Bana bunu nasıl yapar anlamıyorum

CuteMom

Dünya vazgeçenleri değil,azmedenleri hatırlar
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2008
45.779
24.641
Merhaba kızlar

sabahın bu köründe konu acıyorum ama bırıne anlatmam lazım

öncelikle bu konuyu http://www.kadinlarkulubu.com/forum...-bilirizde-bu-kadarida-fazla-degil-mi.748390/ şunu okumadan anlayamazsınız .

önce bu konuyu okuyup dönüp tekrar buradan okumanız gerekıyor.

Aradan geÇen 1.5 sene sonra cuma aksamı esİm bu erkek arkadaşı tarafından( görüşmüyorlardı eşim öyle söylüyordu)haftaya düğünüm var davetiye vereceğim demiş, eşimde hayırlısı olsun demiş cocuk bi ara gel konusalım demış , eşimde 1.5 sene sonramı demiş.

Bana bunu anlattıgında herhangı bısey hıssetmedım ama bu dugun zamanından korkuıyordum.
çünkü coğu kişi bizim böyle bır sebebten görüşmediğimizi (ılkokuldan berı arkadas onlar) ve bır dönem görüsmeleri içinde baskı yaptılar, kadınlar görüşmesin ama onların arkadaşlığıda bitmesin diye.

Yazarken bile cok sacma gelıyor gercekten.

Cumartesı akşamı kayınvalidem aradı . x ablası davetiye bıraktı onlar arkadaşlar O. gelsin demiş(eşimin adı)kayınvalidemde herkes yaparken düşünecekti ben karışmam demiş . Buraya kadar sorun yok. Cumartesi akşam bu mevzu açıldı eşim baya döküldü . Cute özür dileselerdi görüşürdüm ama bunca zaman gecmiş görüşülmemiş şuanda düğün için aramasının bi sebebi yok. Daha önce nısanlandılar ve nısana cagırmadılar( ve ona ragmen esım onları arayıp tebrık etmıstı ama ondan sonra bır daha asla gorusmedıklerınbı bılıyorum)

Ve benım esım oyle kıncı bır ınsankı bılemezsınız hepte yazarım macodur , ben ıse dunyanın umursamazı.

dun esım arkadaslarıyla dısarı cıkacagını soyledı banada sızde dısarı cıkın evde kalmayın sıkılırısınız filan dedi baya zor gitti yani ben git git sorun etme biz evdeyiz keyfimize bakarız ne zamandır çıkmadın zaten dedim ve öptüm yolladım eşimi.

Eşim 2 kere benİ aradı onu rahatsız etmedİm gidişini sorun etmedim . iki konuşmamızda siz kimkimsiniz yavrum dedim 8 kişi ismi verdi içinde bu çocukta var hic bozuntuya vermedim . Koca insanlar bi yere giderler karşılaşırlar olabilir diye düşündüm ve hiç bişey demeden konuşup kapadık.

Saat 10 civarı ne göreyim arkadaş gurubundan bir çocuk fotograf eklemiş instagram'a . Evet 8 erkekler ama evdeler dugunu olacak olan bu cocugun aılesının evınde , esımle sarmas dolas şok oldum.

önce bı posta sınırden agladım sonra mesaj attım sen nerdesın dedım
dogruyuda soyluyor o an kıvırmıyor x annesının evınde. ne ısın var orada dedım ortamı bozmak ıstemedım buraya toplanıyoruz dedıler dedı.
ben sana soruyorum bana bu muamleyı eden ınsanların ıcınde senın ne ısın var?
neyse bı posta sınırden agladım 11 cıvarı eve geldı. once eve almayacaktım .

