bebeklere doğum sonrası ne ne aldınız

TuzluCekirdek

Burası soğuk odalar!!!
Kayıtlı Üye
7 Eylül 2007
3.734
94
merhaba bayanlarrr; ben bişi öğrenmek istiyorum bebeğinize neler aldınız daha doğrusu bişiler aldınızmı? ben 21 haftalık hamişim bi kaç parça bişileri var ama biberon vs aldınızmı ve ne almamız gerekiyor bunları yazarmısınız? yardımcı olursanız sevinirim

şimdi alışverişten geldim markette mufak için birşeyler alırken bebedorun standlarından gördüm çok şeker bi dişlik vardı rengi kırmızı dayanamdım aldımsırnaşık şey ben bebek alışverişine bu ay başladım ve büyüklerinden başladım park yatağını taşıma koltuğunu battaniyesini havlusunu ve hastane çıkışını aldım birkaç tanede çıtçıtlı body aldm yani en son aılnıcakları ben şimdi aldım kaydirigubbakcemile3 çalışırken alıyım diyorum son aya bırakmak istemedim çünki izne ayrılınca zor olucak hem doğum içinde para gerekiyor onun için ben her ay birşeyler alıcam artık kısmetse

kıyafet konusunda fazla birşey almak istemiyorum hem çabuk büyüyorlar hemde hediye getiren çok oluyor ben en gerekli ihtiyaçları alıcam mesela uyku seti ,çantası, birkaç tulum, küveti kendim içinde pijama takımı gecelik terlik filan gereksiz şeyler almayı düşünmüyorum zaten annem de birkaç birşey almış ve yapmış

çoğu şeylerini aldım ama en çok çıtçıtlı badilerden aldım zaten tulum vs hediye geliyor o yüzden pek almadım tulum çeşitlerinden battaniye hastane çıkışı uyku seti nevresim takımı kremleri şampuanlar ıslak mendiller 5.6 paket bez aldık bide bebek arabadı almıştım geçen hafta iade ettim onu onun yerine uyku seti ve battaniyeler aldım

Çok heycanlıyım haftaya alışverişe çıkıcaz her gördüğümde dayanamayıp bi çekmece doldurdum zaten badi tulum falan. Eşim gittiğimizde A dan Z ye her şeyini alırız dedi ama hiçç sanmıyorum ben daha çook gider gelirim çarşılara, çok tatlı telaşlar bunlara yaaa

salı günü ayrıntılıdan sağsalim çıkalım bebişimizle hemen gidip bornoz alıcam kuzuma cinsiyetine göre

kızlar birde biberon tercihiniz nedir cam mı yoksa plastiklermi? cam daha sağlıklı diye düşünüyorum ama bilginiz varsa yazarsanız sevinirim

Bide gaz yapmayan eğik biberonlar var ya neler neler varmış şaşıyorum, alışverişe

çıkınca çıldırıcam galiba:)))))))))

kızlar birde biberon tercihiniz nedir cam mı yoksa plastiklermi? cam daha sağlıklı diye düşünüyorum ama bilginiz varsa yazarsanız sevinirim

ben cam düşünüyorum ama büyüyünce kullanamaz gibi geliyor çünki cam ağır olur hem kırılma riskide var onun için şimdilik cam küçük bi biberon alıcam kendi başına kullanmaya başlayınca kulplu plikarbonat biberonlar var dün onlarada baktım gerçekten çok heyecanlı :ecrin_bebek::ecrin_bebek:

