Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
teşekkür ederim şükocum, inşallah görürüm o günleri. ama bu kız bana çektiyse, daha çok çektirir bana. seninki de bayağı erken diş çıkarmaya başlamış anlaşılan şu anda 16 tane olduğuna göre. ama azılar önce çıkmalıydı, azılar gerçekten de azıttırıyor dikkat et. ben azılara kadar diş sıkıntısı hissetmemiştim, belki yavrucuğum yaşadı sıkıntıyı ama görünürde bişey yoktu ateş filan. bu durumda seninki köpek dişlerini çıkardı herhalde. köpek dişi de azı gibi zor olur mu?

canım köpek dişleri öyle aşırı bir sıkıntı yaratmadı kızımda...
eminim ki kızın da köpek dişlerini ,azılara göre daha rahat çıkaracaktır...inşallah bundan sonra yemek konusunda rahat edersiniz...
bizim kız da canı istediğinde yiyor canı istemediğinde kesinlikle ağzını açmıyor...mesela ayrı ayrı kahvaltı yapmıyor ...yoğurtlu peynir ,papara bazen de tarhana çorbası yer kahvaltıda...

hııııııı . ben yulaf unu diye sordum . amma cahılım.
evet görüyorum onu o reyonda.
domates corbasına koyuyorduk dimi bunu ?

bak asıl tarifi aldığım yer.
Domatesli yulaf çorbası hazırlanması hem kolay hem de besleyici değeri yüksek bir bebek çorbasıdır.

Malzemeler

1 domates

1 yemek kaşığı kıyılmış maydanoz

2 yemek kaşığı yulaf ezmesi

1 tatlı kaşığı zeytinyağı

2 su bardağı sıcak su

Yulaf çorba5mızın hazırlanışı

Domatesi rendeleyin, maydanoz ile birlikte yağda 1-2 dakika pişirin. Sıcak su ilave edip kaynamaya başlayınca yulaf ezmesini çorbaya katın. Kısık ateşte yulaflar yumuşayana kadar pişirin. Çorbanız koyu olursa bir miktar daha sıcak su ilave edin.

http://209.85.129.132/search?q=cach...#37;C3%A7orbas%C4%B1&cd=1&hl=tr&ct=clnk&gl=tr

İyi geceler ...Bugün oğluşum hiçbir şey yemedi,biraz yedireyim dedim,hasta olduğu için onu da kustu..doktorumuzda zorlama dedi..sadece emdi,su ve ıhlamur içti..

violacım geçmiş olsun.
sabah kahvaltımız sıkıntılıydı,istemedi,çok az menemen yedi.1 saat sonra haşlanmış yumurta verdim,isteksiz isteksiz beyazın yedi biraz.Rafadan yumurtayı kaç dakika kaynatıcaz kızlar,gecen yapayım dedim,kaç yumurta boşa gitti,pişmedi,en sonunda çok pişti ?????
bir çorba uydurdum,inşallah sever.yemek mi demeli yoksa.
az kavrulmuş sogan,bezelye,havuç rende,ve bezelye büyüklüğünde köfteler unlanmış,pişirdim,ve terbiye ettim.

Aldığım yumurta paketinin üzerinde pişirme tarifleri var.Dakika dakika yazmışlar:))))
Bende üç dakika kaynatıyorum.

sağolun kızlar,sarısını ağzına sürmüyor artık, bi kere denk getirmiştim rafadanı :) kaşıkla vermiştim yemişti .

sağolun kızlar,sarısını ağzına sürmüyor artık, bi kere denk getirmiştim rafadanı :) kaşıkla vermiştim yemişti .
Evet sarısı beyazından daha kıymetli denir hep bizimkide rafadan yer yoksa sevmez beyazınıda daha bir haftadır falan yiyor yemiyordu beyimiz.

ınsanların ihtiyacı olan tüm temel vitamin ve minerallere sahip yumurtalarda 13 adet vitamin ve mineral vardır. Şükoydu sanırım yulaf ezmesi çorbasının tarifini yazmış bir denemek istiyorum akşam için.Güya hormonsuz domates aldık ama inanılırmı?gerçi nerden nasıl kaçacağız sarılmış her yanımız.

Son düzenleme:
derınde 2 aydır yumurtayı agzına surmuyor,bende bugun tam yumurtayı corbasına ezerek koydum.anlamadan yedı yavrum.boylede alır vıtamınını degılmı

barış sabah çok az peynirli yumurta yedi 50 cc kadar da ballı süt içti o kadar
öğlen balık çorbası yedi
arada 2 danino yedi yine
akşama bize etli kereviz yaptım yanındada makarna ondan yiyecek inşallah:Saruboceq:
alt köpeklerden biri deri altında görünüyor onun huysuzluğu var çok ağladı bugün beni de çok yordu ve üzdü. inşallah kısa sürede çıkarır

ela da 6 buçuk aylıkken çıkardı ilk dişlerini...şimdi 7 ve 8. geliyor bana da geliyolar tabii bu arada hiç uyutmuyor geceleri ağlıyor durmamasına... gündüz bir defa uyudu o da yarım saat birşey...şimdi eşim bakıyor diye dinlenebildim...
sen azılar gelene kadar diş sıkıntısını hissetmedim demişsin ben bu kadarıyla mahvoldum azılarda ne yaparım nasıl çekilir düşünemiyorum...ağrı kesici şurup verdin mi..:uhm:

derınde 2 aydır yumurtayı agzına surmuyor,bende bugun tam yumurtayı corbasına ezerek koydum.anlamadan yedı yavrum.boylede alır vıtamınını degılmı

tabi ki alır...bir ara kızım da yemiyordu hep çorbalarına iki günde bir terbiye yapıp kattım o şekilde yumurta yedirmiş oldum...a.s.

azılardakaprisi ve huysuzluğu vardı, ama ateş gece uyumama v.s yoktu. hiçbirşey vermedim. bazen calgel sürdüm damaklarına. çoğu zamanda unutuyorum sürmeyi. şimdi köpek dişi çıkıyor sürmedim. iştahsızlığı hep olduğu için dişler etkiliyor mu anlamıyorum. bir iki kez gece uykusunda ağlamıştı. gece uykusu konusunda doğduğundan beridir şanslıyız. hepsi bir şekilde yoruyor anneyi, ya yemeyerek ya uyumayarak. allahtan hepsi birden olmuyor, yani bizimki yemiyor ama uyuyor. bugün biraz daha iyi.

annesi gece ağlıyorsa çok yuksek ihtimal diştendir,bizimki de bir kaç gece ağladı,tam patladıgı gece epey huysuzdu.

Bugün yemek adına çok dolu birgün geçirmedik terbiyeli şehriyeden bir iki kaşık azda karnıbahar yemegi yedi gün içinde yarım kasede yoğurt az öncede biz çilek yerken istedi normalde elma muz veririm ama yemez vıcık vıcık oynamaya çalışır 3 tane kocaman çilek yedi kızım umuyorum alerji olmaz ilk defa bir meyveyi bu kadar güzel yedi valla çok şaşırdım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…