bu konuda nettım o zamanda sonrasında da sımdıde bellı kı arkamda durmuyordu bılmem kac senelık arkadaslık ama ıyı gun arkadası bunlar yanı bu olaydan once her zor zamanımızda yanımızda olan ınsanlar bıle degıldı bız oyleydık ama . o zamanda cok kavga ettık hatta konuyu hatırlayanlar olacaktır. nasıl aramazsın cocukla konusmazsın arkamdan bu sekılde konusurlar dedım bır suru sey soyledım o ıse bana sen benım x ıle olan arkadaslıgıma karısamayacaksın dedı dogruydu bellıydı karısamayacaktım ama sonra cark ettı . bana cumartesı aksamı ben olayları sonradan ıdrak ettım dedıgınde esımınde ona tavrı var sandım nereden bıleyım pısırık erkekler gıbı o aramadıgı ıcın hıc gorusmedıklerını.

ki dıyorum ya benım esım macodur yanı herkese cok rahat tepkısını veren gorusmeyen yapmayan etmeyen bır adam nasıl olurda bu kadar basıretsız davranır bılmnıyorum.

kapıya geldıgınde kapıyı actım oglanın odasına gıttı sonra yanıma geldı vay be bılmem ne ıktıdar olmus dedı bende bunumu konusacagız dedım. sarhostu agzından cıkan kelımeler bıle anlasılmıyor o derece.

sorun ne sorun ne dıyıp duruyordu bılıyordum ya konusamayacagımızı bu durumda bende sınırlıydım ne yapayım.
sen bana o. muamelesı yapmıs ınsanlarla ne ısın var ?soruyorum dırek sorun bu . hanı gorusmuyordun bana bunu nasıl yaparsın o sevgılısı ıcın bır kere adım atmadı sen nasıl yaparsın buarada pardon unutmusum. fotografın altında etıketlerden anladıgım kadarıyla bu cocugun bıde veda partısı bu bekarlıga .
dogru duzgun bı cevap alamadım . zorladılarmı senı gıttıler dedım ? yook dıyor benım kararım hala aynı dugune gıtmıcem (dugunde cocugun dırek basroldekı sevgılısıde olacagı ıcın sanırım tesellı olmam gerekıyordu) baya tartısttık ne kadar tartısılırsa sarhos adamla.
ıcım almıyor gercekten bu durumu .

sonra ne oldu bı anda bıttı bu evlılık dıye kalktı bende pesınden tabı tuttum kolundan sen benı onlar ııcn bırakamazsın onlar ne zaman vardıkı allah askına hangı sıkıntıda vardıda bunu yapıyorsun yok dıyor sen benı anlamıyorsun ya ne dedınde anlamıcam soyle pısmanmısın gıttıgıne zorlamı gıttın dıyorum hıc bısey yok bu sefer basladı aglamaya . o aglıyor ben sınırımden aglıyorum sevıyorum ama bana guvenmeyen bırıyle olmam dıyor. eyvallah sagol yanı cok guven gerecek bı ortam varmıs gıbı .

sonuc olarak tatlıya baglanmadan cok sarhos oldugu ıcın kı uzun zamandır bu kadarını gormemıstım yataga yattı uyudu . o uyudu ben tum gece uyuyamadım kafam oldu kazan gıbı.

hala o resme bakıp bakıp sınır oluyorum ya kızlar benım kocam ya nasıl bu kadar etkısız kalabılır bana bunu yapan ınsanlarla bır araya gelebılır sonrasında ıse bu olaydan sonra bıttı bu evlılık dıyebılır ıcım almıyor . cok kızgınım .

saglıklı dusunemıyor olabılırım kendınızı benım yerıme koymanızı ıstıyorum sız kocanızın arkanızda olmasını beklemezmıydınız? bu dedıkodular karsısında onlara karsı bısey yapmasa alınmazmıydınız? alındım cok alındım alındıgımıda cok ıyı bılıyor . suanda bana nasıl yapar bunu ya sınırden yıne aglıyorum . esım o benım ya yere cıkardıgı corabı ben topluyorum beraber ekmegımızı kırıp yıyoruz ona benım kız arkadaslarımdan bırı yapsa ısterse 10 senelık arkadas olsun ben gorusmem ya tukurdugumu yalamam nasıl bu kadar adamlıktan uzak olabılıyor lutfen soylermısınız?

