Bebekli hayata geçiş

Uykuyu aşırı sevdiğim için de bu kadar zorlanıyor olabilirim umarım ben de uykusuzluğa alışıp keyfini çıkarabilirim

Uykuyu aşırı sevdiğim için de bu kadar zorlanıyor olabilirim umarım ben de uykusuzluğa alışıp keyfini çıkarabilirim
Ben de uykuyu severim.. şimdi 23 aylık bebeğim ve 9-10 aydan sonra genel olarak çok rahat uyudum. O da uyuyor çok şükür. Kolikti, alerjisi vardı, uykusuz ve aşırı zor bir bebekti. Bu sabah 9 da uyandıramadım kendisini mesela Kreşe başladı gitmek istemiyor bıraksam öğlene kadar yataktan çıkmaz Her zamanı bir macera ama çok keyifli bir macera artık :) Sizin de öyle olacak

Canım benim burada anne olan kimse seni bu konuda kınamaz ayıplamaz merak etme. Lohusalık döneminde bu düşüncelerinin hepsi normal. Anlattıklarının hepsini birebir bende yaşadım. ama inan en fazla 60 gün sürecek bu olumsuz düşüncelerin. Sonrasında hayatının tam merkezi olacak ve senın için anlamlı olan ne var ise anlamını yitirecek. Mucizene bakmaya onunla ilgilenmeye doyamayacaksın. Bu günlerin geçeceğini ve harika günlerin seni beklediğini bil ve ona göre hareket et.

Son bir şey daha demişsin ya en güzel günlerimi mahvedim sonradan pişamn olacağım diye. Evet tamda öyle. Ben şuan o günlere bakıp aynı böyle diyorum. Keşke bebeğimi alıp deliler gibi gezseydim de eve hapsolmasaydım. Herşeyin tadını çıkardaydım. Ama maalesef bazen lohusalığın verdiği psikoloji buna izin vermiyor :)

Hepsi geçecek ve güleceksin ne manyakmışım diyerek :)

İnsan gerçekten farklı bir güce sahip oluyor. Benim için hayatta en zor şey bir bebeğe bakmaktır hep öyle düşünürdüm. Şimdi bunun altından tek başıma kalktigimi görünce çok güzel bir özgüven verdi.
Bu konu eski konum aslında. Kızım da şuan 8 aylık olmak üzere. Arkadaşım yakın zamanda doğum yaptı ben ona da bu sürecin normal olduğunu anlatmaya çalışıyorum. O da çok yoruluyor. Gerçekten bunun normal olduğunu birilerinin söylemesi gerek. Eee anne olmak kolay değil cümlesi hiçbir işe yaramiyor aksine daha kötü hissediyor insan. Bebekle aradaki sevgi bağı bile bence ilk zamanlar hemen kurulamıyor. Ben sonradan iyice alışıp çok sevmeye başladım bunlar çok normal şeylermiş.
Herkesin aklına geliyor ama takmiyorlar kısmına katılmıyorum. Konudaki onlarca yorumda tam tersini söylüyor.
Bahsettiğiniz kitabı merak ettim bakacağım hemen. Şuan iyi hissetmek kitabını okuyorum sonra ona başlarım belki
Ben de aynı şeyi söyleyeceğim çünkü kızım da 8 aylık olacak.
İnsanlar bu süreçte çok çok çok düşüncesizlik edebiliyorlar. Benim ailem uzakta. Eş ailesi de ilçe de çok yakın değiller. Bazen zorlanıyorum ama yok diyorum ya yalnız olmak belli yönlerden daha iyi. Sürekli bir akıl verme kendi donemlerine göre yorumlar yapma eğilimindeler. Bazen öyle saçma şeyler yapıyorlar ki sorsan kaç çocuk yetiştirdik biliyoruz derler. Her anne kendi cocuguna bakmalı arkadaş. Kimse de karışmamalı. Akıl almak isteyen annelere sadece fikir beyan edilmeli
Birkaç gün önce aynı şeyi düşündüm ne gereksiz uzulmusum ne ağlamışım boşuna dedim.
Aylar geçti kızım 8 aylık olmak üzere.
Adapte oldum. Annem gittikten sonra korktuğum gibi olmadı aksine düzene oturttum gayet de güzel geçti o süreç.
Tabi ki zor geceler vardı hala var ama yoluna gireceğini de biliyorsun.
Bir gün sürekli uyanırken başka gün sabaha kadar kalkmıyor. Bir gün çok mızmızlanırken öbür gün kendi kendine vakit geçirip bana da dinlenme fırsatı veriyor.
Her şey yoluna giriyor girdi çok şükür.

Son düzenleme:
İy hissetmek de harika bir kitap, daha bilimsel herkes derken bu süreçleri huzurlu atlatanlardan bahsediyorum yoksa çok sorun yaşayan ve takan kişiler de var, bu da oldukça doğal. İyi hissetmek kitabını doğru uygularsanız zaten işe yarayacaktır bence, umarım hızla yarar

Evet gerçekten çok güzel bir kitap. Hayatımı her açıdan düzenlememe yardımcı oluyor.
Zaten bu eski konum kızım 8 aylık olacak çok şükür daha iyiyim

Hiiç merak etme ben uykuyu sevmek ne kelime uyukuya aşıktım. Lohusayken o kadar gergin ve telaşlıydım ki bu uykusuzluk insanı delirtir diyordum merak etme hepsi hafifleyecek her zaman uykusux olmayacaksın en kolayını bul kendin için ben sana yaptıklarımı söyleyeyim belki işinize yarar.
Yenidoğanken 2 saatte 1 beslemek gece benide çok zorluyordu sarılık riski kalkınca 20.günden sonra doktorumuz 5 saati geçmesin ama 5 saat uyanmıyorsa uyandırma demişti ve her şey kolaylaştı.
Geceleri yatarak emzirmeyi öğrendim bebeğimle yanyana yatarak emzirdim bu sırada uykuya bebeğim hep devam etti artık geceleri 2 defa uyanıyor ama 10 a kadar birlikte uyuyoruz gayette uykumu alıyorum.
Bu arada yatarak emzirmek uyuya kalmak elbet riskli olabilir ama kendini sen bilirsin benim uykum çok hafif bebeğim gık dese uyanırım ve zayıf yapılıyım gögüslerim falanda bebeğimin ağzını burnunu kapatacak büyüklükte değil oyuzden rahatca uyuyoruz o şekilde .
Demem o ki biraz zaman geçince uyumlanacaksınız sen de kolaylaştırıcı yöntemler bulacaksın ve her şeyden önce belki inanmazsın ama ben önceden 9-10 saat uyur anca kendime gelirdim 8 saat bile yetmezdi şuan deliksiz 5 saat uyuyunca geri yatamıyorum inanılmaz enerjik oluyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…