Bebegimin sesinden oturu alt komsum dava acti

kime gore yanlis mantigim hem nerden biliyorsunuz olcum yaptiklarini ordaydiniz heralde
biz ölçüm için başvurduk kabul etmediler. şimdi hazırladığım savcılık dilekçesine ekledim. bende istiyorum ölçüm yapılsın. sınırı geçmediğimize eminim çünkü.

kadın 40 lı yaşlarında. yıllarca çalışmış ama ben tanıdığımdan beri evde. annemin apartmanında oturuyorum. bu yüzden kadını öncesinden tanıyorum. o da beni tabi. gayet güzel,temiz görünümlü bi kadın. yani beni kıskanmaktan ziyade diğer 10 daire ile de görüşmediğini varsayarsak konu tamamen kişilik gibi geliyor.

bende tamamen haksız bulmadığım için çeşitli önlemler aldım. bi yerde daha yazdım,her yere halı serdim,halının altına battaniye. yatak odalarının üstüne denk gelen odaların kapısını kapatıyorum. böylece çocuğum sadece salon,banyo,mutfak buralara girebiliyor. ve oturarak oynamaya yönlendiriyorum. mutfaktaysam yanımda tutmaya çalışıyorum. ama diyelimki o ay içinde bir gün bişey oldu ve erken uyandı.ve ben giyineceğim için yatak odasında benimle 10 dk bu şekilde geçtiğinde polis kapımda! ya bi tolerans allah rızası için manyak mısın demek geliyor içimden! bunu yaşadım ben. gec yatsın akşam sorun yok ama sabah bizi uyandırmasın dediler cocugun uyku saatini değiştirm. daha ne yapayım

yorumlarınıza bayıldım. umarım sizinde köpeğiniz gibi bir çocugunuz olur. otur deyince daha bebekken bile oturur kalk dediğinizde kalkar. bu cocukların neredeyse 3 yaşına kadar cümle kurarak dertlerini anlatamadığını var sayarsak 3 yıl hiç bir şekilde seyehat etmemenizi öneririm. yada bahceli bi ev aldığınız gibi kimseyi rahatsız etmemek adına bir uçak alabilirsiniz. cunku dediğim gibi kendilerini ağlayarak ifade ederler konuşarak değil. sizinde ne dediğinizi anlamazlar. ama bence siz izole bir yaşam secerek kimseyi rahatsız etmeden hayatınıza devam edebilirsiniz.

Neden konu sahipleri kendilerine olumsuz yorum yapılınca hemen beddua etmeye başlıyor ben anlamıyorum.."Umarım köpeğiniz gibi bir çocuğunuz olur" cümlesi ne kadar çirkin bir cümle farkındamısınız? Ayrıca yazdıklarımın bazıları sizin için değildi,çocuklarını bahane ederek,kendi rahatlığını gizleyen kadınlar içindi..Uçak olayına gelince de onu yaşayan benim arkadaşımdı ve bende o davranışını takdir ettim..Herkes onun gibi duyarlı davranmıyor çünkü..Sizin durumunuz için zaten yorumumu yapmıştım ben..Siz çok fazla ayrıntı vermemiştiniz ilk başta ve benim düşüncem evde daha yüksek ses yaptığınız yönündeydi..Çünkü kimse bir kaç kez ağlama sesi ve ayak sesi için komşusunu mahkemeye vermez..Sonuçta kaybedeceğini bilir ve kaybedeceği bir dava için sadece bir inat uğruna mahkemelerde uğraşmaz..Ama siz illa ki ben haklıyım diyorsunuz,o zaman bize de söylenecek söz kalmıyor..Madem haklısınız o zaman mahkemedede haklılığınızı ıspatlayıp,bu sorunu çözersiniz..Dert etmenizede gerek yok diye düşünüyorum...

Ayrıca şunuda belirteyim..Evet çocuğum olduğu zaman elimden geldiği kadar alınabilecek tüm önlemleri alırım..Kendim rahatsız edilmekten asla hoşlanmadığım için kimseyi rahatsız etme gibi bir hakkım da aynı şekilde yok..Çocuğum var bahanesinin arkasına sığınarak hertürlü gürültüyü yapma hakkım yok ne yazık ki..Bulunduğum ortamda eğer ki benim çocuğum rahatsızlık veriyorsa o ortamdan benim gitmem gerekir..Kimseye madem rahatsızsın sen git diyemem..Çocuk benim,sorumluluk benim..Çocuğu yapmasını biliyorsam,kontrol altına almakta benim görevim..Söylediğiniz gibi uçak almam ama biletimi bir sonraki uçuşa erteletip,çocuğumu sakinleştirerek yada uyutarak tekrar uçağa binebilirim mesela...