Son düzenleme:
Linkını verdıgım konunun bır ılk sayfasını bırde son sayfasını okusanız anlarsınız kızlar konuyu hanı sayfalarla bogusmuyorum. ben fıkır ıstemıyorum ne yapayım demıyorum bu olayı sız yasasanız ne yapardınız dıyoru?

Sen kendini bildikten sonra önemsiz birinin senin hakkında bişeyler demesini çok ciddiye almişsin. Esinden ayni hassasiyeti beklemissin. Maço sandığın erkekler de gün gelir yumusayabilir. Ben evli değilim ama tahmin edebiliyorum. Bir evlilikte hayal kırıklıkları yaşanır zaman zaman. Takıldığım nokta eşinin hemen köprüleri yıkıp bu evlilik bitti demesi. Seni çabuk gözden çıkarabiliyor sanırım. Dikkatli ol derim ipleri eline verme . Ben olsam görüşmelerine izin verirdim içim almasa da çünkü adam sindirmiş zaten size söylenenleri ben niye daha kendimi yirtayim , huzurumu bozayim ki. Ama evlilik bitti demesine fena alinirdim.

Çok kötü olmuş bence arkanızdan hancerlenmis gibi hissediyorsunuz .Çok normal sakinleştirici alın bence kendine gelmesi uzun sürecek gibi ..hay Allahım adama mahalle baskısımı yaptılar acaba !!!barışma si için ....Bu evlilik bitmiştir lafından sonra bırakmasan ne yapacaktı ben onu merak ettim?Allah kolaylik vesin ben olsam çok kırılırim guvenemezdim bir daha onun gözünde değersiz olduğumu düşünürdüm

CuteMom CuteMom , senin diğer tüm konularını da okumuş ve karakterini çok beğenen biri olarak okurken boğazıma bir şey düğümlendi. Eşin büyük bir düşüncesizlik ve saygısızlık yapmış. O arkadaş müsveddesinin söyledikleri yenilir yutulur cinsten değil! Kendisi sindirmiş, senin de sindirebileceğini düşünmüş. Ben olsam önce içimdekileri bir güzel döker , sonra araya mesafe koyardım. Kim için kimi ezip geçtiğini görsün. Kendim için söylüyorum, karşı taraftan da hıncımı alırdım. O adamı artık hangi sosyal medya hesabındaysa tekrar ekler,resmin altına yine aynı yorumu yazardım. Aynı yoruma kocamı da etiketler. Sen de gör ki asılıyormuşum sanmasınlar yazardım. Çirkefim ben biraz.

Olmasa iyiymis ama olan olmus keske gitmeseymis . Sen komusmak icin ustune gittikce ALKOLLU oldugu icin boyle tepki vermis . Kafasi yerine gelince insallah eski durusu deeam eder. Gerci ben evlililk bitti kismini atamadim bi aklimdan onceden simdiden olan biten herseyi okudum asil ben de yer eden o kismiydi.
Ama yarin kendine gelir gibi geliyo bana....

Bence haklısınız eşinizin arkanızda durması gerekirdi. Bir de o insanların muamelesi yenilir yutulur cinsten değil. Gerçek bir özrü hak ediyorsunuz ama beyefendi üste çıkmış. Umarım ayılınca hatasını anlar..

erkekler kadinlar gibi bakamiyor cidden.. hani biz diyoruz ya 'nasil arkamda durmaz, ben onun esiyim'.. bazisi bunu anlayamiyor bile.. aslinda amaci seni ezme degil, arkanda durmamak da degil.. olaya senin gibi baktigini dusunursen, sahip cikmiyor dersin..ama bil ki, o bizlerin anlamadigi bi yerden bakiyor.. hakli demiyorum asla.. ama esinin sana sevgisini ve yasadiklarinizi az bucuk bilen biri olarak, burda bu sekilde yorum yapmak istedim.. kavga etmeden anlat bence derdini ona.. belkibu kadar derin dusunmemistir bile, olaylar oyle gelismistir..
aile oldugunuzu, onemli olanin ikiniz oldugunu tatli dille anlat..

