bayramda kocasının elini öpen var mı?

benim için yazdıklarım benim için abartı değil,ben kimsenin elini öpmem bu benim için saygı ve sevgi göstergesi değil,sizin için öyle olabilir.herkezin yetiştilme tarzı farklıdır...benim nişanlımda eşimde zaten benden böyle bir talepte bulunmaz..

Anneannem bayramda dedemin elini öperdi.... Dedem çok sevinirdi... Adettendir. Bayram sabahı erkek namazdayken kadın sofrayı kurar erkekde namaz çıkışı smit alır gelir. Kadın kağıdan girince kocasının elini öper. bayramlaşırlar. Hatta dedem harçlık verirdi anneanneme:))) Yani böyle tatlı şeyler bunlar. Ve genç kocaları onure etmek bayram geleneğini sürdürmek için şeker bişiy bence... İsterse bende öperim...

herkes herkesin dusunduklerine saygi duysun aman ha tartisma cikmasin insallah, konusmalariniza dikkat edin bayanlar nice guzel bayramlara insallah esim gelsin camiiden
gidip elini opem yanagini opem:asigim::asigim: ama annemlerin yaninda opmem :roflol:

kız meslek bizim evde kalmış hatunlar için kullandıgımız daha doğrusu kadın dayanışması olarak deyimselleştirdiğimiz bir cümle desemmm çok uzun olduuuuuuuuuuuuuuuu

Hımm kendinize böyle diyorsunuz yani....bekar olduğunuz için kendinizle mi alakalı??hihoyyytben evli bir insan olduğum için üstüme alınmadım dagamyoncuiremsu

kız meslek bizim evde kalmış hatunlar için kullandıgımız daha doğrusu kadın dayanışması olarak deyimselleştirdiğimiz bir cümle desemmm çok uzun olduuuuuuuuuuuuuuuu

Hımm kendinize böyle diyorsunuz yani....bekar olduğunuz için kendinizle mi alakalı??hihoyyytben evli bir insan olduğum için üstüme alınmadım dagamyoncuiremsu

çok mu uzun oldu yoksaaakaydirigubbakcemile3:icecream:

bende annemden hep bunu gördüm. her bayram babam namazdan geldikten sonra babamın elini öperdi. sonra da biz sırayla.
ben şimdi nişanlıyım şimdiden elini öpüyorum ayıp değil, utanılcak bişey değil. aaaa neden öpüyosun diyemez, herkesin kendi düşüncesi. ayrıca elini öpmek hoşuma gidiyo. bunda tuhaf olan bişey yok

eşimin yanagından öper kutlarım bayramını el öpmeyi zaten sevmem. birde zorda elini öp diye uzatan insanlar vardır deli oluyorum ya.bunu eşimin babası çok yapar.

kocanın elini öpmekmi ??? asıl sayğısızlık budur bence bayanların eli öpülür ayol kaldıki ben annenin babanın elinin öpülmesine bile karşım

nedemek şimdi bu annenin babanın eli öpülmeyecekte kimin eli öpülecek bu düşüncenizden dolayı sizi kınıyorumkötükedihüso

eşim benim elimi öptü,üstüne para verdi

ben benim bitanemin canim ufuğumun ömrümün her bayramda avcunun içini öperim

herkezin fikrine saygi duyuyorum ama biraz fazla kompleks yapmiyomuyuz biz kadinlar.
insan sevdigi adamin elini opebilmeli bence.
ben operim.. vede sevgiyle

buda benim nacizane fikrim

annem ve babam ellerini opturmezler..bizde pek hos degıldır el opmek..boyle gordugum ıcınde el opmem..sevgıyle pek bı baglantısınıda kuramıyorum...

Evlenince bende öperim harçlığımıda alırım
o öpersede bende ona veririm :roflol:

bende öperdim ama esimelini öptürmek istemiyo bende artik öpmüyorum neden kizlar annemde babamin elini öper ben böyle gördüm :)

büyüklerimizden öyle görmüşüz rahmetli babaannem dedemin elini
annemde babamın elini öperdi bayramlarda
bizede nasihatta bulunmadılar ama küçükken ne gördükse onu uyguluyoruz
ne yani senede 2 kez el öpmüşüz çokmu:roflol:

NEDEN ÜSTÜNÜZE ALINDINIZ Kİ MESAJI BU ANLAMIYLA? ORDA SİZE KATILIYORUM ŞEKLİNDE ESPİRİ VARDI AMA SİZ OLUMSUZ ANLAMIŞSINIZkaydirigubbakcemile:1hug:

El öpüncemi sevgi oluyor neden komplex oluyor siz eşinize elimi öp dediğinde öpermi acaba? Acaba erkekler koplex konusunda nasil deneyip öğrenmek lazim.neyse konunun dişinda açiklamada yapmak istemiyorum

işin özü ben öpmem öpende öpsün ok

bu ne sevgi nede saygı göstergesi. sadece eşler arasında hoş bir muhabbet,hoş bir mizansen...zaten normal şartlarda, normal evliliklerde kim kimin elini öpmüş önemli değildir.önemli olan aradaki bağdır, iletişimdir. ne ben eşimin elini öperek küçülürüm ne de o el öptürürse büyür. örfümüz, adetimiz, geleneğimizidir , ben devam ettiriyorum, kızımada devam ettireceğim....el öpmek üstünlük göstergesi değildir , en azından benim ve benim eşim için...o yüzden komplex bize uzak bir kelime...

ve son olarak isteyen öpsün, isteyen öpmesin..eş sizin , ağız sizin...

ben öperim valla hoşuma da gider, bence gocunacak bişey yok bundayerimseniben

ben eşimin sadece elini değil, her yerini öperim anaaam:jeyyar:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…