kahvaltıya kadar karnını doyuruyormuş
baksana 3 kere emiyormuş kalkana kadar

megicim o keçi sütü marka bişey mi, pınar falan gibi bişey mi?
ben çok uzun zamandır mayalamıyorum, birkaç kere tutmadı, hevesim kaçtı benim de
hazır veriyorum
defne bugün öğlen tavuk didiklenmiş tavuk suyu çorbası içti
akşama da misket köfteli bezelya patates havuçlu bir yemek yaptım ilk kez!! onu yedi
yemek de güzel oldu heee, defne sayesinde mutfak becerim gelişti

kay süt diye marka canım
bakın istersen belki vardır orada da
kuşum senin içinde aslında iyi bir aşçı var zaten,ben biliyorum:))))
defne onu ortaya çıkardı sadece:))

kay süt diye marka canım
bakın istersen belki vardır orada da
kuşum senin içinde aslında iyi bir aşçı var zaten,ben biliyorum:))))
defne onu ortaya çıkardı sadece:))
ay sağol yavrum yaaa
aşçı var da tembel biraz, yemek yapmak istemiyor
yoksa yapınca süper yapar canım, biliyorum :)))
kaysütü duydum aslında, bi bakayım bakalım

benim de bu aralar yaptığım yoğurtlar nedense ekşi oluyor acaba mayasını mı fazla kaçırıyorum anlamadım...bakalım birazdan mayalayacağım inşallah bu sefer ekşi olmaz...

selam herkese
bizim laptop bozulduğu için nete giremiyorum ben girmeyelide baya ilerlemiş şöle bi baktım sayfalara
Enes her zamanki gibi yemek yeme özürlü iyice yürümeye başladı artık hiç durmaz zaten her yeri karıştırıyodu

merhaba benim önderim bu sabah kahvaltı yaptı aman ne mutlu oldum ne mutlu oldum
şimdi öğlende tavuk suyu çorbası yapıcam ona şuan uyuyo uyanınca emer
damağı şişmiş yine diş geliyo sanırım onun huzursuzluğu var çocukda sürekli beni istiyo

X