normal ses,gürültü, müzik, sinema, hatta trafik sesi bile tolere edilebiliyor. ama bebek ağlaması sesi insan beyninin reddedemeyeceği tek ses. en büyük korkularımdan biri de kolik bir bebeğe sahip olmak.
yazın pencere açamıyorum ben muhitimde. bütün çocuklar bebekler dışarıda. en büyüğü 5 yaşında. hiçbir şey yapamıyorum. o sesler öyle bir giriyor ki beynime. neler yaptım çare bulamadım. ve bir iki kişi de değiller. mahallenin kültürü bu. sanki ben buna maruz kalmak zorundaymışım gibi.
çocuk bu diyor. o zaman salma dışarı her akşam 12 lere kadar. bu bir çözüm mesela. en sonunda polisi aradım ve etki etti. daha sonraları da -en geç bir hafta içinde tekrarlanıyor tabi durum- ne zaman yaşasam arıyorum. yazdıklarınızı okudum tabi ki net anlayamayız ama bu durum ses şikayetinden dolayı karşılıklı bir kine, sürekli bir inada dönüşmüş bence.

biz ölçüm için başvurduk kabul etmediler. şimdi hazırladığım savcılık dilekçesine ekledim. bende istiyorum ölçüm yapılsın. sınırı geçmediğimize eminim çünkü.

ara hakkini canim bebegin yurume sesinden ne gurultusu cikabilir
boyle bir komsuylada yasanmaz uc gunluk dunya zaten
bebegim yokken bende aglama gulme seslerini duyardim yan komsunun bebeginin gec saatlerde e napalim sikayet mi edelim simdi benim de bebisim var agliyo guluyo oynuyo

Kimse bebegin ayak sesi yüzünden dava acmaz
belki yuksek sesle kavga ediyorsunuz yada malum sesler geliyor
hic sanmiyorum cocugun sesini şikayet educeklerini zaten onun ayak sesi gitmiuordur bile asagiya

B
en bir beddua etmedim. Kopeginiz gibi uysal bir cocugunuz olmasini dilememi bu sekilde algiladiysaniz gercekten hayvan sever misiniz suphe ederim! Bunu hakaret olarak algilayan bir insan hayvan seviyor olamaz. Buarada bir seyi unutmusum. Madem insanlari rahatsiz ettigim icin bana mustakip eve cikmami oneriyorsunuz o zaman bende gonul rahatligiyla rahatsiz oluyorsaniz siz cikin diyebilirim.. bu mantik bunu dogurur. Biraz dusunun.

Evet bi gece uyuyamadim ve oturdum bu senaryoyu yazdim. Halbuki deli gibi sevisip sonra kavga ediyoruz manyagiz biz. Allahim yaaa
Kimse bebegin ayak sesi yüzünden dava acmaz
belki yuksek sesle kavga ediyorsunuz yada malum sesler geliyor
hic sanmiyorum cocugun sesini şikayet educeklerini zaten onun ayak sesi gitmiuordur bile asagiya

Evet bi gece uyuyamadim ve oturdum bu senaryoyu yazdim. Halbuki deli gibi sevisip sonra kavga ediyoruz manyagiz biz. Allahim yaaa
Buraya konu aciyorsan elestiriyi kaldiracaksun
ben ufak bir gurultuden dava acilcagini sanmiyorum
cok rahatsiz edilmisler ki olayi mahkemeye tasimislar
Eksik anlatiyorsun

Eksik anlattigim
Buraya konu aciyorsan elestiriyi kaldiracaksun
ben ufak bir gurultuden dava acilcagini sanmiyorum
cok rahatsiz edilmisler ki olayi mahkemeye tasimislar
Eksik anlatiyorsun[/QUO
eksik anlattigimi dusunen sensin. Bu durumda bu senin sorunun.

