Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
xeno cum merak ettim kaç kilo bebeğin ben vermezsem gecemi mahvediyor durmadan emmek istiyor verdiğim halde sık uyanırken vermediğimi düşünemiyorum...
muhallebi başka veren yok mu?tek ben miyim yani??

bende her akşam yatmadan önce veriyorum muhallebi kilo sorunumuz olmadığı için benim oğlum çok zayıf hala 9 kilo olamadı
kaç gündür nete giremiyorum şimdi yazılanların hepsini birden okudum :))
Enes gene diş çıkarma durumunda huysuzluk diz boyu bide bi huy edindi gece 12 den önce uyumayacak kaç gecedir babası babaannesi dedesi ben sırayla uğraşıyoruz banamısın demiyo çok sıkıldım bu durumdan

aaay canım bu kadar bile yemiyor muydu sasırdım.iyi bari yemiş simdi insallah gerisi gelir cokacimcoook

gecenin 2 si oldu, ıspanak ayıkladım , az kıyma,soğan,piriç,bulgur eşliğinde çorbamsı bir şey pişiriyorum.2 gündür bekliyordu,çürüyecekti.
herkese iyi bir gün diliyorum,öptümmm :)

bizde daha tartıda 9 kiloyu göremedik. sanırım yeni bir diş geliyo süt bile içmiyo. xeno saydıklarını benimki yese bende ya tef çalıp oynar yada sevinçten ağlardım herhalde...

ne demiş ünlü türk düşünürü xeno "Kilosu 10 olmasın ama sağlığı 10 numara olsun...!"

Dün doktora gittik artık herşeyi yiyebilir dedi.İnek sütünü içip içmeyeceğine karar vermek için kan tahlili yaptı eğer demir eksikliği varsa inek sütü kullanmıcak dedi demir eksikliği yok.Kahvaltısı iyi idi bugün kahvaltıda ek olarak yarım çay kaşığı bal ve yarım çay kaşığı çilek reçeli verdim balı sevdi reçeli sevmedi birden fazla başlamak istemedim elim korkak alıştı süt ve bal konusunda henüz sütte vermedim.Ben inek sütü konusunda fazla acele etmiyorum günde en az 10 kere emiyor günde bir kere devam maması veriyorum.Siz devam mamalarına devam edicekmisiniz bu konuda ne düşünüyorsunuz.Taylan biraz sebze düşkünü bir bebek olduğu için kilo anlamında gerilemişti mamaya başlıyınca doktorun koyduğu 12 aydaki kilo hedefini tutturdu o yüzden hemen bırakmak istemiyorum bu arada 12.aydaki kilo hedefi 10 kilo imiş.Fiziksel ve zihinsel gelişimiyle ilgili doktorun istedği hedefleri fazlasıyla tutturdu hatta geçti.Bütün bebişleri öpüyorum,bugün hava çok güzel değerlendirmek gerek...

herkese mrb benımbebegım 6 aylık 10 gudur ek gıda verıyorum ama daha duzene gıremedık 5 gundur uyumuyo saatte bır kalkıp emmek ıstıyo hazır muhallebılerden de verdım yıne kalkıyo kendınız nasıl yapıyosunuz muhallebıyı yatmedan kac saat once verıyosunuz onerebılecegınız seyler varsa ne olur yardım edın ısyanlardayım

canım ben muhallebi vermiyorum ama sana piriç unuyla yapılan yerine milupanın falan suyla karıştırılıp yapılan toz muhallebilerini tavsiye ederim
onlar daha besleyici

kızlar yaa hepiniz bebeklerin az yemesinden zayıflığından şikayetçisiniz
bizde de tam tersi, ne versek yiyor defne
balık gibi doyduğunu da bilmiyor galiba
yemek yiyor, arkasından biz birşey yersek saldırıyor, verince onu da yiyor
annem de baya tombik olmuş bu, yeteri kaadar verin, fazlasını vermeyin dedi, moralim bozuldu yaaa

