bebeklere doğum sonrası ne ne aldınız

saol canım bunlar daha neki hihi :))) sepetide eklicem ama eşimin koliden çıkarması lazım ağır çünkü :))

ben artık almayı kestim çevremdekiler moralimi bozuyor 7 aylık olmadan bişi alma uğursuzluktur deyip duruyorlar aylardır aynı şeyleri duymaktan bıktım bende pes ettim almıycam çeneleri kapansın artık çevremdekilerin

canım bolunun bir ilçesindeyim demişsin nerede olduğunu merak ettim.ben ünv boluda okudum.belki sana yardımcı olabilirim.

ohhoo millete kulak verirsek doğururken almamız lazım herşeyi :)) tabi o zamanda para kalırsa almaya, millete basit geliyo ama şu koyduğum resimlerdeki şeyler bile dünyanın parası tutuyor bi kerede herşey alınamıyo malesef azar azar aldıkmı bi bakıyosun çoğu şeyi alınmış şimdi hiç gözümde büyümüyo yatağıydı, arabasıydı, kıyafetiydi, beziydi, son aylarda kendimi doğuma hazırlıcam bunlarla uğraşayım derken dinlenemem bile şimdi rahat rahat çıkıp alabiliyorum..karnım büyüdükçe yürümek zor geliyo pazara gittim yarım saat yürüdüm belm koptu önümüzdeki aylarda daha fazla zorlanıcaz..

inşallah allah hepimize sıkıntısız sağ salim bebeklerimize sahip olmayı nasip etsin.bence de milletin ne dediğine bakmayalım herkesin kendine göre özel durumu olabiliyor mesela ben de ilçede görev yapıyorum şehir merkezine ayda bir kere kontrollerde gidebiliyorum o yüzden gittikçe yavaş yavaş alıyorum bana da alma erken diyorlar ama doğumdan üç hafta önce doğum iznine çıkınca ancak tamamen şehre gidebileceğim o zaman da panik yapmaktansa şimdi alıyorum.bence kimseyi takmayın uğursuzluk falan da gelmez nasıl düşünürsek öyle olur iyi şeyler düşünelim bebişlerimiz de mutlu olsunlar

bende yavaş yavaş alma tarftarıyım 7. aydan sonra hazırlık yapalım doğum içinmi para ayıralım herşey çok pahalı kendimizi sıkıştırmadan yavaş yavaş almak en mantıklısı ben ilk başta park yatağını ve oto koltuğunu aldım onlar ödenmiş olur en azından diye annemde bugün portbebesini ve çantasını almış şimdi getirdi kardeşimden fotoraf makinasını alayım hemen eklicem aldıklarımın resimlerini

ooo bebeişim tam gaz devam ediyorsun almaya...maşallahhhh
bende oğlumda çalişiyordum...önceden doğana kadar bezini alip birirktirmiştim..çok da iyi olmuştu..
şuan çalişmadiğim için koca eline bakiyorum eşimde zamani gelince aliriz modundaaa klava:
Neyse diğer çogu şeyleri hazir alacaklarim sadece biberon emzik o tür şeylerr..

bu ayımda bile yürürken yoruluyorum yarım saatte bir durup dinleniyorum 7 inci ayımda düşünemiyorum kendimi.bendede ufak tefek eksiklikler kalmıştı hevesim kaçınca bu hafta hiç çıkmadım dışarıya her doktor kontrolünden sonra uygun fiyatlı bişiler bakıyordum birde benden başka alıcak olmayınca herşey bana bakıyor artık ne yapabilirsem diyorum benden başka ilgilenicek alıcak başka biri yok çünkü.eşimde kızıyor milletin ne dediğine bakma sen boşver ağzı olan konuşuyor paran varsa alırsın kime ne diye

bolunun göynük ilçesindeyim canım orda öğretmenlik yapıyorum.kendim de boluluyum zaten.kaç yılında boludaydın ne okudun?merak ettim..

