Bebek Planı Yaparken Eşim Tutuklandı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Aynen aynen geçiştirmemis eşiniz sizi mantıklı düşündüğünden yapmamış cocuk.
Şimdide pişman üzdüğü için, hapisteyken bırakıp gidersiniz diye korktuğundan değil yani. Hepsi çok aşktan.
Ay evet tıpkı kendisi gibi mantıklı çevresi sayesinde şimdi harika yerlerde maşallah.

Evet maddi manevi sıkıntı çekmedim istediğim an ofisimi açıp çalışabilme imkanım var kimsenin altında iş dilenmeyeceğim ailemde arkamda bu konuda. Ayrıca hadi açmadım öncesinde evden çizim yaparak sattığım çok oldu mesleğime güveniyorum sadece dışarda çalışmadım ihtiyacım olmadı çünkü eşimden dolayı durumumuz iyiydi .Eşim cezaevinde ve ilk derdim onu bir an önce çıkarmak her gün avukatlarla görüşüyorum her gün onun için ofis ofis dolaşıyorum buraya yazmak zorunda değilim bunları her zamanda arkasındayım. Bebeğe gelince evet bi derdim de o çünkü benim hayat planım o yöndeydi planlarım bozuldu düzenim bozuldu ne derdim olmasını bekliyordun tam olarak başka ?
Allah daha çok versin, ne güzel şanslısınız o halde. Ancak sizin konuda anlatımınız sadece bebeğe odaklanmanız kocanızın şuan ki durumundan çok bebeğiniz olmamasına üzüldüğü anlamı çıkıyor.
Normal bir insan şu aşamada ne kadar çocuk isterse istesin çocuğum olmadı diye yakınmaz. Eşinin derdine düşer, bebek fikri aklına bile gelmez. Resmen koyun can derdinde kasap et derdinde. Ayrıca bebek 1-2 yıl babasını görmese ne olacak yaa düşünceniz de gerçekten aşırı saçma. Çocuğu kendinizin yalnızlığınıza bir yoldaş için ve kendiniz için yapıyorsunuz sadece. Nasıl bir mantık ben anlamadım.
Maddi olarak bebeğe yetebilirsiniz de şu düşünce yapısıyla anne olarak bence çok bir şey katamazsınız bir çocuğa.

Bir de dikkat ettim burada şu kadar üniversite bitirdim diye hava atanlar hep iki yıllık bitirmiş oluyorlar. Master yapmışlar sanki başımıza.
İyi bir okul/bölümde okuyanlar ikinci üniversite okumaya ihtiyaç duymuyor zaten. Olursa anca yüksek lisans işte. İki ve üzeri üniversite okuyan ve bunu özellikle belirtenler dandik dundik şeyler okumuş oluyor hep. 😁

2 üniversite bitirdiğinize eminmisiniz?
Artık her yer bina, ismi de üniversite.. Akademisyenler de kahvehane dayısı, gün teyzesi modundalar. Bir de istisnalar alınmasın da kurs gibi bölümlere gidip 3-5 üni bitirenler var. Hiç bir akademik vizyon yok. İsmi üniversite ama baksan İSMEK kursundan hallice

Ben de şunu düşünüyorum mimarlıktan sonra ne maksatla 2 yıllık sağlık okunur???
Mimarlığın, inşaat mühendisliğinin de bir olayı yok ki. Kardeşim İTÜ mimarlık mezunu olmasına rağmen kaç ay işsiz kaldığı oldu. Ortalık dolu bunlardan. O yüzden sıradan Anadolu üniversitelerini işverenler ciddiye almıyor pek. Sağlık okuması mimarlıktan daha garanti bir yol belki de.

Bana da çok saçma geldi. Tam tersi olsa mantıklı olurdu. Mimarlık dediği belki bizim bildiğimiz mimarlık değildir😁
Kursla falan iç mimarlık belgeleri veriliyor. İnşallah öyle bir şey değildir. 😁

Bana da çok saçma geldi. Tam tersi olsa mantıklı olurdu. Mimarlık dediği belki bizim bildiğimiz mimarlık değildir😁
Valla bana da öyle geldi. Mobilya dekorasyon vs mi ki? Yani öyle bi bölüm var mı bilmiyorum da varsa hiç şaşırmam. Bana şu senaryo doktorluk üzeri 2 yıllık adalet meslek yüksek okulu okumak gibi geliyor

İyi bir okul/bölümde okuyanlar ikinci üniversite okumaya ihtiyaç duymuyor zaten. Olursa anca yüksek lisans işte. İki ve üzeri üniversite okuyan ve bunu özellikle belirtenler dandik dundik şeyler okumuş oluyor hep. 😁
Aklıma hep 3 üniversite bitirdim diyen aşırı küfürbaz abla geliyor. Sürekli ban yiyip gelip herkese saydıran sonunda süresiz banlanan abla😁

Kart ne demek pardon bu adam 60 yaşında mı ayrıca ne kadar igrenc bir tabir . Artık millet 30 35 de ilk evliliğini yapıyor ben de o 36 yaşındayken evlendim kendi yaşıtım olsaydı da 8-10 yaş daha genç olacaktı sadece . Boşanmış olması bir şey ifade etmiyor herkes boşanabilir hatta 3 4 kere evlenip boşanabilir gayet olağan bir durum . İlk defa mı ikinci kez evlenen bi adam gördün ? Bizle işleri olmadıktan sonra boşanması sorun olmuyor iyiki de yaş farkım olan bir adamla evlendim her açıdan çok iyi oluyor ilk evliliğindeki hataları yapmıyor mesela ve daha hanımcı oluyor daha çok değer veriyor vs vs bu olay oldu yapamadı çocuğumu göremem diye ve yurtdışına gitme ihtimalimiz vardı onun için gidelim orda yapalım düzen kurup diyordu inşallah eleştirdiğin her şeyi yaşarsın :)
Damızlık, 2-3 sene babasız büyüse bir şey olmaz diyip benim kart dememi eleştiremezsiniz.
İlk evliliğindeki hataları yapmayan versiyonu karısına zorla ertesi gün hapı içtirip, kendimi öldürürüm diye manipüle edip, başını belaya sokup hapise giriyor. İyi hali bu ise ilk karısı boşanınca kurban kestirmiştir. Sizle evlenince de tamamen bir oh çekmiştir kurtuldum diye.
Boşanmak bir kabahat değil, ama boşanmanın arkasındaki sebep önemli. İlk karısı kapının önüne koymuş belli ki.
Keşke siz de ilk evliliğiniz için 30’u bekleseydiniz. Gözünüzü açtığınız gibi karşınıza çıkan ilk adamla evlenmeseydiniz. Sağlıklı ilişki nasıl olur görürdünüz belki ve bu yaşadığınız şeyin ne kadar toksik olduğunu anlardınız. 30 yaşındaki adamın 19 yaşındaki kızla sevgili olmasına girmiyorum bile. Dediğim gibi adam sizi gözünüz açılmadan kapamaya bakmış. Daha olgunu ve aklı başında olanın bakmayacağı bir tipti muhtemelen.
Beddualarınızı da kendinize saklayın, gözünüz azcık açılsın diye konuşuyoruz şurda.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X