Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Kizlar ben simdi dogum cantami hazırladım
Bebek için 4 takim kıyafet ( icinde sapka ve eldiveni dahil)
5 adet zıbın
3 adet çorap
3 adet ağız bezi
20 adet bez
Islak mendil
Temizleme pamugu
Alt acma örtüsü
1 adet penye 1 adet müslin 1 adet kalin battaniye
Pisik kremi

Kendim icin
2 takim pijama
1 adet hirka
Corap
Depend ve bir kac tane normal ped
2 adet ic çamaşırı
2 adet atlet
Sütyen
5 adet göğüs pedi
Göğüs kalkani
Havlu kagit islak mendil vs koydum
Sizce eksik yada fazlam varmi?
Göğüs ucu kremi 😔 Kalkan ile birlikte şart bence..Bazı hastaneler veriyormuş ama benimkisi vermiyordu kendim götürdüm

Kizlar ben simdi dogum cantami hazırladım
Bebek için 4 takim kıyafet ( icinde sapka ve eldiveni dahil)
5 adet zıbın
3 adet çorap
3 adet ağız bezi
20 adet bez
Islak mendil
Temizleme pamugu
Alt acma örtüsü
1 adet penye 1 adet müslin 1 adet kalin battaniye
Pisik kremi

Kendim icin
2 takim pijama
1 adet hirka
Corap
Depend ve bir kac tane normal ped
2 adet ic çamaşırı
2 adet atlet
Sütyen
5 adet göğüs pedi
Göğüs kalkani
Havlu kagit islak mendil vs koydum
Sizce eksik yada fazlam varmi?
Terlikleri unutma papatya.. 😘👡👡Ve de kisisel bakim urunleri(tarak, dis fircasi, havlu vs)

Kizlar ilk gunlerde en cok kullandigim ve iyi ki almisim dedigim urunleri yazayim.
Reflu yastiginda cok kararsiz kalmistim indirimde diye uygun bir urun son vakit aldim. Odadan odaya gezidiriyorum. Besigin icine cok guzel oturuyor cocugu yuz simetrisi icin sagli sollu yatiriyorum. Yatis pozisyonu cok kolay veriliyor.

Emzirme minderi elim kolum oldu. Memede uzun sure kaliyor hem kol dayanmaz hem de yastik yine tutus kolayligi sagliyor.

Yatagin kenarinda lambader kullaniyorum. Gece lambayi yakmaya kalkmadan her mikirdadiginda bakiyoruz anne yanindan alip yataktan yataga koyuyorum.

4 katli muslin ortu almistim. Evde ince polar battaniyeye sarili oluyor uzerine bunu ativeriyorum. Disari cikarken de kurtarici oldu hem hafifce cocuga agirligi yok guzel de sariliyor 🤗🤗

Yok bitanem goturmedim keşke goturseymisim dedim.Benim en büyük kurtaricim emzirirken😍❤️sen napiosun son durumlar ne😃
Sen çok memnun kaldım diyince dedim sorum hastaneye iyiyse çantama koyayım
O zmn koyuyorum 😍
Bnde iyiyim şükür 2 Aralık olan günümü dr yarına aldı Az kalsın bugün doğuruyordum 🤣🤣
İnşallah yarın doğum 😍

Kızlaaar naçizane tavsiyelerde bulunmaya geldim. Ben plastik göğüs ucu kalkanı almıştım mycey marka. Çok memnunum. Göğüsten akan süt içinde birikiyor, enjektör ile emzirmeden önce oğluma veriyorum. Hem süt ziyan olmuyor, hem göğüs pedi kullanamıyorum ben kaşıntı yapıyor o açıdan çok memnun kaldım. Emzirdikten sonra azıcık göğüsleri sıkıp sütümü uçlara sürüyorum, kalkanı takıyorum. Hiç yara olmadı.

Bir de kiwi marka elektrikli pompa almıştım. İlk günler göğüsler tam boşalmayınca şişlik ve ağrı oluştu. Sağdık rahatladı. Şimdi de sütüm çok olur oğlum bitiremezse sağıyorum. Vücut yenisini üretecek nasıl olsa. İnanılmaz rahat ediyorum.

Emzirme yastığı almadım. Hâlâ da ihtiyaç duymadım. Kişiye göre oldukça değişken bir ihtiyaç herhalde.

Kızlaaar naçizane tavsiyelerde bulunmaya geldim. Ben plastik göğüs ucu kalkanı almıştım mycey marka. Çok memnunum. Göğüsten akan süt içinde birikiyor, enjektör ile emzirmeden önce oğluma veriyorum. Hem süt ziyan olmuyor, hem göğüs pedi kullanamıyorum ben kaşıntı yapıyor o açıdan çok memnun kaldım. Emzirdikten sonra azıcık göğüsleri sıkıp sütümü uçlara sürüyorum, kalkanı takıyorum. Hiç yara olmadı.

Bir de kiwi marka elektrikli pompa almıştım. İlk günler göğüsler tam boşalmayınca şişlik ve ağrı oluştu. Sağdık rahatladı. Şimdi de sütüm çok olur oğlum bitiremezse sağıyorum. Vücut yenisini üretecek nasıl olsa. İnanılmaz rahat ediyorum.

Emzirme yastığı almadım. Hâlâ da ihtiyaç duymadım. Kişiye göre oldukça değişken bir ihtiyaç herhalde.
Kalkanın içinde biriken süt bebeğe verilmemeli diye biliyordum ben beklemiş süt olduğu için. Hatta philips avent kalkanı anlatan bi kadın vardı youtube videosu kısa bişey aventin kendi videosuydu sanırım o da orda kesinlikle içinde birikeni vermeyin diyodu. İstersen bi doktora sor canım🤷🏼‍♀️🙄

Kalkanın içinde biriken süt bebeğe verilmemeli diye biliyordum ben beklemiş süt olduğu için. Hatta philips avent kalkanı anlatan bi kadın vardı youtube videosu kısa bişey aventin kendi videosuydu sanırım o da orda kesinlikle içinde birikeni vermeyin diyodu. İstersen bi doktora sor canım🤷🏼‍♀️🙄
Oda sıcaklığında üç saate kadar bekleyebiliyormus süt canım. Biz zaten saat başı uyanmazsa kendimiz uyandırıyoruz, öyle dediler. En fazla 1 saatlik süt olmuş oluyor ama genelde birini emerken diğerinden akan süt oluyor. Bakıyorum başta ikisi de boş çünkü.

Ama yine de teşekkür ederim tavsiyen için, beklemiş olmamasına dikkat ederim 😉🥰

Yaaa ben var ya koskoca en büyük boy bı valiz hazırladım wallahi hicbisi kullanamadan eve geldim.
Sen çok memnun kaldım diyince dedim sorum hastaneye iyiyse çantama koyayım
O zmn koyuyorum 😍
Bnde iyiyim şükür 2 Aralık olan günümü dr yarına aldı Az kalsın bugün doğuruyordum 🤣🤣
İnşallah yarın doğum 😍
Yaaa çok az kaldiiiii yuppii sen de kavusuosunnn😍😍😍😍😍😍müsait olunca haberdar et bizi de.

Yaaa ben var ya koskoca en büyük boy bı valiz hazırladım wallahi hicbisi kullanamadan eve geldim.

Yaaa çok az kaldiiiii yuppii sen de kavusuosunnn😍😍😍😍😍😍müsait olunca haberdar et bizi de.
Senin aldıkların anca sığmıştır 🤪
İnşallah canım 🥰
Bn kabin boy valiz götürüyorum sadece 🙈

X