Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Bende o ahsaplari beğeniyorum ama eşim son anda park besiklere takti kafayi dalan i kendi kiyafetlerimde denedim ama beceremedimmi bilmiyorum erimedi mustelayi arastirmaktayim
Ahşaplar ham halde boyalı vernikli değil doğal diye tercih ettim. Park yataklarda polyester ve plastik malzeme var maalesef. Ve ahsap beşik de çok çok hafif. Tek kişi bi odadan digerine götürebilir. Tabi eni 70 değil 60 olanları. Işi bitince kaldırmaksa mevzu bu ahşap besikte gayet demonte zaten. Haa derseniz ki köydür yayladir tatildir biz çok gezeriz. O zaman park yatak alın tabi.

Anlıyorum Ben aslında markadan çok genel ürünleri merak etmiştim. Mesela anakucağı kesin alınmalı mı, veya uçu anne göğsüne benzeyen biberon falan
Size de tabi ki hak veriyorum. Ben bu başlığa böyle bir tablo yakışır diye fikir vermek istemiştim
Ama zamanla gerekenleri araştırıp öğreneceğiz sanırım böyle araştırmaya can kurban

Bazı şeyler o kadar kişisel ki, bebekten bebeğe, anneden anneye değişiyor. Ben 3. Çocuğumu bekliyorum. Anakucağı hiç kullanmadım, ihtiyaç duymadım. Diğeri çıkar aa benim elim kolum oldu der mesela. Her çocuk da durmuyor içinde.
Biberon konusunda şunu net söyleyim, anne memesine yakın kısmı reklam sadece. Biberon meme reddi ihtimali taşır, her bebekte olmasa da çoğu biberonun rahatlığını tercih eder. Çalışmıyorsan biberona hiç bulaşma, bir ihtiyaç değil. Çalışıyorsan farklı tavsiyelerim olabilir. Emzirme konusunda kendine güven, ilk bebeğimde çok ağladım sütüm neden yetmiyor diye, ikincide doya doya emzirdim. Eksik olan süt değil, bilgilerimmiş.
Deterjan konusunda siveno tavsiye ederim, ilkokula giden oğlumun çamaşırlarını bile onunla yıkıyorum.
Ayrıca merak ettiğin konuları sorabilirsin.

“Merak ettiğin konuları sorabilirsin” dediğiniz için gözyaşım pıt Bu da hamilelik hormonlarından sanırım
Çok teşekkür ederim, arada sizi veya bu sayfayı meşgul edebilirim

“Merak ettiğin konuları sorabilirsin” dediğiniz için gözyaşım pıt Bu da hamilelik hormonlarından sanırım
Çok teşekkür ederim, arada sizi veya bu sayfayı meşgul edebilirim
Yaa bizi bizden başka kim anlar Doğuma kadarki son günlerim, buralardayım. Sonra da fırsat buldukça bakar cevap veririm elbet. Ben de zamanında çok sordum, hala da soruyorum
Bende başlarda sarılık ihtimaline karşı mama vermeyi düşünüyorum da. Teşekkür ederim
Yapma, etme, eyleme mamaya ihtiyacın yok, hele ki sarılık ihtimaline karşı. Süt meselesi arz talep meselesi. Mamaya bulaşırsan sütün günden güne azalır. Biberonu beğenen bebeğin emmek istemeyebilir.

Anladığım mama kan şekerinin filan düşmesini açlığı önlüyo ama sarılık olmasın diye illa emzirmek lazım bolca.
Emzirmek lazım ama ya bebek ememezse az gelirse aç kalırsa
Sütü tabiki 2 saatte bir vericem ama sarılık olur hastanede kalırsa diye korkuyorum açıkçası

Emzirmek lazım ama ya bebek ememezse az gelirse aç kalırsa

Sütü tabiki 2 saatte bir vericem ama sarılık olur hastanede kalırsa diye korkuyorum açıkçası
2 saatte bir emzirirsen tabiki sütün az gelir, doymayabilir, sarılık olabilir. İlk hsftalar sütün artana kadar bebek her mıkırdandığında emzirilmeli. Saat tutma, sadece ilk 40 gün gece 2 saati geçirme. Gündüz asla saat yok. Ne zaman ve ne kadar isterse.

İlk bebekte doktorumu dinleyip saatli emzirdim. Sonuç sarılık, düşük kilo alımı, mamaya başlama, ileriki zamanda 2 ay süren meme reddi.
İkincide doktorum farklıydı, yukarda anlattığım gibi yaptırdı bana. Ben tavsiye etmeden asla mama verme, dedi. Sonuç 0 mama, sadece anne sütü alan bir bebek.

Gece 2 saatte bir gündüz her istediğinde.

Polyesterden nefret ederim, herşeye de koyuyorlar sanki memlekette başka kumaş maddesi yok

Siz nasıl beşik aldınız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…