Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
kizlar benim kiz gecen hafta nezle olsu burun akintisi genizden geriye aktikca sabah oksuruk nobetleri olurdu dr goturdum oda bana bali sulandir ver dedi ama bizimki icmedi sutle versem olur mu dedim aptamille olmaz inek sutu ama orta yagli olsun bir cay kasiginin yarisi olsun iliktan biraz daha isit dedi oksurugunu hafifletti benim kizinda huyu sabah 6da uyniyor kessen saat 9a kadar birsey yemiyor bende dr sordum sabah ineksutu ver dedi 150cc hanim hersabah 1haftadir balli sut iciyor ustelik 150 yetmiyor bulsa 1lt icicek lok lok bende korkuyorum 150 kaynamis su ilave edip 220 yapiyorum bitiriyor saat 9-930 arasida kitliktan cikmis gibi kahvalti yapiyor sutun etkisi olabilir mi sizce

kizlar benim kiz gecen hafta nezle olsu burun akintisi genizden geriye aktikca sabah oksuruk nobetleri olurdu dr goturdum oda bana bali sulandir ver dedi ama bizimki icmedi sutle versem olur mu dedim aptamille olmaz inek sutu ama orta yagli olsun bir cay kasiginin yarisi olsun iliktan biraz daha isit dedi oksurugunu hafifletti benim kizinda huyu sabah 6da uyniyor kessen saat 9a kadar birsey yemiyor bende dr sordum sabah ineksutu ver dedi 150cc hanim hersabah 1haftadir balli sut iciyor ustelik 150 yetmiyor bulsa 1lt icicek lok lok bende korkuyorum 150 kaynamis su ilave edip 220 yapiyorum bitiriyor saat 9-930 arasida kitliktan cikmis gibi kahvalti yapiyor sutun etkisi olabilir mi sizce
merhaba nuray balı sabahları mı sulandırıp veriyorsun sütle yoksa öksürüğü tuttuğu zaman mı bu aralar bizde öğleyiz sabaha karşı öksürükden uyuyamıyor kuzum
maşallah bu arada kuzuya :nazar:

merhaba nuray balı sabahları mı sulandırıp veriyorsun sütle yoksa öksürüğü tuttuğu zaman mı bu aralar bizde öğleyiz sabaha karşı öksürükden uyuyamıyor kuzum
maşallah bu arada kuzuya :nazar:

once suyla verdim tukurdu pastorize inek sutune yarim cay kasigi ekledik ilitip verdim 150cc tek solukta icti birde surup verdi tabi sudafed simdi o oksuruk yok ara ara olsada nobet gibi olmuyor

floras79 ilk inciniz hayırlı olsun bebişine sıkıntı vermeden diğerleride çıkar inşallah

kızlar siz hala peyniri suda bekletip tuzunu alıyor musunuz??

ben de bal veriyordum alerji yaptı aman dikkat sağlık ocağından 1,5 yaşına kadar verme demişlerdi ama dinlemedim artık vermiyorum her çocuğa yapacak diye bişey yok tabi ama dikkat ediniz

ben de bal veriyordum alerji yaptı aman dikkat sağlık ocağından 1,5 yaşına kadar verme demişlerdi ama dinlemedim artık vermiyorum her çocuğa yapacak diye bişey yok tabi ama dikkat ediniz

ne gibi alerji yaptı canım
ben direk vermiyorum balı zaten ağır gelir gibi geliyo bana
şerbet yapıp veriyorum
cay yerine ekmeğini ıslatmak için
yada pekmez şerbeti
ılık ılık hoşunada gidiyokaydirigubbakcemile3

:teytey:kızlar nihayet incilendiiiiiiiiiiiik:) oğluşumun ilk dişi biraz garip ama üst sağdan geldi,yanındakide bugün yarın patlar,alt dişlerde bir hareket yok.gece uykusu kötüydü zaten daha da kötü oldu,uykusuzluktan ruh gibi dolanıyorum,ne zaman düzelecek bu durum bilmiyorum ama bütün günün yorgunluğu birde uykusuzlukkafamçokkarıştı
ne güzel ya sizin bebişler her bişeyi yiyor.Efe sabah nefret ettiğim ve vazgeçiremediğim süt yumurta peynir yani kahvaltı karışımını,öğlen çorba(ya sebze,ya tarhana,ya tavuklu yoğurt çorbası yada mercimek bunların dışında çorba yemez),orman meyveli büyümix 2 tane,hazır muhallebi(içine meyve rendeliyorum) yazdıklarımın dışında hiçbir farklı birşey yediremiyorum.artık 1 yaşında herşeyi yemeli ama yemiyor mümkün değil.ona ayrı yemek pişirmiyim bizle yesin içsin istiyorum ama aç gezmeyi tercih ediyor küçük bey.nasıl alışacak ya offfff

benim oğlanında yeni çıktı ve aynen seninki gibi üst sağdan çıktı altlardan daha yok ve 2 . si üst sağın yanından gelecek.ne ilginç bakarmısınız ya.benim oğlum herşeyi yiyor simit bile.ıspanağı havuç koyuyorum birde pirinç çok güzel oluyor.ezogelin çorbasınıda seviyor.mama veren yok mu?ben hala veriyorum.

