Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
ben oğlumu yiyor sanıyordum burayı okudukça az yediğini abladım.köfteyi yiyemiyor henüz diş sayısı 2 olduundan heralde çiğneyip yutamıyor,tavuğuda tabi.bende tavuk suyuyla yapıyorum yemeklerini.bugün kabak,kıyma,havuç,patates rendeledim ve ince bulgur koydum domatessli yaptım bakalım uyanınca yedireceğim.

ay canım ya okuyunca guleyımmı aglayayımmı bılemedım yazını.bızım 3.dıste kabardıktan 1-2 ay sonra cıktı.tam anlamıyla cıkalıda 2-3 gun oluyor.sımdıde onun yanındakı yarmaya calısıyor bakalım o ne kadar surecek.cocuk hastalık ve dıs yuzunden 2 aydır ac yasıyor resmen

eskıden bır ogunde 2.5 kofte bır dılım somon yıyen oglum ıkı aydır parca halınde ne verırsem anında dılıyle agzından gerı ıtıyor.peynır ve yumurta ıkı aydır agzından ıcerı gırmedı.verdıgım kasar ve salatalık dılımlerınıde 3 dısıyle ogutup gerı cıkarıyor yutmuyor bır turlu.bu sabah ulker hero organık mamayla kahvaltı ettı tabı sadece yarısını yedı.bıraz once sutasın meyvelı yogurdundan denedım.yogurdunu yedı bıraz ama meyve parcalarını dılıyle bana ıade ettı.ardından da 70ml muzlu kefır kakaladım sut dıye.hayret sımdılık ıctı.az mama az yogurtla ayaktayız

benim kızımda ne güzel yiyomuş meğer yememeye başlayınca anladım dişi çıktı sonunda yanındaki de patlıyor şimdi iki dişi aynı anda çıkarınca iştah gitti ancak uyurken mama yiyo bugünde su vercem diye kandıra kandıra 1 kase çorba 1 patates püresi 1 kavanoz meyve püresi yedi buna şikir
inşallahh düzelir bi an önce

20 gün içinde 6 tane dişimiz çıktı ne iştah kaldı nede katı birşey yemek eti çok severdi ama şimdi zorla yarım köfte kadar yiypr azılar acıtoyor herhalde 4 küçük azı 2 üst diş hepsi birden çıkarmı yaa

maşallah bugün oğlumun iştahı yerindeydi.
sabah kahvaltısını yaptı sonra bizim kahvaltıya atladı
öğlen havuçlu pirinçli çorbası, yoğurdu, 5 gibi terbiyeli sulu köfte yaptım bi tabak yedi
sonra kendimize yaptım yemeğe atladı ondan da verdim aralarda da emdi şimdi uyuyo
ammada çok yemiş yavv

günaydın kızlar
bizimki dün sabah menemen yedi birazda ekmek
arada dışarıda elma muz ceviz karışımı
öğlen sütlü tavuklu tarhana
arada 2 danino
akşam kıymalı pırasa ve yarım köfte
üstüne yarım süt dilimi
yarım kase muhallebi ve biraz da meme

ya ben oğluma yedir içir günden hiçbirşey anlamıyorum. hiç kendime özel birşey yapamıyorum. hep ne yiyecek yiyecekmi diye düşünmekten yoruldum artık.
biraz mola almak istiyorum olmuyor

neyse bugün için bize etli bezelye yapıyorum. hiç vermedim umarım sever

Aynen bende çocuğa ne yedircem ve yiyecekmi diye günümden bişi anlamıyorum.Sürekli onun yemek koşturmacası.
Kendime ait bi hayatım neredeyse yok denecek kadar az.

benim de kız haricinde tek yapabildiğim bu sayfalara girmek o da yine onun için. siz en azından sonucunu alıyorsunuz. ben de bütün gün peşindeyim ama elde var sıfır, işe yaramıyor.