SLM GÜZEL ANNELER..ALLAH SAGLIKLA KULLANMAYI GİYDİRMEYİ NASİP ETSİN HEPİMİZE İNSALLAH...
BEN İLK HAMİLELİĞİMİ ÖĞRENDİĞİM ZAMAN BASLADIM ALMAYA...
KİMSEYE KULAK ASMAYIN...SONUCTA İLK BEBİŞLERİMİZ BUNUN HEYECANI MUTLULUGU HEVESLİYİZ HERALDE ALACAGIZ HERALDE BU GÜNLERİN AYLARIN TADINI CIKARACAGIZ...BOSVERİN..ALLAHA EMANET EDİN HEM KENDİNİZİ HEM BEBİŞİNİZİ....ALLAH SAGLIKLA KUCAGIMIZA ALMAK NASİP ETSİN YAVRULARIMIZI...

BENİM KIZIMA ALDIKLARIM

* 10 TANE AYAKLI ALT (DAHA ALAYIM DİYORUM) (MARKA CLUP BABY)
* 10 TANE UZUN KOLLU BADİ ALTTAN CITTITLI(DAHA ALAYIM DİYORUM)(CLUP BABY)
* 1 TANE KOT PANTALON (MARKA BÜCÜRÜK)
* 1 TANE KADİFE PANTALON (MARKA TİNTİNİ)
* 3 TANE KANVAS PANTALON (MARKA CHİLD-TİNTİNİ-BÜCÜRÜK)
* 1 TANE ÇİÇEKLİ KETEN PANTOLON (MARKA WENİCE)
* 2 TANE KADİFE TULUM (2-3 TANE DAHA ALICAM)
* 2 TANE PENYE TULUM
* 3 TANE PENYE TAKIM (ALT ÜST) 2 TANE DAHA ALICAM
* 1 TANE YÜNLÜ BATTANİYE (TOZ PEMBE) (MARKA BEBİŞKO)
* 1 TANE HAVLU KUMAS TARZINDA TÜYLÜ KALIN BATTANİYE(SEKER PEMBE TASLI)(MARKA AZİZ BEBE)
* 1 TANE HAVLU KUMAŞ TARZINDA TÜYLÜ KALIN BATTANİYE (BEYAZ) (MARKA SEVİ BEBE)
* 1 TANE POLAR BATTANİYE (ÜZERİ GEYİKLİ KREM RENGİ)
* 1 TANE BEYAZ ÜZERİN ÜZERİ SİMLİ TÜYLÜ KUNDAK( KULAKLI)(MARKA SEVİ BEBE)
* 1 TANE TOZ PEMBE HAVLU KUMASTAN BEBEĞİN SADE YÜZÜ GÖRÜNEN KULAKLI KUNDAKTAN (SADECE YÜZ KISMI YUVARLAK SEKİLDE ACIK)(MARKA UFAKLIK)
* 3 TANE AYAKKABI
* 7 TANE CORAP
* 1 TANE KÜLOTLU CORAP
* 1 TANE KADİFE ELBİS(ÜSTÜNDE MİNİ CEKETİ VAR)(MARKA AGUCUK)
* 1 TANE KADİFE İÇİ YÜNLÜ YELEK(MARKA AGUCUK)
* 1 TANE PENYE YELEK(1-2 TANE DAHA ALICAM)
* 1 TANE PENYE HIRKA (1-2 TANE DAHA ALICAM)
* 1 TANE BANYO HAVLUSU (MARKA AZİZ BEBE)
* 1 TANE ALT AÇMA BU EVDE KULLANMAK İÇİN (2 TANE DAHA ALICAM)
* 1 TANE ALT ÜST TAKIM HAVLU KUMAŞ(MARKA SEVİ BEBE)
* 1 ALT ÜST TAKIM(ÜST TÜYLÜ BUKLETTEN ALT İÇİ ŞİŞMELİ ASTARLI PACALAR BÜZGÜLÜ PANTOLON)(MARKA CLUP BABY)
* 1 ADET KISA KOL LCW TİŞÖRT(ÖNÜNDE ANNEMİ DÜNYALAR KADAR SEVİYORUM YAZIYOR)
* 4 PAKET UNİ BABY YENİ DOGAN ISLAK MENDİL(İLK 3 AY KULLANACAĞIM)
* 3 PAKET DALİN ISLAK MENDİL(3 AYDAN SONRA KULLANACAGIM)FAKAT DALİNDEN VAZGECTİM KREMLİ NİVEA ALICAM DALİNİDE KENDİM İÇİN KULLANIRIM ZİYAN OLMASI
* 1 PAKET BEBEK İÇİN KULAK CUBUGU
* 1 PAKET GĞÜS PEDİ
* BEBEK ARABASI MARKA (CHİCCO) AMA HERAN DEĞİŞTİREBİLİRİM JANE ALABİLİRİM
* TASIMA KOLTUĞU (CHİCCO)HERAN BUDA DEĞİŞEBİLİR YERİNE JANE OLABİLİR
* CHİCCO İYONLU BUHAR MAKİNASI
* CHİCCO TELSİZ
* KRAFT MÜZİKLİ İNEK (OYUNCAK)
* 50 CM BOYUNDA CİVCİV (OYUNCAK)
* 30 CM BOYUNDA TAS DEVRİNDEKİ DİNO (OYUNCAK)
* MOBİLYA YAPIM AŞAMASINDA
* UYKU SETİ SATEN ORGANZE TÜLLÜ YAPIM AŞAMASINDA
* PEMBE TÜYLÜ TERLİK(KENDİM İÇİN)HASTANEYE
* SEBAMED BAKIM SETİ 6 PARÇA (LOSYON-PİŞİK KREMİ-PİŞİK ÖNLEYİCİ-BEBE YAĞI-ŞAMPUAN-SABUN)
*ABAJUR HAZIR
* KAPIYA AHSAP İSİMLİK YAPIM AŞAMASINDA
*CİBİNLİK ORGANZE YAPIM AŞAMASIND
*BAKIM SEPETİ TÜLLÜ YAPIM AŞAMASINDA

