Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Dişlerden bahsetmişsiniz ohh ne güzel çıkıyor yavrucakların dişleri hepsi çıksada rahat etseler.Bu arada bizim patır patır çıkan dişlerimiz so iki aydır duraksadı oğlum iki aydır diş çıkarmıyor.Sabah uyandığında sesi kısıktı ne oldu oğluma anlamıyorum 12.aya kadar hiç hastalanmayan çocuk şimdi uafak tefekte rahatsızlanıyor uyanınca doktora götürecem.Sabah daha önceleri yazdığım gibi kahvaltı yaptı,bir kaç gündür değişik yemekler veriyordum mesela etlı mantar içinde bulgur,ve havuçta vardı çok sevid.Mantarıda ilk defa verdim,pakette satılanlardan aldım.Bezelye yedirmiştim onuda sevdi,bugün tavuk çorbası içecek.Oğlum sabah uyanır uyanmaz başlar konuşmaya gece uyuyana kadar konuşucak bişey bulamazsa şarkı söyler bağırır umarım ondandır.

Sabah pirinç unu yumurata verdim geri iade etti sağolsun...öğlenede havuç çorbası yaptım 5 saat de anca yediriyorum daha bekelmemedeyim bakalım yiyecekmiiii...........

sevhan bizim dişler de durdu
4 tane var, başka da çıkmıyor 2 aydır falan
görünürde de yoklar
gerçi 4 dişle de idare ediyor maşallah
defne de bugün yeşil mercimek yiyecek
akşama köfte yapacaktım, kıyma çıkarmayı unutmuşum, ne yapsam ki
az kereviz ve az ıspanak var, önerisi olan:))

füsfüscüm dün bende ne yapacagımı bilemedim sebze çorbası yaptım bizde yedik güzel oldu hoşumuza gitti kısaca anlatayım 1 soğanı ince ince kıyıp az yağda çevirdim içine çok minik doğranmış bir havuç yine çok minik bir patates 3 dal ıspanak azcık kabak kattım soğanlara azda onlarla sotelendi suyunu kattım pişmesine yakın terbiyesini kattım yumurta sarısı un yogurt karışımı güzel oldu kızımda sevdi azda olsa yedi.bu akşama gülceye sebzeli bulgur pilavı yoğurt vermeyi düşünüyorum.

gülce sağol canım tarif güzelmişbakmaya fırsatım olmadı yaptım yemeğitesadüf olmuş ben de ıspanaklı ve kıymalı bulgur pilavı yaptım ama nedense az yedi

Sabah pirinç unu yumurata verdim geri iade etti sağolsun...öğlenede havuç çorbası yaptım 5 saat de anca yediriyorum daha bekelmemedeyim bakalım yiyecekmiiii...........

havuç çorbasını nasıl yaptın?merak ettim...gülce tarifin güzelmiş gerçekten deneyeceğim hem sebze hem de terbiyeli..
ela iki gündür kahvaltıda bişey yemiyor ve kakasını zorlanarak yapıyor öğlene doğru ondan sonra bişeyler yiyor...sizinde öyle mi zorlanıyolar mı kaka olayında..

şükocum yaptım, bir iki kaşık ağzına tıktım tadını aldı ama yemedi maalesef. zaten yeseydi kilo alırdı. bugün doktora gittik, gr. almamış geçen ayla birebir aynı. benimkinin azılarda tamamlanmıştı, şimdi de ilk köpek dişi patlıyor. diş takvimine göre ortalama 18. ayda çıkarmış, daha dört ay var ama.

defnecim aslında tamamen uydurmasyonazcık ıspanak vardı ne yapsam diye düşündümkıyma da yememişti bugün sonuçta bu yemek oluştukıymayla soğanı azıcık suda pişirdim, kavuradabbilirsinizsonra ıspanak ve bulguru ekledim, biraz daha su kattım, pişirdimgüzel oldu walla

