bebeklere doğum sonrası ne ne aldınız

canım ya ankarada da varmı böyle biryer:roflol::roflol:

hayatım mutlaka vardır ama ben bilmiyorum...ama istanbuldaki arkadaşlara tavsiyem odur ki o cicili/bicili mağazaların kazıklarını yemeyin...tahtakale/mercan/mahmutpaşa/zeytinburnu tam bizler için...mağaza fiyatlarının 1/3 üne satılıyor...ben tahtakaleden kedi kafalı bir bornoz aldım bebek için 7.5 ytl...olmayacak fiyatlara yani...yukarıda verdiğim adresi de ihmal etmeyin derim...

Ben daha sadece 2 adet zibin takimi ve iki adet çorap aldim...
çok güzel şeyler var insan hangisini alacağini şaşiriyor resmen...

kızlarrrr oğlum oluyorrr bugün alışverş yaptık annemle 2 takım zıbınlık 1 takım hastane çıkışı alt açma minderi bornoz prima bebek bezi ıslak mendil hacı şakir sabun aldıkk daha ne alsak acaba fikri olan varmı:CüvCüv:

ooo kıslar maşallah hazırlıkları neredeyse bitirmişsiniz valla..
ben de aldıklarımı yazayım bari özendim sizdenyerimseniben
cıt cıtlı badilerden annem sürüsüne bereket almış her renginden. özellikle bacakları uzun olanlar patikliler flan.
iki adet biberon aldım biri orta boy biri wee nin kücük boylarından. su vs.için.
ayakkabı ,corap vs aldım ve patik ördüm bol bol..
uzun kollu sadece üstlerden bol bol alın kıslar cok lazım olucak..yelek vs. de aldım.
nivea nın ve dalinin şampuanından ve yağından aldım.tabi sabunundan da.
battaniye ördüm bitane iki üç tane de hazır aldık.(sargı bezi diyor annem onlara)
peluş battaniye şart zaten kıslar.onu unutmayın..
ateş ölçer almadım ama almak şart.çok lazım olacaktır eminim.
bikaç oyuncak aldık babası heveslendi. şu ses çıkarıp gülenlerden..:1rolleyes:
bikaç ufak külotlardan aldım bezinin üstüne giydirmeye...
mama önlüğü
alınanlar şimdilik bu kadar ama daha çok eksik var.Allah kocişlerimize iş rastlığı versin:1rolleyes:
kıyafet cok almayın bence kıslar okadar hediye gelecektir ki. hepsini giydirmeden büyüyecek zaten.

kızlar birde ankaralı arkadaşlar nerden alış veriş yapıyor güzel yerler bilen varsa yazarlarmı acaba

kızlarr bu havuzlu han eminönünün neresinde? Çakmakçılar yokuşundakine gittik bikaç parça şey aldık hakaten çok uygun fiyatlar ama baya yürümeniz gerekiyor:)) şimdiden halledin derim çünkü arabayı park etmek hele de yer bulmak neredeyse imkansız vaktiniz varsa hafta içi gidin deim ben

kız kardeşimde ayırmış kullanılmamış birsürü tulumlar zıbınlar ne biliyim kaç parça takımlarrr ..:teytey:
oy oy yyy fazlasınada gerek yok diyorum nede olsa dahada getiren olacaktır :teytey: teytey:
ayyy doğsalarda hemen giydirsek cicilerini

kızlar yaaa nevresim takımı alsammı acaba bana bi fikir verirmisiniz

bence al canım o ihtiyacında aradan çıksın..tabiiki bebişin yatağı hazırsa...
şimdiden yavaş yavaş hazırlamak lazım herşeyiii...
minik kuşlarımız herşeyin en güzeline layıktırrr

sevocan biberonu emziği termosu nu da almayı unutmaa...
birkaç tane önlük ..kışa denk geleceği için uzun kollu fanilalar içlikler badilerde battaniye almayı unutma...aklıma geldikce yine yazarım canım..sağlıkla alda bebişini kucağına gerisi kolay tatlım:))

canımm ilgine teşekür ederim biberonunu aldım emziği teyzesi alacak aklına geldikçe yazarsan sevinrimm:CüvCüv:

ya kızlar çok imrendim size

başıma gelenlerin öncesinde bebiş için bir parça bile bişey almamıştım
o gün dr kontrolüne giderken bebişimizin iyi olduğunu görelim de çıkışta ona ilk eşyasını alalım demiştim
kısmet değilmiş
ben ancak doğumdan sonra alışveriş yapabileceğim
o zaman kadar acil ihtiyaçları sanırım eşimin ve benim annelerimiz ve kardeşlerimiz halledecek sanırım

OLSUN CANIM BEBİŞİN sağlıkla doğsunda alışverişi doğumdan sonra yap herşey onların sağlığı için değilmi :teselli:

izmir liler bayramdan önce konak taki ceylan bebe de %50 indirim vardı. hastane çıkışı gibi takımlar yoktu orada ama biz birkaç parça badi zıbın falan aldık. penyeleri çok kaliteli. izmir de tahtakale v.b. yerlerde bebek kıyafetleri satılmıyor sanırım. bir de çin malı olmamasına, bebeğin cildine zarar verecek malzemeden üretilmemiş olmasına dikkat etmek gerek.

memelekete gittigimde eşimle çarşıya çıkıp ordanda birşeyler alacaktık.ama sevgili kaynanam gitmeyeceksiniz dedi.bende kızıma eşya alcam dedim.dediki bana sen karışma ben çocuguma alırım dedi.allahım benim çocuguma karısma sen dedi.allahım böyle insanları sen ıslah et.

aminnnnnnnnnnnn:Saruboceq:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…