Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

Doğum yapmışsınız hayırlı olsun .
Ben de prima alacağım.
Bebeğiniz kaç kilo doğdu.

Kızlar günaydın. Rabbim doğuran tüm annelerin bebeklerini analı babalı büyütsün inşallah. Geri kalan hamişleri de Allah kurtarsın darısı onlara inşallah kızlar göğüs uçlarım çok fena. 2 gün sonra 1 aylık olcaz ama göğüs uçlarım hala düzelmedi. göğüs ucu yara olanlar neler yaptınız? Önerebileceğiniz bişeyler var mı?

Garmastan onarıcıymış bi bak istersen. Ben önden kullandım yara olmadı.

Garmastan onarıcıymış bi bak istersen. Ben önden kullandım yara olmadı.
Bende önden lansinoh kullandım hiç fayda etmedi bana. Bide göğüs ucum yok içe gömük ondan da çok yara oldu galiba. kanıyor bebeğin ağzına gittikçe öğüyor yavrum.

ben ilk çocukta lansinoh kullanmıştım işe yaramamıştı
ilk 2 -3 ay işkence gibiydi
arkadaşım ceviz kabuğuna saf zeytin yağ dök onu göpüğ uçunu kapat demişti
sonra lahana kabuklarını buzdolabına koy sonra onunla memeleri kapat o da rahatlatır demişti

hepsini denedim ama hiç hatırlamıyorum iyi gelmişmiydi, sen bi dene istersen.

Deneyim bakalım inşallah işe yarar. Sol göğsüm daha kötü yarıldı resmen çok acıyo sol göğsü bebek emmiyo reddediyo sağı emmek istiyo. Ne kadar zormuş hiç bu kadar zor olacağı aklıma gelmezdi valla.

Bi arkadaşım da böyle bi sıkıntı yaşadı, gumus kapak kullanmış iyi gelmiş bi dene istersen

Ben anne bebek çantası aldım çok memnunum.https://m.trendyol.com/my-valice/smart-bag-mother-star-usb-li-anne-bebek-bakim-ve-sirt-cantasi-turuncu-p-3992007?from=order-detail&merchantId=104669

Ben memede yara,iritasyon,problem yaşamadım kızlar.Gayet rahat emziriorum.Sanirim mantığını anladım ben bu işin.Memenin ucunu değil kahverengi kısmın tamamını veriyorum kızıma o da zaten refleks olarak hemen kapio.Dogdugunda da doktor daha göbek bağı kesilmeden göstermişti bana yalaniodu kızım.Zaten o refleksle doguolar minnoslar.

valla emzirme saatlerini ağlayarak geçiriyordum o yüzden cok iyi anlıyorum
bi kere hüngür hüngür ağlayıp emzirmiştim sonra vicdan azabı çekmiştim

silikon kapak kullanıyordum o biraz daha toparlamıştı.

Merhabalar doğumuma henüz var ama konuyu ara ara takip ediyorum önemli yerleri kaydediyorum. Gözünüzaydın yavrunuz sağlıkla büyüsün, hayırlı evlat olsun inşallah garmastan adında bir krem var deneyebilirsiniz o çok iyi geliyor. Birde en iyi gelen tahin yağı. Normal tahin aldığınızda üzerinde birikmiş yağını sürerseniz oda iyi gelecektir

bana göre ilk ay emzirmek doğumdan zor
bundada daha hiç bir şeye başlamadım
6 sene geçmiş o doğumun üzerinden neyin özgüvenindeysem artık

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…