şükocum yaptım, bir iki kaşık ağzına tıktım tadını aldı ama yemedi maalesef. zaten yeseydi kilo alırdı. bugün doktora gittik, gr. almamış geçen ayla birebir aynı. benimkinin azılarda tamamlanmıştı, şimdi de ilk köpek dişi patlıyor. diş takvimine göre ortalama 18. ayda çıkarmış, daha dört ay var ama.

gerçekten epey erken çıkmış dişleri...2buçuk yaşında kuzenimin kızı yeni çıktı köpek dişleri..ve o yaşındayken huysuzdu huzursuzdu..kuzenim baya şikayetçiydi...
ondan iştahsızdır.. normal yememesi..kimbilir nasıl acı çekiyordur..:teselli:

Offf oğlumun yine boğazı kızarmış doktor antibiyotik vermedi takibe alalım dedi şimdilik tek sıkıntısı sesi kısık.Maşallah yemeklerini güzel yiyor kuzum.Bende bu aralar yemek sıkıntısına düştüm tam kış sebzeleriyle yemek yapmayı öğrenmiştim.

Geçmiş olsun canım çabucak düzelir inş bende aynı ya yemeklere alışmıştım ne yemek yapacagız şimdi düşünmeye başladım şimdiden yaz sebzelerinde fasülye var taze bezelye yaparız ay aklımada gelmiyor unuttum valla

sevgili minikelam,
valla dişler 6,5 aylıktan beridir bitmiyor.geçen ay 3 azı birden çıkardı, bu ay bir azı şimdi de köpek dişi inşallah ondandır iştahsızlığı diyorum ama emerken de çok az emiyordu, 6 ayda bitirdi sütümü. benim sütüm iyiydi de, sağma makinesiyle sağıp bakıyordum, az eme eme sütü azalttı.

ve bu sabah 3. dişimiz patladı, arada gıcırdatıyor :KK70:
sabah az menemen.
öğlen 2 kaşık yoğurt.
diönüşte evde 3 gibi şehriye çorbası,tavuklu bezelye yemeği ( bezelyeyi geçen sefer düdüklüde pişirmiştim yumuşacıktı,çok sevdi,2şer 2şer vermiştim ağzına,bu kez ezmek zorunda kaldım) karışık verdim,acıkmıştı yedi biraz.
akşam da harfli makarna ararken buldugum çizgifilm karakterli makarnaan,tavşancıgın kulaklarını ısır numarasıyla yedirdim bir kaç adet,arada da şehriye çorbasının içine karıştırdığım labneyi kakaladım bir kaç kaşık (peyniri ağzına koymuyor malesef :KK43: ) .
bugun tadına baktıklarımız : kavun . eti stick çikolata , pınar kido muzlu süt

Offf oğlumun yine boğazı kızarmış doktor antibiyotik vermedi takibe alalım dedi şimdilik tek sıkıntısı sesi kısık.Maşallah yemeklerini güzel yiyor kuzum.Bende bu aralar yemek sıkıntısına düştüm tam kış sebzeleriyle yemek yapmayı öğrenmiştim.

canım gecmıs olsun.aman ıstahı kesılmesın daha cabuk toplar kendını.yalnız bu doktorlara kızıyorum ben.bızım doktorumuzda bır keresınde sadece bogazı kızarmıs dıye bekleyelım dedı.bır hafta sonra gıttıgımızde oksuruk baslamıstı ve gogsune kadar ınmıstı hırıltı.antıbıyotıge baslattı cocuk hemen ıyılesmek varken hasta hasta dolastı onca gun.sen yıne takıpte ol en hafıf bır belırtıde tekrar gotur doktora

büyük bir ihtimalle kızının iştahsızlığı dişlerindendir canım....azılarını çıkarmış baksana maşallah kızına....kolay mı canım ya diş çıkarmak....gör bak dişlerini tamamlasın nasıl iştahla yiyecek annesi...
benim kızım da 16 dişini çıkardı geriye 4 azı dişi kaldı elleri sürekli ağzında...bakalım bekliyoruz dişleri...

hııııııı . ben yulaf unu diye sordum . amma cahılım.
evet görüyorum onu o reyonda.
domates corbasına koyuyorduk dimi bunu ?

X