bayramda kocasının elini öpen var mı?

Ben öperim...Öyle gördük öyle öğrendik...

Ben ilk kez esimle bir bayram gecirecegim ama öpmeyi düsünüyorum acikcasi...esim gelir aksama her zamanki gibi öperim on u elinden de öperim Askimin...üstünlükle alakasi yok, benim esim o onun icin zannedersem öperim. Cevabini bayramini kutladiktan sonra veririm size.....

biliyorum canım ben olaya biraz espiri ile yaklaşmak istedimkaydirigubbakcemile5

Öperim her zaman öperim,bence çok güzel bir davranış bu hanımın beyinin elini öpmesi,çok hoş bir bayramlaşma tablosu

benim annem öpmez babamın elini. ama ben evlenince öpücem aşkitomun eliniii:asigim:

bende öperim kocişimin elini.hemde hoşuma gider bu durum .canım o benim ya.:1hug:

kocanın elini öpmekmi ??? asıl sayğısızlık budur bence bayanların eli öpülür ayol kaldıki ben annenin babanın elinin öpülmesine bile karşım

annenin babanın elini bırak ayaklarını bile öperim yaaa... canlarım onlar benim... hadi kocanın eli öpülmez onu anlarım ( feminizm, v vs. vs. vs...)ama anne -baba .. :1shok:

elini öpmek yerine faydalı dil olarakda çok saygılı bi evlat olmayı tercih ediyorum görüşüm bu

niye hem elini öpüp hemde hayırlı faydalı evlat olunamıyor mu? enteresan. neyse ...konu bu değil zaten dağıtmayayım ....

bizde adettir çünkü genelde eşler bizden büyük olduğu için ve büyüklerin eli öpüldüğü için eşlerinde eli öpülür öpmeme diyenler halt etmiş

bizde adettir çünkü genelde eşler bizden büyük olduğu için ve büyüklerin eli öpüldüğü için eşlerinde eli öpülür öpmeme diyenler halt etmiş

Herkesin adeti farklı..Aynı adetlerde olmadığımız kişilerin görüşleri için halt etmişler demek biraz ağır olmamış mıfisfisfis

ne var ki bunda gurur yapacak?
isterse tabi ki öpreim.. hatta o hiç böyle bir talepte bulunmadı ama ben öptüm kaç kere..
o da beni öper yanii.
ona saygımı sevgimi ifade eder en fazla...

her bayram öperim eşimin elini hiçte gocunmam:1hug: benden 1 yaş büyük eşim bayramlarda büyüklerin elleri öpülür küçüklerede(çocuğumuz olmadığı için bana) harçlık verilir hihoyyyt

Hele bayram olsun yarin elini bi guzelce operim, o da beni oper oglum da kizim da opsun kizimin ilk bayrami artik babasinin elini oper mi tukurur mu agzi sulu oldu yavrumuz habire tukuruk gelio sanki bu yasta dis cikariyor kaydirigubbakcemile3
herkes sirasiyla oper
ondan sonra kardeslerim gelir oper enistelerinin elini:sm_cool:

Kızlar herkesin kültürü yetişme tarzı başka.kimse kimseyi yadırgamasın.Öpen de öpmeyende saygısızlık etmiş olmaz.herkese iyi bayramlar.

elınıde operım yanagıda...
kocam değil mi..

ama al şu elımı bır op derse opmem zaten..

benım ıcımden gelınce sevdığım ınsanın elını öpmemde ne mahsur var kı

tabiki de öperim, bayramı güzel kılan öğelerden biridir el öpmek, hiç de gocunmam
gururu okşansın biraz, hep erkeklerden bu tarz jestler bekleriz
ama sıra bize gelince hep geri çekiliriz
ben öpülmesinden yanayım

hem oğluşlarıma da örnek olmak isterim, ilerde onlar da bu geleneği sürdürsünler

bu arada çatlakve çılgın bir kız arkadaşım var benden 6 yaş küçük. bayramda gelip elime yapışıyor. öpücem alnımada koyacağım harçlığımı da hazırla diye. deli ediyor beni...:roflol:

ucunda bayram harçlıgı varsa niye öpmeyeyimki.....-tatlicadiarzu-

herkezin dünya görüşü yetiştirilme tarzı büyüdügü çevre farklıdır ve davranışlarda buna göre şekil alır.bizde değil eş dedeler bile el öptürmez bunu saygı göstergesi saymaz.ama kimi aile yapısında da bu saygıının göstergesi oalrak algılanabilir.benim kişisel görüşüm bu davranışın benim kişiliğimi hiçe sayıp eş hegomanyasını kabul etmektir...bir başkasına görede saygı sevgidir....isteyen öper isteyen öpmez.ben katiyen öpmem ve böyle bir istegide tartışma nedeni sayarım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…