hehe biz de azı dişi çıkarıyoruz 2 tane birden ve bir haftadır hiç bişey yemiyoruz ama zorlamıyoruz rahatız çünkü dişlerimiz çıkınca çooook yiyeceğiz hem de kolaylıkla

ah ahhhhhhhhhhh ne molası.....adam beni boşamazsa iyi....saçımı bile tarayamıyorum ayyyyy...gönüllü köle diye bize mi deniyor acaba :))))))))))

kesinlikle. benimki beni görünce eşşeğini kaybetmiş de bulmuş gibi seviniyor

aynen canım yapışık ikizler gibi dolaşıyoruz valla babsına bile gitmiyo. arada babasıda kıskanıyo bana niye gelmiyosun banada annene sarıldığın gibi sarıl falan diye söyleniyo:ecrin_bebek:

barışım sabah bisküvili muzlu sütlü peynirli cevizli reçelli karışık kahvaltısını yaptı
arada 1 dilim elma kemirdi
öğlen oynatarak terbiyeli tavuksuyu şehriye yedi
arada 2 danino
akşam yani az önce etli bezelyeyi pirinç pilavıyla karıştırdım . şüphelerim vardı ama sevdi sanırım. diş yüzünden tüm gün attığı çığlıklara rağmen bayağı yedi.
yatmadan önce de biraz muhallebi yapacağım

az önce eşim bana hadi ben barışa bakarım sen banyo yap istersen dedi
adam bana kibarca kokmuşsun dedi yaaaa
çok utandım
ah barış aaaahhhhhhhh

anılda bugün kahvaltısını etmiş meyvesini yemiş,muhallabi yemiş,bende tazefasulye,yoğurt, evde yapılmış makarna yedi.akşamda kek yedi süt içti,muz yedi.ancak uyudu.

Gülce kahvaltıda kaşarlı omletinin yarısını yedi öğlen sebze çorbası yaptım 2 kaşık lütfetti beğenmedi galiba sonra 1 dilim armut yedi akşamda bulgur pilavı yoğurt vedim birkaç kaşık pilav 1 kase yoğurdunu bitirdi az öncede yarım kase irmikli muhallebi yedi uyudu çok geç uyuyor artık uyutamıyoruz koşturup duruyor evin içinde nasıl düzene girecek bu çocuk bilmem ya

daha sabahın körü ama ben şimdiden pes ettim.sürekli aklımı kaybedip aramaktan bozulduuuuuuuum ay!!!!!!!!garanti belgesi kapsamı dışına da çıktım yaş iibariyle.bakalım sonumuz ne olacak?

kahvaltı maceramız:

1)peynir mama sandalyesinin muhtelif yerlerine sürüldü.

2)tereyağ itinayla saç maskesi olarak kullanıldı.

3)pekmez-tahin ikramına çığlıkla karşılık verildi.

4)yumurta teklifi ellerle ağız kapatılmak suretiyle yıldırıldı.

eeeeeeeeee günün kalanında bakalım neler bekliyor beni kaydirigubbakcemile bütün gün saçımda tutup süreyecek beni sıpaaaaaaaaaaaaaaaa

1 2 gün iştahsızlık yaşadık ama tekrar düzene gircek inş .......
dün malum kahvaltısını bitirmiş
ishali vardı arada patates püresi yemiş 1 tane
öğlen tavuklu patatesli çorbasını yemiş
akşamüstü yine aynı çorbasından yedi bu aralar tatlı şeyler istemiyo meyve yemiyo yoğurduda reddediyo danino aldım onuda sevmedi hiç arası yok zaten hazır şeylerle buna şükür uyumadan mamasını içti gecede sızlandı durduuuu ağzınıda açmıyo kaç dişi var acaba kafamçokkarıştı

[/B]
Kendisine bakamayan bir tek ben varım sanıyorumdum ama yalnız değilmişim.
Hele kk da güzellik bölümünde anlatıyorlar ya kendime şunu bunu yaptım diye resmen imreniyordum ama okuyunca biraz rahatladım nedense:bbo:
Bu çocuklar bizi ne hallere soktu yarebbim:teselli:

ben de öyle ortalıkta bakımsız bir şekilde geziyorum valla...aklımda hep ne yemek yapsam acaba var...biraz kendime çekidüzen versem iyi olacak sanırım...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…