Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
bu ara bakıyorum herkein sorunu aynı diş...bugün oğlum balık çorbası yedi hemde yaptığımızın hepsini.dün çipura almıştım fırında yaptım onu akşam yedik biraz ayırdım ve içine havuç,patates,kabak koydum.afiyet olsun.diş sımızda 3 oldu hepsi üstten.

bende vermiştim çilek 2 gün o gecelerde uykusundan ağlayarak uyandı.karnı ağrıdı.vermedim sonra.ama dün gecede ağlayarak yandı dişden de olabilir.

Biz 3 gündür düzgün birşey yiyemiyoruz hastalıktan..sürekli emiyor,ıhlamur,su veriyoruz..arada yedirmeye çalışıyoruz çorba vs ama genelde çoğunu kusuyor,bu sabah iyi gibi.kahvaltı ettirmeye çalışıcam..

defnecim ağlayarak uyanması çilekten değildir bence de. çileğin alerji yapma ihtimali var, gaz yapacağını sanmıyorum. alerji olsa da ağlayarak uyanır mı bilmiyorum. hiç alerji olmadık, herhalde kızarıklık falan olur.

yazıları okuyorumda hep huysuzluklar dişten daha biz hiiiiç yok bu haliyle huysuz dişler çıkarken düşünemiyorumdelikafadulden

Ispanak pişiyor şuanda bugünde ıspanak yesin diye düşündüm.

elıne saglık canım.bende ne zamandır ıspanak yedırmedım.aksam yesıl mercımek verdım bıraz.toplasan bır corba kasıgı anca yemıstır.bu ıstahsızlıktan ne yemek yapmak nede doyurmak ıstıyorum

ben de dün tavuk çorbası yaptım epeydir iştahla bir çorbayı yememişti ne zamandır:)))
ama çorba da gerçekten leziz oldu....

zorla azıcık kahvaltı ettik bugün.öğlen benim şehriye çorbama sulandı,azıcık yedi.tuzsuz yapmıştım neyse ki.....meyve yemek istemiyor kesinikle.eline veriyorum.halıda araba yapıp sürüyor.gamyoncuiremsu yürüme çalışmalarına da hız verdi buara.

bugün anılda pırasa yedi akşamüzeri yoğurt yedirip dışarı çıkardım 7 oldu eve girmek istemiyor çorba yaptım 2 kase yedi yavrum acıkmış.hep kapıda dışarıyı istiyır yazık.

İyi geceler kızlar,ben bu gece yine nöbetteyim,yiğitin ateşini ölçüyorum,çünkü bir anda fırlayabiliyor..yemek yedirememek berbat bir duyguymuş anladım,heleki azıcık yedirip seviniyorsun 5 dk sonra iade ediyor..çok kötü..sürekli emiyor,inşallah hemen düzelir de bizde yediğimiz yemekleri yazarız:)

çok geçmiş olsun viola. işte o duyguyu ben hasta olmamasına rağmen aylardır hergün yaşıyorum canım, hasta olunca en azından iyileşince yer der insan. o yüzden ben buraya bişey yazamıyorum, şunu yedirdim bunu yedirdim diye. bizimki klasik sabah kahvaltısını annem yaptırıyor, yoğurdunu yer genelde yemeklerden ise bir iki kaşık bazen onu da yemez. kasenin yarısı bile hayal bizim için. dün akşam iki çeşit çorba yaptım sebze ve yayla yeşil fasulye ve pilav vardı hiçbirini yemedi. kavun kestim hemen istedi deli gibi, kokusu cezbetti herhalde. küçük bir dilim kaşar da kestim eline verdim. çok komikti bir elinde kaşar dilimi bir elinde kavun bir ondan ısırıyor bir diğerinden. yediği bu kadar. üzerine de bir puding bitti. yemek yok.

Canın yaa sağlığı yerindeyse bu kadar yıpratma kendini bak o dişler çıksın bitsin bebeğinin sıkıntısı ne güzel yiyecek yemeklerini.Bazı bebekler bu süreci daha zor ve ağır atlatırlar.Sağlığı yerinde gelişimi güzel arada bunlarıda düşünüp kendini rahatlatmaya çalış.Bebeğim hasta oysaki ne kadar zengin çeşitle beslenir ne kadar dikkat ederim.Her sabah mutlaka bademini,cevizini,kabak çekirdeğini,fındığını,yumurtasını peynirini pekkmezini,mamasını ıhlamurunu yer hergün öğlen ayrı yemeğini yer akşam ayrı yaparım bir öğünde yediğini diğer öğün vermem hala emziririm meyvesi vs.. ama bak işte hasta oldu.Bazen bazı şeyler bizim elimizde olmuyor ne yaparsak yapalım olacak olan oluyor işte.En az şuan senin kadar benimde canım sıkkın senin gibi bende kendimi suçluyorum ama işte bu çözüm olmuyor sadece kendimizi kırıp dökmekten sinirlerimizi yıpratmaktan başka bir işe yaramıyor.

sağol canım, bizim de tesellimiz sağlığının yerinde olması. allah korusun hastalanırsa hiçbirşey yemeyen çocuğun tabii ki bünyesi zayıf olur , çok yıpranır çocuğum. o yüzden de hastalanmaması için çok dikkat etmeliyim. geçenlerde ateşlenmişti sadece biberonla beslendi, gerçi daha kolay olmuştu uyurken biberonla beslemek ama ne kadar gıda alır , yine de hastalanmasın yavrucaklar.

Çınar yemeğe başladı demek için neler vermezdim ama buralarda olamadığım süre zarfında değişen birşey olmadı. Hayatımız ataklar ve kontrataklarla devaam ediyor. Nasıl kakaladığımı anladı ve yeni ataklar geliştirdi. Ben kontratak geliştirsem, 4-4-2 oynasam, 5-3-2 oynasam, ya da defans oynamasam kime yazar, ne yazar, kaç yazar ??? yine iade ediyor, yine iade ediyor.....

Çınar yemeğe başladı demek için neler vermezdim ama buralarda olamadığım süre zarfında değişen birşey olmadı. Hayatımız ataklar ve kontrataklarla devaam ediyor. Nasıl kakaladığımı anladı ve yeni ataklar geliştirdi. Ben kontratak geliştirsem, 4-4-2 oynasam, 5-3-2 oynasam, ya da defans oynamasam kime yazar, ne yazar, kaç yazar ??? yine iade ediyor, yine iade ediyor.....Ay bu mesajda fazla futbol koktu klava:klava:klava: :uhm::uhm::uhm:

Kuzum benim ya.Sağlığı yerinde olsunda,yemeği az yesin..ne zaman geliyor senin laptop canım..özledik valla..böyle arada bir yetmiyor..

biz ishal ve bundan mütevellit ömrümde ilk kez gördüğüm genişlikteki alanda oluşan ve kızımı bağırtan pişikle uğrasıyoruz.
dolayısıyla muz,haşlanmış patates ve yoğurt yedirmeye çalışıyoruz.suda haşlanmış şehriyeyi yoğrutlayıp bazen de.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…