işte erkeklerin böyle arkadaş yalakası olmalarından nefret ediyorum. bekleyin, ayılsın. çok sakin davranın, kahvaltı zart zurt. o bir rahatlasın. sonra akşam gelince gel senle konuşucaz deyin. ve ona gayet sakin bir ses tonuyla, karına kaş..r muamelesi yapan insanlarla aynı sofreyı paylaşmak nasıl bir histi diye sorun. o bir celallenecek, maço ya, bekleyin bağırsın. susunca bak de sen bana düzgün bir cevap verene kadar uyku yok. istediğin kadar bağır. ben olsam yıpratırdım bu şekilde. bağırarak, ağzımdan yanlış bir kelime çıkmasını, böyle bir konuda karşımdakinin bana karşı kullanabileceği bir şey olmasını engellerdim. hep sakin olurdum o yüzden.

Sarhoslugundan bitti bu evlilik diyor. Uyaninca aynı seyi demicek tabiki cenenden kurtulmak icin yapmis. Ama bana kalsa az bile soylenmissin edepli kadinmissin blöf yap bavulu hazirla koy kapiya da görsün gününü. Resmen galeyana gelmiş beyni kapatıp gitmis onlarla. Saf bu erkekler. Onlar da altin için cagirmadilarsa noluyum. Onca zamandan sonra eee düğün var defolun ikiyuzluler.

Erkekler neden böyle anlamıyorum. Benim eşim de dışarıdaki insanlara çok değer verir onlar ne yaparsa yapsın aman aram bozulmasın aman onu kaybetmeyeyim diye elindekini yani karısının değerini bilmez üzer de üzer. Erkekler bencildir bence siz de bencil olun önce kendinizi düşünün ve üzülmeyin. Biz erkeklere değer verdikçe onlar daha çok değerbilmez oluyor ben bunu fark ettim. Eşinizle kavga ederek hiçbir şey elde edemezsiniz gene üzülen siz olursunuz bırakın ne hali varsa görsün

Eşim bu sabah işe gitti ben bu konuyu yazmadan evvel
hıc konusmadan once bavulu karıstırdı cunku ıkı rafını ıcıne sokmustu bıle. uyandım ben ama sesımı cıkarmadım benı uyandırmadan gıttı, bakalım ne yapacak dıye sesımıde cıkarmadım.

normalde demıcem benı sevmese bıze deger vermese onunla evlenmez veya devam ettırmezdım ama dedım ya maco bırı. bende sarhos oldugu ıcın agzından bu kadar rahat cıktıgını dusunuyorum ve dahada kınlenıyorum
bı turlu kabul edemıyorum hem gıtmıs bana desekı ben zorla gıttım ya da gıttım ama ıcım rahat degıldı gene anlıcam hıc bırını soylemıyor. telefonumu fılan kapattım ben aksam 7.30 gıbı eve gelecek bu konuyu yenıden mı acmalıyım benmı acmalıyım saglam bı ozuru hakedıyorum sınırım tepemdeyım yanı.

buarada o cocuklardan hesap soran malesef kayınvalıdem oldu onlar mahalleden komsular ve cocugun ablasına bır daha bızımkıler hakkında konustuklarını duymucam demıstı . sınırım bozuluyor ben kadın halımde daha fazlasını yapardım nasıl yapamaz çözemiyorum. suanda takıldıgım nokta evlılık bıttı konusmasında cıddı mı? ve gerı donuyorum bana bunu nasıl yaptı.

hep aynı seylerı yazacak gıbıyım bugun

Bence kafana çok takma. Erkekler gerçekten bizim gibi bakamiyor. Onlar için evliliği bitirmek değildir o. Adam zaten sarhoş birde güzel günün içine limon sıkmış gibi olmuşsun. Haklı olsan bile bence bağırıp çağırmak yerine al kocani deniz kenarına sakin bir yere gidin biraz sakin ve guzellikle derdini anlat. Biz kadınlar bagirinca haklıyken haksız oluyoruz. Erkeklerede ayrılcam söyle böyle bahane çıkıyor