Bende prinç unlarından yapılan muhallebilerdense sana organik gece tahıllarını vs tavsiye ederim. Bizim doktorumuzun söylediği ana sütü hariç ne yedirmek istersen (burada bir kahkaha savurur Paşam ne yemek ve ne kadar yemek isterse) yatmadan 1 saat önce vereceksin der. Bu arada diş çıkartıyor olabilir. Gazı olabilir. Bunları da değerlendirmeni öneririm.

aaay canım bu kadar bile yemiyor muydu sasırdım.iyi bari yemiş simdi insallah gerisi gelir cokacimcoook

Bu kadar yemesi ve çıkartmaması bile bir mucize.. Normalde çorba veriyorsam 1 su bardağı alması gerekiyor ama oğlum çeyrek çay bardağı yedimi birde üstüne çıkartmadı mı göbek atıyorum. Benden mutlusu olmuyor. hihoyyythihoyyythihoyyythihoyyyt Anne sütü ile idare ediyor ..

Canım Mart'ta doğan bebekler böyle maalesef.. Kullanma klavuzları da yok ki şekerim programlarıyla oynayalım. Tek bir programla çalışıyorlar işte. Allah sağlık versin ne yapalım. Çınar'da gece 01.30 dan önce kessen uyumuyor. Açlığının üstüne uykusuzluğu da tam tüy diktiriyor. Yattın di mi gıcık çocuk sabaha kadar deliksiz uyusana nerde 2 saatte bir kalkıp nargile niyetine meme emecek. Yıldım. Yoruldum. Küstüm ben oynamıyorum deme şansımız yok. Allah hastalıklarını göstermesin

xenocum biliyorsun benim kızımda yemeyerek yaşayanlardan dün akşama kadar aç olan yavrum bir kase çorba içebildi çok şükür yarısını kendi isteğiyle yarısını oyunla moyunla elini bağlayasım geliyor o kaşığı ittirdikçe keramet çorbadamıydı yoksa akşama kadar ağzından lokma geçmemiş olmasındamıydı bilmiyorum tarif şöyleydi
şehriyeleri kaynattım bir kase yoğurda bir yemek kaşığı un 1/2 yemek kaşığı salça koyup iyice homojen hale gelene kadar çırptım. kaynayan suya karıştırarak döktüm. yine kaynayana kadar karıştırdım tuzunu yağını nanesini üzerine serptim bitti gitti. bugünde aynı yolla şehriyesiz ve salçasız tavuklu yapsam yermi acaba.

herkese iyi günler kızım uzunnn bir aradan sonra 9 kiloyu gördüüü nihayet yememsi beni öldürdü babsını delirtti herkesi şaşırttı artık çareler yok dr.bulamadı denenmeyewn ilaç kalmadı....hala aynı her ay diş çıkarılmasınıdan gına geldi yaa 1 ay hadi 1y5 gün bari ara versek 7..aydan beri sürekli her ay dişimiz çıkıyor 10 aylık şuan 6 diş yaptı kendine yaaa...

florascım tam kilosunu bilemiyorum, bayadır tartılmadı ama 12 olmuştur
geçmemiştir inşallah

Pekmez 7. aydan sonra tahinde yaşına yakın veriliyor diye biliyorum ama...

kahvaltıısını güzel yaptı öğlene yayla çorbası yapmıştım daha kaşığı ağzına sokmadan öğürdü dahada açmadı ağzını hemen b planıyla yedekteki ikinci çorbayı denedim sildi süpürdü sıpa
normalde çok sever yayla çorbasını ama gününde değildi herhalde oğluşum :))

füsfüsüm herkes elindekinden şikayetçi benimkide 28 nisan doğumlu zayıfgillerden.bide şimdi hasta en son 8.900 dü şimdi nerelerde bilmiyom.tkip ettiğim kadarıyla seninki anne sütü kilosu.eğer öyleyse o kilolar veriliyor.sen hiç kafana takma tombiş meleğin tadını çıkar.benimkide kara kuru bende şikayetçiyim ama ...delikafaduldendelikafadulden

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…