kızlar benden ziyade annem evi doldurdu...park yatak aldık pierre cardin in....beşik yerine aldım onu odamızda duracak...onun dışında oda takımı baktık pazar günü modako dan 1900 ytl ye beğendim bir oda...13-14 yaşına kadar kullanabilir...alt açma setleri, tulumlar, ayakkabılar, uyku tulumları, 3 adet hastane çıkışı, 2 adet fenerbahçe hastane çıkışı, çoraplar, patikler, 1/2 önlük, kot pantolonlar, 1-2 battaniye, 1 adet nevresim takımı, ağız bezleri, 3/5 tane çıt çıtlı badi , 2 adet mevlüt takımı (benden habersiz annemde almış), kendime gecelik/sabahlık takımı aldım...oda takımını sabredebilirsem 7. ayda sipariş edeceğim...arabasını kayınvalidemler, oto koltuğunu ise kaynımlar alacak...ben bir de 5 parça ana kucağı seti satılıyor ya onlardan almayı düşünüyorum...puseti, ana kucağı, alt açması, kangurusu ve malzeme çantası oluyor içinde...50-60 ytl bir fiyatı var...1/2 biberon, emzik, temizlik malzemelerini de önümüzdeki ay alacağım...ayrıca kendime loğusalık için nevresim takımı da almam lazım....hepimiz hayırlısıyla doğuralım da hiçbirşeyleri eksik kalmaz meraklanmayın....

ben de kendime birkaç takım önden düğmeli emzirirken kolaylık olsun diye pijama gecelik alacağım. emzirme sütyeni aldım 1 tane, emzirme atletleri de var. onlardan da almayı düşünüyorum.
bebeğime çıtçıtlı badiler, zıbın, çorap, tulum, pijama takımı aldım. çok sayıda almak istemiyorum hediye gelir diye. küvet, hastane çıkışı, battaniye, bornoz alacağım daha. gezerken indirim gördüğüm yerlerden alıyorum yavaş yavaş. ceket - yelek örecekler hediye olarak. ceket hiç almayacağım bu yüzden. bakalım işte şimdilik böyle.

OOOOOOO kızlar maşallah valla kıskandım ya biz daha çıkıcaz alışverişe sabırsızlıkla bekliyorum.

Büyük parçalara başladık biz puset, telsiz, bebek arabası, 9 ayına kadar yatabileceği sepet, park

yatak falan bide annemin ewine park yatak aldık işimiz çookk daha annem benden hevesli bir odasını

torununa ayırdı şimdiden yatağını falan koydu.

Ama biberon emzik kıyafet alışverişi daha zevkli olur ya çok tatlılar çünkü şimdilik kocaman 1

çekmecem kıyafetle doldu ama daha almam lazımmmmmm

sana tavsiyem eminönüne git irem bebe ve havuzlu han ı tavsiye ediyorum okadar güzel şeyler varki çeşit bol ve fiyatlar uygun

evet geç olsunda güç olmasın yavaş yavaş hallolur herşey ama mutlaka git bende gideceğim tekrar herşeyi alası geliyo insanın

herşey hallolur kızlar panik yapmayın...aslında en doğrusu 7. aydan sonra başlamak ama insan buldumcuk oluveriyor valla....32 yaşında benim gibi ilk çocuğunuzu doğuracak olursanız çarşı/pazardan çıkamıyorsunuz...arkadaşlar ben mağaza kazığı çok yedim...içinde 2 takım olan, çok parçalı hastane çıkışlarına (idilbaby nin ) 60 ytl para verdim...ama geçen cumartesi mercan/tahtakale/mahmutpaşa ya gidince beynimden vurulmuşa döndüm...şimdi size bir adres vereceğim...gidin bir bakın...aynı hastane çıkışları (marka farklı) 20 ytl...mevlüt takımını ben 45 ytl ye aldım..orda 15 ytl...nevresim takımları 14 ytl...3 parça çıtçıtlı body 7.5 ytl...pijama takımları 7 ytl...havlu tulumlar (şapkaları da var) 7.5 ytl...boşu boşuna mağaza kazığı yedim kızlar...uyku tulumları 13-14 ytl...mercan / çakmakçılar yokuşu / no:18/1 / üçler çeyiz& bebe mağazası....oraya gitmişken mahmutpaşayı da gezin derim...

canım ya ankarada da varmı böyle biryer:roflol::roflol:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…