içinizi rahatlatacak başımdan geçenleri anlatayım size.
Bizim üst katımızda anormal bir çift vardı birde çocukları.Bebeğin sesini hiç duyamadık biz anne ve babasından.Gecenin 2 sine kadar son ses müzik dinlerlerdi.Evleri zaten sürekli 6 kişiden aşağı değil.Bize ne isterlerse 20 kişi olsunlar ama inanın insan gibi değillerdi.4 e doğru misafir uğurlardı ama ne muhabbet apartmanda bağıra bağıra..
kapısına çıkmayıda istemedik 1 sene sabrettik ,ama benim üniversite sınavım yaklaştı.Annem uyarmak için çıktı bayanla konuşmak için çıkmaz olaydı.Nasıl azarladı o kadın yüzüne kapattı.Yine sokağı inlettikleri bir gün ben artık dayanamadım ve polisi aradım.Polis tabi sokağın başından duydu gürültüyü,zili duymadılar o derece.Neyse polis uyardı ama neymişkışın 12 yazın saat 1 e kadar isterlerse düğün yapabilirlermiş,polis üzülerek söyledi bunları.polisi sokağın başında görür görmez sesi kapatıp bizden gelmedi o ses diyorlardı..
1sene civarında yine sabrettik en son ben savcılığa gittim ,bunun tespitini yapamaz mısınız dedim.Olay şöyleymiş,sen dava açacaksın sonra aylar sonra gelip sizin evinizin duvarlarınıza desibel cinsinden gürültü ölçen cihazlar takılacak onlar kayıt yapacak.Sonra mahkemede konuşulacak edi.ayrıca mahkemenin o aletleri takmaı için belirli miktarda polise şikayet edilmesi kayıtlarda olması gerek dedi.Yani o mahkeme işi çoook uzun bir iş.Bizde evden çıkmakta bulduk çözümü.
Sizin o deli komşunuz anca uğraşıp o cihazları taktırır ki kayde değer olması için öyle çocuk ağlaması değil bangır bangır müzik çalması o şiddette olması lazım.Bırakın uğraşsın,birde sizin avukat masraflarınızı ödesin o işten hiçbirşey çıkmaz!
o minnacık ayakların sesinden ne olur allah aşkına..içinizi ferah tutun,gece 12 ye kadar sabahta 8 den sonra istediğinzi yapabilirsiniz..

Merhaba, oncelikle sizede gecmis olsun. Ben eve yeni tasindim. Annemin oturdugu apartman burasi. Benim icin bu acidan onemli. Tasinmak istemem yani. Bu alt komsu yillardir bu apartmandan kimseyle konusmaz.ara ara tasinicam derdi hatta. Belki vesile oluruz. Genel anlamda sunu soyluyorum. Elbette ses gidiyordur. Burasi elli yillik bina. Ama inanin onlem aldim.mesela bu sabah saat dokuzda uyandi oglum bir on dk.yi yatak odasinda gecirdik ayakta. Belki on adim atti yani. Hemen tavana vurdu. kadin baya baya takti yani. Bende bugun savciliga veriyorum. Bakalim neler olacak..

Sizin dediğiniz kadardan hiçbir şey olmaz.Ayrıca apartmanaki diğer komşuların tutumuda önemli,onlarda görüşmüyormuş.Şahidinizde olur.Takmayın kafanıza problemli insanları.Komşuyla kötü olmak gerçekten zor anlayabiliyorum sizi.
Çocuğunuzuda kısıtlamayın bence o insanlar yüzünden küçücük çocuktan ne kadar ses gelebilir zaten önlemleri almışsınız ,dikkatli bir insansınız anladığım kadarıyla.

ruh hastası demek ki ne demek kapına gelip kapıyı itmek kakmak falan yerinde olsam uğraşır karşı dava açarım darp ve haneye tecavüz davası polis uzlaşın diyebilir ama sende dersin ki uzlaşmıyorum şikayetçiyim görevini yapmak zorunda

ayrıca bebeğin uyku saatleriyle oynama geç yatınca geç kalkar diye bişey yok aksine uykusunu alamadığı için daha hırçın ve mızmız olacaktır

Siz benim hayvanseverliğimi asla sorgulayamazsınız..Ben köpeğim için ev aldım, onun rahatı için de herşeyi yaparım..Hayvanlar hakkında yaptıklarımı yazmama gerek yok,konu dağılacak yoksa..O yüzden gereksiz yerlerden vurmaya çalışmayın..Ne kadar hayvan sever olsamda sonuçta insan farklıdır,hayvan farklıdır..Öyle bir cümleyi kinaye olarak kurdunuz siz ve o yüzden hoş olmadı..Yani sorun hayvan sevmemem değil,sizin üslubunuzu sevmemem...Siz bunun ayrımını yapamıyorsanız söylenecek birşey yok..Ev konusuna gelincede insanları rahatsız eden taraf herzaman gitmelidir,rahatsız olan taraf değil..Siz bu mantıktan çıkmadığınız sürece daha çoook mahkemelik olursunuz...Neyse bu size son mesajım,zira polemik yasak burda..Ceza alırız ikimizde,siz de artık alıntı yapmazsanız sevinirim..İyi günler...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…