VALLA KIZLAR DÜŞÜNE DÜŞÜNE YAZIYORUM ŞUAN ODAYA GİDİP BAKMAM GEREK ŞUANDA YATAKTAN CIKIP ÜSENİYORUM GİTMEYE AÇIKÇASI AKLIMDAKİLERİ YAZIYIM ŞİMDİLİK SONRA DEVAM EDRİM BAKINCA....
BAŞKAAAAAAAAAA HIMMMMMM

NEYSE ALICAKLARIMI YAZAYIM

* 1 TANE NEVRESİM TAKIMI
* 3 TANE BATTANİYE GÖRDÜM SÜPER ONLARI ALICAM(KOLEKSİYON YAPIYORUM:)
* 1 TANE KAZ TÜYÜ YORGAN
* 1 TANE KAZ TÜYÜ YASTIK
* 1 TANE DR BROWNS BİBERON (REZENE ÇAYI İÇİN)
* 1 TANE EMZİK(VERMEYİ PEK DÜŞÜNMÜYOM MA BULUNSUN)
* 1 TANE EMZİK KUTUSU)
* 3-5 TANE DAHA AYAKLI ALT
* 3-5 TANE DAHA UZUN KOLLU BADİ
* 2-3 TANE KİLOTLU ÇORAP DAHA
* 10 TANE DAHA KISA CORAP(HER RENK OLSUNKİ HER KIYAFETE UYGUN)
* 2 ADET ATEŞ ÖLÇER(KULAKTAN VE KOLTUK ALTINDAN)MARKA BRAUN
* KENDİME GECELİK VE SABAHLIK
* YATAK ODAMA NEVRESİM TAKIMI(EVDE ACILMADIK NEVRESİMLERİM VAR AMA ŞU KERVAN MAĞAZASINDAKİ SATEN OLANLARDAN ALMAK İSTİYORUM COK HOS
* KENDİME PEMBELİ SACIMA KUDALE
* KENDİME PEMBELİ ÇORAP VE PATİK
* EMZİRME ATLETİ VE SÜTYENİ
* 2-3 TANE AYAKKABI DAHA(FRKLI RENKLERDE)
* 2-3 TANE DAHA KADİFE TULUM)
* 1 TANE TARAK VE FIRCA TAKIM(ÇİÇEKLİ GÖRDÜM SÜPER YAAAA)
* 1 TANE KAŞMİR HALIDAN ÇOCUK HALISI
* HASTANE ÇIKISI 3-4 TAKIM
*ÖNLÜK 5-6 TANE RENK RENK(HER KIYAFETE UYGUN)
*KANGURU (MARKA NURSE)
*1 TANE MEVLİT KIYAFETİ
* MEVLÜT SEKERİ MALZEMELERİ(EMİNÖNÜNDEN)
* 3-4 TANE MİNİK FIRFIRLI KİLOTLARDAN
* MALZEME ÇANTASI (YANİ BAKIM ÇANTASI)
* 1 TANE TIRNAK MAKASI
* BURUN ASPİRATÖRÜ ALMIYORUM ZARARLIYMIS
* KAPIYA TÜLLÜ SÜS(KADİR HASTA GÖRDÜM SÜPERRRRRR)
* YATAK ODASINA SEPET(GECE YANIMDA YATMASI İÇİN)
* SALLANAN KOLTUK KIZIMIN ODASINA