kızlar 13.5 aylık bebeğim ateşli iki gündür. Normalde de hiçbirşey yemiyor şimdi hastayken hiç yormak istemiyorum onu yedirmeye çalışmakla. Zate onun da savaşacak hali yok, sürekli uyutuyorum dinlensin diye. O uyurken de biberonla pediasure ve tahıl mamalı süt veriyorum iki gündür.Başka ne verebilirim biberonla?

muhallebi verebilirsin benim kız muhallebiyi biberonla nacak yer onuda yemez ya neyse ama çok sıvı yaparsan birde geniş delikli biberon ağzı var akışkan besinler için onunla içebilir

günaydın herkese.
kahvaltımızda kıymalı menemen vardı.
öğleye dünden kalan şehriye çorbası,terbiyeli kereviz ve yeşil mercimek var.Artık hangisini yerse :)

Sabah kahvaltımızdan sonra biraz uyuyoruz..öğlen menüsünde köfte ve zeytinyağlı enginar var:))

kızlar ben öğle menüsünde meyve veriyorum ama annem tutmaz çocugu sadece meyve
çorba falan ver diyo
siz ne veriyorsunuz öğlen?meyveyi ne zaman veriyorsunuz?

kızlar ben öğle menüsünde meyve veriyorum ama annem tutmaz çocugu sadece meyve
çorba falan ver diyo
siz ne veriyorsunuz öğlen?meyveyi ne zaman veriyorsunuz?

megilaracim annen hakli aslinda benim kiz 6da kalkiyor 150cc pastorize sut bal karisimi iciyor ama kahvaltimiz 9da bende meyveyi saat 11gibi veriyorum bazen eline elma armut tarzda meyvalari veriyorum 12.30-1-30 arasinda oglen ogunu genellikle corba veriyorum bazende corbam yoksa sebze yemekleri veriyorum saat 3-4 arasi bazen yogurt,muhallebi,biskuvi ile ezilmis muz veriyorum bizim kiz bu ogunde genelinde yogurt yiyor ama sutlac varsa gozu yogurdu gormuyor 6.30-7arasi evde ne yapmissam o yemekten yaninda pilav yada makarna bazen yemekle sadece yogurt yiyor saat 8den sonra 9a kadar ki aralikta uyudugu icin 180cc Aptamil buyume sutu iciyor

ne gibi alerji yaptı canım
ben direk vermiyorum balı zaten ağır gelir gibi geliyo bana
şerbet yapıp veriyorum
cay yerine ekmeğini ıslatmak için
yada pekmez şerbeti
ılık ılık hoşunada gidiyokaydirigubbakcemile3

sabah sütüne katıyordum bacakları kırmızı kırmızı kabardı doktora götürdüm baldan şüphelendi balı kestim alerjisi geçti ama dediğim gibi her çocuk farklı her bebeğe yapmayabilir bu alerji işi biraz da genetik sonradan öğrendiğime göre babamda ve annemde de bal alerjisi varmış bende olup olmadığını bilmiyorum çünkü balı hiiiiiiiiiiiiiç sevmem

ben kivi muz karıştırıp , sütlaç kavanozuna koydum, yutmadı numarayı.1 e doğru öğlen ymeğini yedi.şehriye corbası aşıgı oldu,yeşil mercimekliyi yemeyince şehriyeyi getirim,onu yedi.babsı yedirdi daha doğrusu :)

:eek:önerileriniz için teşekkürler.
Bugün hava çok güzel herkes haftasonu gezintisinde galiba.
Ateşi düştü, biz de gezdik geldik

benim oğlanında yeni çıktı ve aynen seninki gibi üst sağdan çıktı altlardan daha yok ve 2 . si üst sağın yanından gelecek.ne ilginç bakarmısınız ya.benim oğlum herşeyi yiyor simit bile.ıspanağı havuç koyuyorum birde pirinç çok güzel oluyor.ezogelin çorbasınıda seviyor.mama veren yok mu?ben hala veriyorum.

bana üstten çıkarması ilk dişini garip gelmişti,demekki varmış benim oğlum gibi tersten başlayan:) tesadüf aynı zamanda aynı yerden,anlaşmış bizimkiler,yanındaki de çıkmak üzere bizim.

floras79 ilk inciniz hayırlı olsun bebişine sıkıntı vermeden diğerleride çıkar inşallah

kızlar siz hala peyniri suda bekletip tuzunu alıyor musunuz??

sağol canım,hepsi sorunsuz çıkar inşallah.ben genelde labne kullanıyorum peynir olarak olmadığında kahvaltısını hazırlamadan 5-10 dakika önce suda bekletiyorum ama artık az tuzlu beyaz peynir verilebilir.

mısır unu kavurup üzerine haşlanmış tavuk kattım,blendrla ezdim.içine 1 kaşık da dünkü şehriye corbasından katıp verdik.
kızlar bir yerde mısır unu bebeğe tavsiye edilmez diye birşey okudugumu hatırlıyorum,siz biliyomusunuz öyle bişey.
NOT : füsfüs ler de epey güzel mamalar yiyordur bugun :)

X