Başıma büyük bir dert fırtınası geliyor yorumunuza ihtiyacım var.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Aileler çocuklarına kiyamazlar ilk zamanlar ofkeleri hayal kırıklıkları fazla olacagi icin tepki de buyuk olacaktır ama sizinde barışmaya ve kalplerini kazanmakta kararli ve inatci olmaniz lazim zaten bebek dogunca biraz daha yumusarlar kiyamazlar ama ailenizden vazgecmeyin sadece biraz sabr

Diyanet görevlisiyim çok iyi tanıyorum anlayacağınız
O zaman orada size sorulursa cevaplayın engin bilginizle.
Burada size zina mı bilmem ne mi diye soran yok. Konuyu dine taşımayın. Biz ilgilenmiyoruz.
Bu kadının sizin kadar dini hassasiyeti yok. Bizim de yok.
Merak eden sorana verin bilginizi. İstenmeden zorla verilen bilgide tacizdir. Salın insanları

Sizi ilgilendirmeyeceğini önce siz kendi adınıza davranarak gösterin. Dini hassasiyetiniz yoksa son nefeste imansız ahirete gitme ihtimaliniz yüksek. Zaman hızla akıyor ölüm yaklaşıyor hamfendi

Kardeşimin dini nikahı yok. Deist falan da değil, dün cumaya gitmişti ajskksk.

Sizi ilgilendirmeyeceğini önce siz kendi adınıza davranarak gösterin. Dini hassasiyetiniz yoksa son nefeste imansız ahirete gitme ihtimaliniz yüksek. Zaman hızla akıyor ölüm yaklaşıyor hamfendi
Ayh içim şişti. Size ne. Bakın tekrar söylüyorum. Size ne?
herkesi zorla cennetinize sokamazsınız.
Size ne insanların ölümünden, cehenneminden, size ne insanların günahından.
Herkes kendinden mesul. Burada böyle tebliğcilil yapıp insanı germeyin

Kardeşimin dini nikahı yok. Deist falan da değil, dün cumaya gitmişti ajskksk.
Yemin ederim saplantı.
Başka bir konuda da kabir azabında kulağından burnundan solucan çıkacak demiş.
Yani seni solucan yemeyecek beni yiyecek diye korkutuyor.
Böyle anca 5 yaş çocuğunu korkutur yanına çekersin.
İnsanı dinden iyice soğutur böyle mıymıy
Ben zorunda mıyım ya senle aynı cennete gitmeye.
Sana ne yani ben cennete gitmek istemiyorum demek ki. Zorla mı?
İnsanı çileden çıkarıyorlar.

Şimdi sen, emrolunduğun şeyi, çatlatırcasına bildir ve müşriklerden yüz çevir (sözlerine aldırış etme).Hicr suresi 94. Bilmem anlatabildim mi.
İçiniz şiştiyse benim yorumlarımı muhatap almayınız konu sahibi rahatsızsa tepki verir.

Hani size nee..

Mune abla, dini yorum yasak. Arkada tebliğci gibi dini yorumdan başka şey yapmıyor.

Verdi zaten.
Siz gayrimeşru dediğinizde verdi.
Algılamanız cidden zayıf

Yolunuz doğru değil ama siz kınanmak için degil,derdinizi paylaşmak için konu açmışsınız.. Bi tanıdığım vardı, ama o sizin kadar genç değildi 30lu yaşlardaydı..işi gücü olan bir bayan..sevgilisinden hamile kaldi, adam çok kararsizdi aldıralım demiş, kürtajın süresinin dolmasına evlenme kararı almışlardı..ailesi gelmiş istemiş, sonra hemen nikah düğün v.s...evlendikten sonra ailesine hamile olduğunu söyledi, ailesi kırıldı üzüldü ama çocuk doğunca zaman geçince hepsi unutuldu..10yıllik da evliler ..sonra başka çocukları da oldu...kocası kızın ailesine de çok saygılıymış..iyi yönler eskiyi unutturuyor galiba..insallah sevgiliniz de sizi sahiplenecek, olanları unutturacak mert biridir..siz de inşallah bundan sonra ayaklarınız yere daha sağlam basar..ne olursa olsun okulunuz, hedefleriniz bunları unutmayın.. güzel bir işiniz olmasa asla bir B plânınız olamaz..

Bir elimizde şarap bir elimizde Kur'an, Bir helaldir işimiz bir haram, Şu yarım yamalak dünyada Ne tam kafiriz ne tam müslüman.."
ömer hayyam
Var mı dünyada günah işlemeyen söyle:

Yaşanır mı hiç günah işlemeden söyle;

Bana kötü deyip kötülük edeceksen,

Yüce Tanrı, ne farkın kalır benden, söyle.'

Ömer Hayyam. Kültür birikiminde çok kötü belli, ne yapmaya çalıştığın belli değil ama.
İslam felsefesini biraz araştır sonra kopyala yapıştır yaparsın. Rezil olmazsın böyle

Aşık atışması gibi, bir sazınız eksik.

Günahsız insan elbette yok ama günahı marifetmiş gibi anlatmakda ayrı bir günah. Cevap verecekseniz ne demek istediğimi önce araştırınız

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…