KIZLAR YAZMADIGIM COK EKSİĞİM VARDIR DEFTERİME BAKMAM LAZIM.....DAHA COOOKKK SEYYY ALICAMMM COKKK...2 AYDA BİTİRMEM LAZIM EKSİKLERİ..SON AY DİNLENİRİM ARTIK...BU AY SONU MOBİLYASI GELİCEK KISMETSE BİRAZ HAVALANIR 1 KAC HAFTA SONRA SİLER KIYAFETLERİ YIKAR ÜTÜLER YERLEŞTİRİRİM..SONRA PERDELERİNİ TÜLLERİNİ SİPARİŞ EDİCEM ONLAR YAPILIR GELİR...ALLAH KISMET EDERSE HERSEY YAPILIR..YETERKİ KUZULARIMIZ BİZ SAGLIKLI OLALIM TABİ BİRAZDA PARAMIZ OLSUN..GERİSİ KOLAY...

KIZLAR BELKİ ALDIKLARIMDAN BAZILARINI UNUTMUSUMDUR SONRA EKLERİM...BAKAMIYORUM ŞUAN ÇÜNKÜ
ALICAKLARIMIDA KESİNNNNNN EKSİK YAZMISIMDI ÇÜNKÜ DAHA BİŞEYLER VARDI DEFTERİME BAKMAM LAZIM ONUN İÇİNDE

NEYSE HEPSİNİ BAKINCA EKLERİM EKSİK YAZDIYSAM..

BENİM KIZIMINKİLE ŞİMDİLİK BU KADAR

Aldiklarimdan
* 1 tane toyikiden oyuncak inek yumusacik
alicaklarim
* agizlik mendil 1o lu pakette
* bebe kolonyasi

Bizde bide bi durum vardir..mesela ben görümceme eltime ablama kocaman hurc doldurdum hep bebek kiyafeti battaniye hastane cikisi takilarinida taktim v.s
bende 4 görümce var hepsi hazirliyor hur. Bide eltim bide ablam bide annem bide kayinvalidem..8 hurc bebek hediyesi gelcek...annem kayinvalidem bide örgüler yapmislar...bide akraba konu komsu hediyeleri oooo dolu vallahi...herkes diyo alma bişeyler ama...elimde değil..heves işte...

Kizlar bu arada kac gündür agliyorum hastanelerde kosusturuyorum ananem cok hasta samatyada yogum bakimda 2 gün önce kalp krizi gecirdi...sizden bişey istesem allah rizasi için ananem için şimdi bi dua edermisiniz...bende edeyim şimdi hatta...
Allah ananeme acil şifalar versin allah torunlarina kizlarina evlatlarina bağislasin..biran önce evine dönsün yarabbim..
Sen dualarimizi kabul et
1 dua bile cok önemli...dünya dualarla ayakta duruyor değilmi...birde biz hamilelerin dualari kabul olurmus..allah hepinizden razi olsun...

geçmiş olsun allah şifasını versin canım işallah biran önce iyileşir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…