Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Çok sağolun sizi de Allah kurtarsın bi avazda inşallah Çok teşekkür ederim ya garmastan kremi denycem bakalım olmazsa tahin yağını da deneyim

Önceden aldım 38 haftada filan. Göbek 107-110 civarıydı m l aldım. Hemen iniyo göbek zaten büyük almayın. Ilk once uçtan tutturuyodum. 2 3 güne sıkar hale geldim.
Şuan 59 kiloyum gobek deliği çevrem 90 şuan 25 haftadayim henuz çok uygun m l buldum ama kararsız kalmıştım bol gelir mi siktikca küçülür birşey mi bu owli

Şuan 59 kiloyum gobek deliği çevrem 90 şuan 25 haftadayim henuz çok uygun m l buldum ama kararsız kalmıştım bol gelir mi siktikca küçülür birşey mi bu owli
Sıktıkça küçülür bir şey evet. Ustüste sarıp ince lastikleri de çapraz sıkıyoruz.

merve dediğin çantayı çok begendim, sen ne kadara almıştın, ekimde biri indirimde 189 a aldım yazmis şuan 400kusurlerde yorum yapan mi yanlış yaptı acaba? Ona gore yılbaşında indirim olursa diye bekleyeceğim

bana göre ilk ay emzirmek doğumdan zor
bundada daha hiç bir şeye başlamadım
6 sene geçmiş o doğumun üzerinden neyin özgüvenindeysem artık
Gerçekten öyle. Lansinoh kremi çok önerdiler doğumdan önce başladım ama bi faydasını görmedim. Bide garmastan denycem sizde garmastan başlayın bence. merve kullanmış yara olmamış. Sizde başlayın şansa bırakmayın. Çok zor yara olması rabbim yardımcımız olsun valla.

Kızlar bebeklerinizin beslenme durumu nasıl?Benim kızım biraz fazla beslenio ve hazımsızlık cekio gibi gelio bana.Doktora da sorucam ama sizin durumları da öğrenmek isterim.Bi kere memeden asla ama asla ayrilmio 24 saat emio.İki üç gün önce sütüm bitti sandım, resmen bunalıma girdim.Memenin dolmasına fırsat vermedi ki kızım.Dun anneme bıraktık.Sutumu de sagdim ama nolur nolmaz diye de mama bıraktık.Kizim 150 ml anne sütünü bı defa da bitirmiş.Bi saat sonra da mama içmiş.Bi kaç saat sonra tekrar mama.Sizce 20 günlük bebeğin bu kadar beslenmesi fazla değil mi.Bana fazla.gibi geldi.Gece sabaha kadar ayakta dikti bizi gaz sancisindan.İki defa mama aldı meme reddi yaşamadım.İnsallah hiçbirimiz yaşamayız.

merve sen garmastan ı doğumdan önce mi kullanıyordun ? Doğumdan sonra devam ettin mi ? En çok korktuğum şey bu göğüs ucu yarası

Fazla değil bence canım her bebek farklıdır. Bizimki 2 gün sonra 1 aylık olacak. Hep memedeydi şükür o meme atakları geçti ama meme veriyorum sütüm yetmiyor geceleri de 1 veya 2 defa mama veriyorum. Doymuyor yoksa. Süt ilk başlarda biraz çok oluyo kanallar açıldığı için göğüsler taş gibi oluyo sonra çekiliyo galiba benim de öyle oldu sütüm yetmiyo şimdi bebeğime sağıyorum bazen ikisinden 80 ml alıyorum bazen 150 ml alıyorum değişiyor. İkisini sağınca kaç ml alıyosun peki?

İkisinden dün 150 alıp bıraktım canım.Devam etsem alabilirdim daha ama yorulmustum bı de yeter sandım ama yetmedi 150 ml bizimkine.

İkisinden dün 150 alıp bıraktım canım.Devam etsem alabilirdim daha ama yorulmustum bı de yeter sandım ama yetmedi 150 ml bizimkine.
Maşallah bol bol sütün olsun inşaAllah göğüsleri tam boşaltana kadar sağ doktorum öyle demişti bana. Bi göğsün tam boşalmadan diğerini verme demişti mastit mi ne oluyormuş galiba. Bide emzirdikten sonra veya sağdıktan sonra göğüslerinde sızı gibi ağrı gibi oluyo mu canım? Benim emzirmeden sonra felan sızı oluyo göğüslerimde.

Çok doluysa oluo canım.Bi de eğer çok doluyken emziriosam,bebek meme ucumu ilk kapıp emmeye başladığında çok aciyo sonra geçio.

Damla kullanıyo musun gaz için? Benimki de dolmasına fırsat vermiyo sürekli memede.

merve sen garmastan ı doğumdan önce mi kullanıyordun ? Doğumdan sonra devam ettin mi ? En çok korktuğum şey bu göğüs ucu yarası
31. Haftada başladım her duştan sonra sürdüm. Doğumdan sonra hiç kullanmadım kendi sütümle islak bıraktım. Ama benim uçlar kocamandı onun da şansı bence.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…