Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Olabilir benim pek göğüs ucum yok, umarım seninkiler hiç hiç yara olmaz maşallah diyelim
Benimde göğüs ucum yok bebek tutmaya çalıştıkça daha çok yara oluyo haberiniz olsun. Garmastan kullanın doğumdan önce diycem ama heran doğum olabilir elinizin altında bulundurun en azından. Ben silikon göğüs ucu aldım onu kullanmayı beceremedim ilk zamanlar şimdi takıyorum oda daha çok acıtıyo. En iyisi önceden önlem almak kremi mutlaka al ama. İnan çok zor göğüs yarası. Bebeğini seve seve hevesli bi şekilde emziremiyosun acı çekmekten. İnşallah seninki yara olmaz canım. 🌺

Yaa bizi bizden başka kim anlar 😍 Doğuma kadarki son günlerim, buralardayım. Sonra da fırsat buldukça bakar cevap veririm elbet. Ben de zamanında çok sordum, hala da soruyorum ☺️

Yapma, etme, eyleme 😭 mamaya ihtiyacın yok, hele ki sarılık ihtimaline karşı. Süt meselesi arz talep meselesi. Mamaya bulaşırsan sütün günden güne azalır. Biberonu beğenen bebeğin emmek istemeyebilir.

Pekii göğüs ucu minik olanlara bir öneri var mı? Sanki bebişim doğunca ememeyecek gibi geliyor:KK43:(
Home office çalışıyorum ama Mayıstan sonra haftada 2 gün işe gitme durumum da olacak. O zamanları şimdiden dert etmeyeyim diyorum ama sağma muhabbetleri önünde sonunda gerekecek gibi

Benimde göğüs ucum yok bebek tutmaya çalıştıkça daha çok yara oluyo haberiniz olsun. Garmastan kullanın doğumdan önce diycem ama heran doğum olabilir elinizin altında bulundurun en azından. Ben silikon göğüs ucu aldım onu kullanmayı beceremedim ilk zamanlar şimdi takıyorum oda daha çok acıtıyo. En iyisi önceden önlem almak kremi mutlaka al ama. İnan çok zor göğüs yarası. Bebeğini seve seve hevesli bi şekilde emziremiyosun acı çekmekten. İnşallah seninki yara olmaz canım. 🌺
Göğüs ucundan ben de çekeceğim o zaman:KK43:
Lansinoh kullanıyorum hafif kaşıntı hissettiğimde ara sıra ama Garmastan a mı geçsem? Bir de her gün mü kullanmak lazım

Göğüs ucundan ben de çekeceğim o zaman:KK43:
Lansinoh kullanıyorum hafif kaşıntı hissettiğimde ara sıra ama Garmastan a mı geçsem? Bir de her gün mü kullanmak lazım

Göğüs ucum şimdiden acıyor. Krem sürünce hafif yanıyor bir süre. Normal mi yanması. Ucuna sürmemem mi gerekiyor.

Göğüs ucum şimdiden acıyor. Krem sürünce hafif yanıyor bir süre. Normal mi yanması. Ucuna sürmemem mi gerekiyor.
Lansinoh u mu? Onu ben ucuna ve tüm kahverengi bölgeye sürüyorum.
Benim de bayadır kaşıntı oluyor. Kaşındığı gibi sürüyorum bir kaç gün götürüyor

Bebek göğüs ucunuza rahat tutabildi benim de çok küçük yok gibi uyarilinca biraz büyüyo tutamaz diye korkuyorum

Lansinoh u mu? Onu ben ucuna ve tüm kahverengi bölgeye sürüyorum.
Benim de bayadır kaşıntı oluyor. Kaşındığı gibi sürüyorum bir kaç gün götürüyor

Evet lansinoh . Uzun bir yanma değil ama sürdüğümde hafif bir sızlama yanma olup geçiyor.
Ucunda hafif çatlaklar görüyorum o yüzden sürüyorum.

Evet evet kremi yarın hemen temin edeyim, lansinoh kullanıyorum epeydir ama sen işe yaramadığını söylemişsin, inşallah seninkilerde alışır iyileşir bir an önce 🙏🏼

Kızlar owli kundak yenidoğanda kullanılıyor mu? Elleri hiç durmuyor sıçrayıp uyanıyor. Kendim kundak yapmayı beceremedim. Hazır alacağım ama acaba owli mı alsam direk dedim.

X