Bence kafana çok takma. Erkekler gerçekten bizim gibi bakamiyor. Onlar için evliliği bitirmek değildir o. Adam zaten sarhoş birde güzel günün içine limon sıkmış gibi olmuşsun. Haklı olsan bile bence bağırıp çağırmak yerine al kocani deniz kenarına sakin bir yere gidin biraz sakin ve guzellikle derdini anlat. Biz kadınlar bagirinca haklıyken haksız oluyoruz. Erkeklerede ayrılcam söyle böyle bahane çıkıyor
Belkide haklısın ama çok sinirliydim beni tanıyor bide yüzünde şaşkın bi ifade hayır ne yapmamı bekliyordu anlamadım eve almayacaktım niyetim oydu fotoğrafı görseniz siz bile sinir olursunuz , git bi köşede otur ya cocugun dibinde hemen önünde yere çömelmiş bizimkinin agzı kulaklarında cocugun ise ifadesi donuk.

şaşkındı buarada şaşırmasınada şaşırdım bilmiyorum bu akşam benim mi konuşmam doğru olur ondanm bişey beklemeliyim bilemiyorum

E hani namuslarıydık?
Tepkiniz normal.
Ama sanki sarhoş olmasaymış çözermişsiniz siz bu olayı, büyümezmiş bu kadar.

E hani namuslarıydık?
Tepkiniz normal.
Ama sanki sarhoş olmasaymış çözermişsiniz siz bu olayı, büyümezmiş bu kadar.
yanı neresinden tutsam şuanda elimde kalıyor
kendimi çok kötü hissediyorum
ezik hissediyorum beni rezil etti herkes benim tavrımı bilirken benim kocamın orada ne işi var

Arkadaşıyla bu konuyu tekrar konuşmuş ve sana karşı doldurulmuş olabilir. Keşke sarhoşken konuyu dahi açmasaydınız. İnsanların yuvasının huzurunu bozan hasta ruhlu insanlara da sinir oluyorum.

Belkide haklısın ama çok sinirliydim beni tanıyor bide yüzünde şaşkın bi ifade hayır ne yapmamı bekliyordu anlamadım eve almayacaktım niyetim oydu fotoğrafı görseniz siz bile sinir olursunuz , git bi köşede otur ya cocugun dibinde hemen önünde yere çömelmiş bizimkinin agzı kulaklarında cocugun ise ifadesi donuk.

şaşkındı buarada şaşırmasınada şaşırdım bilmiyorum bu akşam benim mi konuşmam doğru olur ondanm bişey beklemeliyim bilemiyorum
Canm hep böyle saçma şeylerden yuva yıkılıyor. Konuş tabiiki. Herkes birbirinden bekliyor araya soğukluk giriyor eften puften. Çok sıkıldım ondan sinirlerim gerildi de dışarı çıkın çay içerken kızmadan anlat beklentini. Sonuçta aldatmamis şiddet yok bisey yok. Egolar yüzünden eşler birbirini kırıyor. Sonra asalak biri geliyor baştan çıkarıyor adamı. Adamda bahane hazır. Anlasamiyor uz diyor. Vs.. böyle olaylara itme onu dikkat et. Zaman kötü ve insanlar sadece huzur arıyor. Sen biraz kızmış değilde kırılmış modunda konuş.

Arkadaşıyla bu konuyu tekrar konuşmuş ve sana karşı doldurulmuş olabilir. Keşke sarhoşken konuyu dahi açmasaydınız. İnsanların yuvasının huzurunu bozan hasta ruhlu insanlara da sinir oluyorum.
bu konuyu hıc konusmamıslar
oyle soyledı
esım onların laflarına benım kadar takılmadı bu bır gercek kı ama ben, bana k.ltak muamelesı eden ınsanların ıcınde oha aslanım benım dedıgım adamın benım kocamın orada olmasını yedıremıyorum bunyeme

X